agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 1 Gönderen yardimcierhan
  • 1 Gönderen Portakal Rengi

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-05-2020, 19:26   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-05-2020
Sıvı organik gübre tavsiyesi istiyorum

Merhaba evmizin arkasında 50 m² lik bir bahçe var her sene orayı ekiyoruz domates biber vb. ama gübre felan atmiyoruz evsel atiklari gömüyoruz çürüyüp gidiyor pek bir verim aldığımızı söyleyemem sürekli birşeyler eksikliği oluyor her sene meyve çürüyor yaprak kıvrılıyor babam da 3 çeşit gübre alıyor dal döl boy diyorlar atıyor kafasına göre benim tecrubeli kisilerden isteğim bu toprak düzenleyici sıvı organik gübreler varmış icindede her elementi bulunduruyormuş o tip bir gübre önerisi verirmisiniz önceden kullandığınız ve güzel verim aldığınız

nubikka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2020, 20:27   #2
Ağaç Dostu

yardimcierhan's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2014
Eminim daha tecrübeli dostlar da öneri ve yorumlarda bulunacaktır. Ama bana kalırsa, bahçenize sıvı gübre yerine yanmış çiftlik gübresi kullanabilirsiniz. Kompost konusunda da, azot- karbon dengesi bildiğim kadarıyla çok mühim. Forumda kompost yapımıyla ilgili sayfalarda birçok yazı ve fikir var. Onlara bakabilirsiniz. Sevgiler. :' )

nubikka beğendi.
yardimcierhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2020, 20:57   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-05-2020
Teşekkürler

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yardimcierhan Mesajı Göster
Eminim daha tecrübeli dostlar da öneri ve yorumlarda bulunacaktır. Ama bana kalırsa, bahçenize sıvı gübre yerine yanmış çiftlik gübresi kullanabilirsiniz. Kompost konusunda da, azot- karbon dengesi bildiğim kadarıyla çok mühim. Forumda kompost yapımıyla ilgili sayfalarda birçok yazı ve fikir var. Onlara bakabilirsiniz. Sevgiler. :' )
tesekkurker organik sivi gübreye kafayi taktım birde ciftlik gubresine göre daha hesaplı olduğunu düşünüyorum ve deneyimlemek istiyorum

nubikka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2020, 12:21   #4
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nubikka Mesajı Göster
tesekkurker organik sivi gübreye kafayi taktım birde ciftlik gubresine göre daha hesaplı olduğunu düşünüyorum ve deneyimlemek istiyorum
Hangi toprağı gübreliyeceğinizi bilmiyorsunuz. Toprakta bitkilerinizin gerek duyduğu maddeler var ama organik madde eksikliği nedeni ile kullanılmaz durumda da olabilir.
Önce toprağınızın durumu hakkında fikir sahibi olmalısınız. Gereğinden fazla vereceğiniz her madde toprağı zehirleyecektir. Kökeni organik olsa bile.
En risksiz yol, bitkilerin isteğine göre organik gübre araştırmanız.

nubikka beğendi.

Düzenleyen Portakal Rengi : 30-05-2020 saat 12:22 Neden: imla
Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024