agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   2012 (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=455)
-   -   Karlı Ağaçlar [Ocak 2012] (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=26056)

malina 19-01-2012 15:20

Karlı Ağaçlar [Ocak 2012]

Şu sıralar çok yerde kar var;
Çekmek ve yarışmaya katılmak için ise az zamanınız var :)

Ocak ayı yarışma konusu: Karlı Ağaçlar

Bu yarışmaya en çok 3 fotoğrafla katılabilirsiniz.

Fotoğrafınızı galeride Bu Ayın yarışması: Karlı Ağaçlar bölümüne ekleyebilirsiniz.

sakdag 19-01-2012 19:07

Sevgili Malina , ''Mart ayı'' derken... :) Ocak mı demek isteniz acaba? :)

malina 19-01-2012 20:25

Gak, guk... :dilli:

Yeni yıla hem geç, hem hatalı giriş yapıyoruz :)

malina 03-02-2012 11:33

http://www.agaclar.net/galeri/files/...8813_thumb.jpg
aybala

http://www.agaclar.net/galeri/files/..._kar_thumb.jpg
glacier_

http://www.agaclar.net/galeri/files/...8s33_thumb.jpg
Halit Togay

http://www.agaclar.net/galeri/files/...5236_thumb.jpg
hozat

http://www.agaclar.net/galeri/files/...6934_thumb.jpg
sakagun

http://www.agaclar.net/galeri/files/...58_n_thumb.jpg
tamaşa

sakdag 03-02-2012 13:13

Sayın Hozat'ın fotoğrafı da çok güzel ancak, konumuz olan karlı ağaçları tam desteklemiyor bence, manzara olarak mükemmel, kartpostal gibi...

Ancak oyumu Sayın Sakagun'un fotoğrafından yana kullanıyorum... Bence konuyla çok örtüşmüş...

Sayın Agacsever001'in Katalpa meyveleri de harika bir fotoğraftı doğrusu...

Tüm arkadaşları tebrik ediyorum....

Agacsever001 03-02-2012 15:15

Ayın yarışmasına seçilen fotoğrafların hepsi birbirinden güzel. Seçilen tüm arkadaşları tebrik ediyorum. Çekim yapan arkadaşların ellerine sağlık...

hozat 03-02-2012 17:18

Sevgili sakdağ,

Yorumunuz sizi bağlar,
ÇÜNKÜ,
İlk altıya giren fotoğraflar, JÜRİ tarafından incelenerek açıklanıyor.
36 adet bir birinden güzel olan karelerin tümü karların altındalar.

Bana ait olan fotoğraf, yağmur ya da, güneş altında olsaydı "jüri" zaten bunu göz önünde bulundururdu.
sevgilerimle.

drhegeli 03-02-2012 17:54

...yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...(NHR)

Elinize sağlık sn glacier_...

sakdag 03-02-2012 20:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hozat (Mesaj 907370)
Sevgili sakdağ,

Yorumunuz sizi bağlar,
ÇÜNKÜ,
İlk altıya giren fotoğraflar, JÜRİ tarafından incelenerek açıklanıyor.
36 adet bir birinden güzel olan karelerin tümü karların altındalar.

Bana ait olan fotoğraf, yağmur ya da, güneş altında olsaydı "jüri" zaten bunu göz önünde bulundururdu.
sevgilerimle.

Sayın Hozat, elbette yorumum beni bağlar, başkasının duygu ve düşüncelerini yazmıyorum. Kendimi ifade etme özgürlüğümün olduğunu sanıyorum.

Fotoğrafların nasıl seçildiğinden haberdarım, jüriden de.

Ayrıca fotoğrafınızla ilgili kötü bir şey de söylemedim, tepki gösterilicek bir durum olduğunu sanmıyorum... Galerideki diğer fotoğrafınıza beğenimi de dile getirmiştim zaten...

hozat 03-02-2012 21:54

sevgili sakdağ,

Ben senin fotoğrafa bakış açını galeriden biliyorum, en azından oraya yorum yapan nadir kişilerden birisin.Yani güzellikleri gören gözlerin ve fotoğrafa ilgin var.

Seni bağlar sözüm tepki değil, mesajına bir daha bakarsan isim vermiş olman, altı tane fotoğrafın içinde bir tek o kare konuyu desteklemiyor anlamı çıkar. Daha çok gençsin, buna rağmen ilgi duyman ve irdelemeni takdir ettim, yılların eğitimcisi olarak.
sevgilerimle

sakdag 04-02-2012 07:49

Sayın Hozat Ablacığım, bir yanlış anlaşılma olduğunu varsayıyorum. Orada isim vermiş olmam, fotoğrafınızın konu dışı olduğunu vurgulamak için değil, aksine çok beğenmiş olduğumu vurgulamak içindir. Şahsi görüşüm olarak, bulutlar ve öndeki kar yığını fotoğrafınızda biraz daha az alan kaplayıp, ağaçları daha çok görebilseydim benim için en güzel fotoğraf olacaktı... (Gençlik göreceli bir kavram galiba, siz bana çok gençsiniz diyorsunuz ama nerdeyse 30 yaşımdayım... Arkdaşlarda 15 filan sanacaklar..:)
Saygılarımla...

Derya Özen 04-02-2012 10:20

Sayın Hozat ve Sakdag arkadaşlarımızın tatlı atışmalarına bende katılmak istiyorum, Bence Hozat'ın fotoğrafı tamda bu başlığa göre, hatta oyumu ona vermeyi bile düşündüm ama glacier'in öne çıkan tek ağacını beğendiğim için ona verdim.

Bence Aybalanın fotoğrafındakiler kar değil, çiğ taneleri Hatit Togay'ın fotoğrafında ise Ağaç üzerinde bir kar görüntüsü yok. Oysa yarışma başlığı karlı ağaçlardı. Her iki fotoğrafda bana göre, kendi alanlarında değerlendirilecekse mükemmel, fikrimce Hozat' fotoğrafı onlarınkine göre bu başlığa daha uygun.

Seçilen ve kazanan arkadaşları şimdiden kutlar bol fotoğraflı günler dilerim :))

sakdag 04-02-2012 10:32

Sayın Derya Özen, size çok fazla katılıyorum Sayın Aybala ve Sayın Halit togay'ın fotoğraflarıyla ilgili yorumlarınıza. Ama JÜRİmiz onları beğenmiş, ne yapalım.... ;)

malina 04-02-2012 12:32

Hay jüri kadar taş düşsün başınıza :)

Yarışmalara katılmama şartı ile, forum üyelerinden bir jüri oluşturmayı öneriyorum.
Ne dersiniz? :)

sakdag 04-02-2012 12:44

Bana düştü galiba Sayın Malina, gülerken ölmeme sebep olacaktınız...:)

Derya Özen 04-02-2012 13:01

:)))

Valla çekmemezlik falan değil bizimkisi, zira tartışmalarımızda bile bir seviye var.

(Sadece içten içe haset durumu mevcut :dilli: )

Şimdi bu juri olayına talibim diyeceğim ama, o zamanda yarışmalara katılamam ki :D

İyisimi siz işi bilen, işten anlayanlara bırakalım biz bu durumu :)))

hberbul 04-02-2012 15:13

Ben de oyumu sayın sakagün'den yana kullanıyorum ve kendisini tebrik ediyorum.

aybala 04-02-2012 15:37

o fotoğraftakiler bal gibi kar, bu da böyle biline :)

Güler 04-02-2012 16:05

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aybala (Mesaj 907732)
o fotoğraftakiler bal gibi kar, bu da böyle biline :)

Ben de buna çok güldüm işte.

Evet, ben böylesine şahit olmuştum bir kere. Uludağ'a çıkıyorduk ağaçlardaki kar adeta buzlaşmış, kristal kristal parlıyordu.

hk50 05-02-2012 15:41

O fotoğraftakilerin içerisinde sadeçe hozat hanımınki kar.Fotoğrafları kar uzmanına inçeletirseniz.O soguktan olmuş kırağı der.Yarışma "Karlı ağaçlar"yerine "Kırağı düşmüş ağaçlar" dense idi daha mantıklı olurdu.
Sayğılar.

hk50 05-02-2012 15:48

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 907744)
Ben de buna çok güldüm işte.

Evet, ben böylesine şahit olmuştum bir kere. Uludağ'a çıkıyorduk ağaçlardaki kar adeta buzlaşmış, kristal kristal parlıyordu.

Sn Güler hanım.
Kar hiç bir zaman buzlaşıp krıstalleşmez.Geceleri ağaçların üzerindeki havanın etkisi ile meydana gelmiş nemin donmasıdır.Kar yağan ağaçlar ağırlıkdan dolayı dallarını eğerler.
Dallarına kar yağmış ağaçın örneği.

Güzin Çakar 05-02-2012 17:14

Kar mı ,kırağı mı bilemem ama yarışma fotoğraflarının hepsi birbirinden güzel. Yine de, sayın Sakagün'ün fotoğrafı, keşke orada olsam diye düşünmeme neden olduğundan, oyum Sakagün'e...

Mehmet Eskizara 05-02-2012 18:17

Seçimde zorlandığımı söylemem lazım neticede oyum sn glacier in oldu.

huzunperest 06-02-2012 02:43

Finale kalan arkadaşlarımı tebrik ederim. Birbirinden güzel görüntüler çıkmış ortaya ellerinize sağlık.
Beyazı görüntülemek oldukça zordur. Işık patlar, doku kaybı olur, beyaz diye çekersiniz ya gri olur ya mavi :) bunlar fotoğrafın teknik kısımları ancak kompozisyon kadar da önem arzeden kısımları. Konuya ve tekniğe uygun fotoğraflar seçildiği için sayın jüri heyetini de tebrik ederim.:)

Sayın hozat, tamaşa ve sakagun'un fotoğrafları arasında seçim yapmakta zorlandım.
Sayın sakagun'un karesinde ışık, ritim ve perspektif oldukça mükemmel durmuş. E kar beyaz, gökyüzü mavi:) ne denilebilir ki ellerinize sağlık. Oyum sayın sakagun'un...

huzunperest 06-02-2012 02:51

Yarışmalar sonunda "jürinin başı kel olsun" denmeyecekse:) Sayın Malina'nın fikrini destekliyorum. Talip olabilirim:)
Ayrıca kar taneleri kristalleşir ve maalesef ülkemizde kar uzmanı yoktur:)
Zavallı Türkçe karakterlerim:) Nedir sizin bizden çektiğiniz:))
Saygılarımla...

cegabo 06-02-2012 09:23

hepsi birbirinden güzel. doğa ne kadar da güzel görünmeyi hep başarıyorsun..

dermana 06-02-2012 09:44

glacier ile hozat` ın resimleri tam kartpostallık. ama hozatınkinde anı yakalama (bulutlardan dolayı) olayı var..

sabah 06-02-2012 10:11

Seçilen fotoğrafların hepsi çok güzeldi.

Halit Togay'ın fotoğrafında ben de tereddüt ettim.

Sonra topu jüriye atıp jürinin elemesini geçtiyse demekki uygun diyerek, zaten çok ilgisiz bir manzara da değildi, özellikle uzaktan görünen karlı tepelere hayran kaldığım için, onu seçtim.:rolleyes:

jineop 06-02-2012 11:07

Merhaba, bu sayfada bir sakinlik bir boşluk vardı. Ben tüm arkadaşları ve konuya gelen renk için sevgili malinamızı kutlamak istiyorum. Hepsi birbirinden güzel, hepinize çok teşekkürler.

hozat 06-02-2012 13:57

Sevgili lir,
sana katılıyorum, galeride yalnız ve yorumsuz kalan fotoğraflar( tüm fotoğraflar için geçerli)
bu sayfada, iş gördü. Galeriye farklı konularda o kadar güzel fotoğraflar geliyor ki,yorumsuzluktan öksüz kalıyorlar orada.
sevgilerimle..

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024