agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2014-2015 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni255Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-12-2014, 21:19   #31
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi uyap Mesajı Göster
Zarf konusunda naçizane önerim tek zarfa sığmayanları birkaç zarfa paylaştırıp üst üste bantlamanız.
Toptan satın alırken akıl edemedik bir zarfa sığmayacağını. Ona göre zarf aldık. Hata benim.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2014, 21:25   #32
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi olmez Mesajı Göster
dilerseniz istediğim tohumların nerede yetiştirileceği ile ilgili kısa bir bilgi de vereyim.
Alıntı:
Tohum Paylaşım Sonrası Çalışmalar
Etkinlikten tohum talep etmiş tüm üyeler, aldıkları tohumların tüm macerasını paylaşıyor...
Burada takip ederiz
Ne kadar çok istendiği değil, önemli olan talep edilenlerin kullanılması...

(Not: Yazdıklarımdan herkes beni anlatıyor diye anlayabilir epey ortak noktaları var çünkü...)

Eski 03-12-2014, 21:29   #33
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Paylaşımcılardan gelen boşalmış kutulardan birine koyup gönderebilirsiniz. İlle de zarf ile gitmesi gerekmiyor. Bu durumda indirimden yararlanamayabilir ama böyle bir gönderide sorun olmamalı.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2014, 21:30   #34
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Bu benim katıldığım dördüncü Tohum Paylaşım Etkinliğiydi.

Doğrusunu söylemek gerekirse, bugün üzüldüm biraz. Talep ettiğim 30 tohumdan talebimin karşılanamadığı üç çeşit var. Hadi birisi paylaşıma katılmaktan vazgeçen bir üyeden, maniye domates. Onu da talep etmesem de gönderileceği yazıldığı için talep etmiştim.

Diğerlerini yazmıyorum, biri çok beğendiğim bir çiçekti. Dile getirmek hiç istemezdim ama hem paylaşımcı, hem eski bir üye olarak paylaşım dışı bırakıldığıma üzüldüm sadece.

Bir daha ki paylaşımda elime ulaşan tohumlardan, tohum alabildiklerimi dağıtıp talepte bulunmamayı kendi adıma uygun buluyorum.

Saygılar...

loveforlife ve Atilgan beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2014, 21:33   #35
Ağaç Dostu

salihcan's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2013
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Bunlar bir kişinin istekleri, elimizde zarf da yok... Nasıl toparlayacağız bakalım.

Eklenti 528497

Aşağıdaki fotoğraf da karşılaştırmak için çektiğim tohum gurupları. Sağdaki kutuların içinde en çok dağıtım yapan üyenin hazırladığı poşetler var. Soldakiler ise sadece bir kişinin istedikleri...

Eklenti 528498

Özetle yetiştirilecek kadar dağıtım yapmanın bir yolunu bulmalıyız.
Sn malina bence fazla olan tohumları bir poşet(şeffaf) dosyaya koyup zarfa bantlamanız bana mantıklı geldi

salihcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2014, 21:37   #36
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Alıntı:
Burada takip ederiz
Ne kadar çok istendiği değil, önemli olan talep edilenlerin kullanılması...

(Not: Yazdıklarımdan herkes beni anlatıyor diye anlayabilir epey ortak noktaları var çünkü...)

Zamanı gelince paylaşacağım inşallah.

olmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2014, 21:38   #37
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Maniye ciceklendi. Cok lezzetli ama meyve tutumu yuksek bir cesit degil. Bu senenin de haddinden fazla yagisli gecmesi isi zora soksa da tohum alabilecegim gibi gozukuyor. Etkinlik tamamlanmadan once bu cesitten talepte bulunan uyelerin taleplerini mumkun oldugunca karsilamaya calisacagim.

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2014, 22:20   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2014
bende size sıkıntı yarattığım için özür dilerim bu kaçıncı yaşattığım sıkıntı ama tanısanız çok seveceksiniz inşallah gözünüzde kötü bir algı oluşturmuyorum dur .

MeyveliTepe beğendi.
Tilki Mete Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2014, 22:39   #39
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Alıntı:
Bunlar bir kişinin istekleri, elimizde zarf da yok... Nasıl toparlayacağız bakalım.

Eklenti 528497

Aşağıdaki fotoğraf da karşılaştırmak için çektiğim tohum gurupları. Sağdaki kutuların içinde en çok dağıtım yapan üyenin hazırladığı poşetler var. Soldakiler ise sadece bir kişinin istedikleri...

Eklenti 528498

Özetle yetiştirilecek kadar dağıtım yapmanın bir yolunu bulmalıyız.
Paket alanından bir isim çıkardım sanki. İlk olarak tohum sıkıntımın olmadığını belirteyim, sonra yanlış anlaşılma olmasın Elimdeki tüm tohum çeşitlerinden 3-4 üyeye koydum, bazılarınada çoğu gitmiştir. Başka üyelerden de alınan tohumları katarsak çeşidin devamı için bayağı bir alan gerekli.

Ben ekimi 14 + 3 dönümlük bir alanda yapıyorum, özellikle domates, biber ve kabak türleri birbirini çok etkiliyor. Bunun için bir düzenleme getirilebilir.

Birde çok tohum çeşidini gönderdiğim üyelerden bir sonraki paylaşımda tohum paylaşımı bekliyorum, takiptesiniz

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2014, 23:40   #40
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Bu benim katıldığım dördüncü Tohum Paylaşım Etkinliğiydi.

Doğrusunu söylemek gerekirse, bugün üzüldüm biraz. Talep ettiğim 30 tohumdan talebimin karşılanamadığı üç çeşit var. Hadi birisi paylaşıma katılmaktan vazgeçen bir üyeden, maniye domates. Onu da talep etmesem de gönderileceği yazıldığı için talep etmiştim.

Diğerlerini yazmıyorum, biri çok beğendiğim bir çiçekti. Dile getirmek hiç istemezdim ama hem paylaşımcı, hem eski bir üye olarak paylaşım dışı bırakıldığıma üzüldüm sadece.

Bir daha ki paylaşımda elime ulaşan tohumlardan, tohum alabildiklerimi dağıtıp talepte bulunmamayı kendi adıma uygun buluyorum.

Saygılar...
Sn. SDurul öğretmenim,
Sanırım elinize ulaşmayan 2 çeşitten birisi de benim paylaşmış olduğum Zinnia Peppermint Stick çeşidi idi. Eğer bahsettiğiniz çeşit bu ise kesinlikle üzerinize alınmayın. Tohumu sadece size değil, maalesef hiç kimseye gönderemedim.

Paylaşmış olduğum 84 çeşidin sadece 2 sinde sorun yaşadım. Diğeri de Leutschauer Paprika Pepper çeşidiydi. Ona o kadar fazla talep olmadığı için üzülmedim ama Zinnia Peppermint Stick çeşidine tohum bekleyen arkadaşlarımızdan daha çok üzülmüşümdür.

Emin olmamakla birlikte Leutschauer Paprika Pepper çeşidinin annem kabul etmese de pul biber olma ihtimali ve Zinnia Peppermint Stick çeşidinin de çöpe gitme ihtimali bulunuyor. Tohumları koyabileceğim hiçbir yerde bulamadım ve hala bulamıyorum.

Bu arada bahsettiğiniz o çok beğendiğiniz çiçek Zinnia Peppermint Stick ise bahara kadar elinizde olacak şekilde size gönderebilirim.

Bu vesile ile bu çeşitleri bekleyen tüm arkadaşlardan da özür dilerim...

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 00:04   #41
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Benim katıldığım 3. etkinlik oldu buna ragmen mesaj sayım 30 lara anca ulaştı. Agaçlar net i yıllardır okurum. Etkinlik olmasa üye de olmaz okumaya devam ederdim. Üyelerin üyelik yılı ve mesaj sayıları dikkate alınabilir ama talep karşılama söz konusu olduğunda ilk öncelik tohum paylaşan ya da daha önce tohum paylaşmış üyelere verilmelidir. Talep sırası hiç bir şekilde bir öncelik olmamalıdır. Bu konularda bir kural koyulmaz ise ben artık etkinliğe katılmayacagım.

telato beğendi.
Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 00:10   #42
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sayın bahçeden, boşuna üzülmüşüm demek ki.

Zarfı açtığımda, ilk Zinnia Peppermint Stick çeşidini aradı gözlerim.

Belki de yazmamalıydım, acelecilik ve alınganlığım için asıl ben özür dilerim.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 00:45   #43
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atilgan Mesajı Göster
Benim katıldığım 3. etkinlik oldu buna ragmen mesaj sayım 30 lara anca ulaştı. Agaçlar net i yıllardır okurum. Etkinlik olmasa üye de olmaz okumaya devam ederdim. Üyelerin üyelik yılı ve mesaj sayıları dikkate alınabilir ama talep karşılama söz konusu olduğunda ilk öncelik tohum paylaşan ya da daha önce tohum paylaşmış üyelere verilmelidir. Talep sırası hiç bir şekilde bir öncelik olmamalıdır. Bu konularda bir kural koyulmaz ise ben artık etkinliğe katılmayacagım.
Talep karşılamakta kendi kurallarınızı uygulamaya engel mi vardı?

Prensiplerde paylaşımcıların kendi kriterlerini uygulayabileceği yazıyor.

Bunun üzerine her yeri geldiğinde yazdım, her paylaşımcı talep karşılarken kendi istediği, kendince mantıklı her kuralı uygulayabilir diye. Bundan daha kapsamlı bir kural olabilir mi? İsteyen talep sırasına bakar, isteyen mesaj sayısına bakar, isteyen talep edenin aynı zamanda paylaşımcı olup olmadığına bakar. Buna yardımcı olabilmek için her paylaşımcıya etiketlerle beraber ayrıca bir bilgi dosyası gönderdim.

Bunlar bir paylaşımcı olarak sizin içindi.

Bir talep eden olarak size ne gibi kurallar uygulanmış olduğunu ise zarfınızı açınca anlayacaksınız.

A_NOMAD ve telato beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 01:34   #44
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-10-2014
Galeri: 1
Tohum paylaşım etkinliğine ilk kez katıldım. Gerçekten emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Çok profesyonelce paketlenmiş zarflar mükemmel. Verdiğiniz emekler için ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu etkinlik yeşil sevgisi ve paylaşma isteğinin ne kadar güzel bir şey olduğunu göstergesidir. Mutluluğumu ifade edecek söz bulamıyorum.

Alınan zarfların belli bir maddi külfeti varsa seve seve bir miktarını karşılayabilirim. Tohum gönderenlere de ayrıca teşekkür ederim.

efeege, A_NOMAD ve uyap beğendi.
reguler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 06:28   #45
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-05-2014
-Bence sari kargo zarflarina para ödemeyin kargoculardan ücretsiz kargo poseti temin edin boy boy bu şekilde masraf ve nasıl sigdiracagim derdi olmaz
-Etkinliğe sponsor alınabilir örneğin torf / gübre satan bir firma kataloğunun bu zarflarda yer almasını isteyebilir ya da %25 indirim kuponu gibi

efeege, telato, guppy ve 2 kişi beğendi.

Düzenleyen serquat : 04-12-2014 saat 09:40
serquat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 09:41   #46
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili serquat, naylon kargo poşetlerinden ücretsiz boy boy alabiliriz ama ya patlar veya delinir de tohumlarımız giderse diye düşündük. Çünkü tohumların hepsi minnacık değil ki.

Birde sevgili arkadaşlar hepinize bayılıyorum.... bir arkadaşımız üzüntüsünü belirtiyor hemen başka biri buna neyin sebebiyet olduğunu kibarca anlatmaya çabalıyor.... ve iş tatlıya bağlanıyor....mutluluk veriyor insana.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 09:48   #47
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster

Saygılar...
Bu arada Sn. SDurul öğretmenim,
Bir sonraki etkinlikte de talepte bulunacaksınız, değil mi?

Sevgi Durul, oz26 ve uyap beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 10:24   #48
Ağaç Dostu

dagsa reklam's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2013
selam arkadaşlar.
bende kendi fikrimi burda dile getirmek isterim nasıl degerlendirirsiniz bilmem ama bana kalırsa paylaşımdaki bazı sıkıntılara çözüm olabilir.
talep sayılarını hem hepsini karşılayabilir hemde herçeşitten tekrar tekrar talep edilmesini engelleyebilirsiniz.böylece az paketle bütün talepler karşılanabilir.
örnek:bütün paylaşımcılar kendi sayfalarında paylaşacak tohumları tanıtıp adet mitarını yazsın.ama sayfalarında taleplerime ekle butonu olmasın.bunun yerine yetkili arkadaşlar ayrı bir sayfada paylaşıcıların paylaştıgı tohumların aynı özellikte olanlarını. aynı çatı altında toplayıp paylaşıma açsın.böylece talepte bulunan üyeler paylaşımcıdan aynı ürünü tekrar tekrar talep edecegine sadece bir talepte bulunmuş olacak.

uyap beğendi.
dagsa reklam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 10:41   #49
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-05-2014
Evet haklısınız şimdi kalem ile kargo poşetinde bir deneme yaptım çok kolay delindi. Sarı zarf elimde yok o yüzden mukayese edemedim.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili serquat, naylon kargo poşetlerinden ücretsiz boy boy alabiliriz ama ya patlar veya delinir de tohumlarımız giderse diye düşündük. Çünkü tohumların hepsi minnacık değil ki.

Birde sevgili arkadaşlar hepinize bayılıyorum.... bir arkadaşımız üzüntüsünü belirtiyor hemen başka biri buna neyin sebebiyet olduğunu kibarca anlatmaya çabalıyor.... ve iş tatlıya bağlanıyor....mutluluk veriyor insana.

Güler ve uyap beğendi.
serquat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 12:05   #50
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Sayın Meyveli Tepe 'nin gönderdiği 4 adet dosyanın hepsini yazıcıdan çıkardım.Yanlış yapmamak için tekrar tekrar okudum.Paketleme işleminde tek poşette toplama konusunda adımı görünce nerede yanlış yaptım diye şaşırdım.Benden 3 den fazla tohum isteyenleri ayrıca poşetlemiştim.Sonra mesajları okudukça anladım ki bunları koyacağımız poşet daha büyük olacakmış.Ben ufak poşetleri aldığım poşetin dışındaki (tahminen 1-2 numara büyük) poşete içine etiketini de koyup kapattım.Şu anda anladığım kadarıyla yanlışım büyük boy poşete koymamak olmuş.Ama bu (poşet boyutu)belirtilseydi poşet almaya gittiğimde büyük boy poşette alırdım.

esgül73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 13:27   #51
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 Mesajı Göster
Şu anda anladığım kadarıyla yanlışım büyük boy poşete koymamak olmuş.Ama bu (poşet boyutu)belirtilseydi poşet almaya gittiğimde büyük boy poşette alırdım.
"Büyük poşet" tabiri tek tek poşetlerin bir arada konacağı/sığacağı poşeti belirtmek içindi. Yoksa bir arada olması gerekenleri koyacağınız poşetin belli bir ölçüsü yok. Böyle saçma bir şeyi sorun olarak yazmışsak ne deseniz az.

Eski 04-12-2014, 14:06   #52
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Sayın MeyveliTepe
Sanırım beni yanlış anladınız ya da ifade eksikliği oldu.
Öncelikle henüz kargomu almadım ve taleplerim ne oranda karşılandı bilmiyorum.
Çok ta önemli deyil benim için ama adil olunsun istiyorum.
Ben diyorum ki paylaşımcılar kendi kriterlerini uygulasın ama belirlenmiş bazı kuralları takip ederek uygulasın. Paylaşımcılar talep sayısını mesela 10 ile sınırlayıp belli bir süre sonra talep sona ermiştir diyebiliyor. Bunu yapan kişinin tek bir kriteri var (ilk isteyen alsın). Bu paylaşımcı benim paylaştığım tohumlardan talep ettiğinde bana yapılmış bir haksızlık olmuyormu? Bu aynı zamanda bir tohum takas etkinliği deyilmi?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Talep karşılamakta kendi kurallarınızı uygulamaya engel mi vardı?

Prensiplerde paylaşımcıların kendi kriterlerini uygulayabileceği yazıyor.

Bunun üzerine her yeri geldiğinde yazdım, her paylaşımcı talep karşılarken kendi istediği, kendince mantıklı her kuralı uygulayabilir diye. Bundan daha kapsamlı bir kural olabilir mi? İsteyen talep sırasına bakar, isteyen mesaj sayısına bakar, isteyen talep edenin aynı zamanda paylaşımcı olup olmadığına bakar. Buna yardımcı olabilmek için her paylaşımcıya etiketlerle beraber ayrıca bir bilgi dosyası gönderdim.

Bunlar bir paylaşımcı olarak sizin içindi.

Bir talep eden olarak size ne gibi kurallar uygulanmış olduğunu ise zarfınızı açınca anlayacaksınız.

Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 14:15   #53
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-05-2010
Tohumları yetiştirmek kadar bu paylaşımın paketleme, etiketleme vs. işleri de oldukça zaman alan ve el oyalayan bir iş. Önümüzdeki yıl bu işlerde tohum paylaşan üyeye yardımcı olacak gönüllüler için de bir organizasyon yapılabilir diye düşünüyorum. Örneğin ben seve seve tohum paylaşan bir üyeye veya lojistik merkezine yardımcı olabilirim.

malina, telato ve uyap beğendi.
aysozbek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 14:31   #54
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:

Bu aynı zamanda bir tohum takas etkinliği değil mi?
Aldıktan sonra yazışılırsa daha iyi olur.

Hayır tohum takas etkinliği değil, öyle olsa adını "Tohum Takas Etkinliği" diye yazardık...

Eski 04-12-2014, 15:45   #55
Ağaç Dostu

uyap's Avatar

Giriş Tarihi: 30-06-2014
Tohumlarım biraz önce elime geçti. Paylaşımcı arkadaşlara çok teşekkür ederim. İstek konusunda dikkatli olmaya çalıştığım halde 17 çeşit tohum istemişim ya da arkadaşlar hediye tohum koydu. Önerdiğim sayıyı kendimin bile tutturamadığım için üzüldüm ama tohumların hiç birini israf etmeyeceğimden ve yetiştirebildiklerimin tohumlarını paylaşıma açacağımdan emin olabilirsiniz. Bu arada benim iki çeşit isteyeyim ki paylaşımcı arkadaş elindeki tohum ve istek sayısına göre bir tanesini gönderebilir belki tezimin de tutmadığı ortaya çıktı çünkü iki tür de gelmiş. Hepsini merak ederek istemiştim ama bu durumda kendimi başkasının hakkına girmiş gibi hissettim. Kendi adıma bundan sonraki etkinliklerde daha dikkatli olacağıma söz veriyorum.
En çok istediğim ve o olmazsa alternatifi diye mi liste yapsak acaba ?

pares beğendi.
uyap Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 16:28   #56
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 Mesajı Göster
Sayın Meyveli Tepe 'nin gönderdiği 4 adet dosyanın hepsini yazıcıdan çıkardım.Yanlış yapmamak için tekrar tekrar okudum.Paketleme işleminde tek poşette toplama konusunda adımı görünce nerede yanlış yaptım diye şaşırdım.Benden 3 den fazla tohum isteyenleri ayrıca poşetlemiştim.Sonra mesajları okudukça anladım ki bunları koyacağımız poşet daha büyük olacakmış.Ben ufak poşetleri aldığım poşetin dışındaki (tahminen 1-2 numara büyük) poşete içine etiketini de koyup kapattım.Şu anda anladığım kadarıyla yanlışım büyük boy poşete koymamak olmuş.Ama bu (poşet boyutu)belirtilseydi poşet almaya gittiğimde büyük boy poşette alırdım.
İsminizin neden listede olduğunu özetle açıklama gereği duydum.

3'ten fazla tohum isteyenleri ayrıca paketlemiş olduğunuzu söylemişsiniz ancak (paketlerinizi önce sayın Malina ve ben kontrol ettik çünkü bilgisayara geçilmesi gerekiyordu) aldığım nota göre sizin poşetlerinizin de bir kısmı uygun olmakla birlikte büyük kısmı birleştirilmeden hazırlanmıştı ve bu nedenle zaman kaybına yol açtı (aynı üye ismine farklı aralıklarla tekrar tekrar dönüş yapmak zorunda kaldık).

Düşünün bütün bilgisayar girdilerini işlemek 3 günden fazla sürdü, daha kısa sürseydi daha iyi olmaz mıydı?

Bu durumda olan sadece siz değildiniz, kendinizi kötü hissetmeyin

Elbette bunlar dikkatten kaçmış olan şeylerdir, bunun biz de farkındayız.

Geri bildirim yapmamızdaki amaç uluorta açıklayarak sizi rencide etmek değil, bir sonraki etkinlikte daha fazla yoğunlaşılması gereken noktalara dikkat çekmektir.

Kaldı ki lojistik merkezinde çalışan bizler de hatalar yaptık, mükemmeli hiçbirimiz yakalayamadık.

Maksat bu tecrübeden geleceğe yönelik faydalı çıkarımlar sağlamak, hepimiz için...

Saygılar.

Düzenleyen A_NOMAD : 04-12-2014 saat 20:17
A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 16:29   #57
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Benim önerilerim:

* Gelecek sene özellikle katılımın(üyelerin) çok olduğu illerde ön çalışma yapılabilir. Böylece Lojistik Merkezi'nin yükü hafifletilmiş olur.

* Bu sene tohum alanlar (ben dahil) gelecek sene aynı tohumu istemezse (istisnalar olabilir) hem tohum dağıtan arkadaşı yormamış oluruz hem de Lojistik Merkezi'ni. Bir kişi deyip geçmeyelim dünya kadar küçük poşetle uğraşılıyor.

* Tohum dağıtan üyeler hangi çeşidi dağıtacağını belirtiyorlar ama bir çeşidi bir kaç kişi dağıtacağına farklı çeşitleri farklı kişiler dağıtsa daha iyi olur.

Örneğin bende Black From Tula domates ve Tiny Tim domates var başka bir arkadaşta da aynısı var. İkimiz anlaşıp birer tanesini göndersek daha iyi olur.

pares ve uyap beğendi.
h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 16:40   #58
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Bende aynı tohumdan defaatle istediğim için rahatsızım şu an. Acaba istediğimiz tohumdan tek kişiden isteyerek kesin elde edebilme şansımız yok mu?

Bir de zarfımı açınca gördüm ki bazı paylaşımcılar çok fazla, bazıları çok az tohum koymuş. Mesela 2 farklı biber paketinin birinde 5 tohum var diğerinde 100 belki daha fazla. Baştan bu şekilde geleceğini bilmediğimden nasıl ayarlama yapabilirim?

yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 16:45   #59
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Alıntı:
Sayın MeyveliTepe
Sanırım beni yanlış anladınız ya da ifade eksikliği oldu.
Çok ta önemli deyil benim için ama adil olunsun istiyorum.
Ben diyorum ki paylaşımcılar kendi kriterlerini uygulasın ama belirlenmiş bazı kuralları takip ederek uygulasın. Paylaşımcılar talep sayısını mesela 10 ile sınırlayıp belli bir süre sonra talep sona ermiştir diyebiliyor. Bunu yapan kişinin tek bir kriteri var (ilk isteyen alsın). Bu paylaşımcı benim paylaştığım tohumlardan talep ettiğinde bana yapılmış bir haksızlık olmuyormu? Bu aynı zamanda bir tohum takas etkinliği deyilmi?
Siz gönderdiğiniz tohumlar kadar tohum almalısınız o zaman. Paylaşımcıların sadece ilk 5 veya 10 kişiye tohum verebilecek olmasını en baştan belirtmesi kadar doğal bir şey olabilir mi?

Koyduğu kriter de gayet mantıklı şu veya bu kadar mesaj, eski bir üye olması falan demiyor dikkat ederseniz. İlk talep edenlere vereceğim diyor.

Bu sonuçta bir etkinlik talepleri %100 karşılama zorunluluğu yok. Aynı şekilde sizin de tüm talepleri karşılama gibi bir zorunluluğunuz yok. İstediğinize gönderebilirsiniz.

malbman ve uyap beğendi.
h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 18:11   #60
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2014
Benim bir önerim daha var kargo parası + 2,3,4,5 artık kaç tl masraf yaparsanız onu kargoya ekleyin eğer kargo firması ile anlaşırsanız kargo 3 lira diyelim + 4 lira alınsın 1 lirasıda kargo firmasına olsun çünkü gelcekten çok masraf yapıyorsunuz yol + elektrik+ emek + zarf paha biçilemez ama yükünüz bir nebze hafiflemiş olur

efeege, Termiye ve uyap beğendi.
Tilki Mete Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024