View Single Post
Eski 21-08-2012, 09:22   #728
emrahboztepe
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-08-2012
Saygıdeğer agaclar.ner üyeleri,
Büyükçekmece'de oturmaktayım ve uzun süredir bir hobi bahçesi arıyordum.Aslında sebze yetiştirmekten pek anlamam ,ama çok özeniyorum ve uzun süredir bunun hayalini kuruyordum.Hobi bahçesini internetten araştırmama rağmen hem evime yakın,hem de kiralık bir yer bulamamıştım.
İki hafta kadar önce 3 senedir sebze ihtiyacımı karşıladığım domateslerinin tadına bayıldığım bahçe sahibinden en son 100 m2 lik bir yeri bana ayırmaısnı rica ettim ve bildiğim kadarıyla hobi bahçesini kendisine anlattım,kendisi bana hemen kanalın yanıbaşında yani su problemi olmayan fakat otlarını ayıklamak için biraz çalışmam gereken bir yeri hiç düşünmeden bana verdi,dün eşimle birlikte yarım günde 9-10 m2 lik bir yerin otlarını temizleyip belledik,çapaladık ve ekime hazır hale getirdik.Bugün de soğan,sarmısak,tere,roka,maydanoz turp,havuç dereotu ekerek ilk ekimimizi yapacağız.Kalan kısmı arsa sahibi çapa makinesi ile çapalayacak ve eşimle birlikte temizleyeceğiz.Kendisine sulama ile ilgili sorula sordum ve bana kendi benzinli su motorunu istediğim zama kullanabileceğini söyledi.
Ayrıca benim gibi ufak miktarlı kiralamalara karşı açık davranıyor,eğer bunu düşünen birileri olursa bana cevap yazabilir,
Size sorum ise 100 m2 lik bir yer çok mu acaba,bakabilir miyim,sulamayı nasıl hallederim,su problemi olmadığı için salma sulama düşünüyorum,başka bir öneriniz var mı?
Saygılarımla,

emrahboztepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön