agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   Agaclar.net Toplantı ve Gezileri (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=70)
-   -   İzmir Buluşması, Orkide & Etobur Sohbeti (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=29862)

Mine Pakkaner 16-01-2013 12:26

İzmir Buluşması, Orkide & Etobur Sohbeti

Cumartesi günü İzmir' de konsepti olan bir buluşmamız var. Bir de konuğumuz. Orkideler ve etobur bitkiler konusuna ilgi duyan bütün üyelerimizin yakından tanıdığı arkadaşımız Praecox bizlerle olacak.

Bu vesileyle hem yeni üyelerle tanışıp kaynaşacağız, hem de eskilerle hasret gidereceğiz. Çay içip sohbet edeceğiz.

Bu buluşma bir eğitim toplantısı değil, ama Praecox konuyla ilgili sorularınızı cevaplayacak, önerilerde bulunacak. Sorunlu bir bitki varsa elinize alıp da gelebilirsiniz, ne yapayım diye danışabilirsiniz.

Toplantıda görüşmek üzere.

Tarih: 19.01.2013
Saat: 14.00
Yer: Güzelyalı Levent Cafe
Adres: Mithatpaşa Caddesi No: 1074 Güzelyalı -İzmir.
( Güzelyalı otobüs durağının tam arkası)

Bayçalı 16-01-2013 12:32

izmirli arkadaşların gözü aydın ozaman darısı başımıza :)

Mine Pakkaner 16-01-2013 13:01

Çok güzel geçeceğine inanıyorum. Yeni üyelerimizle de bu fırsatla tanışacağız.

memet 16-01-2013 16:14

Kafe güzel. Hava iyi olursa dışarıda, yağmur yağarsa kapalı mekanda düzenleme yapacaklar bize.

Konak`tan gelişte Göztepe iskelesinin olduğu durakta inilebilir.

İletişim için gerekirse;

Mehmet Tunçer 0534 304 40 35

FatihBahce 16-01-2013 17:46

4 Eklenti(ler)
Posta adresi arka caddeye ait.
Burası Mustafa Kemal sahil bulvarı üzerinde,
sarı kırmızı Göztepe köprüsü yakınında.

Eklenti 362087

Eklenti 362088

Eklenti 362089

Eklenti 362091

Arabayla oralarda park etmek zor.
Ancak sokak içlerinde yer bulunabiliyor.
Önündeki park yerleri abonelere ait.

Halil Önen 16-01-2013 18:52

İzmir toplantıları genelde katılımı az ama oldukça bilgi içerikli ve samimi bir havada geçer. Yabancısı olduğum bu konuda bile...

ben katılıyorum...

Sevgiler...

rise_com 16-01-2013 19:31

Bir şarkı vardı küçüklüğümden... Şimdi İzmirde olmak vardı anasını satayım diyemiydi?

Darısı başımıza, Gaziantep'e de sizleri bekleriz.

Hülya 16-01-2013 20:12

İzmir de olup bu toplantıya katılmak isterdim. Yarın yolculuk var.
Torunumun doğumgünü için Belgrad 'a gidiyorum.
2 gün sonra olmasına üzüldüm.
Güzel bir toplantı olacağını düşünüyorum. Keyifli zaman geçirecek arkadaşlarımz.
Selamlar.

praecox 16-01-2013 20:37

Arkadaşlar uçakla geleceğimden yanımda nebat makas v.s. getiremiyorum.
Sorunlu veya sorunsuz birkaç nebat getirseniz bazı şeyleri daha kolay anlatmış konuşmuş tartışmış oluruz.

merlict 16-01-2013 20:40

Konuya (orkide ve etoburlar) çok uzağım ama toplantıların çok verimli olmasından ve yeni arkadaşlarla tanışacak olmaktan dolayı katılmayı düşünüyorum.İş durumunu ayarlayabilirsem kesin ordayım.

Yeri bulabilirim heralde, bulamazsam Memet bey, sizi rahatsız ederim :))

mandalinci 17-01-2013 06:37

Önemli bir aksaklık olmazsa, katılmak ve bilgilenmek, arkadaşlarla birlikte olmak isterim.

Sayın praecox, İstanbuldan gelmiş, biz İzmir'den mi gelemeyelim?

Haydi İzmir'li dostlar :)

(Hülya hanım, gene bir toplantıda görüşemiyoruz, küçüğe mutlu yıllar, size iyi yolculuklar dilerim :) )

Hülya 17-01-2013 10:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mandalinci (Mesaj 1086961)
Önemli bir aksaklık olmazsa, katılmak ve bilgilenmek, arkadaşlarla birlikte olmak isterim.

Sayın praecox, İstanbuldan gelmiş, biz İzmir'den mi gelemeyelim?

Haydi İzmir'li dostlar :)

(Hülya hanım, gene bir toplantıda görüşemiyoruz, küçüğe mutlu yıllar, size iyi yolculuklar dilerim :) )

Merhaba
Teşekkür ederim.
Şans ,toplantı ben İzmir'de olmadığım güne denk geldi. Ben de katılmak isterdim.:(
Luna'nın doğumgünü cumartesi.Begün Belgrad'a gidiyorum. :)
Size keyifli bir toplantı diliyorum.
Selamlar.

Güler 17-01-2013 13:11

Biraz sitem etmeye hakkım var değil mi?

Burada öğrendik ki; toplantı tarihleri en azından 15 gün evvelinden belirtilir.
Aranızda olmayı çok isterdim.

Toplantınızın güzel geçmesini dilerim.

praecox 17-01-2013 14:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 1087083)
Biraz sitem etmeye hakkım var değil mi?

Burada öğrendik ki; toplantı tarihleri en azından 15 gün evvelinden belirtilir.
Aranızda olmayı çok isterdim.

Toplantınızın güzel geçmesini dilerim.

İş icabı kısa vadede İzmir'e gideceğim aniden karalaşınca, böyle bir buluşma da düzenliyelim dedik Mine hanımla. Zaten çok hazılıksız gidiyorum. Orda iken bir toplanalım dedikdi yani...

mandalinci 18-01-2013 06:39

Günaydın,

Güler hanım, ne kadar memnun oluruz, hadi yapın bir çılgınlık, gelin :)

Güler 18-01-2013 06:49

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mandalinci (Mesaj 1087337)
Günaydın,

Güler hanım, ne kadar memnun oluruz, hadi yapın bir çılgınlık, gelin :)

Misafir davet etmemiş olsaydım zaten düşmüştüm yollara sevgili mandalinci. ;)

(Cumartesi günü dünür takımı balık yemeğe geliyor, onları fazla ihmal ettiğimi düşünüyorlar)

mandalinci 18-01-2013 07:10

Sevgili Güler hanım,

Haklısınız ağır toplar misafirliğe geliyormuş.

Ama bahara bir İzmir toplantısı yapalım, sizler de gelin, çook mutlu oluruz :)

selcuk44 18-01-2013 09:30

İyi günler'

Ne zamandır böyle bir toplantını hasretini çekiyordum , ama çok ani oldu ve maalesef ben görevle İzmir dışında bulunduğum için ve çok istediğim halde bu toplantıya katılamıyacağım.

Sayın misafirimize başarılar,katılımcı kardeşlerime de bol bilgili ve keyifli bir birliktelik dilerim.

memet 18-01-2013 10:00

Başlık toplantıya katılmayanlar başlığı gibi oldu. Katılacak arkadaş var mı onu merak ettim.

Cumhur Tonba 18-01-2013 12:06

Mehmet Bey,
Sizin yazınızı okuyunca doğrusu hem güldüm, hem de mesaj yazsam, yazmasam mı diye düşündüm.
Biz gelemeyenler hasretle bekliyoruz toplantıları. Sizleri görmüş oluyoruz. Fakat inanın katılmış gibi oluyoruz ve toplantı günü gelinceye kadar sizden fazla telaş ediyoruz, heyecan duyuyoruz.
Sevgiler, saygılar.

FatihBahce 18-01-2013 14:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi memet (Mesaj 1087386)
Başlık toplantıya katılmayanlar başlığı gibi oldu. Katılacak arkadaş var mı onu merak ettim.

Gelecek olanlar daha çok facebook'tan haber vermiş.:p

selis 19-01-2013 11:17

Hiçbir toplantı için bugünkü kadar müsait olmamıştım..
Fakat bizim burda, hava berbat, bir saat önce dolu yağdı.. Şimdi de yağmur bastırdı..

Tek vaz geçen ben olmam umarım :(

Tura 19-01-2013 11:42

Bence kaçırmasaydınız.

Yağmur dolu durdurmamalıydı.

Büyük fırsattı.

Ayşe Yıldız 19-01-2013 13:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selis (Mesaj 1087877)
Hiçbir toplantı için bugünkü kadar müsait olmamıştım..
Fakat bizim burda, hava berbat, bir saat önce dolu yağdı.. Şimdi de yağmur bastırdı..

Tek vaz geçen ben olmam umarım :(

Bisikletinize atlayıp gidiverirdiniz.:dilli:

selis 19-01-2013 17:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Ayşe Yıldız (Mesaj 1087929)
Bisikletinize atlayıp gidiverirdiniz.:dilli:

Aklımı mı okuyordunuz yoksa :dilli:
Niyetim oydu da, yol 25 km. civarı.. Bir de bu kadar yağmur yağacağını tahmin etmemiştim..
Yol ve yağmur birleşinle gözüm kesmedi ;)

Halil Önen 19-01-2013 22:19

Ne bir ses ne bir görüntü var...:)

selis 19-01-2013 22:56

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen (Mesaj 1088147)
Ne bir ses ne bir görüntü var...:)

Daha çok beklersiniz :p

Merhaba;
Öncelikle 12 Ocakta yapılan İstanbul Toplantı başlığının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen halen aktif olduğuna ve 520 mesaj içerdiğine dikkat çekmek istiyorum..
İzmir başlığı ise açıldığından itibaren zaten bomboştu ve halen boş ;) Şimdiye kadar çoktan birçok kişi duygularını yazmış, fotoğraf eklemiş olması gerekirdi.. :)

Başka sayan var mıydı bilmiyorum ama, ben gelenleri saydım. Gördüğüm kadarıyla (başlığın geç açılmasına ve havanın berbat olmasına karşın) 26 kişiydik.. Kaç kişi geleceğini yazmıştı peki? 5'i geçmez sanırım.. Forumda üye bile olmayan, olmuş ama hiç aktif olmayan kişilerin toplantıya gelmesi çok ilginç geldi bana? Daha da ilginç olan bu oranın çok fazla olması..
Toplantıyı arkadaşından duyan, facebooktan gören kişiler çoğunluktaydı..

Kimin, nerden, nasıl geldiği elbette önemli değildir.. Fakat, ben kendi adıma, forumda mesajlarını okuduğum, bitkilerine hayran olduğum kişilerle karşılaşmak isterdim.. Foruma üye bile olmayanlarla değil.. (muhtemelen o kişiler yazdıklarımı da okuyamayacaklar)

İzmirliler çok sıcakkanlıdır.. ;)

Halil Bey yoğun dolu yağışından dolayı toplantıya katılamayacağını belitmişti.. Herkese selam söyledi ve ilettim.. :)
Mine Hanım Tohum Takas Etkinliğinin nasıl özveri ve emek gerektiren bir organizasyon olduğunu uzun uzun anlattı.. Tohum Sayma Odasındaki sürece, ''bunlar yiyip içip eğleniyorlar'' gözüyle bakılması bana dert olmuştu.. Böyle olmadığı, çok zorlu bir süreç ve büyük bir emek gerektirdiği konuşuldu.. Biraz rahatladım.. Umuyorum bu konuya daha fazla değinilir..
Murat'a uzun uzun teşekkür edildi ve tercümesi yapıldı.. O ayrı bir ilgi gördü, kıskandım doğrusu;)

Fotoğraf çekmek bazı durumda dikkatin dağılmasına neden oluyor, o nedenle fazla fotoğraf çekemedim.. Işık da kötüydü..
Çektiklerimi ekleyeceğim.. Fatih Bey de video yayımlayacaktır.

Mine Pakkaner 19-01-2013 23:01

İyi akşamlar arkadaşlar. Biraz önce eve geldim. Sevgili Praecox ile toplantı sonrası da birlikte olduk.

Bugün İstanbul' dan bir de sürpriz konuğumuz vardı. Sevgili nrkrkmz da bizimleydi :) . Hayal bahçesi orkide fidanlığının sahibi.

Hava muhalefeti nedeniyle çok kalabalık değildik 30 kişi kadardık sanıyorum.

Praecox bizi harika bilgiler ve ipuçlarıyla aydınlattı. Sevgili Nur tecrübelerini aktardı, İstanbul'dan örnekler de getirmiş sağolsun. Garo üzerlerinde uygulama yaptı.

Yeni bazı üyelerimizle tanıştık. Eski üyeler hasret gidermiş olduk.

Toplantı sırasında Sevgili Güler Hanım ve sevgili Selahattin Yılmaz aradılar eksik olmasınlar.

Toplantıda Tohum Takas etkinliğinin çalışkan organizatörlerinden Murat Öz de katıldı. Paketleme ve dağıtımda onlarla olan Selis de bizimleydi. Hepimizin adına kendilerine teşekkürlerimizi ilettik.

Halil Bey de aramızda olacaktı ama hava muhalefeti engel olmuş. Selamlarını Selis vasıtasıyla iletmiş, aldık kabul ettik, umarız dolu bir sıkıntı yaratmamıştır Halil Bey.

Bir sohbet toplantısı da Hoya' larla ilgili yapmaya karar verdik. Mayıs ayında olacak bu organizasyon ve Sevgili Dkp bize mum çiçekleri ne ister, nasıl yetişir bilgi verecek.

Gül Teyze' mizi gözümüz aradı elbette, onsuz olmuyor. :) Fatihbahçe eksik olmasın çekim yaptı, hazır olunca bizlerle paylaşacaktır.

Sevgili Praecox, Sevgili nrkrkmz, çok teşekkür ederiz, harika bilgiler edindik, harika zaman geçirdik. Sağolun, varolun, hep gelin :)

selis 19-01-2013 23:05

5 Eklenti(ler)
İzmir.. ;)
Seviyorum ben bu şehri.. Deniz kokusu bana biraz uzak olsa da, ulaşmak zor değil.. ;)
Eklenti 362893

Orkide..
Eklenti 362894
Buradan kesiyoruz :)
Eklenti 362895

''Güllerin içinden'' diyecektik ama :rolleyes:
Eklenti 362896

Mete'yi özlemişim ben :)
Eklenti 362897

selis 19-01-2013 23:11

5 Eklenti(ler)
Murat övgüleri alırken pek bir sakindi ;)
Eklenti 362902

Orkidenin yaşamı boyunca nasıl bir süreçten geçtiğini öğrendim..
Sorunlu bir bitki ve bakımı..
Eklenti 362898
Eklenti 362899

Etobur bitki..
İbrikler doldurulup dolma yapılıyormuş..
Konu yemek olunca, Murat bana hemen dolmayı nasıl yapacağımızı anlattı ;)
Eklenti 362900
Eklenti 362901

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024