agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   Börtü Böcek (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Bahçemdeki Minik Hayatlar (video) (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=27689)

Talha Ateş 04-06-2012 23:43

Bahçemdeki Minik Hayatlar (video)

Değerli doğasever kardeşlerim, bu çalışmamda sizlere minik hayvancıkların dünyasından kareler sunmaya çalıştım. Tamamen evimizin bahçesinden derleme yaptım. Bütün forum arkadaşlarıma selamlar. Allah'a emanet olun, iyi seyirler.

BAHÇEMDEKİ MİNİK HAYATLAR.wmv - YouTube

YeniGine 05-06-2012 00:46

Çok güzeller. Uğur Böceğini görünce hüzünlendim. 10 sene önce ne kadar çoktular. Ben sitede oturuyorum, bahçe sitenin genel bahçesi. Çekirge sesleri geliyor. Fakat 15-20 güne kadar onlar da biter. Çünkü sivrisinek, ilaçlaması, yeşilliklerde kene ilaçlaması başlayacak. :( Gelecek nesil bence uğur böceği, kelebek, tırtıl sanırım dergilerde görecekler artık. Ben bahçede bir tane bile uğur böceği göremiyorum artık. :(

kelebek çalısı 05-06-2012 01:36

Sinek kuşunu görünce gerçekten birden yerimden sıçradım ve çok heyecanlandım. Belki 7-8 sene önce idi sinek kuşlarını o zamandan bugune bir daha görememiştim. Bahçemde gördüğüm zamanki kadar heyecanlandım diyebilirim. Tekrar tekrar izledim, ellerinize sağlık.

Çok beğendim. Teşekkürler Sn. TALHA ATEŞ.

Talha Ateş 05-06-2012 06:41

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 979376)
Çok güzeller. Uğur Böceğini görünce hüzünlendim. 10 sene önce ne kadar çoktular. Ben sitede oturuyorum, bahçe sitenin genel bahçesi. Çekirge sesleri geliyor. Fakat 15-20 güne kadar onlar da biter. Çünkü sivrisinek, ilaçlaması, yeşilliklerde kene ilaçlaması başlayacak. :( Gelecek nesil bence uğur böceği, kelebek, tırtıl sanırım dergilerde görecekler artık. Ben bahçede bir tane bile uğur böceği göremiyorum artık. :(

Sormayın ilaçlama konusunu, bende bu hayvancıklar yüzünden bir türlü ilaçlama yapamıyorum. Sadece kışın ilk ilaçlama sonra yapmıyorum. Yoksa hepsi ölüyorlar. Selamlar.

Talha Ateş 05-06-2012 06:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kelebek çalısı (Mesaj 979389)
Sinek kuşunu görünce gerçekten birden yerimden sıçradım ve çok heyecanlandım. Belki 7-8 sene önce idi sinek kuşlarını o zamandan bugune bir daha görememiştim. Bahçemde gördüğüm zamanki kadar heyecanlandım diyebilirim. Tekrar tekrar izledim, ellerinize sağlık.

Çok beğendim. Teşekkürler Sn. TALHA ATEŞ.

Beğendiğinize sevindim. Selamlar.

YeniGine 05-06-2012 23:41

Talha Bey merhaba; sizin dediğiniz ilaçlama bence bitkiler içindir. Benim bahsettiğim ilaçlama hani belediyelerin ilaçlama arabaları arkadan ilacı doğaya dağıta dağıta gidiyor; o işte. Tamamen doğaya zararlı. Ne o sivrisinekleri yok ediyorlar!!!

gilan 06-06-2012 01:45

Çok güzel bir çalışma olmuş, ellerinize sağlık. :)

Dakika 4:50 civarlarındaki pembe çiçekler nedir?

kelebek çalısı 06-06-2012 01:57

Ben de onlara takılmıştım, Centranthus ruber olabilir mi?

Centranhus Ruber - Galeri - agaclar.net

Talha Ateş 06-06-2012 19:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gilan (Mesaj 980010)
Çok güzel bir çalışma olmuş, ellerinize sağlık. :)

Dakika 4:50 civarlarındaki pembe çiçekler nedir?

Efendim onlara bizim buralarda YEDİKARDEŞLER diyoruz. Arkadaki renk renk olanlara ise HÜSNÜYUSUF çiçekleri diyoruz. Latincesini veya ingilizcesini bilmiyorum.

Beğendiğinize sevindim.

Talha Ateş 06-06-2012 19:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kelebek çalısı (Mesaj 980014)
Ben de onlara takılmıştım, Centranthus ruber olabilir mi?

Centranhus Ruber - Galeri - agaclar.net

Evet olabilir, yerel olarak YEDİKARDEŞLER diyoruz ama her yörede değişik anılabilr.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024