agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/index.php)
-   2011 (http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=422)
-   -   Yarışma konuları önerileri (http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=1031)

malina 03-04-2006 11:58

Yarışma konuları önerileri

Gelecek yarışma konuları aşağıdakilerden biri olabilir. Şimdiden uygun kareler çekebilirsiniz...

Not: Aşağıdakiler sırayla yazılmamıştır, listenin herhangi bir yerindeki konu önümüzdeki ay yarışma konusu olabilir.
Dökülmüş yapraklar
Budanmış Ağaçlar
Ağaç ve gölgesi
Ağaç ve Suda Yansımalar
Orman Talanı
Su kirliliği
Karın altında ağaçlar
Ağaç ve insan
Ahşap eşyalar
Ahşap evler
Siste ağaçlar
Ağaçlara çakılmış ilanlar
Ağaçlara kazınanlar
Ağaç ve hayvanlar
İkiz ağaçlar
Sarmaşık sarılı ağaçlar
Parkın en güzel ağacı
Mantarlar
Yabani otlar
Kelebekler
Kır çiçekleri
Ölmekte olan ağaçlar
Doğadaki bonsai
Ahşap oyuncaklar
Ağaçlara su yürüyor
Yakacak olarak istiflenmiş ağaçlar
Çiçek açmış ağaçlar

Mine Pakkaner 04-04-2006 00:42

yaz geliyor,benim pek sevdiğim deniz ve ağaç ikilisi yarışmamıza konu olur mu acaba?

sezinci 04-04-2006 08:52

Yaz aylarında olabilir. Bence şimdi doğanın canlanışı ile ilgili yarışmalar daha uygun olur.

arsakay 04-04-2006 08:58

Akarsuların delice aktığı bir zamandayız.

"Akarsu kenarında ağaçlar" konusunu öneriyorum.

Konu Haziran ayı için. Sular hala akıyor olacak!

Baki Berk Kayalar 31-05-2006 15:49

Yaz ayları için bir yarışma konusu.

Bu yaz ki yarışma konularından biri olarak "Sarmaşık sarılı ağaçlar" konusunu önermek istiyorum.

Ne dersiniz?

Pek çok sarmaşık türü kışın yaprağını döktüğü için bu konunun yaz mevsimi için işlenmesini düşündüm.

soztekin 01-06-2006 09:20

Ağaç ve çocuk olabilir mi acaba?
Bana kalırsa ağaç dalına çıkmış erik yiyen bir çocuk veya saklambaç oynarken yüzünü ağaca dönmüş bir çocuk ya da benzeri görüntüler ile eskiden ayrılmaz bir ikiliydiler... Şimdi çocuklar öyle uzak kaldılar ki doğadan, belki sırf bu yarişma bahanesiyle bile bir kaç çocuğumuz kucaklaşmış olur ağaçlarla...

Baki Berk Kayalar 01-06-2006 13:27

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi soztekin
Ağaç ve çocuk olabilir mi acaba?
Bana kalırsa ağaç dalına çıkmış erik yiyen bir çocuk veya saklambaç oynarken yüzünü ağaca dönmüş bir çocuk ya da benzeri görüntüler ile eskiden ayrılmaz bir ikiliydiler... Şimdi çocuklar öyle uzak kaldılar ki doğadan, belki sırf bu yarişma bahanesiyle bile bir kaç çocuğumuz kucaklaşmış olur ağaçlarla...

Bu konuda bir çalışmam var. Tesadüfte olsa bu konuya çok uygun bir fotoğraf çekmiştim.

soztekin 01-06-2006 13:51

fotoğrafınızı galeride uygun bir bölümde (varsa) görmek isteriz, nasılsa sonra yarışma bölümüne aktarılabiliyor...

Baki Berk Kayalar 01-06-2006 15:31

O fotoğraf bu.

http://img55.imageshack.us/img55/5773/agaccocuk3cg.jpg

soztekin 01-06-2006 17:22

Ellerinize sağlık, çok güzel bir fotoğraf, ayrıca çok güzel bir yerde çekilmiş, sanırım bir park??

hasan42 01-06-2006 17:42

Fotoğrafınız gerçekten güzel Baymineral. İzninizle bir süre masaüstü fotoğrafı olarak kullanmak istiyorum.

İlerideki yarışma konularından birisi olarak peyzaj düzenlemelerinde kullanılan ağaçlar veya egzotik ağaçlar konu olarak alınabilir. En güzel park-bahçe düzenlemesi de aklıma gelen bir başka konu.

aybala 01-06-2006 17:57

ağaç ve çocuk konusunu er ya da geç kullanalım derim ben de
ağaç ve insan olarak genelleyebiliriz belki
ağaç ve canlılar da yapabiliriz hatta
:)
ikiz ağaçlar çok ilginç bir konu değil değil mi? :(

Baki Berk Kayalar 01-06-2006 18:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi soztekin
Ellerinize sağlık, çok güzel bir fotoğraf, ayrıca çok güzel bir yerde çekilmiş, sanırım bir park??

Evet, Polonya' nın güneydoğu ucundaki Lancut kasabasında bulunan bir sarayın çevresini saran çok geniş parkta çektim. Anıt niteliğinde akçaağaçlari at kestaneleri, saplı meşeler filan vardı.

Hasan Hocam çok memnun olurum. ****** kullanabilirsiniz.

Aybala, bende "Sarmaşık sarılı ağaçlar" konusunu önermiştim.

Sefer GİRİŞEN 01-06-2006 21:15

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aybala
ikiz ağaçlar çok ilginç bir konu değil değil mi? :(

İşte ikiz ağaçlar.

aybala 01-06-2006 22:33

heyooo çok güzel
sizi birinci seçtim:)

oradaki çimen kat yapmış sanki?

Sefer GİRİŞEN 03-06-2006 00:26

Alt tarafları orman, bunlar tarlanın ortasında gölgesi için bırakılmış olmalı.

DarkYES 03-06-2006 19:27

Ağaç ve çocukl(lar) ve ağaç ve insan(lar) bence ayrı olmalı. Yani yanlış anlaşılmasın çocukları insan saymadığımdan değil ama ayrı tutma isteğimden ;)

quaresma 07-06-2006 16:17

benim fotoğraf yarışması için önerim çocuk ve ağaç.
çocuklar yeşilliklerle,ağaçlarla büyüyorlar,onlarla eğleniyorlar çoğu zaman,bu anları fotoğraflayabildiğmiz zaman eminim ki çok güzel kareler çıkıcaktır ortaya...

mckrees 15-06-2006 14:42

yarışma konusu

bence

.... ve ağaç yerine

...de ağaç
yani bir mekandaki ağaç konuları
daha yaratıcı çalışmalar çıkmasını sağlayabilir.

örneğin:
kapalı mekanlarda kalmış ağaçlar gibi.
evlerin binaların içinde ama kökü toprakta olan ağaçlar var.
insanlarla mekanları paylaşıyorlar yani.
üniversite binalarinda var örneğin . :p

Baki Berk Kayalar 15-06-2006 19:24

Kemer' de bir tatil köyünde (isteyene özelden ismini veririm) restaurantının içinden koca bir ağaç yükseliyor. O tesisi inşa ederken o kadar az ağaç kesmişler ki sanırım, uyumlu mimariyle son derece keyifli bir ortam oluşmuştu.

malina 15-06-2006 19:58

Alıntı:

Kemer' de bir tatil köyünde (isteyene özelden ismini veririm) restaurantının içinden koca bir ağaç yükseliyor. O tesisi inşa ederken o kadar az ağaç kesmişler ki sanırım, uyumlu mimariyle son derece keyifli bir ortam oluşmuştu.
Burada niye açıklamıyorsun? :)

Böyle davrandılarsa "reklam" yapmanda sakınca yok :)

titan 15-09-2006 22:33

arkadaşlar ben yeni bir üyeyim. sizin fotoğraf yarışmalarınıza katılmak istiyorum ama kafamkarıştı. neyin nerde olduğunu tam anlayamıyorum. acaba yöneticilerden biri bana neler olup bittiğini anlatabilir mi? hepinize çok teşekkür ederim.

malina 15-09-2006 22:35

agaclar.net yarışma kuralları

Bunları okudunuz ve başka sorularınız var, anladığım kadarıyla. Tek tek sorularınızı sorsanız da cevaplasak daha kolay olmaz mı? Hiç birşey anlamamış olduğunuzu varsaymak pek doğru olmasa gerek... :)

Baki Berk Kayalar 15-09-2006 23:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina
Burada niye açıklamıyorsun? :)

Böyle davrandılarsa "reklam" yapmanda sakınca yok :)

Clup Holiday Tatil Köyü idi adı.

http://www.kemerholidayclub.com.tr/turk/

Geç gördüm Malina Abla kusura bakma :(

malina 01-12-2006 16:50

Yarışma konusu önerileriniz var mı? :)

titan 01-12-2006 21:20

havuz kenarındaki ağaçlar da olabilir. biliyorsunuz havuz kenarındaki ağaçlar suyla bütünleşerek çok güzel bir kompozisyon oluşturuyor. veya uzuuuun ağaçlar...:p :p :p artık ağaçların fotoğraflarını çekerken 30 saat fotoğrafa ağacı sığdırmakla uğraşırız. ama yine de güzel bir konu.

bu arada bir şey daha sormak istiyorum. bu fotoğraf yarışmalarına katılan arkadaşların daha önce başka birincilikleri var mı? yani biz şu an amatörlerle mi yoksa usta fotoğrafçılarla mı yarışıyoruz?

malina 02-12-2006 15:50

Usta fotoğrafçı ve amatör ayrımını neye göre yapıyorsunuz? Başka yarışmalardaki birinciliğe göre mi?

titan 02-12-2006 19:46

evet. sonuçta başka fotoğraf yarışmalarında birinci olanlar daha güzel fotoğraf çekiyorlardır. ya da mesleği fotoğrafçılık olan bu konuda eğitim görmüş kişiler de usta fotoğrafçı grubuna girerler. bu ağaç fotoğrafları yarışmalarımızda daha çok kimler var? sadece fotoğraf çekmeye merak salnış kişiler mi yoksa alanında başarılı olmuş kişiler mi?

malina 02-12-2006 22:19

Benim gözlemim fotoğraf çekmeyi seven amatör kişiler.

leylinili 13-12-2006 14:58

Galiba şubat Ayi En Renkli Fotoğraflarin Içereceği Bir Yarişma Olacak :)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024