agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Sebzeler > Domates
(https)

Beğeni Düzeni117Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-06-2020, 12:00   #1
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Her yıl standart olarak 10 çeşit ekiyorum, ilave olarak yeni 3 çeşit daha ekiyorum. Bunlardan bazıları her yıl ektiğim çeşitlerin arasına giriyor veya girmiyor. Bundaki kriter sadece meyvesinin lezzeti değil, bitkinin sağlıklı büyüme meyili, verimliliği, vb. bir çok şeye bakıyorum. Bana göre en lezzetli domates diye bir şey yok, hepsi ayrı bir lezzet.

bahcedenn, pares, TCM ve 5 kişi beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2020, 16:26   #2
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Her yıl standart olarak 10 çeşit ekiyorum, ilave olarak yeni 3 çeşit daha ekiyorum. Bunlardan bazıları her yıl ektiğim çeşitlerin arasına giriyor veya girmiyor. Bundaki kriter sadece meyvesinin lezzeti değil, bitkinin sağlıklı büyüme meyili, verimliliği, vb. bir çok şeye bakıyorum. Bana göre en lezzetli domates diye bir şey yok, hepsi ayrı bir lezzet.
Siz artık bu işleri aşmışsınız. Ben tavsiye üzerine deneme yapıyorum sadece.

Peki tozlaşma sorunları için nasıl bir önlem alıyorsunuz? Mesela biberler için böyle bir önleme ihtiyacım olacak.

AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2020, 23:29   #3
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
...Bana göre en lezzetli domates diye bir şey yok, hepsi ayrı bir lezzet.
Çiğ yemek, misafire 'aaaa bu ne' dedirtmek ve hayran hayran bakmak için blue beauty... Tost içine koymak ve sert yapısıyla taşımada sorun olmayacağından yol katetmesi için Hafize Baliç Pembesi, incecik kabuğunu ve düzgün hatlarıyla kolayca soyarak yemeklerde kullanabilmek, sulu ve ağızda eriyen yapısıyla çiğ de tüketebilmek için de kiloluk Bulgar domatesi...

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2020, 09:17   #4
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Çiğ yemek, misafire 'aaaa bu ne' dedirtmek ve hayran hayran bakmak için blue beauty... Tost içine koymak ve sert yapısıyla taşımada sorun olmayacağından yol katetmesi için Hafize Baliç Pembesi, incecik kabuğunu ve düzgün hatlarıyla kolayca soyarak yemeklerde kullanabilmek, sulu ve ağızda eriyen yapısıyla çiğ de tüketebilmek için de kiloluk Bulgar domatesi...
Üstad yorumu patlatmış Gayrette açıklayıcı olmuş.

Bunca sene bu çeşitleri neden denemedim hayret. Her sene 2-3 çeşidi izlemeye alacağım. Bakalım hangisi hoşumuza gidecek.

Yeni çeşit deneyen arkadaşlar olursa yorum yapsın ki boşa kürek çekmeyelim. Herkesin damak tadı farklıdır ama genel kanı sanırım doğru çıkacaktır.

TCM beğendi.
AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2022, 09:25   #5
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Bu yıl ilave çeşitler ekildi;
Üstte yazdığım yorumlar halen geçerli. İlave olarak berkeley tie dye var. Hemen herkesin beğendiği bu çeşidi ben de pek sevdim; hafif tuzlu mu desem ekşi mi, salatalarda mükemmel. Hanım böyle antin kuntin renkli domatesleri pek sevmez ama o bile salatalarda sevdi gibi, ancak onun favorisi hala blue beauty.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024