agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Zeytin
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-11-2007, 01:37   #1
Ağaç Dostu

ilker_eroglu's Avatar

Giriş Tarihi: 27-07-2007
Galeri: 4
Hem tatil yapıp hem de zeytin toplamak ister misiniz ?

Merhaba;

Deniz ve kumda sıkıldınız mı dogayla başbaşa farklı bir tatil yapmak ister misiniz ?

Ama dogayla başbaşa dediysek bir orman içinde tatil yapmak degil benim dedigim üreterek ya da üretime destek vererek ve de farklı bilgiler ögrenilerek geçirilecek bir tatil.

Yukarida yazılı satırları bir internet sitesinde ya da bir gazete ilanında görseydiniz nasıl bir tatilmiş bu diye merak eder miydiniz ?

Milasta ailesiyle zeytin yetiştiren bir arkadasımla konusmamız sırasında geldi bu satırlar aklıma ben cok istedim gidip zeytin toplamalarina yardim edeyim. Hep merak etmişimdir zeytin nasıl toplanır, nasıl saklanır ve iyi bir zeytinyagın sırrı nedir diye.

Siz de benim gibi meraklı mısınızdır zeytinin hikayesine? Küçük bir köy evinde kuş cıvıldılarıyla uyanıp sıkı bir kahvaltının ardından zeytin toplarmıyız dallardan. Sonra tasıyıp topladıklarımızı, saklar miyiz tatil sonu evimize götürmek için. Kendi topladıgımız zeytinleri evimizde sabah kahvaltisinda yeme zevkine varmak ister misiniz.

Kısacası ben size desem ki benim küçük bir evim ve zeytinligim var; hem tatil yapıp, hem de zeytin toplar mısınız benle.

Yukaridaki gibi bir tatil fikri gelse tatilinizi bu sekilde degerlendirir miydiniz ?

Not: Ben degerlendirmek isterdim acaba baskalari da ister miydi diye duyulan merak sonucu acılmış bir başlıktır fikirleriniz için şimdiden tesekkür ederim.

İlker

ilker_eroglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2007, 09:17   #2
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Ben bu konuyla ilk karşılaştığımda fikir olarak çok hoş gelmiş ve ilk fırsatta katılmayı düşünmüştüm ki, hala o düşüncem geçerli.

Gidip bir çiftlikte hem çalışmalara katılıyor, hem de doğayla içiçe olmanın tadını yaşıyorsunuz. Üstelik hep özlem duyduğumuz toprakla uğraşmak, öğrenmek de cabası. Hele ağaçlar.net dostlarla birlikte böyle bir doğa tatiline katılmak(zaman uygunluğu çerçevesinde), benim için büyük bir keyif olur.

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2007, 10:22   #3
Ağaç Dostu

şükran ünal's Avatar

Giriş Tarihi: 25-07-2007
Galeri: 8
Kesinlikle benimde tatil anlayışıma çok uyar. Herşey dahil otel tatilini çok sevemedim. Doğayla içiçe olmak, kendin pişirip oradaki candan ahbaplarla o yemeği paylaşmak sonrada çevredeki işlere kendini bırakmak. Vallahi Nevsune gibi banada uyar. Tek takıntım çok ağırkanlı insanlarla olmayacak bir zeytin toplama tatili olsun...

şükran ünal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2008, 09:02   #4
Yeni Üye

Serdar ÇAKIR's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2007
valla fikir güzelmiş.hoşuma gitti.ama zaman ve yer konularında biraz daha bilgi verirseniz çok iyi olur.

Serdar ÇAKIR Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2008, 09:18   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Merhaba. Bu konuda Ta-Tu-Ta çiftliklerinede bir göz gezdirin dostlar.

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2008, 16:47   #6
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Ta-Tu-Ta projesini bilen zaten biliyordur, onlara öneride bulunmaya gerek yok.

Sorun bilmeyenler..
Bu nedenle bir öneride bulunurken neden daha ayrıntı yazmıyor, en azından bir link vermiyorsunuz?

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2008, 23:56   #7
Ağaç Dostu

lilyum's Avatar

Giriş Tarihi: 02-09-2007
Galeri: 17
Doğrusu 2 yıl önce bu fikir tatil esnasında aklıma geldi ancak uygulanabilir olduğunu düşünmemiştim. 'Çalışmaya beni kim kabul eder' mantığıyla.Yaz tatilimde seve seve katılırım.

lilyum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:13.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024