View Single Post
Eski 11-01-2017, 16:14   #1485
Jezebel
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mmanager Mesajı Göster
Bebek atlaslarım ne yazık ki öldüler tohumdan kaktüs üretim konusunda çok tecrübeli bilgili bir arkadaşım bana viyollere aktarmamı söylemişti ben de öyle yaptım ama diktiğim viyollerin gözü küçük olduğundan sanırım gelişemediler ve öldüler.Neyse artık önümüzdeki baharda elinde atlas çiçeği tohumu olan arkadaşlardan tohum kapsülü bekliyorum.Baharda yeniden açanlar olursa artık tekrar deneyeceğim.Ben genellikle cocopeat kullanıyordum arkadaşım cocopeatın içinde besin olmadığını ve tohumu beslemediğini savundu.Artık ondan tohum yetiştirirken kullanılan ince elenmiş ithal torf alıp deneyeceğim.Tabi tecrübe etmek maksadıyla melocactüs ve guatamala monstra tohumu da ekmiştim.Sulamanin nemlendirmenin düzenli olması gerektiğini anladım.Güneş alan kapalı balkonda şimdiden tomurcuklar belirince atlasın birinde yeniden ümitlenmeye başladım.Paypal ın da faaliyetlerini durdurması tohum bile getirtmemize engel oldu doğrusu.Düşe kalka öğreneceğim artıkSelamlar.
Arkadaşınız sizi çok etkilemişe benziyor.
Ben benim bebek atlasları normal elenmiş inşaat kumunda baktım.
Damlalıkla gübreli su verdim diplerine.
Aç suzuz kalmıyorlar, saten ufacıklar, çok bir şeye ihtiyaçları olmuyor.
Atlas bir epifit olarak gelişir, çok büyük saksılara ve gübreli saksı harçlarına ihtiyaç duymaz.
Haftalık sıvı gübre eklersiniz suyuna, o kadar

Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön