agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   Köpekler (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=373)
-   -   Köpeğimi Çaldılar (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=29928)

peyyide 22-01-2013 19:37

Köpeğimi Çaldılar

Bahçemizdeki biricik köpeğimiz Rex'i geçen perşembe günü alıp götürmüşler :(
Günlerdir heryeri arıyoruz. Hiçbir iz bulamadık. Jandarmaya bildirdik ama pek ilgilenmediler.
Etraftaki köyleri tek tek gezdik. Kokumuzu alır havlar diye etraftaki tüm ulaşım yerlerini geziyoruz.
Daha ne yapmamız gerektiğini bilemiyoruz. Çok üzülüyoruz, en azından iyi olduğunu bilsek rahatlayacağız.
Tecrübesi olanlar, farklı bir fikri olanlar varsa lütfen paylaşsın:(

dünyam1 22-01-2013 19:47

resim ekler misiniz, aynı şehirdeyiz, belli olmaz gözüme ilişir de haber veririm..

selis 22-01-2013 19:54

Peyyide, çok üzüldüm..
Rex neredeyse bu forumun kuçusu olmuştu..

Ne olur her yere haber salın, fotoğraflarını falan yapıştırın duvarlara..
Gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum.. Umarım iyi haberler gelir..
Yarın sevinçli, mesajlarınızı okuruz inşallah.. :(

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi dünyam1 (Mesaj 1089499)
resim ekler misiniz

Peyyide'nin avatar fotoğrafına dikkat ettiniz mi?

peyyide 22-01-2013 20:04

1 Eklenti(ler)
Çok teşekkürler, hemen ekliyorum.

peyyide 22-01-2013 20:05

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selis (Mesaj 1089503)
Umarım iyi haberler gelir..

İnşallah...

almanyalı 22-01-2013 20:22

merhaba,

Sevgili peyyide çok üzüldüm, inşallah sahsalim bulursunuz.

Küçükken bizim köpeğimiz coni de kaybolmuştu... üç gün sonra bulduğumuzda yakındaki bir tarlada can çekişiyordu, zehirlenmiş...kurtaramadık.
Evdeki hayvanlarımız zamanla bizim çocuklarımız gibi oluyor, kayıpları insan ölmüş gibi acı veriyor...

Sizin köpeğiniz cinsi iyi olduğu için çalınmış olmalı civardaki bütün petshop' lara baktınız mı?
çalan kişi mutlaka satmak isteyecektir.
Köpeğiniz yakında bir yerde tutuluyorsa mutlaka kaçıp size döner, kedi ve köpekler evleri ne kadar uzak olursa olsun yolu asla uunutmazlar.

Güzel haberlerini alırsınız tez zamanda inşallah.

peyyide 22-01-2013 20:27

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi almanyalı (Mesaj 1089518)

Sizin köpeğiniz cinsi iyi olduğu için çalınmış olmalı civardaki bütün petshop' lara baktınız mı?
çalan kişi mutlaka satmak isteyecektir.

Petshoplara bakmak hiç aklıma gelmedi. Yarın hemen sorarım. Teşekkürler.

almanyalı 22-01-2013 20:34

Eğer köpeğinizin belli bir ayrıcalığı, farklı bir tüy dikkat çeken bir hareketi, veya bir yarası kısaca diğer köpeklerden farklı birşeyi varsa iyice anlatın, görürlerse size hemen haber verebilirler.

Etrafınızda büyük çiftlikler varsa onlara da mutlaka bakın, biri alıp zincirle bağlamış olabilir, veya bir çiftliğe satılmış olabilir.

almira 22-01-2013 20:40

Sevgili Peyyide; geçmiş olsun canım. Çok üzüldüm. İnşallah biran önce sevgili Rex'inize kavuşursunuz.

peyyide 22-01-2013 20:42

Çiftliklere tek tek baktık. Ne yazık ki gören duyan yok. Yakınlarda ki esnafa telefonlarımızı bıraktık. Veterinerlerle konuştuk. Çocuklarla, gençlerle öncelikle konuştuk. Bilgi verene hediye alacağımızı söyledik. Ne yazık ki haber yok.
Günler geçtikçe umudumuz azalıyor, üzüntümüz büyüyor. Umarım iyidir...

peyyide 22-01-2013 20:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi almira (Mesaj 1089525)
Sevgili Peyyide; geçmiş olsun canım. Çok üzüldüm. İnşallah biran önce sevgili Rex'inize kavuşursunuz.

Umarım kavuşuruz Almira.

iris41 22-01-2013 20:59

Cok üzücü :(
Bazen cocukların elerinde ip baglanmış olarak cins köpek görüyorum .Sizde önceligi yakın cevrenizdeki cocuklarda arayın derim bir kac gün eglenip sokaga terk ediliyorlar .

Güzin Çakar 22-01-2013 21:05

Sayın peyyide, üzüntünüzü anlıyorum. İnşallah bir an önce kavuşursunuz.

Köpekler bildiğim kadarıyla,yuvalarını bırakıp yabancılarla gitmezler. Zaten yabancılar da büyük köpeklerin yanına gitmeye pek cesaret edemezler. Köpeğinizi tanıyan birisi ya bir yakınına götürmüştür, ya da köpek arayan bir tanıdığına satmıştır. Köpeğinizin tanıdıklarından, bu işi yapabilecek olanları araştırmanız işe yarayabilir.

peyyide 22-01-2013 21:09

Umarım sokağa bırakmazlar. Öyle durduğuna bakmayın korumasız bir köpek o...

peyyide 22-01-2013 21:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güzin Çakar (Mesaj 1089545)
Sayın peyyide, üzüntünüzü anlıyorum. İnşallah bir an önce kavuşursunuz.

Köpekler bildiğim kadarıyla,yuvalarını bırakıp yabancılarla gitmezler. Zaten yabancılar da büyük köpeklerin yanına gitmeye pek cesaret edemezler. Köpeğinizi tanıyan birisi ya bir yakınına götürmüştür, ya da köpek arayan bir tanıdığına satmıştır. Köpeğinizin tanıdıklarından, bu işi yapabilecek olanları araştırmanız işe yarayabilir.

Rex oldukça cana yakın bir köpek. Herkesi koklayıp sarıyor. Bu nedenle herkesle gitmiş olabileceğini düşünüyoruz.

Güzin Çakar 22-01-2013 21:38

Rex sıcakkanlı olabilir ama bir yabancı bunu bilebilir mi? Bilmiyorum. Off...Kötü bir durum. Kendi kendine çıkıp geliverse...

dünyam1 22-01-2013 21:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selis (Mesaj 1089503)
Peyyide, çok üzüldüm..
Rex neredeyse bu forumun kuçusu olmuştu..

Ne olur her yere haber salın, fotoğraflarını falan yapıştırın duvarlara..
Gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum.. Umarım iyi haberler gelir..

Peyyide'nin avatar fotoğrafına dikkat ettiniz mi?

Ah selis hiç aklıma gelmedi avatarda olduğu ;),ben küçücük köpek sanıyordum:)iri köpekmiş ,yabancılara havlıyormuydu peyyide?
inşallah bulunur ..

hanndan 22-01-2013 22:05

Çok üzüldüm,inşallah en kısa sürede bulursunuz.

peyyide 22-01-2013 22:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi dünyam1 (Mesaj 1089572)
Ah selis hiç aklıma gelmedi avatarda olduğu ;),ben küçücük köpek sanıyordum:)iri köpekmiş ,yabancılara havlıyormuydu peyyide?
inşallah bulunur ..

Yabancılara havlama gibi değilde, aslında herşeye havlıyordu... Hareketli bir köpekti pek duramazdı yerinde... Eğitime gönderdiğimiz halde pek faydası olmamıştı. Biraz farklı bir köpekti Rex...

peyyide 22-01-2013 22:29

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hanndan (Mesaj 1089587)
Çok üzüldüm,inşallah en kısa sürede bulursunuz.

Umarım buluruz, çok zor...

mrduran 22-01-2013 23:11

Geçmiş olsun efendim.

Başka bir canlıyı takip edip.....

Yakında soyulacak ev veya küçükbaş hayvan ağılı var ise, ön tedbir olarak çevre köpekleri temizleme..., dikkatle beklenmeli...

Çalındı ise yakında tutacaklarını sanmam.

alanur 22-01-2013 23:25

Çok üzüldüm sevgili Peyyide, umarım en kısa zamanda kavuşursunuz.

Manifesto 22-01-2013 23:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi peyyide (Mesaj 1089488)
Bahçemizdeki biricik köpeğimiz Rex'i geçen perşembe günü alıp götürmüşler :(
Günlerdir heryeri arıyoruz. Hiçbir iz bulamadık. Jandarmaya bildirdik ama pek ilgilenmediler.
Etraftaki köyleri tek tek gezdik. Kokumuzu alır havlar diye etraftaki tüm ulaşım yerlerini geziyoruz.
Daha ne yapmamız gerektiğini bilemiyoruz. Çok üzülüyoruz, en azından iyi olduğunu bilsek rahatlayacağız.
Tecrübesi olanlar, farklı bir fikri olanlar varsa lütfen paylaşsın:(

Sy.peyyide,sakıncası yoksa bahçeniz hangi köyde.

YeniGine 23-01-2013 02:21

:( Sayın peyyide Rex için inanın çok üzüldüm. Çaldılarsa nasıl yaklaştırmış yanına yabancıları? Bu cins bir köpeğin yanına yabancıların yaklaşması ve evinden alıp gitmeleri enteresan!..
Çok üzüldüm, inşallah tekrar kavuşursunuz o güzelim Rex'e.
Ben üç tane sokak köpeğimi kapıya çıkıp da 1 saat kadar göremeyince merak ediyorum, endişeleniyorum, üzülüyorum neredeler, birşey mi oldu, belediye mi aldı acaba diye hemen kuruntulara kapılıyorum. Sizin endişe ve üzüntüsünüzü gayet iyi anlıyorum.
İnşallah güzel haberlerinizi bekliyoruz...

YeniBON 23-01-2013 02:40

Bir arkadaşımın aynı cins ( Fotoğrafı bile benziyor. )köpeği vardı. Özel durumlar harici kimseye havlamazdı. Yarı eğitimliydi. Hava alması için saldığımızda iki sefer gelmedi. Bir seferinde bir kaç gün sonra bir çocuğun elinde gördüm ve aldım. İkinci seferinde kendisi geldi.

Bu türün ne kadar eğitimli olsada zaman zaman özgür kalmak, özgürce gezmek gibi düşünceleri ve hareketleri var. Köpeğin yaşadığı çevre de ya da sizin çevrenizde aynı cins köpeği olanları araştırın. Çiftleştirmek için almış olabilirler. Karşı cinsi görüp peşinden gitmiş olabilir.

Fotoğraflı kayıp ilanı hazırlayıp pet shop ve veterinerler başta olmak üzere dağıtabilsiniz. İnternette köpekle ilgili sitelere bildirebilirsiniz. Köpeğiniz büyük ihtimalle bağlı ya da kapalı olarak tutuluyor. Özgür kaldığı ilk fırsatta size dönmeye çalışacağına inanıyorum.

Saygılarımla.

iris41 23-01-2013 06:30

Yazında mismenasın köpegini calmışlardı bu nasıl bir canavarlık :mad:

peyyide 23-01-2013 07:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Manifesto (Mesaj 1089638)
Sy.peyyide,sakıncası yoksa bahçeniz hangi köyde.

Salbaş, Kuzgun yakınlarında.

sındırgılı 23-01-2013 08:13

Inanin cok uzuldum.
Umarim, kisa surede kavusursunuz.

Tura 23-01-2013 08:27

Sayın peyyide, geçmiş olsun.

Köpeğiniz sizin çevrenizdedir...fazla uzağa götürmemişlerdir. Onu bilen bir almış olmalı...geçen birinin almış olması pek olası değil.

Köpeğiniz, ya çok sevildiği ya da satıp parası için kaçırılmıştır.

Her iki durumda da kurt iyi baklılıyordur, inanın.

Eğer bakımı, gördüğü sevgi, ilgi, alaka sizin gösterdiğinizden fazla olmayacaksa, ilk serbest kaldığında size geri gelecektir. Aksi durumlarda iyi baklıyor diye teselliniz olmalı.

Sevinçli haberlerinizi bekliyor olacağız.

mandalinci 23-01-2013 08:32

Geçmiş olsun sayın peyyide,

Bir köpek sahibi olarak, endişe, üzüntü ve paniğinizi anlıyorum. İnsanın çocuğu gibi oluyorlar, tez zamanda kavuşmanız dileğiyle.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024