agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=102)
-   -   "Arama" Nasıl Yapılır? (Forum genelinde ya da bir konu içinde) (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=19355)

malina 21-02-2010 18:47

"Arama" Nasıl Yapılır? (Forum genelinde ya da bir konu içinde)

4 Eklenti(ler)
Forumda "Arama" yapma

Eklenti 126487

Buraya kelime yazıp ararsanız, tüm forumdaki, tüm mesajların içinde arama yapmış olursunuz. Sonuçta karşınıza çok uzun liste gelir. Sizin amacınıza uygun olmayan bir konu içinde yazılmış olanlar da geleceği için işinize yaramazlar.

Etiketleri doldurmayı ihmal ettiğimiz için etiket arama da sağlıklı bir sonuç vermeyebilir.

En iyisi Ayrıntılı Aramayı kullanmak...

Eklenti 126488

Aradığınız kelimeyi başlıklarda aramanızı öneririz.

Daha dar alanda arama yapmak istiyorsanız:

Eklenti 126489

Bu kelime forumun farklı bölümlerinde geçiyor olabilir. Bir tane ya da shift tuşunu basılı utarak, birkaç tane alanda birden arama yapabilirsiniz.

Eklenti 126490

Bu kelimeyi yazan özel bir üyenin mesajlarında arama yapabilirsiniz. Ya tüm mesajlarında ya da sadece açtığı konu başlıklarında...

Not: Arama için en az 4 harfli kelime yazmanız gerekmektedir

malina 21-02-2010 18:52

2 Eklenti(ler)
Bir konuda (sayfada) "Arama" yapma

Okuduğunuz konu çok sayfalı olabilir. Onlarca sayfayı okumak zorunda kalmak yerine, ilgilendiğiniz anahtar kelimeyi kullanarak, aradığınıza daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Domates yetiştirmek istediğinizi düşünelim. Domates tohumu çimlendikten bir süre sonra, başka bir yere dikileceğini ve bunra şaşırtma dendiğini öğrendiniz ama nasıl ve ne zaman yapılır henüz bilmiyorsunuz.

Arama yapıp ilgili konuyu buldunuz.

Eklenti 134711

Bu konuda içinde yer alan mesajların hangilerinde "şaşırtma" kelimesininin geçtiğini bulmak için, "Bu konuda ara" bölümünü kullanabilirsiniz. Sadece o mesajlar listelenecektir.

Eklenti 134712

Başka bir yöntem daha:

"Google"da, sadece agaclar.net'te arama yapma

Aramayı Google kullanarak da yapabilirsiniz.

Sadece agaclar.net sitesinde aramak için google aramaya şöyle yazmalısınız:

site:agaclar.net/forum aranacak kelime(ler)

Örnek: site:agaclar.net/forum kohleria

koala980 19-04-2012 09:25

Ben genelde malinanın yukarıdaki önerdiği şekilde arama yapıyorum. Direkt aradığım konuda buluyorum kendimi.Site içindeki aramayı çok rahat kullanamadığım için bir süre sonra kendi kendime bu yöntemi bulmuştum. Daha kolayı var mı diye şimdi bu sayfayı okudum.Buradaki önerileri de deneyeceğim.

cennetkusum 24-06-2013 09:57

Günaydın, meyve ağacına aşı konusunu arıyorum.Arama sekmesini sık sık kullandığım halde bugün arama sekmesi aşı kelimesini getirmiyor.Acaba ben mi yanlışlık yapıyorum yoksa arama sekmesinde bir sorun mu var? teşekkür ederim kolay gelsin

malina 24-06-2013 13:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cennetkusum (Mesaj 1173270)
Günaydın, meyve ağacına aşı konusunu arıyorum.Arama sekmesini sık sık kullandığım halde bugün arama sekmesi aşı kelimesini getirmiyor.Acaba ben mi yanlışlık yapıyorum yoksa arama sekmesinde bir sorun mu var? teşekkür ederim kolay gelsin

3 harfli kelimelerde arama yapamıyorsunuz.

Bu gibi aramalarınız için, Google'da şöyle arama yapabilirsiniz: site:agaclar.net aşı

Ya da forumda arayacaksanız harf sayısını arttırmak için, aşılama, aşı yapma, kalem aşı vb. gibi aramalar deneyebilirsiniz

Lathspell 24-07-2014 16:53

Google araması sahiden çok başarılı, ben de sürekli kullanıyorum. Sitenin arama toolunu kullanamıyorum.

malina 25-07-2014 14:42

Alıntı:

Sitenin arama toolunu kullanamıyorum
Bir sorun mu yaşıyorsunuz?

Cumhur Tonba 28-07-2014 23:45

En hızlı bulma şekli Gooğle.
agaclar.net yazıp konu hakkında aklımda kalan bir kaç kelime yazıyorum. Sonuç mükemmel.

hira 28-07-2014 23:56

Bende aynı şekilde arama yapıyorum..

Örnek: tohumdan gül agaclar

malina 30-07-2014 17:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hira (Mesaj 1309573)
Bende aynı şekilde arama yapıyorum..

Örnek: tohumdan gül agaclar

Doğrusu bu şekilde olmalı:

site:agaclar.net tohumdan gül

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024