agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   Sert Çekirdekli Meyveler (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=356)
-   -   Erik ağaçlarında tozlama (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=12320)

Kadir Başkök 01-02-2009 00:42

Erik ağaçlarında tozlama

Sevgili forum üyeleri, bahçemde bulunan 60 adet papaz eriği (ağaçlar 20 yaşında) çok fazla çiçek açmasına rağmen ürün beklediğimiz kadar olmuyor.Edindiğim bilgilere göre tozlamayı yapacak ağaç sayısı yeterli gelmediğine kanaat getirdim. İki adet büyük bir adette küçük olmak üzere üç adet aynalı erik var. Bu konuda bilgisi olan kişilerden yardım istiyorum.

Balıkcı 01-02-2009 14:10

Bir bilene soralım kapsamında Mine Pakkaner'e soralım başlığında konuyu açmak, cevabı daha çabuk almak demektir.

Allah bereketli eylesin.

kemalcuce 08-02-2009 10:27

tozlayıcı

tozlayıcı olarak en 10 tane cin eriği kullanmanız gerekmektedir.
www.kemalcucetarim.com

denizakvaryumu 08-02-2009 14:15

Cin eriği meyve veriyor mu?

kemalcuce 11-02-2009 21:51

Evet veriyor.Cin eriği yeşil erik grubundan olup fiyat bakımındanda satısı iyi olan bir çeşittir.

Polen 11-02-2009 22:26

Sayın Kadir Başkök
1. Papaz eriklerini tozlamak için mevcut Aynalı eriklerinin polen etkinliğini çoğaltmak için, bahçenize iki kovan arı kiralayın tozlayıcı olarak.
2. Bahçenizin dört köşesi ve ortasındaki papaz eriği ağacının birer dalına Aynalı eriği'nden aşı yapalım.

ikizler burcu 09-10-2009 15:25

tozlayıcı

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kadir Başkök (Mesaj 353752)
Sevgili forum üyeleri, bahçemde bulunan 60 adet papaz eriği (ağaçlar 20 yaşında) çok fazla çiçek açmasına rağmen ürün beklediğimiz kadar olmuyor.Edindiğim bilgilere göre tozlamayı yapacak ağaç sayısı yeterli gelmediğine kanaat getirdim. İki adet büyük bir adette küçük olmak üzere üç adet aynalı erik var. Bu konuda bilgisi olan kişilerden yardım istiyorum.

sevgili kardeşim senin sorunun bendede var benimde 400 papaz erigim var yalınız meyve alamıyorum .görüştügüm ziraatcı ve meyve yetiştiricilerden aldıgım bilgiler dogrultusunda her 8 kök arasına bir adet dölleyici olarak aynalı çeşidini rüzgarı da güz önüne alarak dikersen bahçende verim alırsın bol kazançlı günler dileği ile yaşar ikizler burcu.

Kadir Başkök 10-10-2009 12:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ikizler burcu (Mesaj 508898)
sevgili kardeşim senin sorunun bendede var benimde 400 papaz erigim var yalınız meyve alamıyorum .görüştügüm ziraatcı ve meyve yetiştiricilerden aldıgım bilgiler dogrultusunda her 8 kök arasına bir adet dölleyici olarak aynalı çeşidini rüzgarı da güz önüne alarak dikersen bahçende verim alırsın bol kazançlı günler dileği ile yaşar ikizler burcu.

Sevgili dostum, ağaçlar 20 yaşında ayrıca aralarda ağaç dikecek yerde yok. Aşı mevsimi geldiğinde mevcut ağaçların birer dalına aynalı aşılatmak istiyorum.
Umarım bu yolla verim alabilirim. Sevgiyle kalın...

aliok1 10-02-2010 21:46

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kadir Başkök (Mesaj 509326)
Sevgili dostum, ağaçlar 20 yaşında ayrıca aralarda ağaç dikecek yerde yok. Aşı mevsimi geldiğinde mevcut ağaçların birer dalına aynalı aşılatmak istiyorum.
Umarım bu yolla verim alabilirim. Sevgiyle kalın...

Sevgili Kadir BAŞKÖK bende aslen Turgutlu Dalbahçe köyündenim.Aynalı eriği papaz eriği için tozlayıcıdır.Aynalı eriğini papaz eriğinin dallarına aşılayacağınıza bahçenizdeki belli yerlerdeki papaz eriklerinin mesela yerden 1m kadar yukarıdan keserek aynalı eriğini böyle aşılasanız daha sağlıklı olur gibi geliyor bana.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024