agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   Agaclar.net Toplantı ve Gezileri (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Mersin toplantısı (26 Ekim 2013) (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=32882)

leventali 25-09-2013 21:48

Mersin toplantısı (26 Ekim 2013)

Tüm üye arkadaşlara merhaba. Ben Tarsusluyum. 2-3 aydır bu siteyi inceliyorum ilk kez bu bölümü anca görebildim. Evimin damında küçük bir sera yapmakla meşkulüm. Henüz bitiremediğim! Tarsus'ta yaşıyorum ama Mersin'e sık gidip geliyorum. Eğer bir buluşma ayarlanırsa seve seve gelirim.

Haddim olmayarak bir konuda yorum yapmak isterim.

1. forum gibi sosyal paylaşım yerlerinde buluşma ayarlamak oldukça zordur. Zira insanlar e postaları gibi sürekli burayı takip etmezler ki ben de öyleyim.

2. Xing Mersin Sosyal ve Ticari Paylaşım Grubu yöneticisi olarak çok etkinlik düzenledim. Etkinlik için (lütfen yanlış anlaşılmasın) hemen herkesin geleceği günü ayarlamaya çalışmak imkansızdır. Bir tarih belirlenir ki bu hafta sonuna denk getirilir, gelen gelir, gelemeyen bir sonraki toplantıya gelmeye çalışır.

3. Duyurular buradan yapılacağı gibi ikinci bir kaynaktan da yapılmalı ve hatta üçüncü bir kaynaktan. Bunlar a) agaclar.net'in bu başlığı b) eposta c) sms. Böylece kişiye mesaj mutlak ulaşmış olur.

Adalet Yağcı 26-09-2013 22:36

Hoş geldiniz sevgili arkadaşlar.
Mersin'li üyelerin çoğalmasından gurur duyarım.

Toplantı benim de aklımda, iyi olur aslında.
15 gün önceden başlıktan duyuru yapabiliriz.

leventali; siz toplanıyoruz deyin yeter, hepimiz duyarız :)
Bizim çok büyük toplantılarımız da oldu, bu başlıktan toplantılarımızı ve fotoğraflarımıza bakabilirsiniz.

Kurban bayramından sonra olabilir, nedenine gelince; şehir dışından ziyaretime gelecek iki değerli üyemiz var.
Adana'lı dostlarımız da bizleri yalnız bırakmazlar sağolsunlar.

Adalet Yağcı 29-09-2013 19:52

26 Ekim Cumartesi günü bir toplantıya ne dersiniz?

leventali 30-09-2013 10:19

Öncelikle tüm üyelerimize merhabalar.

Adalet Hanım, mesajımda da belirtmiştim buraları takip etmek gerçekten çok zor. Mesaj atarken e posta aboneliği kısmını işaretlemeyi atlamışım. Bu mesajla birlikte buraya gelen yazılar e postama da gelecek.

Saygılar...

leventali 30-09-2013 12:27

Yeniden Merhabalar,

Acil çıkmam gerektiği için mesajı bitiremedim. Bayram sonrası buluşma 26 Ekim Cumartesi benim için uygun. Ancak Cumartesi oluşu ve bayram sonu oluşu endişelerim var. Bayram sonrası insanlar bir hayli yorgun olacak ve bayram öncesi ertelenen işlerin yoğunluğu olacak. Benim önerim bayram tatili içinde bir gün buluşmak. Bayramın 4. günü olan 18 Ekim Cuma ya da 5. günü 19 Ekim Cumartesi. Çifte bayram(!) yapılmış olur.

Geçen sene yapılan etkinliği inceledim. Düzenleyenlerin ellerine sağlık.Büyük emek ve çaba harcamışlar; takdire şayan güzel görüntüler.

Toplanma amacımızı belirlersek (tanışma, tohum takası, bilgi alışverişi vs.) uygun olur düşüncesindeyim. Sahildeki cep sineması kafeteryasını (2.Kat) tanıyorum. Uygun derseniz orayı ayarlayabilirim.

Etkinliği Ağaçlar.Net üyeleri ve katılmak isteyen yeni katılımcılar olarak düzenlersek, hem yeni üyeler oluşur, hemde daha iyi bir katılım olur.

Son olarak toplantı ile ilgili görüş ve önerilerinizi yazarsanız burada tartışma fırsatı buluruz. Toplantıyı daha önce organize eden arkadaşlarımız bu konuda başarı ve tecrübe edinmişler. Yine o arkadaşlar düzenleyebilir ve bizler de onlara yardımcı oluruz.

Veri bankası olması amacıyla düzenleyen organizatör arkadaşa e postamız ve cep telefonumuzu özelden gönderilmesi uygun olur. Böylece bir sms veri bankası oluşturup sms'le duyuru yapabiliriz. Hemde aynı duyuruyu burada paylaşabiliriz.

Benim yazacaklarım şimdilik bu kadar. Her türlü öneriye açığım

Saygı ve Sevgilerle...

Adalet Yağcı 30-09-2013 22:12

Sayın leventali;

Toplantılarımız gayet samimi hava içinde geçer, yeni gelen dostlarımızla bile hemen kaynaşıveririz.
Elbette tohum, bitki, çelik, bilgi paylaşımlarımız olur, ama öncelikle ağaçlar.net dostlarının bir arada tanışıp görüşmeleri, sonraki zamanlara kalıcı dostluklar bırakmasıdır arzumuz.

Bundan önce iki toplantı düzenledik, Adana'dan dostlarımız da geldiler.
Sahildeki 'Gül kafe' denize çok yakın olduğu için herkesin beğendiği bir yer, menüleri zengin, fiyatları uygun, ayrıca bizlere özel indirim de uyguluyorlar.

Cep sineması kafeteryası ile de görüşelim, belki orayı daha çok beğeniriz.
Siz menü ve fiyatlar hakkında bilgi alabilirseniz uygun bir zamanda gider bakarım.
Sahil bandında buluşmak hepimiz için kolaylık olur, herkesin bildiği bir yer çünkü.

Tarih konusuna gelince; 26 Ekim dedim çünkü, çok değerli iki konuğum o tarihte Mersin'de olacaklar(inşallah).
İsimlerini yazmıyorum, sürpriz :)
Bu yüzden tarihi değiştirmeyelim derim.

Size bu organizasyonda büyük görevler düşebilir, yardımlarınıza ihtiyacımız olacaktır :)
Özelden gsm yazıyorum, haberleşir kararlaştırırız.
Sevgiler.

malina 08-10-2013 15:40

Toplantı günü netleştikten sonra, üyelere gönderilecek metni bana iletirseniz (toplantı yerinin adresi vb. dahil) Mersin ve isterseniz size yakın illerdeki üyelere toplu eposta gönderimi yapabiliriz.

Adalet Yağcı 08-10-2013 18:31

Tüm zahmetleriniz için teşekkürler sayın malina.
Durum netliğe kavuştuğunda metni hazırlar size gönderirim.

Adalet Yağcı 08-10-2013 19:17

Sevgili arkadaşlar;

Yaz aylarını bitirdik, birbirimizi özledik, yeniden toplanmaya karar verdik :)
Toplantı mekanı için bir kaç seçeneğimiz ola bilir, isterseniz iki yıldır toplandığımız Gül kafe'de, ya da önereceğiniz başka bir mekanda toplanabiliriz.

Mekan olarak önereceğiniz yerler ulaşım açısından kolay bulunabilir ve çok uzak olmamalı.
Adana'lı dostlarımız da mutlaka bizlere eşlik edeceklerdir, onların da kolayca ulaşabileceği yerler olmalı.
Önerilerinizi bekliyorum.
Yardımcı olmak isteyen arkadaşlarımız özelden yazarlarsa telefonumu verebilirim.

Tarih olarak 26 Ekim Cumartesi olarak düşündük.
Bu tarihte konuğum olacak iki değerli üyemizin ismini yazmıyorum, sürpriz olsun.
Her zamanki gibi branch yaparız, 11:00 gibi toplanıp, 16:30-17:00 gibi evlerimize döneriz.

Listeyi oluşturmaya başlayalım o zaman :)

1-Adalet Yağcı

Perihan Bayram 08-10-2013 19:41

1-Adalet Yağcı
2-Perihan Bayram

Adalet Yağcı 08-10-2013 19:46

LİSTE

1-Adalet Yağcı
2-Perihan Bayram
3-Sürpriz 1
4-Sürpriz 2
5-ahmetmelek

YeniGine 08-10-2013 23:25

Sevgili Adalet Hanım; siz de görmüşsünüzdür Bursa gezisi düzenleniyor ben de diyorum ki kendi kendime 'İnşallah Adalet Hanım İstanbul'a döner de birlikte Bursa'ya gideriz.'
:o Mersi Toplantısı sayfasına yazıverdim ama inşallah bir sakıncası yoktur...

Adalet Yağcı 09-10-2013 09:01

Sevgili YeniGine'ciğim; Bu sene kışı evimde geçirmeye karar verdim, İstanbul'da olsaydım Bursa gezisini kat'iyyen kaçırmazdım.
Bu sene de böyle geçsin bakalım.
Kısa bir süre için de olsa İstanbul kapısını açık bırakıyorum, gelirsem mutlaka ararım.
Sevgilerimle.

ahmetmelek 09-10-2013 17:14

merhaba arkadaşlar toplantıya bende katılmak istiyorum listeye benide ekleyin

Adalet Yağcı 09-10-2013 17:40

Sayın ahmetmelek;
Hoş geldiniz, sizi 5. sıraya yerleştirdim :)

Nariel 10-10-2013 15:58

Merhabalar,

Yıllardır İstanbul'da yaşayıp yalnızca tatillerde Mersin'e gidebilen ve kendini "Mersinli" sayan bir üye olarak orada olmayı çok isterdim. Ancak ne yazık ki izin günlerimi o tarihe denk getiremedim. Sizlere güzel bir toplantı ve keyifli paylaşımlar diliyorum.

Adalet Yağcı 10-10-2013 16:08

Sevgili Nariel, ne güzel olurdu, belki bize keman resitali verirdin.
Insallah baska bir toplantida bulusuruz.

leventali 10-10-2013 19:41

Beni söylemeye gerek yok sanırım... O gün orada olacağım...
Saygı ve sevgiler

Adalet Yağcı 10-10-2013 20:55

Sayın leventali;
Listedeki kişi sayısına göre rezervasyon yapılacağı için listeye adınızı eklemelisiniz.
Bunun için listeyi kopyalayıp altına isminizi ekleyebilirsiniz.

leventali 10-10-2013 23:38

1-Adalet Yağcı
2-Perihan Bayram
3-Sürpriz 1
4-Sürpriz 2
5-ahmetmelek
6-Levent Ali Keten

emrullah mutlu 12-10-2013 18:19

geçen sene çok gelmek istemiştim ama olmamıştı ne yazık ki bu sene gelmek istiyorum kesinlikle... listeye beni de ekleyin lütfen...

kayserilim 12-10-2013 20:24

mehmet özden

leventali 12-10-2013 20:28

1-Adalet Yağcı
2-Perihan Bayram
3-Sürpriz 1
4-Sürpriz 2
5-ahmetmelek
6-Levent Ali Keten
7-Mehmet Özden

kayserilim 12-10-2013 20:28

mersin toplantısı

işle alakalı ekstra bir gelişme olmadıgı sürece toplantıya gelmekten gurur duyarım.

smiy 13-10-2013 10:56

Kaçırır mıyım hiç?
Bende geliyorum...
1-Adalet Yağcı
2-Perihan Bayram
3-Sürpriz 1
4-Sürpriz 2
5-ahmetmelek
6-Levent Ali Keten
7-Mehmet Özden
8-smiy

Adalet Yağcı 13-10-2013 17:03

1-Adalet Yağcı
2-Perihan Bayram
3-Sürpriz 1
4-Sürpriz 2
5-ahmetmelek
6-Levent Ali Keten
7-Mehmet Özden
8-smiy
9-emrullah mutlu

arifarte 13-10-2013 17:04

O tarihte saat 13:00 a kadar iş yerinde olmak zorundayım sonrasında kabul ederseniz ben de katılmak isterim.
1-Adalet Yağcı
2-Perihan Bayram
3-Sürpriz 1
4-Sürpriz 2
5-ahmetmelek
6-Levent Ali Keten
7-Mehmet Özden
8-smiy
9-Arifarte

Adalet Yağcı 13-10-2013 17:08

Sevgili arifarte, 1 sn. farkla önce yazmışım :)
Siz de ben de 9. sıraya yazmışız.
Mesajınızı düzeltirmisiniz rica etsem, 10 numaraya keyifle yerleşin :cool:

Müjgan Yılmaz 14-10-2013 21:39

Sevgili Mersin liler,bu kadarcık mı?
Adanalılar dan ,haber var mı?
Valla Eskişehir toplantısını sayıca geçmelisiniz,üstelik şimdi hava şartları da ,orada çok güzeldir herkes üşürken sizler açık havada muhabbet edeceksiniz:)

Adalet Yağcı 15-10-2013 20:26

Ah sevgili Müjgan, Mersin'li üyeler beni üzüyor, onları bir araya toplayıncaya kadar akla karayı seçiyorum :)
Üstelik sürpriz misafirlerim var, hiç mi merak etmiyorlar :(
Yakında 3. sürpriz misafirim ola bilir, yok söyleyemem ama minik bir ipucu; forumun en en en bitki delisi :)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024