agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   Bonsai malzemeleri ve aletler (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Doğadaki Taşları Bonsai saksısı Olarak Değerlendirme (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=17154)

Harun Parlak 02-09-2009 23:04

Doğadaki Taşları Bonsai saksısı Olarak Değerlendirme

5 Eklenti(ler)
Selamlar arkadaşlar. Taşlar üzerinde bir takım çalışmalar yaparak. Bonsai saksıları hazırlıyorum. Bundan sonraki Taş çalışmalarımı bu başlıkda sizlerle paylaşmak istiyorum.
İnşallah sizlere fikir verir.

Harun Parlak 02-09-2009 23:07

3 Eklenti(ler)
Devamı

berduray 02-09-2009 23:25

Çok yaratıcı olmuş, emeklerinize sağlık.

lale76 02-09-2009 23:28

Çok güzel olmuşlar sevgili tekin. Oyarken bayağı zorlamıştır değil mi? İçine vernik tarzı birşey mi sürdünüz? Parlıyor.

Harun Parlak 02-09-2009 23:35

Teşekkürler Arkadaşlar. Çok fazla zorlandığımı söyleyemem. Elektirikli alet kolayca yapıyor. Biraz tozlanıyorum Tabi ki
İçine vernik veya her hangi bir madde sürmedim.
Kendi parlaklığı Dış kısımları ileride zımpara yaparak parlatacağım.

Gülşen 03-09-2009 02:02

Saksilariniz cok guzel olmus, cok sevdim. Ellerinize saglik ...

Penelophe 03-09-2009 16:57

Tekin Bey, saksılar harika fakat neden dışlarını zımpara ile parlatacaksınız, o zaman doğal görünümlerinden çıkmazlar mı?

gulayb 03-09-2009 17:43

Birbirinden güzel örnekler olmuş ama herşeyden önce buram buram doğallık ve el emeği kokuyorlar... Bilhassa şu son fotoğraftaki gövdesi sağa bükülmüş bonsai adayının altına koyduğunuz taş-saksı sanki o ağaca özel yapılmış gibi durmakta buradan;)
Elinize sağlık Tekin Bey, bizimle paylaştığınız ilk örnekler bile son derece ilham verici çalışmalar bizlere.
+
Bu kayaları doğal taş marketlerinden çok iyi tanıyorum. Eminim tamburlanmış bu kayaları en az bir kez görmüştür çoğumuz, taş satan yerlere ziyarete gittiysek. Böylece bu kayalardan sadece kaya üstü çalışmalar yapılmadığını da uygulamalı olarak görmüş olduk Tekin Bey'in sayesinde:D
+
Zımparalı olarak nasıl olurlar bilmem ama şu halleriyle bence parayla satın alınanların yanında (marketlerde gördüğümüz köşeli, daha çok koyu mavi-yeşil renklerdeki ufak bonsai saksıları) cidden bir sanat eseri gibi durmaktalar. Bana göre yani...

tourkana 04-09-2009 14:11

Tekin bey, taşlar çok ama çok güzel olmuş... Bir kaç tane gözüme kestirdim, isterim ..

Ali H. ALI 04-09-2009 15:41

Tekin bey boylece elinizdeki bonsai saksilarina 8 tane daha eklemis oldunuz. Bu da sergide 8 tane daha fazla agaciniz olacak demektir.
Kolay gelsin.

Harun Parlak 04-09-2009 22:58

4 Eklenti(ler)
Çok teşekkürler arkadaşlar beendiğinize sevindim. Taşlar bir kaç düşüncem var ileride çelışmalar tamamlandıkca sizlerle paylaşacağım.
Zımpara ile parlatma doğal görünümlerini bozmayacak bilakis damarlar meydana çıkacak taşın özü görükmüş olacak.
Şeklini bozmadan yüzeysel zımpara tabi ki.
Dün taş üstü çalışmasını bir taş saksı yaparak için oturtup toprak kayması olup kökler taş üstünde kalmış gibi görünsün diye.

Harun Parlak 11-11-2009 17:24

Tekin/Doağaya Dökülmüş Hafriyatdan Bonsai için. Saksı niyetine toplanan Düz kayalar.

3 Eklenti(ler)
Selam lar arkadaşlar. Bu gün Linkdeki Kaya gibi bir kaya aramaya gitdim. Henüz istediğim kayayı bulamadım ama Yol ağzına dökülmüş hafriyatın içinde baya güzel kayalar buldum.
Bunları bonsai saksısı olarak kullanmak istiyorum. Bunlara benzer kayalar eminim sizlerinde çok karşısına çıkar. Sizlere önerim bu tür kayaları değerlendirirseniz hem saksı parası vermemiş olursunuz hem doğal olduğu için Bonsaileriniz daha güzel görükecektir.
Umarım bende aradığım kayayı kısa zamanda bulur işlemeye başlar sizlerle paylaşırım.

köknar 11-11-2009 17:41

Nasıl oyacaksınız içlerini?

Harun Parlak 11-11-2009 17:42

Oymaya başladığımda ve bitirdiğim de ayrıntıları paylaşacağım Mutlaka.

Shibumi71 11-11-2009 19:43

cep telefonuylada olsa :) hoş çıkmış takipteyim :)

pazara bi ihtimal sizi rahatsız edecekler arasında olabilirim

saygılarımla
;)

Harun Parlak 11-11-2009 19:50

Ne demek rahatsızlık şeref duyarım. İsteyen tüm arkadaşları beklerim.

kalambaklı 11-11-2009 20:31

Tekin ustam; Harikasın ve çalışmalarını merakla bekliyorum.
İyi akşamlar,

köknar 12-11-2009 16:08

Forumu takip ediyorum zaten Tekin Bey!

Harun Parlak 12-11-2009 16:33

Bu başlığı en başdan tekrar incelermisiniz benzer bir konu açmıştım buraya birleştirildi. Dolaysı ile siz onları göremediniz. İki konu benzer olduğundan birleştirilmesini rica etdim sağ olsun yöneticilerimiz kırmadılar.
Burdan bir kez daha Teşekkür ediyorum.

köknar 12-11-2009 16:36

Ben o soruyu sorduğum vakit bu açıklamalar yoktu başlıkta. Lüzumsuz sorular soran biri değilimdir.

Harun Parlak 12-11-2009 16:39

Evet yoktu onun için başdan tekrar izlemenizi istedim. Başlıkdaki yazılar benzer konu olduğu için birleştirdi.
Kesinlikle lüzumsuz sorular olduğunu düşünmeyiz.

Harun Parlak 15-11-2009 16:15

5 Eklenti(ler)
Topladığım taşlar la bu gün biraz uğraştım. Torunun çektiği fotoraflarla size aktarmaya çalışacağım.

Harun Parlak 15-11-2009 16:19

3 Eklenti(ler)
Aslında üçlü gurup yapmayı düşünüyordum ama ön taraf ince ve sert kaya ya rastladığımdan çalışma sırasında kırıldı.
Bende ikili gurup yapmaya karar verdim.
2 saat 57 dakikalık bir çalışma sonucu.

kalambaklı 15-11-2009 19:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tekin (Mesaj 533095)
Aslında üçlü gurup yapmayı düşünüyordum ama ön taraf ince ve sert kaya ya rastladığımdan çalışma sırasında kırıldı.
Bende ikili gurup yapmaya karar verdim.
2 saat 57 dakikalık bir çalışma sonucu.

Ülkemde senin gibi bir usta olduğundan dolayı çok mutluyum, harikalar yaratıyorsun.
Kendine bir nazar boncuğu tak, ne olur ne olmaz.
Sağlıcakla kal ustam,

Harun Parlak 15-11-2009 20:11

Beğendiğinize sevindim. Teşekkürler yol almaya başlıyoruz inşallah.

msgurkan 15-11-2009 20:30

Son zamanlarda kaya saksılar konusuna ilgim arttı. Bu konuda yeterli yazılı ve görsel kaynağa ulaşamıyorum. Sizin bu çalışmalarınızı büyük bir dikkatle izliyorum.

Hem kaya oyma hem de tamamlanmış bonsai çalışmanız çok güzel olmuş. Özellikle ince dallarda tellenecek ve şekillendirilecek çok dallar var. İlerde daha da harika olacak. Elerinize sağlık.

Harun Parlak 15-11-2009 20:46

Kaya çalışmaları netde var ama kayaların işlenmesi konusunda ayrıntı yok malisef.
burda göresllerde biraz var.
Birazda burada
Umarım size fikir verir.
Ayrıca çalışmamı beğendiğiniz için Teşekkürler.

iko10 16-11-2009 23:23

Ellerinize sağlık. Çok güzel olmuş.

bonsaisan 17-11-2009 10:11

Teki bey güzel bir manzara çalışmasına imza atmışsınız ileride dahada güzel olaçağını umuyorum.

Elinize sağlık.

Saygılar.

Kiraz 17-11-2009 12:54

Tekin Bey, ellerinize sağlık. O taşlardan güzel bir şeyler çıkacağını bekliyordum ama bu kadar güzelini tahmin etmemiştim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:14.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024