agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   Alışverişler ve İlanlar Hakkında (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=202)
-   -   Türkiye’nin en iyi 10 fidanlığı (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=14032)

backyard 11-06-2005 12:48

Türkiye’nin en iyi 10 fidanlığı

Hürriyet gazetesi jürisinin seçtiği en iyi 10 fidanlık:

EN İYİ 10

1. Bahçeköy Fidanlığı - İSTANBUL

2. Palmiye Merkezi - KÖYCEĞİZ

3. Istranca Fidanlığı - İSTANBUL

4. Eko Garden - ANTALYA

5. Bademli Kooperatif Fidanlığı - İZMİR

6. Karaca Fidanlığı - YALOVA

7. Park Peyzaj - ADANA

8. Karaoğlu Peyzaj - ANKARA

9. Orman Fidanlığı - ESKİŞEHİR

10.Demir Seracılık - İSTANBUL

BAHÇEKÖY FİDANLIĞI

Yılbaşı çamı üretsin diye kuruldu

Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'ne bağlı. Sarıyer'deki Bahçeköy Fidanlığı, 1944'ten beri fidan üretim ve dağıtım merkezi olarak hizmet veriyor. Türkiye'de yaşayan yabancı ve gayrimüslimlerin yılbaşı ağacı ihtiyacını karşılamak için kurulmuş. İstanbul'daki en büyük fidanlık. 200 dönüm arazi üzerine kurulu. Orman mühendisleri, orman muhafaza memurları ve işçiler çalışıyor. Belediyelere, özel ve tüzel kişilere fidan satışı yapıyor. İstanbullular uygun fiyata fidan bulabildikleri gibi, uzmanlar tarafından da bilgilendiriliyor. Burada üretilen fidanlar kaplı ve tüplü olduğu için 12 ay dikilebiliyor. Genellikle iğne yapraklı tabir edilen ladin, göknar, servi, mazı, ardıç türleri ve akuba, taflan, şimşir, ortanca, kartopu gibi süs bitkileri var. Mevsimlik çiçek satışı yok. Kredi kartı geçiyor.
Tel: (212) 226 10 28

PALMİYE MERKEZİ
İlk palmiye müzesi burada

1993 yılında Muğla'nın Köyceğiz İlçesi'nde, Dr. Ragıp Esener tarafından kuruldu. Seralarında 100 değişik türde palmiye üretiliyor. Bunların büyük kısmı Akdeniz sahil kuşağına uyum sağlayabilecek türler. Yaklaşık 5 bin metrekare alan, Türkiye'nin ilk Yaşayan Palmiye Müzesi için ayrılmış. Palmiye dışında, Güney Afrika, Avustralya ve Amerika Kıtası kökenli çeşitli bitki ve ağaçların Türkiye'de ilk üretim ve Akdeniz iklim koşullarına uyum denemeleri yapılıyor. Sera şartlarında, çimlenme, beslenme, yeni kültürler elde edilmesi, doğal palmiyelerimizde tohum canlılığının süresi gibi konularda araştırmalar yapılıyor. Palmiyelerin tamamına yakını, ithal tohumlarla üretiliyor. Merkezde ayrıca aloe vera, ginkgo biloba, kaktüs türleri, nilüfer, zakkum, egzotik meyveler, sarı bahunya, fil ayaklı yukka, Hint mabet ağacı, salon kauçuğu gibi bitkiler de bulunuyor.
Tel: (252) 262 28 92

ISTRANCA FİDANLIĞI

180 bin fidan yolda

Özel bir fidanlık. Ortaklarından Güven Bulut, Orman Yüksek Mühendisi ve Yüksek Peyzaj Plancısı. 1998 yılından beri 29 dönümlük Zekeriyaköy'deki satış merkezinde hizmet veriyor. Istranca Dağları'nın yakınlarındaki 100 dönümlük arazilerinde üretim alanları da var. Şu anda 180 bin fidan üretimde. 600'ün üzerinde süs bitkisi bulabilirsiniz. Üç peyzaj mimarı, üç ziraat mühendisi, iki orman yüksek mühendisi ve diplomalı bahçıvanlar çalışıyor. En çok tercih edilen süs bitkileri begonya, cam güzeli ve petunya. Bahçe altyapısı ve aksesuvarları ile ilgili her türlü malzemeyi de bulmak mümkün. Ücret karşılığında bahçe bakımı yapıyorlar. Türkmenistan'a ihracatları var. Kredi kartı geçiyor.
Tel: (212) 202 93 18/20

EKO GARDEN

Dış mekan bitkilerinde iddialı

Antalya'da 3 yıldır hizmet veren Eko Garden, 21.5 dönümlük arazi üzerine kurulu. Bin çeşit bitki yetiştiriliyor. Sahipleri Peyzaj Mimarı Teoman Akçalı ile Ziraat Mühendisi Hülya Yentur. Dış mekan süs bitkileri konusunda ünlüler. Fidanlıkta hurma, palmiye, manolya, albizya ve jakoranda gibi ağaç türleri, Japon gülü ve begonvil gibi çalılıklar, mezem, sedum, verbana gibi yer örtüleri ile kekik, nane, lavanta, rozmarin, adaçayı gibi aromatik bitkiler de yetiştiriliyor. Fidanlık ve seralarda 100 çeşit bitki üretiyorlar.
Tel: (242) 311 93 71

BADEMLİ KOOPERATİF FİDANLIĞI

Yılda 5 milyon meyve fidanı

Ödemiş'in Bademli Beldesi'ndeki Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, 50 yıl önce kuruldu. Ege ve Süleyman Demirel üniversiteleri ziraat fakülteleriyle işbirliği halindeler. Kooperatifin başkanlığını 18 yıldır Selçuk Bilgi yapıyor. Meyve fidanlarında iddialılar. Her türlü dış mekan süs bitkisi de bulabilirsiniz. Fidanlık 2 bin dönümlük arazi kurulu. Süt ve zeytinyağı üretimiyle de uğraşıyorlar. Yıllık üretimleri 5 milyon fidan. Sadece kirazın 15 çeşidi var. Önümüzdeki yıl kestane ambalajlama ve kestane şekeri üretimine de başlayacaklar. 1. boy meyve fidanlarının fiyatı 4-6 milyon arasında değişiyor.
Tel: (232) 537 40 03

KARACA FİDANLIĞI

Hayrettin Karaca'nın eseri

Yalova-Termal karayolunun 5'nci kilometresindeki Samanlı Köyü'nde bulunuyor.

Haftanın her günü 08.00-17.00 saatleri arasında alışverişe ve ziyarete açık.

1980 yılında TEMA'nın Onursal Başkanı Hayrettin Karaca tarafından, bitki üretmek amacıyla kurulan fidanlıkta, yaklaşık bin çeşit fidan bulunuyor. Fidanlıktan elde edilen gelir, Karaca Arboretumu'nun yaşatılması ve gelişmesi için kullanılıyor. 13,5 hektar alana kurulu bulunan fidanlıkta, fidanların fiyatları 50 Ykr'dan, 4 bin YTL'ye kadar değişiyor.
Tel: (226)833 77 67

PARK PEYZAJ

Bakım bilgisi de veriliyor

Yaklaşık 300 çeşit dış mekan bitkisi bulmak mümkün. Sahibi peyzaj mimarı Hasibe Akyiğit. 3 yıl önce kuruldu. 35 Ykr'den 2 bin YTL'ye kadar, geniş bir fiyat aralığında bitki ve fidan bulabilirsiniz. Yerli ve ithal çiçek ile fidanlar satılıyor. Dikim ve bakım konusunda bilgi veriliyor. Rengarenk hercai menekşe, tagetes, vapur dumanı, petunya, ipek çiçeği, lazanya gibi çiçekler tüplü olarak tanesi 40 Ykr'den satılıyor. İthal çeşitler arasında ters sedir bin 500, ginko bloba 150, ters kayın 300, mavi ladin 300- 2 bin, himalaya sediri 30-200, skas 350-bin, ardıç 3.5-20, piramit mazı 50-150 YTL.
Tel: (322) 247 03 35

KARAOĞLU PEYZAJ
Sipariş de verebilirsiniz

Çayyolu'ndaki fidanlığın sahibi peyzaj mühendisi Nesrin Karaoğlu Otuzoğlu ve Yasin Otuzoğlu çifti. Nesrin Otuzoğlu, Hollanda'da bir yıl fidan üreticiliği konusunda Ton van den Oever fidanlığında eğitim görmüş. Şirket bu firmanın da Türkiye temsilcisi. Karaoğlu Peyzaj, 1993 yılında kuruldu. 10 teknik mühendis, 70 bahçıvan çalışıyor. Bini aşkın fidan çeşidi var. Ellerinde olmayan bir çeşidi özel istek dahilinde getiriyorlar. Herkesin kesesine göre fidan bulmak mümkün. Ücretler bitkilerin boylarına ve yaşlarına göre değişiyor. 14 bin metrekare depo fidanlığı, 4 bin metrekare satış noktası var.
Tel: (312) 235 99 91-92-93.

ESKİŞEHİR ORMAN FİDANLIĞI

En büyük orman fidanlığı

Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'ne bağlı Eskişehir Orman Fidanlığı 1937 yılında Ankara ve Karşıyaka Orman fidanlıklarından sonra kurulan üçüncü fidanlık. Bir milyon 762 bin 600 metrekarelik alanı ve yıllık ortalama 30 milyon fidan üretim kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük orman fidanlığı. Kent merkezine 13 kilometre uzaklıkta. Karaçam, ehrami çam, sedir, ladin, göknar, mavi servi, mavi ladin, mazı gibi ibreli türlerle akaysa, akağaç, dişbudak, iğde, badem, ceviz, atkestanesi, çınar, ıhlamur, sofora, sarısalkım, meşe, aylantus, mahlep gibi yapraklı türler, park ve bahçe peyzajında kullanılan çeşitli süs bitkileri olmak üzere yaklaşık 200 türde üretim yapılıyor. Isıtmalı modern seralarda yılda 4 milyon tüplü fidan üretiliyor.
Tel: (222) 324 12 10-21

DEMİR SERACILIK

En çok defne satılıyor

Üsküdar Kısıklı'da 30 dönüm arazi üzerine kurulan fidanlığın sahibi astronomi eğitimi alan ama bahçıvanlıkta karar kılan Osman Demir. 'Fidanlar her yerde üretilir ama İstanbul'da pazarlanır' diyen Osman Demir, fidan ihtalatını ilk yapan isimlerden biri. Kendi fidanlığını ise 1999 yılında kurmuş. Arifiye'de 50 dönümlük bir üretim merkezleri var. Peyzaj mühendisleri ve bahçıvan ağırlıklı teknik kadro hizmet veriyor. En çok satışı yapılan ve sürekli yeşil kalan bitkiler, defne, alev ağacı ve kar topu. Bunun dışında manolya türleri, leylaklar, mor salkımlar ve erguvanlar en çok tercih edilen bitkiler arasında. Toprak ve bahçe aksesuarları da satılıyor. Kredi kartı geçmiyor.
Tel: (216) 422 31 03.

Kaynak: http://www.hurriyetim.com.tr

sabah 31-03-2011 16:45

2005'de hazırlanan liste 2011'de yenilenmiş....:rolleyes:
25 Mart 2011

EN İYİ 10

1. Yeşil Vadi Fidanlığı /İSTANBUL
2. Bademli Tarımsal Kalkınma Koop. /İZMİR
3. Büyük Çamlıca Peyzaj /İSTANBUL
4. Demir Seracılık/İSTANBUL
5. Çakal Fidancılık/BURSA
6. Karaca Arboretum/BURSA
7. Fidan Botanik/İSTANBUL
8. Kasımoğlu Fidanlığı/İSTANBUL
9. Eko Garden/ANTALYA
10.Beta Fidan/ADANA

YEŞİL VADİ FİDANLIĞI
Peyzaj hizmeti de var

İç ve dış mekan bitkileri bulabilirsiniz. Zekeriyaköy’de 20 bin metrekarelik alanda hizmet veriyor. Yalova’da 25 bin metrekarelik üretim tesisi var. Fiyatlar bitkinin yaşına, cinsine ve boyuna göre değişiyor. Menekşe fidesi 50 kuruş, taflan 7.50 lira, lavanta 7.50 lira, sümbül 2.50 lira. Ayrıca bakım grubu ilaçları, toprak ve gübre de satılıyor. Peyzaj ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Hergün 08:00-18:00 arası açık. Tel: (212) 202 95 55

BADEMLİ FİDANCILIK TARIMSAL KALKINMA KOOP
7/24 açık

İzmir’in Ödemiş İlçesi’ne bağlı Bademli Beldesi’nde çiftçilerin güç birliğiyle oluşturduğu kooperatif, süs bitkisi ve meyve fidanı alanında bugün Türkiye’ye üretim yapan dev bir kuruluş. 3 bin dekar alanda meyve, çalı grubu ve süs bitkileri olmak üzere üç ana grupta hizmet veriyor. Tam 310 çeşitte üretim yapılıyor. Haftanın yedi günü 24 saat açık. Fiyatlar meyve grubunda iki yaşa kadar 5-10 lira, süs bitkileri ağaç grubunda en az 3 yaş 15-40 lira, çalı grubunda bir yaş 1-3 lira arasında. Pastorize süt, ayran, yoğurt, organik zeytin ve zeytinyağı da satıyor. Tel: (232) 537 42 48.

BÜYÜK ÇAMLICA PEYZAJ
Üç şubesi var

Kısıklı’daki fidanlıkta iç ve dış mekan bitkileri, ağaç ve meyve fidanları bulabilirsiniz. 400 bin metrekare üretim ve satış alanı var. Merkezi Çamlıca olmak üzere, Alemdağ ve Yalova’da şubeleri; Ömerli, Yalova, Bursa’da üretim tesisleri bulunuyor. Mevsimlik bitkiler 50 kuruştan başlıyor, 15 bin liraya kadar çıkıyor. Menekşe 50 kr, çuha 1, taflan 2.50, pitos 4 lira. Bahçe el aletleri, çim makineleri, sulama aparatları, toprak ve gübre, saksı, ziraat ilaçları da satılıyor. Peyzaj hizmeti veriliyor. Her gün 08:00-18:00 arası açık. Tel: (216) 412 35 70.

DEMİR SERACILIK
Binden fazla çeşit

Sadece dış mekan bitki çeşitleri, meyve ağaçları satılıyor. Binden fazla ürün çeşidi bulunuyor. 23 bin metrekarelik bir satış alanı, Arifiye/Sakarya’da 50 dönüm üretim alanı var. Ağaç, ağaçcık, çalı ve yer örtücü olarak fiyatlandırma yapılıyor. 50kr ile 15 bin euro arasında değişiyor. Menekşe 50 kr, sardunya 5, Osmanlı şimşiri 15 lira. Sadece bitki satışı yapılıyor. Danışmanlık hizmeti alabiliyorsunuz. Her gün 08:00-18:00 arası açık. Tel: (216) 422 31 03

ÇAKAL FİDANCILIK
Sadece bitki var

Meyve fidanları ve dış mekan süs bitkileri satılıyor. Meyve fidanında bodur ve yarı bodur cinsler var. Dış mekan süs bitkileri arasında çınar, akasya, dişbudak, ladin, mazı, köknar gibi türler var. Fidanlar 3-4 metre uzunluğunda, kalınlıkları ise 10 ile 20 santimetre arasında değişiyor. Her gün 8.00-18.00 arası açık. Meyve fidanları 3-5, süs bitkileri 10-20 lira arasında. Bitki dışında bir şey satılmıyor. Tel: (224) 372 48 28

KARACA ARBORETUM
Arboretum yanı fidanlık

Yalova’daki fidanlıkta ağaçlar, çalılar ve çiçekli bitkiler olarak 3 kategoride satış yapılıyor. Yaklaşık 200-250 çeşit bitki var. Arboretum 115, fidanlık ise 20 dönüm büyüklükte. Süs bitkileri 5-1.500 lira arasında. Çalılar ve çiçekli bitkiler ise boylarına göre 50 kuruş ile 25 lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Fidanlık her gün 8.00-17.00 arasında açık. Sadece fidan satışı yapılıyor. Teknik bilgi hususunda yardımcı olunuyor. Bitki temininden anahtar teslim peyzaj projelerine dek her türlü hizmet sunuluyor. Tel: (226) 833 77 67

FİDAN BOTANİC GARDEN
Bahçeye dair her şey

Kartal’daki fidanlıkta iç ve dış mekan bitkileri, ağaç ve meyve fidanları bulabilirsiniz. Ortalama 2 bin 500 çeşit ürün var. 4.Levent ve Kartal’da ‘Garden Center’ olarak hizmet veriyor. Fiyatlar 50 kuruştan başlıyor 15 bin liraya kadar çıkıyor. Elma fidesi 6 lira, bodur kiraz 25 lira, menekşe 50 kr, çuha 1 lira. Bahçeye dair her şey satılıyor. Saksı, el aletleri, taş, bahçe süsleri, ilaç, toprak, gübre bulabilirsiniz. Bakım, proje ve proje uygulama hizmeti veriliyor. 08:00 - 19:00 arasında, her gün açık. Tel: 216 473 06 86

KASIMOĞLU FİDANLIK
Mobilya bile bulabilirsiniz

Anadoluhisarı’nda bulunuyor. İç ve dış mekan bitkileri, meyve ağaçları satılıyor. 40 bin metrekare hizmet alanı; Beykoz, Şile, Bursa, Ödemiş’de üretim alanları var. Toprak, zirai ilaçlar, koyun gübresi, torf, sulama sistemleri, bahçe aletleri, bahçe mobilyaları da satılıyor. Pitos 5, sümbül 3, lale 2.50, meyve fidanları 8 lira. Peyzaj ve bakım, perakende ve toptan satış hizmetleri veriliyor. Her gün 08:00-18:00 arası açık. Tel: 216 332 62 10

EKO GARDEN
Sardunyalarıyla meşhur

Sahipleri peyzaj mimarı Teoman Akçalı ile Ziraat Mühendisi Hülya Yentur. 12 yıldır hizmet veriyor. Peyzaj proje, uygulama, üretim, satış ve pazarlama konusunda faaliyet gösteriyorlar. Çalılar, dış mekan ağaçları, saksılı süs bitkileri, aromatik bitkilerin üretim ve satışı yapılıyor. 100 çeşit bitki üretiliyor. 25 dönüm kapalı, 70 dönüm açık alanı var. Her gün 08.00-18.00 arası açık. Türkiye genelinde sardunya satışıyla tanınıyor. Aromatik bitkiler 2.50, dış mekan ağaçları 25, süs bitkileri ve çalılar ise 3 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Tel: 242 311 93 71

BETA FİDANCILIK
20 yıldır hizmet veriyor

Adana’da yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteren Beta Sulama ve Fidancılık, 25’i kapalı, toplam 200 dekar alan üzerinde, 15 türde yaklaşık 150 çeşit fidanla hizmet veriyor. Sert çekirdekli, yumuşak çekirdekli, subtropik meyve ağaçları, doku kültüründe üretilmiş meyve anaçları, üzümsü meyveler ve süs çalıları üretimi yapılıyor. Yaklaşık 15 türde 150’ye yakın çeşit var. Her gün 07.00-19.00 arası açık. Bitki besleme ürünleri ve zirai danışmalık hizmetleri veriliyor. Saksılı meyve fidanları 10-15, çıplak köklü meyve fidanları 8-10, doku kültürü anaçları 2-3, süs çalıları ve üzümsüler 5-10 lira. Tel: 322 459 10 77

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/cuma/17356072.asp

maybach 31-03-2011 18:24

ege botanik izmir yalova istanbul
vsb yalova
güney ç. yalova
arifiye idanlığı sakarya
marmara botanik sakarya istanbul

hiç yok bunlar ülkenin en iyileridir

ayrıca "6. Karaca Arboretum/BURSA" değil yalova ksamanlıda

limon 31-03-2011 23:00

Sakarya'daki fidanlıkların methini duymuştum, çok merak ediyordum, yaz gelmeden gitmek istiyorum, sağolun.

maybach 01-04-2011 09:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi limon (Mesaj 777576)
Sakarya'daki fidanlıkların methini duymuştum, çok merak ediyordum, yaz gelmeden gitmek istiyorum, sağolun.

Sn. limon Sakarya dış mekan süs bitkileri müşteri kitlesi büyük toptancılar sürümü yüksek mallar üzerine yoğunlaşmış durumdalar eğer çeşit ararsanız Yalova'ya muhakkak uğramanızı tavsiye ederim

limon 01-04-2011 09:55

Yalova'ya muhakkak gideceğim.

Güler 01-04-2011 14:14

Bütün bunların yanında mutlaka ne aradığınızı biliyorsanız, böyle çok tanınmış fidanları gezmenin yanında adı sanı duyulmamışları da dolaşmakda fayda var.
Yalova ve Koruköy civarındaki fidan ve çiçek satılan yerlerin yanında Silivri, Selimpaşa dolaylarında bulunan sera ve fidan satışı yapan çok yeri biliyorum. Hatta bayağı bir ahpaplığım vardır.

Bahçemde yapacağım değişiklikler için bazı bitkilere ihtiyacım vardı.
Bunlardan biri de benim kara şimşir diye bildiğim ama Yalova yöresinde çıtır taflan adıyla tanınan bir bitki.
Bana 90-100 adet lazım.
Manyas dönüşü Bursa'da bir iş için dolaşırken Mudanya yolu üzerindeki seraları dolaşıyordum. Aradığım bitkiyi buldum ama fiyatı bayağı pahallı geldi. 2 senelik fide için (boyları 35-30 cm kadardı) bana 7.5 TL. fiyat verdiler.
Silivri'de aynı bitki için aldığım fiyat 5.- TL di.
Yalova'da bir arkadaşım vasıtasıyle bana verilen fiyat 11.- TL.
Yalova'da iç kısımlarda hiç de adı sanı duyulmamış bir serada çok da sağlıklı olarak bulduğum bitkileri 1.5 TL den aldım. Hatta israr etseydim 1.-TL den alma ihtimalim bile vardı.
İnanın bütün bu fiyatlar aynı bitki ve aynı durumda olanlar için.

maybach 01-04-2011 16:56

Bu fikre katılıyorum ne aradığını bilmek fiyat konusunda büyük avantaj sağlıyor.
şimşir değildir 2 yılda şimşir 30cm boylanmaz büyük ihtimal taflandır 11kesin abartı 5 ve 7.5 işletme maliyetleri göz önüne alırsak normal sayılabilir. 1-1.5TL çok normal toptan fiyatlara almışsınız

muzuko 25-03-2012 14:37

Liste 2012 olarak yenılenmısı varmı acaba?
Lıstedekı fıdancılar işin tıcarı tarafındalar bence.. gercek fıdancılar var gıbı gelıyor bana :)

heloise 22-07-2013 01:25

Merhaba konu cok once acilmis ama ben Istanbul'da fidan ve cicek almak icin uygun ve bol cesitli bir fidanlik ariyorum. Aslinda bu kriterlere sahip bir fidanci vardi Siyami Ersek hastanesinin tam karsisinda ancak orasi da kapanmis.. Bilgi verebilir misiniz? yani bir sardunyaya bile oyle 5 tL fiyat veren yerden almak istemiyorum. Mimoza, zeytin, karanfil, gul ibrisim ya da cennet kusu agaci almak istiyorum ufak boylarda.. Simdiden tesekkurler..

Mimarsinan 16-11-2013 11:36

Sakaryaya gelmek isteyenler en yakin zamanda **** yaz girisinde bitkilerin rengarenk oldugu zamanda Serdivan da bulunan fidanliklara ziyaret duzenlesinler.Toptan ve buyuk alicili satislar oldugu dogrudur fakat perakende urun sattislarda mevcuttur.Sakaryaya ziyarete gelirseniz ADPLANT a ugramadan fidanlik gezdim demeyin..Ayrica en iyi fidanliklar siralamasi guncellendigi zaman ADAPLANT i siralamada gormek isterim.(Yapttigim yorumlar tamamen bireyseldir.Sirkettle hicbir alakam yoktur.)

dereldamekli 03-12-2014 11:22

Merhaba arkadaşlar,
Size bir sorum olacaktı. Bitki tutkunuyum ve bulamadığım bitkileri internetten online alarak alabileceğim güvenilir ve yurtiçi internet sitesi arıyorum.
E-fidancım benim isteklerim yanında biraz zirai kalıyor. Daha çok peyzaj ve estetik kullanımlar için bitkiler arıyorum. Yurtdışından getirtmek de istemiyorum e-bay gibi sitelerden. Eğer gönül rahatlığıyla alışveriş yapıyorum ve buradan envai çeşit bulabilirsin diyebileceğiniz siteleri benimle paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.
Sevgilerimle:)

ozancolak 26-01-2015 16:37

Fideland :: Fidan, promosyon, hediyelik ağaç fidanları, tohumlar, nikah fidanı, çiçek soğanları

aydemiraydın 04-03-2015 12:33

internet üzerinden hangi firmadan alırsanız alın. üretici ve satıcı antalyadaki aynı kişi.
bi sorun olup aradığınızda hangi siteden aldınız diye soruyorlar.
fidanlar ya eksik geliyor veya bi karış boyunda. oysa açıklamasında fidanlar 100-120 cm. olarak satışta diyorlar.
ben bu ülkede güvenilecek bi firma göremiyorum.

aydemiraydın 03-04-2015 13:38

evet , hala bu mesajın arkasındayım. fide ve fidan firmalarında kalite yerlerde sürünüyor.
sebebide ucuz eleman çalıştırmaları . parayı itibardan çok sevmeleri.

masal_naz 23-09-2015 20:22

Bayramda yalovaya gideceğim, umarım açıktır oralardaki fidanlıklar

laputa 01-04-2016 12:36

merhaba, listede guncelleme yapma imkani olan biri var mi?

Charlaux 13-05-2017 23:26

Merhaba arkadaslar,

Bahcekoy fidanligina gitmeyi dusunuyorum. Soyle kolay bir tarifi olan :) Metroyla gitmeyi dusunuyorum.

thunderon 20-07-2017 10:27

4 Eklenti(ler)
Geçen hafta türkiyenin en büyük bahçe marketine gittim. Gerçekten çok güzel aradığınızı bulabileceğiniz bir yer. Yerli fidanlar 10 liradan başlıyor. İthal ağaçların fiyatları 50-350 arasındaydı. Terraryum içinde ayrı bir bölüm yapmışlar. Gitmenizi tavsiye ederim.

çiçeksever 20-07-2017 13:23

Alibeyköy mü Kurtköy mü?

thunderon 21-07-2017 07:55

Alibeykoy de

yeniyol000 31-12-2018 14:01

teşekkürler bilgi iiçin

nkpeyzaj 06-04-2019 06:19

Fidanlık listesi güzel olmuş ancak yerinde görüp almak çok önemlidir. Çünkü diğer türlü mutlaka problemler ortaya çıkmaktadır. Peyzaj sektöründe olan bir firma olarak karşılaştığımız en büyük problemlerden bir tanesidir görmeden alınan bitki ve çiçeklerin istenildiği gibi gönderilmemesi.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024