agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Zeytin
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-11-2019, 17:50   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-08-2009
Zeytin ilaçlama

Arkadaşlar forumda bir çok konu var hepsini okumaktan kafam karıştı rica etsem zeytinde hastalıklara karşı ve meyve için ne zaman (hangi ayda) ne ilaç (Markası ve ne için) sıkıyoruz anlatabilecek biri varmı

lfkaya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2020, 17:39   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-04-2020
Baştan bildirerek konuya girmek istiyorum, bende araştırıyorum bu konuyu. Zeytin ağaçlarının bakımı birazda bölgeye bağlı değişiyor hasat zamanı iklim v.b ağacın gövdesinin kış şartlarına dayanması için bordo bulamacı uygulaması yapıyorsun herhangi bir tarım ürünleri satan yere gittiğinde sana bilgiyi ve bulamacı verirler zaten bulamaç hasat sonrası ve şubat mart civarı atılıyor, sonrasında dallarda pamukçuk zeytin sineği gibi hastalıklara karşı çeşitli ilaçlar var yine tarım ürünleri satan bir yerden ilaç temin edebilirsin. Ben bu yıl ilaç aldım tavsiye üzerine bir tarım ürünleri satış yerinden oradaki satıcıya sorarak ama öncelikle ilaç uygulamak yerine gülleci bulamacı (kükürt, kireç ile yapılan bir karışım) atmayı planlıyorum.
En iyi bilgiyi bölgedeki zeytin ağacı yetiştiricilerinden ve tarım ofislerinden alabilirsin. Kolay gelsin.

burakcakir2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2022, 00:49   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-06-2022
Selamlar 70 dönüm zeytinlige 9 taral azotlu sivi organominarel gübre arti boron etanol amin
Ve demthion attim taral ile zeytinleri tabamcayla yikadim bu sayede yapragindan gübresini aldi ve pamukcuk ortadan kalkti… zeytinin rengi birgünde deyisti faydasini gördüm!

Olivenpablo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024