View Single Post
Eski 04-08-2012, 16:15   #4
selis
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Evet Bornova'lıyım.. Şanslıyım ki benim bahçem var

Madem ki, bahsettiğimiz bitkiler saksıda yetişecek olan domates, biber vs. Balkon Bahçeciliği - agaclar.net sayfasına bir göz atın.. Orada saksı sebzeciliği üzerine verilmiş doyurucu bilgiler var..

Bildiğim kadarıyla da size yanıt vereyim..

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İZMİRİZMİR Mesajı Göster
+5 lt lik su bidonunu kesip içine saksı toprağı koydum.... Her filizi ayrı saksıya almalımıyım?
Bazen tek bir domates fidanı için bile 5 lt. saksı çok az gelebiliyor.. Tüm fideleri ayrı ayrı saksılara şaşırtmanız gerekir..

Alıntı:
+ İzmir'de yaşıyorum ve bitki vitamini satan pek bir yer bulamadım bu konuda önerebileceğiniz , konusunda uzmanlaşmış bir dükkan varmıdır ?
Bornova' pazar yerinden Pehlivanoğlu'na giderken bir dükkan var.. Hattâ tam karşısında meyve ve süs bitkileri satılıyor.. Zaten ikisi de aynı kişinin.. Bir uğrayın isterseniz.. Oraya yakın bir tane daha var ama şu an nasıl tarif edeceğimi bimiyorum

Alıntı:
+Güneş ışığı almasından kasıt direk güneş ışığının vurması mı yoksa normal odalardaki güneş ışığı bunlar için yeterlimidir?
Direk güneş ışığı sebzeler için daha mantıklı sanırım. Zaten fidanlarınız ince uzun büyüyorsa ışık çok az demektir..

selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön