View Single Post
Eski 20-07-2012, 11:48   #1043
GÜLSEN_
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mmanager Mesajı Göster
Geçenlerde 15 gün önce yılbaşı çiçeğimin saksısını değiştirdim büyük saksıyı sevdiğini düşünerek büyük bir saksıya diktim kumla karışık bir toprağı seçtim su tutmayan bir toprak olması açısından 1 hafta önce de az miktarda da olsa şeker gübresi verdim acaba ondanmı bilmiyorum yapraklarını dökmeye başladı şeker gübresinde azot bulunurmuş acaba azot yaktı mı .Sonradan öğrendim kaktüs ve sukkulentler potasyum gübrelerini severlermiş ....Bu konuda aydınlatıcı bilgileri olan arkadaşlar var mı paylaşırlarsa çok teşekkür ederim saygılar....
sn.mmanager saksı değişimini akşam serinliğinde yapsaydınız ama keşke bu dönem hiç yapmasaydınız daha iyi olurdu, ayrıca şeker güberisini araştırıp öyle verseydiniz. Ben kaktüs ve sukulentlerimi dere kumuyla karışık bahçe toprağı ve az bişeyde torf ve doğal gübre katıyorum haftada 10 günde 1 defada kaktüsler için sıvı gübre var suya katıp verdiğimizden ondan veriyorum yerleride istedikleri gibi çok yakıcı sıcak **** güneşde değil gayet keyifleri yerinde MAAŞALLAH.Umarım düzelir en kısa zamanda

GÜLSEN_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön