agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   Evdeki Bitkilerimiz (Salon, balkon, teras) (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Vriesa Splenriet (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=22394)

Elephantnoises 20-10-2010 23:58

Vriesa Splenriet

Merhabalar. Forumda arama yaptım fakat vriesa hakkında bir şey bulamadım. Bakımı nasıldır? Dikkat etmemiz gereknler nelerdir? Teşekkürler..

Elephantnoises 21-10-2010 22:11

Kimsenin fikri yok mudur acaba?

Jezebel 21-10-2010 22:16

1 Eklenti(ler)
Vriesea Splendit
demek istedinz herhalde ;)

Eklenti 176388

böyle birşey mi ?

Jezebel 21-10-2010 22:22

Vriesea splendens

http://translate.google.com.tr/trans...599%26prmd%3Di

Bilgiler burada .

fenike 22-08-2014 14:33

kırmızı çiçeği yeşile dönmeye başladıysa, minik sarı çiçekler açmak üzere olduğunu göstermektedir.

bu tek gün yaşayan çiçeklerin ardından, kırmızı kısım geçecek. bitkiniz alttan yeni yavru verecektir. yavruyu bekliyoruz efenim.

a_fan_of_barca 28-06-2015 22:10

2 Eklenti(ler)
Merhaba, bu konu da uzun sure haraketsiz kalmis. Bunu da canlandirmak gerek :) bu resimleri Baku'de bir parkta yaklasik 1 ay once cektim. Resimde yerde susleme icin kullanilmis adini bilmedigim cesitli sukkulentler ve "vriesa splendra" bitkileri var. O yuzden resimi bu basliga yukledim.

Mesut Temiz 30-08-2015 10:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi a_fan_of_barca (Mesaj 1391719)
Merhaba, bu konu da uzun sure haraketsiz kalmis. Bunu da canlandirmak gerek :) bu resimleri Baku'de bir parkta yaklasik 1 ay once cektim. Resimde yerde susleme icin kullanilmis adini bilmedigim cesitli sukkulentler ve "vriesa splendra" bitkileri var. O yuzden resimi bu basliga yukledim.

Bakü iklim kuşağında vreisea gibi hassas bir bitkiyi parkta yere ekmeleri sanırım görevlilerin bitkiyi hiç tanımamalarından kaynaklanıyor... Çok özel bakım gerektiren çok çok hassas bir bitki...

a_fan_of_barca 31-08-2015 13:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Mesut Temiz (Mesaj 1405004)
Bakü iklim kuşağında vreisea gibi hassas bir bitkiyi parkta yere ekmeleri sanırım görevlilerin bitkiyi hiç tanımamalarından kaynaklanıyor... Çok özel bakım gerektiren çok çok hassas bir bitki...

Evet doğru, çok hassas bitki, ama parkta yere ekilmesinin nedeni ellerinde oldukça fazla artakalan vriesa olması. Zaten 1 hafta içinde bozulmaya başladılar :)

Mesut Temiz 03-09-2015 01:37

Keşke çok kısa sürede ölecekleri yere dikmek yerine nasıl bakılacağını da söyleyerek saksılarında insanlara dağıtsalarmış... 'vreisea splendens' 20-30 derece sıcaklığa ve yüksek ortam neminde gereksinim duyuyor.. Her gün üzerine su püskürtmek ve orta çukurluğunda su bulunmasına dikkat etmek lâzım... Doğrudan güneş ışığı da görmemesi gerekiyor... Ayrıca, çarpmalardan, sarsıntıdan ve hava cereyanlarından çok kolay etkilenen bir bitki... Bunlara dikkat edince sürekli yavru almak mümkün..

fenike 05-10-2015 17:05

kırmızı çiçeğini kestim. yeşil-mor yaprakları ile idare ediyorum.
diğer açık yeşil yapraklı bitkilerin arasında kendisi çiçek gibi duruyor.

vistaverde 31-12-2015 01:18

Ben de biraz tecrübesizim fakat kırmızı kısmında yeşil çiçeğimsi şeyler çıktı. Nedir acaba fikriniz var mı?

vistaverde 06-01-2016 10:23

Vriesa Splenriet üzerindeki çiçeklenme

1 Eklenti(ler)
Merhaba sevgili forum üyeleri,

aşağıdaki fotoğraftaki Vriesa Splenriet üzerindeki çiçeklenmeler normal midir?

vistaverde 22-01-2016 16:40

hiç fikri olan , görüşünü paylaşabilecek yok mu arkadaşlar?

lusoari 22-01-2016 18:56

Evet Sn. Vistaverde, görünen kırmızı kılıcın yanlarından asıl çiçekleri açıp soluyor normalide bu kırmızı kılıcı zaman içinde kuruyacak o zaman dipten kesmek gerekiyor ve bitkinin normal bakımına devam etmek gerekiyor.

vistaverde 16-02-2016 21:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi lusoari (Mesaj 1434982)
Evet Sn. Vistaverde, görünen kırmızı kılıcın yanlarından asıl çiçekleri açıp soluyor normalide bu kırmızı kılıcı zaman içinde kuruyacak o zaman dipten kesmek gerekiyor ve bitkinin normal bakımına devam etmek gerekiyor.

Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. dipten kesme bilgisi gayate yararlı olacak. Şimdilik halen bu çiçeklenmeler devam ediyor.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024