agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2015-2016 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1037Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-01-2016, 11:37   #91
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Bir sezon boyu daha toplamış olduğum tohumların, Türkiye'nin dört bir yanında yeşermeleri için,
poşetleme işlemlerine hayırlısı ile başlamış bulunuyor, yeni sahiplerine hayırlı olsun diyorum.
Herkese başarılar.

Name:  DSCF8423.jpg
Views: 721
Size:  34.7 KB

Çayımızı yudumlarken, etiketleri kestik.
Not aldığım bakkal defterim de en büyük yardımcım,
acil durumlarda ilaçlarım
ve mesaiye başladık
Name:  DSCF8428.jpg
Views: 783
Size:  37.6 KB

İşin en zor tarafı da burası olmasına rağmen, severek ve
büyük bir heyecanla yapılan bir iş
Name:  DSCF8425.jpg
Views: 754
Size:  50.8 KB

akçabardak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-01-2016, 16:49   #92
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-12-2015
Kargolar hep yurtiçi kargo olarak mi gönderildi? Ona göre kargo şirketine gidip karbon var mi diye sıradağın çünkü evin zili çalışmıyor

Greant64 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-01-2016, 17:13   #93
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Greant64 Mesajı Göster
Kargolar hep yurtiçi kargo olarak mi gönderildi? Ona göre kargo şirketine gidip karbon var mi diye sıradağın çünkü evin zili çalışmıyor
Bunlar paylaşımcıların Lojistik Merkezine gönderileri. Talep edenler Şubat ilk haftaya kadar bekleyecekler.

Muda, aleydi, A_NOMAD ve 4 kişi beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-01-2016, 17:39   #94
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Ben paketlemeye haftasonu başlayacağım. Emeği geçen herkese teşekkürler. Umarım havalarda güzel gider, bereketli ürünler alırız..

malbman, Atilgan, Muda ve 8 kişi beğendi.
İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-01-2016, 18:29   #95
Ağaç Dostu

neşecan's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2014
Bende bu akşam paketlemeyi bitirdim .Kısmetse yarın kargoya vereceğim.Herkese bereketli bir sezon dilerim.

neşecan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-01-2016, 18:30   #96
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Tohumlarını gönderenler Kargoya verenler başlığını kullansın lütfen.

Kargo fiyatını da eklemeyi unutmayın ki topladığımız parayı nasıl harcadığımızı hep birlikte takip edebilelim...

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-01-2016, 19:04   #97
Yeni Üye

gökhan 38's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2016
banada sebze tomuhu lazım daha yeni üye oldum bu siteye ama heralde geç kalmışım eğer elinizde fazladan kalırsa bende istiyorum tohum çok mutlu olurum... her sene kısır tohuma para vermek zoruma gidiyor artık.. iyi akşamlar herkese.... lütfen elinde sebze tohumu olan cevap yazarsa sevinirim......!!!

SambaMustafa beğendi.
gökhan 38 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-01-2016, 20:47   #98
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Tohumların dağılımı tamamlandı. Lupinler hariç tüm talepler karşılandı. Cüce ve yabani lupinlere ikişer talep gelmişti; üstelik taleplerine en çok karşılık vermek isteyeceğim kişilerden; @Lonicera, Mücevher Çalısı ve Aleydi. Yarın yaylaya çıkabilirsem (yağmur çamur rüzgar vs.) bir ihtimal orada olabilirler, yoksa çok üzüleceğimi bilmelerini isterim. Son gönderim tarihine kadar bulamazsam kendime ayırdığım ve bu sene nadir toplayabildiğim bahçemizin en sevdiğimiz çiçeklerinden 'dev hercai menekşe' tohumlarından göndermek isterim kabul ederlerse...

Onun haricinde bu sene domates güzeli seçtiğimiz 'Heybetli' tohumlarından da bir paket bulabildim. Başka yok muydu hatırlamıyorum. En fazla talepte 48 tane ile ona gelmişti. Kendiminkilerden kısıtlayarak herkese minimum beşer tane gönderdim. Çoğunluk top top olduğu için zarar vermemek adına parçalamadan attım poşete, ıslattığınızda tohumlar sorunsuzca ayrışacaktır.

'Çekirdeği oyalı' karpuzdan epey toplamışız. Karpuz talep eden arkadaşların poşetlerinin içerisine fazladan bu tohumlardan da ekledim. Ayrıştırmada sorun çekmeyeceksiniz.

Lonicera, Muda, aleydi ve 4 kişi beğendi.
TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-01-2016, 21:06   #99
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Nasıl yani lupinsiz mi kaldık Cosmoslar için benimle uğraşacaktınız demi .Allahın sopası yok. Şaka şaka, bence zahmet edip uğraşmayın. Zaten onlarca tohum paylaştınız. Yağmur , rüzgar. Muhtemelen toprağa karışmıştır onlar. Gelecek yıl daha bol çıkarlar. Emeğinize sağlık.

Muda, TCM, ibocandan ve 3 kişi beğendi.
aleydi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-01-2016, 21:07   #100
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Tohumların dağılımı tamamlandı. Lupinler hariç tüm talepler karşılandı. Cüce ve yabani lupinlere ikişer talep gelmişti; üstelik taleplerine en çok karşılık vermek isteyeceğim kişilerden; @Lonicera, Mücevher Çalısı ve Aleydi. Yarın yaylaya çıkabilirsem (yağmur çamur rüzgar vs.) bir ihtimal orada olabilirler, yoksa çok üzüleceğimi bilmelerini isterim. Son gönderim tarihine kadar bulamazsam kendime ayırdığım ve bu sene nadir toplayabildiğim bahçemizin en sevdiğimiz çiçeklerinden 'dev hercai menekşe' tohumlarından göndermek isterim kabul ederlerse...
...
Özeniniz için kendi adıma teşekkür ederim Sn TCM, çok kibarsınız. Kış koşullarında size zorluk çıkmasın, yine kendi adıma yazıyorum, lupinleri bulamasanız da olur, sağlık olsun. Dev hercai güzel fikir hiiiiç yayla mayla düşünmeyiniz, rahat olun. Şaka şaka, rica ederim alternatif düşünmeyiniz, hercaileriniz sizin bahçenizde daha iyi yetişecektir...

Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-01-2016, 21:44   #101
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Lupinler zaten geçen senenin tohumlarıydı, onları bulamadım, yeni yabani lupinler çıkıyordu topraktan geçen hafta gittiğimde, onlar yetişmez

Eski 17-01-2016, 00:42   #102
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Kargo kutusu hazırlandı.

Name:  ka.jpg
Views: 659
Size:  28.2 KB

Toplam 120 kişinin 363 ayrı poşet tohum talebi karşılandı. 4 poşet in akıbeti ise yarın belli olacak. 120 kişinin 30 u tek cins tohum 90 ı ise birden fazla tohum talep etmiş. Benden tohum talebi olanlarda rekor geçen sene olduğu gibi bu senede 15 tohum çeşidi ile @Milla da, kendisini 11 tohumla @Vizelli, 10 tohum çeşidi ile @hakan35 takip etmiş...

Geçen sene kız biraz yardım etmişti, bu sene kaytardı. Hanım bir kaç poşet düzenledi sonra onu da ararsan bul. Ben de iyice dağıttım ortalığı, hayatta toplamam, kim toplarsa toplasın...

Name:  1.jpg
Views: 646
Size:  36.3 KB

Bu da panoramik görüntüsü

Eklenen Resimler

Eski 17-01-2016, 07:38   #103
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Alıntı:

Onun haricinde bu sene domates güzeli seçtiğimiz 'Heybetli' tohumlarından da bir paket bulabildim. Başka yok muydu hatırlamıyorum. En fazla talepte 48 tane ile ona gelmişti. Kendiminkilerden kısıtlayarak herkese minimum beşer tane gönderdim. Çoğunluk top top olduğu için zarar vermemek adına parçalamadan attım poşete, ıslattığınızda tohumlar sorunsuzca ayrışacaktır.

'Çekirdeği oyalı' karpuzdan epey toplamışız. Karpuz talep eden arkadaşların poşetlerinin içerisine fazladan bu tohumlardan da ekledim. Ayrıştırmada sorun çekmeyeceksiniz.
Sn TCM, ben de Sn Mücevher çalısı ve Sn aleydi gibi düşünüyorum. Hiç mi hiç zahmet etmeyin. Seneye nasipte varsa ve sizin de elinizde olursa o zaman isteriz lupin tohumlarından. Menekşe tohumları için de aynı şeyin geçerli olduğunu söylemek isterim kendi adıma. Dünya tohum dağıtıyorsunuz, ellerinize emeklerinize sağlık.

Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-01-2016, 22:15   #104
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Sonunda bitirebildim, koli yola çıkmak üzere hazır artık, gittikleri yerde hayırlı olsun.

Name:  DSCF8431.jpg
Views: 1122
Size:  57.3 KB

Name:  DSCF8435.jpg
Views: 587
Size:  35.8 KB

Eski 18-01-2016, 00:25   #105
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Gözümüz aydın lupinler bulundu; toplam sayı üstte yazdığım gibi 363 değil 393 olacakmış+4 de lupin = 397 adet toplam dağıtılan tohum sayısı oldu.

Eski 18-01-2016, 20:37   #106
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Her şey üst üste geldi. Bir ara tohumları hiç hazırlayamayacağım herhalde deyip sizden özür dilemeyi bile düşünmüştüm. Hastane gidiş gelişleri arasında tohum hazırlamaya çalışmak epey zorladı beni.

Sürprizlerin en büyüğünü de benim kedicikler yaptı bana. Aslında hiç öyle şeyleri karıştırmazlar ama hazırlamak üzere masanın üzerinde büyükçe bir kilitli poşette duran mavi papatya tohumlarımı oyuncak etmişler ben evde yokken kendilerine. Bütün eve bir güzel yaymışlar tohumları. Toplamak için epey uğraştım ama öyle küçük ki tohumlar, pek başarılı olamadım. Mavi papatya tohum taleplerinin hepsini karşılamam mümkün olamadı bu nedenle. Gönderebildiklerim de çok az miktarda. Çok özür dilerim arkadaşlar, benim hatamdı.

Neyse zar zor da olsa bugün kargoya verdim minik kutucuğumu. İnşallah bereketli olurlar gittikleri yerlere...
Name:  20160118_131116 (1).jpg
Views: 575
Size:  22.4 KB

loveforlife Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-01-2016, 22:24   #107
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Beş mesaj üstte bahsettiğim, tohum dağıtım etkinliği sebebiyle darmadağın ettiğim misafir odasını eski haline getirdim, tertemiz oldu, bal dök yala, hanım yapamaz böyle... 1.000 parçalık puzzle tamamlama etkinliğine hazır.

Tohumlar bugün gönderildi.

Eski 18-01-2016, 22:35   #108
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Alıntı:

Geçen sene kız biraz yardım etmişti, bu sene kaytardı. Hanım bir kaç poşet düzenledi sonra onu da ararsan bul. Ben de iyice dağıttım ortalığı, hayatta toplamam, kim toplarsa toplasın...

İş başa düşmüş sanırım

Eski 18-01-2016, 23:38   #109
Ağaç Dostu

oz26's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2012
Büyük tohum paketlerinin illa açılması gerekiyor mu bilmiyorum. Yedek olsun diye iki takım etiket çıkartmıştım. Paketleme bittikten sonra bir takım etiket boşta kaldı. Ben de büyük paketlerin (çoklu tohum paketeri) üzerine yapıştırdım.

Büyük paketler kontrol amaçlı ya da başka nedenlerle açılmayacaksa eğer, lojistik merkezinin büyük paketler üzerindeki etiketleri okutması yeterli olacaktır.

Name:  k1.jpg
Views: 616
Size:  31.8 KB

Bereketli olur inşallah.

oz26 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-01-2016, 18:55   #110
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-04-2011
etkinliğe katılmak için geç mi kaldım acaba ayrıca bir daha kı etkınlık ne zaman ve taleb etmek istediğim tohumlar nasıl olucak (toros sediri/mavi ladin/göknar)

Binbirçeşit beğendi.
orçun Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-01-2016, 18:37   #111
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
300 geçerli talebi karşıladık ve nihayet bugün paketledik ama yoğun kar yağışıyla yollar kapandı, bir iki gün sonra veririz kargoya

Name:  DSC_2449.jpg
Views: 524
Size:  32.7 KB

Taşlıbahçe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-01-2016, 09:13   #112
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Bu başlığı ilk sayfadan başlayarak okumak bana da büyük heyecan verdi. Ben okurken hissettim bunu ya siz emeği geçenlerin heyecan ve telâşı, hissettikleriniz, gönülden paylaşmanın verdiği haz ne kadar büyüktür.

Başta sayın MeyveliTepe ve paylaşıma katılan bütün arkadaşlarımı candan kutlarım.
Emekleriniz bol bol karşılığını versin, hepinizi mutlu etsin.

Güler Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024