View Single Post
Eski 10-08-2012, 19:12   #37
Zyprexia
Ağaçsever

Zyprexia's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2012
[QUOTE=blaze ash;1000563]Sayın Zyprexia;

Benim menekşelerim daha önce akşam güneşi alan camın önünde direkt güneş ışığı alıyorlardı. Çok da güzel çiçeklenmişlerdi. Sadece bir menekşem güneşi sevmedi yaprakları yumuşadı. Onu geri sehpa üzerine aldım, düzeldi. Yani güneş güneştir bence. Akşam güneşi biraz daha yakıcıdır o kadar. İlla ki sabah güneşi çiçek açtırır diye düşünmüyorum. Sabah güneşinin bir faydası da bitki uyandığında besinleri almaya daha yatkındır (Sabah sulamanın faydalı olması bu yüzdendir). Ama akşam besin almaz mı, tabi ki alır. O yüzden rahat olun [/Q tTeşekkür ederim cevabınız için ben saksıları küçülttüm ama hala bir çiçek açma işareti yok ama bekliyorum hala.sabır.Ben birde çok su verip köklerine zarar vermiş olabilirim aklıma takılan o bir de yeni toprak koydum siz ustasınız benim yanımda eminim sizin toprak karışımı sulamalar gübre oranı veya ölçüsünü daha iyi yapıyorsunuzdur.Bakıyor 3-4 yapraklı menekşeler çiçekli çok beğeniyorum.Ben bir süre ara verdim ilgilenmiyordum su harici birşey vermedim.Ama toprak karışımı ve gübre işine bakacağım.Resim yükleyeyim yorumlara göre tekrar yeni çözüm buluruz.Tekrar çok teşekkür ederim ilginize!

Zyprexia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön