agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   Agaclar.net Toplantı ve Gezileri (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=70)
-   -   İzmir yaz buluşması (24 Haziran 2012) (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=27796)

memet 13-06-2012 19:25

İzmir yaz buluşması (24 Haziran 2012)

1 Eklenti(ler)
Yaz buluşmasıyla tekrar bir araya geliyoruz.

Toplantımız bir araya gelip sohbet etmek, fikir, çiçek, tohum, fide, çelik, bilgi paylaşmak amaçlı.
Eski üyelerimizi tekrar görüşmeye yeni üyelerimizi de tanışmaya çağırıyoruz.

Buluşacağımız yer Urla'da Çuha peyzaj. Hem fidanlık hem kafe. Kahvaltı ve yemek seçenekleri var.

Sohbet edebileceğimiz oturup çayımızı içebileceğimiz bir mekan.

Bonsaicilerin de orada bulunan ağaçlarımız olması nedeniyle ilgisini çekeceği bir toplantı.

Yer çok kolay, , Urla'ya giderken, daha önce toplandığımız Bahçeli botanikten biraz ileride sağda.

Buluşma saatimiz

Saat 13.00

24 haziran pazar

Daha önce gelip kahvaltı yapma olanağını kaçırmayın derim, kahvaltı çok zengin ve güzel.

Adres:
Çuha peyzaj, Urla yolu üzeri. Otoban köprüsünden önce sağda.

Toplantıya mum çiçeği ve selluka fideleri getireceğim

İletişim için:
Mehmet Tunçer

0543 304 40 35

Eklenti 308341

Mete Tiren 13-06-2012 22:45

Ayın 24'ünde lys son sınavım var tamda saat 12,15 te bitiyor. Ama sınav biter bitmez koştura koştura çuha peyzaja geleceğimden herkes emin olabilir ;)

Tenar11 13-06-2012 23:52

Merhaba , ben Menemen'den gelmek istesem, hangi vasıtalarla oraya ulaşabilirim ? Metro, Bostanlı iskele gibi ?

fatma_demirel 14-06-2012 07:29

merhabalar, bende orada olmayı çok isterim.( çok büyük bir sorun çıkmazsa ) geçen sefer acemilik oldu elim boş katıldım, bu sefer karınca kararınca elimde olanlardan getireceğim. görüşmek üzere.

memet 14-06-2012 08:11

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tenar11 (Mesaj 984657)
Merhaba , ben Menemen'den gelmek istesem, hangi vasıtalarla oraya ulaşabilirim ? Metro, Bostanlı iskele gibi ?

Karşıyaka'dan katılacak arkadaşlar olur. Onlarla iletişime geçerseniz birlikte gelebilirsiniz.
Bostanlı iskeleden gelirseniz. Aktarma otobüslerle Üçkuyulara gelip. Balıklıova ya da Gülbahçe dolmuşuna binmeniz gerekir. Seranın önünden geçiyor.

muslumkin 16-06-2012 12:34

izmirde olsaydım kesin gelirdim.

Adem Erhan 16-06-2012 19:34

Urlada olması katılımı zorlaştırıyor sanırım... Başta ben.. umarım verimli ve güzel bir buluşma olur..

memet 17-06-2012 22:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Adem Erhan (Mesaj 985883)
Urlada olması katılımı zorlaştırıyor sanırım... Başta ben.. umarım verimli ve güzel bir buluşma olur..

Böyle dedin kalbimi kırdın:(
Menemen'den katılacak üyemiz var.

selcuk44 18-06-2012 21:29

İyi akşamlar yine görevli olarak İzmir dışındayim ama programı değiştirip 23 aksamı öğleden sonra İzmir e uçup 24 düne toplantıya yetişmeyi kısmet olursa başaracağım inşallah

selcuk44 19-06-2012 11:06

İyi gunler 24 Haziran 2012 yaz toplantısına arabamla gideceğim karsiyaka dan katılacak uç kardesimi goturebilirim dolayısıyla isimler belli olursa araba vapuru saatini tespit edebiliriz(yazdığım bilgisayar yabanci klavye olduğu için noktalama yanlışlıklar için özür dilerim)

Jezebel 19-06-2012 12:30

Urlada sürekli aynı ticari mekanda toplanmak benim de onaylamadığım bir durum.
Özel aracımla gelme zorunluluğu da ...
Trafikte kaybedilen zaman da cabası.
3 yıldır Kordon' da şöyle keyifli bir kahvaltı edemedik;)
Madem tanışma toplantısı, seraya tıkılmanın gereği ne ?!
Katılacakların keyifli zaman geçirmelerini dilerim.
Saygılar.

dnzddm 19-06-2012 12:35

Urla yerine inciraltında,güzelbahçede toplanılsa süper olur.Aracı olmayanlar için ulaşım oldukça güç oluyor. Mekan değiştirilebilmesi gibi bir imkan varsa bende sizlerle tanışmayı bitkiler konusunda paylaşımda bulunmayı çok isterim..

drhegeli 19-06-2012 13:23

İstanbul'da yaşayan bir İzmirli olarak mesafe kaygılarınızı anlamıyorum...:D
24'ünde İzmir'de olmayı becerebilirsem aranızda olacağım...

memet 19-06-2012 15:50

Nerede toplantı düzenlesem başka yerde olmasını isteyen arkadaşların eleştirileriyle karşılaşıyorum. Urla'da toplantıyı merkezi yerde osla diye eleştirenler vardı , Ama Fuardan daha neresi merkezi olabilirdi, hiçbiri gelmedi toplantılara. En son fuarda buradan başka yer yok mu,diyen arkadaşların eleştirileri vardı. Eminim fidanlıkta toplansak ne iyi olurdu diyen bu arkadaşları toplantıda göremeyeceğiz.
Bu arada yer ticari ama bizden bir ücret talep edilmiyor. Buna karşılık Konak belediyesi Salonuna 150 lira istemişti geçen sene.

Cumartesi toplantı diyorum pazar olsa gelirdik deniyor, pazar toplantısına bunu diyenlerin hiçbiri gelmiyor. Daha önceki yıllarda merkezi yerde toplantı olsun dendiği için şehrin içinde düzenlediğim toplantılara da katılım olmamıştı.

Ulaşmak çok kolay öyle gidilemeyecek bir mesafe de değil. Önünden dolmuş geçiyor.
Aracı olmayanları da arkadaşlar anlaşıp yoldan alabilliyorlar.

Hiç kimse hiçbir toplantı yerini kimseye beğendiremedim zaten, bu kış artık bu konu beni yorduğu için eğitim toplantılarına yer ayarlamayı da düşünmüyorum bu nedenle. Epey koşturmam gerekiyor onbeş kişilik katılım oluyor onda da yeri beğenmiyenlerle karşılaşıyorum. Mine hanımla uğraşıp toplantıda sunum yapması için rica ettiğimiz hocalara karşı da mahçup oluyoruz.

Ben bu işi senden iyi yaparım diyen arkadaşlar varsa bundan sonraki toplantıları organize etmelerinde hiçbir sakınca yok.

Bu kadar uğraştıktan vaktimi harcadıktan sonra bu tür konuşmalarla karşılaşmak beni yeterince üzdü sanırım. Hani duyan da bir maddi çıkarım vardı da ondan toplanalım diye bu kadar uğraşıyorum diyecek.

memet 19-06-2012 16:47

Toplantımıza seramik sanatçısı bir üyemiz katılacak, bonsai saksıları konusunda önerileri olacak.

kalimero 19-06-2012 18:00

sabırsızlıkla bekliyordum toplantıyı, ama yine kısmet olmayacak :( umarım verimli ve keyifli bir toplantı olur.

sevgiler..

Jezebel 19-06-2012 22:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi memet (Mesaj 987116)
Nerede toplantı düzenlesem başka yerde olmasını isteyen arkadaşların eleştirileriyle karşılaşıyorum. ...

Hiç fikir sorulmuyor, "başka önerisi olan var mı?" denmyor ;)
Nezaketen de olsa...
Emrivaki sevmeyen insanlar olabilir...
Çuha Peyzaja kişisel olarak antipatim var. Üzgünüm...
Tebdil-i-mekanda ferahlık vardır...

memet 19-06-2012 23:57

Her sene toplantılar konusunda fikri olan, bu konuda görüş belirtmek isteyen var mı diye bir kaç defa sorarım. Hiçbirinde de ben bu konuda şunları öneriyorum, toplantılar için şunları yapmaya gönüllüyüm diyenle karşılaşmadım.
Daha iyi nasıl olabilir diye sorduğumda hiç cevap aldığım olmadı. Önerisi olan var mı dediğimde bir tepki gelmedi. Sadece toplantılar sırasında yeri beğenmeyenlerle karşılaşıyorum.

Toplantılar açık, isteyen geliyor istemeyen gelmiyor. Kimi Torbalı'dan Balıkesir'den gelebiliyor Kimine de Balçodava'dan gelmesi zor geliyor. Arkadaşlarla görüşmeyi istemeyenleri zorla da çağırmadık hiç.

Zaten dediğim gibi bu tepkilerden sıkıldım daha fazla toplantılar için uğraşmayı düşünmüyorum. Benden iyi bilen varsa onlar yapsın.

Sanki bir mecburiyetim var ondan uğraşıp zamanımı harcıyorum.

kalambaklı 20-06-2012 08:48

Sana katılıyorum arkadaşım, kimse elini taşın altına koymuyor, biz buradan toplantı için Ankara'lara, Muradiye'lere, Aydın'lara kadar giderken 10 kilometrelik yolu gelmemek için bahane edenler oluyor.
Ferhat şirin için dağları delmiş, doğa sevdalısı dostlar herzaman her yerde buluşur.

hartor 20-06-2012 10:25

Sayın Memet Bey,
Bu katılım için şartlar nedir yaş sınırı varmıdır? Daha doğrusu katılımcı arkadaşlar ortalama kaç yaşlarındadır? Bilgi verebilirseniz sevinirim.
Bu arada yorumlara katılmıyorum, gelmek isteyen nerede olursa olsun, nereden olursa olsun muhakkak elinden geleni yapacaktır. Başarılar

Mete Tiren 20-06-2012 10:36

Sn hartor sınırlama ne olaki yediden yetmişe her yaş gurubundan üyelerimizi gördüm toplantılarda ne kural ne ücretlendirme başka bir kural yok yani ;)

memet 20-06-2012 10:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hartor (Mesaj 987437)
Sayın Memet Bey,
Bu katılım için şartlar nedir yaş sınırı varmıdır? Daha doğrusu katılımcı arkadaşlar ortalama kaç yaşlarındadır? Bilgi verebilirseniz sevinirim.
Bu arada yorumlara katılmıyorum, gelmek isteyen nerede olursa olsun, nereden olursa olsun muhakkak elinden geleni yapacaktır. Başarılar

Her meslek grubundan her yaştan katılım olutyor. Ama orta yaş daha çok dersem uygun olur sanırım.

FatihBahce 20-06-2012 11:17

Bizi bu forumda bir araya getiren konu olan bu tür peysajla ilgili yerlerde bir araya gelmemiz bence daha iyi. Mehmet Beye teşekkür ediyorum.

Geçen yıl Urlada Mine hanımla beraber Bahçeli Botanikte Sonbahar buluşması olmuştu. Orada Mine Hanım bitkileri ne güzel tanıtmıştı. Sorularımızı, çiçekleri, bitkileri göstererek cevaplaması hem zevkli hem de oldukça yararlı oldu. İki ay önce Ünal Kaktüs'e gitmiştik.

Çuha Peysaj , Clematislerin satıldığı Avrupa Çiçekçiliğe de çok yakın . İsteyen arkadaşlar çıkışta oraya da gidebilir. Başka bir ay başka biir fidanlıkta örneğin Uzbaş ta bir araya gelmeyi öneriyorum. Çok enterasan ithal bitkiler var. Yolu biraz kötü ve oraya toplum taşım aracı yok ancak beraber Urla merkezde buluşup araç organizasyonu yapabiliriz. .Örneğin ben aracıma 3 kişi daha alabilirim.

En güzel fidanlıklar Urla - Balçova arası ve Bayındır'da . Bayındır biraz ters biryer ancak Urla ve Narlıdere ulaşılabilir yerler.
Başka bir ay da Menemen'de egzotik meyve fidanlarının üretildiği Egetropikal fidalnığına da gidilebilir.

FatihBahce 20-06-2012 11:48

Mehmet Bey olmadan butür toplantıların ve eğitimlerin tadı olmaz.

hartor 20-06-2012 13:55

Sayın Mehmet ve Mete Beye sonsuz teşekkürler, ben yeni bir üyeyim katılmaya çalışacağım.

Adem Erhan 21-06-2012 02:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi memet (Mesaj 986312)
Böyle dedin kalbimi kırdın:(
Menemen'den katılacak üyemiz var.

Mehmet Bey... Amacım kesinlikle sizin güzel kalbinizi kırmak değil.. helede tüm samimiyetinizle verdiğiniz mücadele ve emeğe haksızlık etmek hevesinizi kaçırmak hiç değildi.. olamazda.. elimden geldiğince toplantılara etkinliklere katılmaya çalışıyorum.. yeni sayılacak bir ağaçlar net üyesi olarak toplantı yerleriyle ilgili tavsiye **** eleştirilerden haberim olmadığı için tüm samimiyetimle fikrimi söylemiştim.. sanırım sizde benim samimiyetimin farkındasınız tanıdığınız kadarıyla.. evet sizi anlıyorum.. ..çok dolmuş biri olarak yazdığınız yorumunuzu okudum.. zordur insanları memnun etmek.. bilirim.. size ağaçlar netin özellikle izmirdeki faaliyetlerinde verdiğiniz çabadan ve samimi emeğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum.. umarım motivasyonuzun bozulmasına neden olanlardan biri olmamışımdır... selamlar..

menekşecibaba 21-06-2012 10:46

Mehmet Beyin bu organizasyonu büyük özverilerle ve zaman ayırarak çok güzel başardığına inanıyorum.Kendisine teşekkür ediyorum.
Pazar günü acil bir iş için Aliağa da bulunmam gerektiğinden çok istememe rağmen gelemeyeceğim.Bu tip tanışma toplantılarının arada bir yapılması gerektiğine çanı gönülden katılıyorum.Genellikle toplantılarda birbirimizi tanıyamadığımızdan hep sonradan üzülüyoruz.
Bol bol selamlar...

tiya 21-06-2012 10:49

Urla görmek istediğim bir yer. İzmir grubu ile tanışmak ta hediyesi olurdu ama tarih benim için çok erken. Katılacaklara sevgiler.

TaşevliBahçe 21-06-2012 17:19

Mehmet Bey organizasyondaki emeğiniz için teşekkürler..

Aliağa UBYİ den katılımcı olucakmı acaba ? , yazan olmamış , bir aksilik çıkmazsa gelmeyi düşünüyorum. nasip bakalım..

buca 22-06-2012 21:03

Mehmet bey meyve veren ağaç taşlanır,bu tür çatlak sesler her zaman olacaktır.bu işi çok iyi yapıyorsunuz bence devam edin...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024