View Single Post
Eski 07-08-2012, 11:26   #196
firari70
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-08-2012
merhaba arkadaşlar bu siteye bu gün üye oldum
bende paulownia yetiştiricisiyim
2006 yılında 12 dönüm alana 700 fidan diktim daha sonra 4 yıl kadar ağaçlar ailevi nedenlerle bakımsız kalıdı fakat geçen sene tam randımanlı bakıma döndüm bu yıl gelişim bozukluğu olan çok sayıda fidanı keserek yeniden filiz vermesini sağladım
bu gün itibari ile 3 mt olan fidanlarım var sıfır yaşında onun dışında ilk ekimlerden düzgün yetişmiş ağaçlar var anlıyacağınız benim alan tam bir laboratuvar gibi bilimsel çalışma veya belgelendirme yapmak isteyenlere yardıma açığım özelden mesaj atabilirler
bahçemde 6 yaşından sıfır yaşına kadar her tüp ağaç mevcut yakında fotoları buraya koymayı düşünüyorum ayrıca vakit bulursam face de bir grup kurup birikimleri paylaşmak niyetndeyim
zaman içinde bu ağaçlarla ilgili çok sayıda yetiştirici ile görüşmelerim oldu pek çok konuda belli bir birim oluştu diyebilirim söyleyeceğim ilk şey bu ağaçların tek ilacı var su haftada bir sulama yapmayacaksanız pek bulaşmayın ağaç gelişmediği gibi form bozukluğuna yol açıyor ve daha sonda düzelmiyor
ağaçların ekonomik olarak satıldığı bir duruma raslamadım ama dünyada hummalı bir ağaç seferberliği var ülkemizde orta vadede gelir getirirmi bilen yok

firari70 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön