agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2014-2015 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni861Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-11-2014, 12:44   #31
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Andora Mesajı Göster
Dilimli bal kabağı ve siyah inci biber dışındaki tüm tohumlar paketlendi, kısmetse onların tohumlarını yarın çıkarıp salı akşamına kadar kurutup öyle paketleyeceğim. Kimi tadımlık kimi doyumluk sayıda tüm talepleri Edirne patlıcanı dışında karşılıyorum. Edirne patlıcanı tohumlarının küflenmiş olduğu sürprizi beni bir hayli üzdü. Bu nedenle benden talepte bulunan üyeler neşecan, bahtiyar02, milla, eneskrky, ümit korkmaz, zady, isak, samet1466, absTRe1905 için (mükerrer talep edenler hariç olarak) Edirne patlıcanı tohumu paylaşabilecek arkadaşım var ise yardımını rica ediyorum.
Sayın Andora;
Bendeki çizgili patlıcan hazır olarak aldığım bir çeşit. Tam olarak Edirne patlıcanı olup olmadığını bilemiyorum. Lezzetli olduğunu görünce iki tane tohumluk bırakmıştım. Tohumları mevcut. İsterseniz o tohumlardan benim tohumlarla birlikte gönderebilirim. Tabi başka arkadaşlarda kesin Edirne patlıcanı tohumu var ise onların paylaşımı daha doğru olur.

Muda Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-11-2014, 13:58   #32
Ağaç Dostu

guppy's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2014
Benim poşetleme de bitti. Cumartesi kargoya yetişemedim. Altta ki linkte fotoğrafları ve açıklamam mevcut. Pazartesi nasipse kargolarım.

http://www.agaclar.net/forum/uyeleri...ri/35071-2.htm

guppy Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-11-2014, 14:00   #33
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Sn MeyveliTepe

E-mail adresinize paylaşmış olduğum tohum talep listesini excel dosyası olarak gönderdim.
Bilginize...

MeyveliTepe ve YeniBON beğendi.
Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-11-2014, 14:44   #34
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Sayın Andora;
Bendeki çizgili patlıcan hazır olarak aldığım bir çeşit. Tam olarak Edirne patlıcanı olup olmadığını bilemiyorum. Lezzetli olduğunu görünce iki tane tohumluk bırakmıştım. Tohumları mevcut. İsterseniz o tohumlardan benim tohumlarla birlikte gönderebilirim. Tabi başka arkadaşlarda kesin Edirne patlıcanı tohumu var ise onların paylaşımı daha doğru olur.
Sn. Muda,

Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Siz tohumlarınızı hangi gün kargoya vermeyi planlıyorsunuz? Eğer kargonuzu salı ya da çarşamba kargoya verecekseniz pazartesi akşamına kadar orjinal Edirne patlıcanı paylaşan arkadaşlarımızdan yardımcı olabilecek durumda olan var mı diye bekleyip görelim derim. Siz ne dersiniz?

Andora Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-11-2014, 21:59   #35
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Dilimli bal kabağı ve siyah inci biber dışındaki tüm tohumlar paketlendi, kısmetse onların tohumlarını yarın çıkarıp salı akşamına kadar kurutup öyle paketleyeceğim.

Kimi tadımlık kimi doyumluk sayıda tüm talepleri Edirne patlıcanı dışında karşılıyorum.
Edirne patlıcanı tohumlarının küflenmiş olduğu sürprizi beni bir hayli üzdü.

Edirne patlıcanı tohumu paylaşabilecek arkadaş var mı?

Bu nedenle benden talepte bulunan üyeler neşecan, bahtiyar02, milla, eneskrky, ümit korkmaz, zady, isak, samet1466, absTRe1905 için (mükerrer talep edenler hariç olarak) Edirne patlıcanı tohumu paylaşabilecek arkadaşım var ise yardımını rica ediyorum.
Kusura bakmayın, ben biraz geç fark ettim. Bende orijinal Edirne Patlıcanı mevcut. Eğer uygun görülürse, kaç kişilik tohum lazımsa sizin adınıza paketleyip gönderebilirim.

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-11-2014, 22:22   #36
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Sayın Andora;
Tohumların büyük kısmını ayırdığım halde halen tam olarak kurumasını beklediğim tohumlar var. Tohumları göndermek için biraz daha zamanımız var sanırım. Naylon torba içinde küflenmelerini istemiyorum. Son anda göndermeyi düşünüyorum. Bende tohum olduğu için göndermemde problem yok. Tabi başka orjinal olduğunu bilerek paylaşacak arkadaş çıkarsa daha iyi olur. Bendekiler ilk çıktıklarında çok büyümediler. Ben onları koparıp sulamayı artırınca resimde görüldüğü gibi çok güzel büyüdüler.

Andora ve Milla beğendi.
Muda Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 08:37   #37
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
Kusura bakmayın, ben biraz geç fark ettim. Bende orijinal Edirne Patlıcanı mevcut. Eğer uygun görülürse, kaç kişilik tohum lazımsa sizin adınıza paketleyip gönderebilirim.
Merhaba sn. bahcedenn,

Benden Edirne patlıcanı talep eden üyeler aşağıdaki gibidir.

neşecan, milla, ümit korkmaz, (Atilgan gri olarak işaretli arkadaşların tohumlarını hazırlamış)
bahtiyar02, eneskrky, zady, isak, samet1466, absTRe1905

Sizi sıkıntıya sokmayacaksa bu cinsin kaynağı olan (ben de sizin paylaştığınız tohumlar ile yetiştirmiştim) sizden kargonuza yukarıdaki arkadaşlarımız için de tohum ilave etmenizi rica ediyorum. Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Zaten ağır olan yükünüzü azıcık daha arttırdığım için affedin.

Sn. Muda,

Size de tekrar teşekkür ediyorum.

Sağlıcakla kalın...

Düzenleyen malina : 10-11-2014 saat 20:17 Neden: Tohumları hazırlananları belirtme
Eski 10-11-2014, 08:47   #38
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Dün akşamki çalışmamızdan bir kare paylaşalım

Name:  20141109_210200-1.jpg
Views: 533
Size:  43.4 KB

Eski 10-11-2014, 11:55   #39
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Kızımın canı isterse yardım ediyor, pıtır kızın yardımı olunca işler kolaylaşıyor tabi de hanım sürekli tepemizde dökülen saçılanları kontrol edip kantarın topuzunun kaçtığını görürse azarlıyor. Birkaç gün daha sürerse paketleme işleri korkarım hepsi çöpe atılacak ben evde yokken ...

Eklenen Resimler

TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 13:14   #40
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Dün akşam benim kızımın da yardımı olmasaydı toparlanmam hiç kolay olmazdı, tohum paketlerini sahiplerine göre eşleştirmeyi bulmaca çözmeye benzetince bayağı bir efor sarfetti kuzum, ama yardımı ile öğünüp böbürlenmeyi de ihmal etmedi

Eski 10-11-2014, 15:20   #41
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Ben de ablamın yardımıyla paketleri yarım günde hazırladım.

sakagun Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 17:05   #42
Ağaç Dostu

guppy's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2014
Poşetleri yurt içi kargoya verdim bilginize.

guppy Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 19:36   #43
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Tohum poşetleme işi bitti, sıra isimlere göre poşetlere eşleştirmede.

Göndereceğim adres henüz bana ulaşmadı.

Bir de soru; Geçen sene olduğu gibi tohum verilemeyen üyelerin etiketleri, lojistik merkezine gönderilecek mi? Teşekkürler...

YeniBON beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 19:49   #44
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Bahçedeki işlerden ben daha başlama fırsatı bulamadım. Kısmet olursa perşembe günü poşetlemeye başlayacağım. Melisa hariç diğer tohumlarda sıkıntı olmayacak gibi.

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 19:54   #45
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Neşecan, milla ve ümit korkmaz adlı arkadasların taleplerini ben zaten karşılamıştım.

Alıntı:
Edirne patlıcanı tohumu paylaşabilecek arkadaş var mı?

Bu nedenle benden talepte bulunan üyeler neşecan, bahtiyar02, milla, eneskrky, ümit korkmaz, zady, isak, samet1466, absTRe1905 için (mükerrer talep edenler hariç olarak) Edirne patlıcanı tohumu paylaşabilecek arkadaşım var ise yardımını rica ediyorum.

Andora beğendi.
Atilgan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 20:12   #46
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Uzun uğraşlar sonunda paketleme işini bitirdim.

Aswad patlıcanı dışında bütün talepleri karşılayabildim.
Bu patlıcanın tohumlarını bir iki istisna dışında sadece bu yıl ya da geçtiğimiz yıl tohum paylaşan arkadaşlara gönderebildim. Patlıcanın sadece uç kısmında tohum var ve aldığım tohumların yarıya yakınının çimlenme kabiliyeti yoktu.

Herkese kolay gelsin diyorum. Bir an bırakıp kaçmak geldi bu tohum paketleme işinden ama sonra Bahçedenn, Heyyamola ve İsmail Kuzucu gibi arkadaşların yapacağı işi düşündüm ve sonunu getirdim.

Düzenleyen Atilgan : 10-11-2014 saat 20:13 Neden: hata
Atilgan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 21:30   #47
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Tohum poşetleme işi bitti, sıra isimlere göre poşetlere eşleştirmede.

Bir de soru; Geçen sene olduğu gibi tohum verilemeyen üyelerin etiketleri, lojistik merkezine gönderilecek mi? Teşekkürler...
Geri gelen kullanılmamış etiketleri değerlendirmek pratik olmadığı için göndermeseniz de olur.

YeniBON beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-11-2014, 21:33   #48
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
T

e-posta adresinize gönderdim.

Tohumların gönderileceği adres ulaşmayan başka paylaşımcı varsa lütfen bildirsin.

Sevgi Durul ve YeniBON beğendi.
Eski 10-11-2014, 21:35   #49
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
bahtiyar02, eneskrky, zady, isak, samet1466, absTRe1905

Sizi sıkıntıya sokmayacaksa bu cinsin kaynağı olan (ben de sizin paylaştığınız tohumlar ile yetiştirmiştim) sizden kargonuza yukarıdaki arkadaşlarımız için de tohum ilave etmenizi rica ediyorum. Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Zaten ağır olan yükünüzü azıcık daha arttırdığım için affedin.

.
Bu talep sahipleri için edirne patlıcanı - Andora etiketlerini sn.bahcedenn'e ulaştırmak gerekiyor. İlk fırsatta gereken etiketleri yaratarak bahcedenn'e gönderirim.

Andora, bahcedenn ve Milla beğendi.
Eski 11-11-2014, 08:24   #50
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Sn. Meyvelitepe,

Edirne patlıcanı etiketlerini Sn. bancedenn 'in adı ile oluşturup gönderiniz bence, böylece onun emeğini ben üstlenmemiş olurum. Kendisi tohumları gönderebileceğini yazdığında ben katalog sayfamda ilgili tohumun tanıtım mesajını güncelleyerek tohumların sn.bancedenn tarafından gönderileceğini duyurmaya çalıştım.

Ayrıca sn. Atilgan'a mükerrer talepleri bildirdiği için teşekkür ederim.

Dilimli bal kabağı tohumları beklediğimden hızlı kurudu, bu akşam siyah inci ve dilimli bal kabağı tohumlarını da poşetleyip yarın tamamını kargoya vereceğim inşallah. Sonrası heyecanlı bir bekleyiş

YeniBON, Muda ve Milla beğendi.
Eski 11-11-2014, 12:33   #51
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Tohumları Yurtiçi Kargo firmasına 315973999893 gönderi koduyla teslim ettim.

Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-11-2014, 12:53   #52
Ağaç Dostu

oz26's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2012
Galeri: 2
Sn. esgül73;

Jalapeno Biber taleplerinizin hepsini karşıladı iseniz ya da aşagıda belirttiğim mükerrer talepte bulunan üyelerin hangilerine gönderdiğinizi belirtirseniz, elimdeki kısıtlı tohumları ona göre pay etmeyi düşünüyorum.

abayram44
bahtiyar02
balalıh
inkero
kerkenez
Lathspell
Makinistt
Milla
Tilki Mete
TRAKLI
uwecan
yörükbeyi03

Bilgilendirmeniz dileğiyle...

Not: Yukarıdaki üye isimlerini sayfanızdaki taleplerden karşılaştırdım. Sonradan talebinden vaz geçmiş üyeler olabilir. İsim yazarsanız sevinirim. Kolaygelsin.

Düzenleyen oz26 : 11-11-2014 saat 13:33 Neden: Not eklendi.
oz26 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-11-2014, 16:24   #53
Ağaç Dostu

sevoş's Avatar

Giriş Tarihi: 30-12-2012
Ben bugün tohumları kargoya verdim.Yalnız spagetti kabak tohumu iyice kurumamıştı inşallah birşey olmaz.Kabak tohumu talep edenler tohum ellerine geçince poşetten çıkarıp kurutsunlar lütfen.Kimlere tohum gönderdiysem mutlulukla ekip büyütsünler inşallah.saygılar.

sevoş Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-11-2014, 19:06   #54
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-10-2014
bende bugün tohumları MNG kargoya verdim Gön,Takip No:389192491782

hafez Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-11-2014, 20:10   #55
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
bugün itibariyle tohumları ptt kargoya verdim
50 tane soru sordular içinde ne var ne tohumu açtılar baktılar müdüre gittiler sordular filan
en sonunda bi dilekçe alıp kargoladılar
çok garibime gitti
böyle olacağını bilseydim kargo firmalarına giderdim

incirli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-11-2014, 22:44   #56
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Az önce tohumları paketleme işini bitirdim.Talepte bulunan herkesin isteğini karşıladım.Umarım iyi günlerde yetiştirip, şifa ile tüketirler.Nasipse yarın postalayacağım.Şimdi bunların hepsini büyük bir zarfa koyup mu postalayacağım?Yoksa kolaylık olsun diye çeşitleri ayrı zarflayıp ,sonra büyük bir zarfa mı koyayım?

Eklenen Resimler

esgül73 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-11-2014, 22:48   #57
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi oz26 Mesajı Göster
Sn. esgül73;

Jalapeno Biber taleplerinizin hepsini karşıladı iseniz ya da aşagıda belirttiğim mükerrer talepte bulunan üyelerin hangilerine gönderdiğinizi belirtirseniz, elimdeki kısıtlı tohumları ona göre pay etmeyi düşünüyorum.

abayram44
bahtiyar02
balalıh
inkero
kerkenez
Lathspell
Makinistt
Milla
Tilki Mete
TRAKLI
uwecan
yörükbeyi03

Bilgilendirmeniz dileğiyle...

Not: Yukarıdaki üye isimlerini sayfanızdaki taleplerden karşılaştırdım. Sonradan talebinden vaz geçmiş üyeler olabilir. İsim yazarsanız sevinirim. Kolaygelsin.
Taleplerin hepsini karşıladım.Teşekkür ederim,kolay gelsin.

YeniBON, oz26, Muda ve 4 kişi beğendi.
esgül73 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-11-2014, 09:38   #58
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 Mesajı Göster
Az önce tohumları paketleme işini bitirdim.Talepte bulunan herkesin isteğini karşıladım.Umarım iyi günlerde yetiştirip, şifa ile tüketirler.Nasipse yarın postalayacağım.Şimdi bunların hepsini büyük bir zarfa koyup mu postalayacağım?Yoksa kolaylık olsun diye çeşitleri ayrı zarflayıp ,sonra büyük bir zarfa mı koyayım?
Resimden gördüğüm kadarıyla poşetleri talep edenlere göre gruplayarak ayrıca poşetlemişsiniz zaten. Hepsini tek zarfa koyup gönderebilirsiniz.

esgül73 beğendi.
Eski 12-11-2014, 10:10   #59
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Tohumlar bugün Aras Kargo ile yola çıktı, sanırım yarın Lojistik Merkezi 'ne varmış olurlar. Yeni sahiplerine bol hasat vermelerini, gözleri ve damakları şenlendirmelerini diliyorum.

Miktarı az olan hiçbir çiçek tohumundan kendim için tohum ayırmadım. Çiçeklerin ben toplamadan önce döktükleri tohumlardan nesillerini devam ettirmelerini umuyorum.

Eski 12-11-2014, 11:03   #60
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevoş Mesajı Göster
Ben bugün tohumları kargoya verdim.Yalnız spagetti kabak tohumu iyice kurumamıştı inşallah birşey olmaz.Kabak tohumu talep edenler tohum ellerine geçince poşetten çıkarıp kurutsunlar lütfen.Kimlere tohum gönderdiysem mutlulukla ekip büyütsünler inşallah.saygılar.
Keşke tohumları iyice kurutup gönderseydiniz. Nasıl olsa vakit var. Poşetteki tohumlar Lojistik Merkezi'nde bizim göndereceğimiz tohumları bekleyene kadar keşke sizin elinizde bekleyip iyice kurusaydı.

sernur, oz26, sevoş ve 4 kişi beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024