agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-02-2020, 07:26   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-07-2014
Malzeme koymak için yapılacak yere ruhsat lazım mı?

Merhaba arkadaşlar. Köydeki tarlamın bir kenarına sulama borularını, sulama motorunu, bel kürek kazma çapa vs gibi aletleri koymak için 3x4 m2 bir yer yapmak istiyorum. Bunun için belediyeden ruhsat vs. gerek varmı? Tarım müdürlüklerinden bir yazı izin vs alıp yapılabiliyor dediler...

bilinebilir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2020, 15:21   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-05-2017
Tabi ki yapabilirsiniz, lakin şikayet vs durumlarda cezai işlem uygulanır.

Styric Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2020, 12:41   #3
Yeni Üye

Tarım arazilerinde tarımsal üretimde kullanılan ekipmanı koyabilmek için tarım müdürlüklerinden bir yazıyla belli ölçülerde bu ihtiyacı karşılayacak yer yapılabilir deniliyor...

Eski 19-02-2020, 08:08   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-12-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bilinebilir Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar. Köydeki tarlamın bir kenarına sulama borularını, sulama motorunu, bel kürek kazma çapa vs gibi aletleri koymak için 3x4 m2 bir yer yapmak istiyorum. Bunun için belediyeden ruhsat vs. gerek varmı? Tarım müdürlüklerinden bir yazı izin vs alıp yapılabiliyor dediler...
Sn. Bilinebilir,
Tarla vasfındaki arazilerde her türlü yapı yapımı imarsız alanlar yönetmeliğine tabidir. Bu konuyla ilgili olarak forumda çokça bilgi var.

Özetle yapacağımız yapının herhangi bir şekilde (şikayet, rutin kontrol vs.) tespit edilmesi durumunda imar kanununa muhalefetten hakkınızda zabıta tarafından tutanak tutulacaktır ve size para cezası, yıkım ve mahkeme olarak geri dönecektir.

Bütün bunların haricinde bir şekilde istediğiniz malzeme deposunu yaptığınızı düşünelim.

Eğer sürekli gözetim altında olmayan ücra bir yerdeyse bu sefer de hırsızlık konusu başınızı ağrıtabilir. (Maalesef tecrübeyle sabit &#128533

Size tavsiyem arazinize yakın köy vs. bir yerden bir şekilde malzemeleriniz için güvenli bir ayarlamanız. Bu da olmuyorsa malzemeleri yanınızda getirip götürmekten başka çare kalmıyor.

Zaten zar zor bulduğumuz toprak parçalarında iyi kötü kendi çapımızda bir şeyler yetiştirmek istediğimizde de bu gibi durumlar maalesef şevkimizi kırıyor.

Saygılarımla,
İyi günler dilerim.

Mahmutcan1970 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2020, 11:53   #5
Yeni Üye

Peki. Teşekkür ederim arkadaşlar.

Eski 19-02-2020, 19:46   #6
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-01-2020
Merhabalar,

@bilinebilir,

Şikayet edilmeyeceğinizi düşünürseniz belki basit bir konteyner kullanabilirsiniz. Konteyner kullanmakta ruhsata tabii fakat işleyiş belediyeden belediyeye değişiyor. Konteynerın altı mıcır olursa, kazıkların üstünde duruyorsa, göstermelik 2 adet lastiği ile birlikte jant yanlarına kaynatılırsa gibi farklı şekillerde bizim için mahsuru yok diyen belediyeler oluyor. Ben şahsen böyle bir riske girmekten kaçınırım ama bu şekilde ikamet edilen çok fazla yapı var.

2. olarak aklıma gelen pazarcıların kullandığı gibi bir hameş yaptırmak veya 2. el bulmak. Arazinizde onu bir yere sabitleyebilirseniz hırsızlık için biraz daha caydırıcı olacaktır. Bunların kapalı kasa olanlarını görmüştüm daha önce, neredeyse bir oda gibi oluyor.

Bahsettiğiniz belki tarım arazilerinde normalde imarın gelmesi daha uzun zaman alacaksa o vakte kadar belli kriterlerde inşaat ruhsatı veriliyor diye biliyorum. Fakat bu prosedürler imarlı arsada yapı ruhsatı almak gibi neredeyse aynı derecede uzun ve zor oluyor. Belki bu prosedürleri tecrube eden bir forum kullanıcısı vardır.

İyi günler dilerim.

morladim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024