agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Zeytin
(https)

Beğeni Düzeni36Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-03-2009, 01:29   #31
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-03-2009
Cevabınız için teşekkür ederim. Katlamaya tabii tutmanın ne anlama geldiğini bilmiyorum. Ne gibi bir kimyasal işleme tabii tutmak gerekir? Ya da nasıl katlamaya tabii tutulur. Biraz detay verebilirseniz sevinirim. Bu konularda pek bilgi sahibi değilim maalesef..

Teşekkürler.

Düzenleyen vordonisi : 19-03-2009 saat 02:20
vordonisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-08-2009, 03:32   #32
alexcan1905
Guest

Zeytin Fidanı Hakkında...

Merhabalar.Foruma yeni üye oldum.Bizim zeytinlik varda bir soru socakatım.Dedem rahmetli olmadan önce bir kaç zeytin dikmiş.Bunların boyları 1metreyi az birşey geçiyor.Acaba sulamaya gerek var mı?

Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-08-2009, 08:19   #33
Ağaç Dostu

syıldıran's Avatar

Giriş Tarihi: 12-03-2008
Sn. alexcan1905 ,
Eğer boyları 1m. yi az bir şey geçiyorsa daha 2-3 yaşındalar demektir ki , mutlaka sula derim. Çok faydası olacaktır. Eğer sulamazsan kurumasalar bile baya hırpalanırlar. Dedeniz o fidanları dikerken kendisini değilde sizleri düşünerek dikmiştir , madem dedeniz sizler için zeytinfidanı dikmiş , anladığım kadarıyla ilgilisiniz , haddim olmıyarak tavsiyem fidanlara sahip çıkın sulayın , ileriki yıllarda büyüyüp ağaç olduklarında daha iyi anlarsınız. Biraz gevezelik ettim. Selamlar . .

syıldıran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-08-2009, 23:08   #34
alexcan1905
Guest

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi syıldıran Mesajı Göster
Sn. alexcan1905 ,
Eğer boyları 1m. yi az bir şey geçiyorsa daha 2-3 yaşındalar demektir ki , mutlaka sula derim. Çok faydası olacaktır. Eğer sulamazsan kurumasalar bile baya hırpalanırlar. Dedeniz o fidanları dikerken kendisini değilde sizleri düşünerek dikmiştir , madem dedeniz sizler için zeytinfidanı dikmiş , anladığım kadarıyla ilgilisiniz , haddim olmıyarak tavsiyem fidanlara sahip çıkın sulayın , ileriki yıllarda büyüyüp ağaç olduklarında daha iyi anlarsınız. Biraz gevezelik ettim. Selamlar . .
Teşekkürler.Ayrıca oradaki köylülere sordum bana delice dediler.Aşılamasını ne zaman yapmalıyım?Süre faln var mıdır?

Eski 29-08-2009, 10:47   #35
Ağaç Dostu

syıldıran's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alexcan1905 Mesajı Göster
Teşekkürler.Ayrıca oradaki köylülere sordum bana delice dediler.Aşılamasını ne zaman yapmalıyım?Süre faln var mıdır?
Sn. alexcan1905 ,
Anladığım kadarıyla , dedeniz diktiği fidanların ileride sulamıyabileceğini de düşünürek çevre aşırı sıcak , susuzluk vb. çevre şartlarına daha dayanıklı olsun diye aşılı fidan yerine delice fidan dikmiş. Bu yıl bende sulama imkanı olmıyan dağlık bir yerimdeki boş kısımlara aşısız delice fidanı diktim , sulama imkanım olmadığı halde baya bir buruşsalarda çok az bir fidan kaybım oldu. Dedenize Allah rahmet eylesin. Delicelerin aşılanması işleminde göz(kabuk) aşısı iyi sonuç veriyor , bizim buralarda en uygun zaman nisan ayının ikinci yarısı. Bilen birine aşılatırsınız. Aşıdan 15 gün sonra sargılarının alınması gerekir. Selamlar . .

Eski 30-08-2009, 14:27   #36
alexcan1905
Guest

Alıntı:
Sn. alexcan1905 ,
Anladığım kadarıyla , dedeniz diktiği fidanların ileride sulamıyabileceğini de düşünürek çevre aşırı sıcak , susuzluk vb. çevre şartlarına daha dayanıklı olsun diye aşılı fidan yerine delice fidan dikmiş. Bu yıl bende sulama imkanı olmıyan dağlık bir yerimdeki boş kısımlara aşısız delice fidanı diktim , sulama imkanım olmadığı halde baya bir buruşsalarda çok az bir fidan kaybım oldu. Dedenize Allah rahmet eylesin. Delicelerin aşılanması işleminde göz(kabuk) aşısı iyi sonuç veriyor , bizim buralarda en uygun zaman nisan ayının ikinci yarısı. Bilen birine aşılatırsınız. Aşıdan 15 gün sonra sargılarının alınması gerekir. Selamlar . .
Teşekkürler...Aşıyı ne zaman yani büyüklüğü yaşı falan ne zaman olunca daha iyi olur.Yaklaşık 2 senelik falan şuanda.

Eski 28-09-2009, 17:09   #37
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-09-2009
Merhaba sayfanız incelerken üye olmaya kara verdim çok faydalı buldum.
Ben zeytin delicelerinin aşılanması hakktında bilgi almak hatta deneyimlerimi vermek için. burdayım

bessin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2009, 17:13   #38
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-09-2009
Yaklaşık 150 fidan fidan diktim. İlçe tarımdan almıştım. Ama geçen yıllar kurak gitti ve sulayamadım. Bir kısmı kurdu kalanlar ise su stresine girdi. Bunları su streinden bir an önce kurtarmak için **** tekrar sürgüne yatması için hızlı bir şekilde ne yapa bilrim. mesala kimi nitrat diyor. kimi yaprak gübresi

bessin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2010, 10:09   #39
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Sevgili hatipali74;
Çekirdekten zeytin filizlendirme işleminizin sonucu hakkında resim ve bilgi paylaşmanız mümkün mü? Saygılar

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2010, 21:47   #40
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-02-2010
Merhaba,
Zeytin çeliği köklendirmek amacıyla IBA içeren ek olarak içinde farklı maddelerinde bulunduğu, Zirai bayilerde 5 Tl'ye satılan bir ürün gördüm. Bu ürünü kullanan veya köklendirmeye ne derece faydalı olduğunu bilenler var mı?
Ürünün adını hatırlayamadım ancak IBA dışında daha başka başarılı bir ürün bilmediğimden merak ettim doğrusu.

Teşekkürler...

GoodFood Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2010, 00:05   #41
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Zeytin çeliğinin köklenmesinde en yüksek başarıyı sağlayan hormon İBA. Piyasada gördüğünüz form düşük dozlu,otsu bitkiler için kullanılan toz formolabilir, eğer öyleyse başarı yakalayamazsınız. Zeytin çeliği için sıvı preparat en etkili olandır.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2010, 16:43   #42
Yeni Üye

yeniceri09's Avatar

Giriş Tarihi: 21-10-2009
Çöğür çeliklerini aşıladıktan sonra diksem olurmu?

Zeytin çöğürlerini çelikle çoğaltıp sonra aşılamayı düşünüyordum ama aklıma bu konu takıldı çöğür kalemine kalem aşı yapıp öyle köklendirsem nasıl olur?
Şimdiden teşekürler...

Düzenleyen yeniceri09 : 26-10-2010 saat 20:48
yeniceri09 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2010, 22:36   #43
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-02-2010
sayın yeniçeri zeytin çelik ile çoğaltılan bir meyvedir hangi cinsten kalem alırsanız o olur yani çöğürle aşıyla uğraşmanızın hiç bir anlamı yok boşa zaman harcamış olursunuz hem çeliklerinde ömrü çokuzun oluyo neye göre çöğürlere aşı yapacaksınız anlamaış deilim ama yinede başarılar dilerim.

mehmet karabulu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2010, 20:39   #44
Yeni Üye

yeniceri09's Avatar

Giriş Tarihi: 21-10-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mehmet karabulu Mesajı Göster
sayın yeniçeri zeytin çelik ile çoğaltılan bir meyvedir hangi cinsten kalem alırsanız o olur yani çöğürle aşıyla uğraşmanızın hiç bir anlamı yok boşa zaman harcamış olursunuz hem çeliklerinde ömrü çokuzun oluyo neye göre çöğürlere aşı yapacaksınız anlamaış deilim ama yinede başarılar dilerim.
sn KARABULU gemlik cinsi üretmek istiyoruz yaklaşık 10 dekar 6-7 yaşlarında gemlik zeytinimiz var. gözlemlerimiz üzerine bu çeşidin buraya ayak uyduramadığını düşünüyoruz. bu nedenlede anaç olarak çöğür kullanıp deneme yapmak istiyoruz.

yeniceri09 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2011, 21:36   #45
Yeni üye

Giriş Tarihi: 15-01-2011
Kalitesiz/verimsiz genc/yasli zeytin agaci asilamasi

Merhaba
Kalitesiz/verimsiz zeytin agaclari her yasta asilama yöntemiyle kaliteli/verimli hale gelir mi? Asilamadan kac sene sonra ürün kalitesi artar/agac verimli hale gelir? Agac basina ortalama asilama ücreti ne kadar?
Herkese kolay gelsin.

Zeytin agaci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2012, 02:41   #46
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-02-2012
Selam ben uzakdoguda yasiyorum..

Konuyla ilgili bilgisi olmayan ve yedigim degisik bir zeytin uzerine arastirma yaparken burayla tanistim. Turkiye'de bu buyuklukte esine raslamadigim bu zeytinin bazi resimlerini gonderecegim. Oncelikle Zeytinin agacta ki resimlerini internet kaynakli buldum ama yedigim zeytinde resimlerde gordugunuz gibi gercekten buyuk. Bir kayisiya yakin duyuklugu var diyebilirim. Ve gercekten doyurucu buyuklukte. Cekirdek kisminin 2 ucu sivri. Cok farkli bir tur olsa gerek ama Zeytin. Ve zeytin cekirdegi dis yuzeyinin damarli bir gorunumu var. Bizde ki zeytin cekirdekleri gibi kucuk damarlar degil cok daha buyuk hatlari olan iri damarli bir kabugu var. Bu konuda bilgisi olan sizler tabi benden sadece aciklama icinizden bilenler olabilir, birde bu zeytini fidan olarak Turkiye'ye getirsek yetistirilebilir mi onuda bilmiyorum..

Ha birde bu zeytinin yapraklarininda burada yendigini soylemek isterim. Bir cesit konservede satiliyor, salamura tarzi bir islemden sonra artik nasil yapiyorlar o kadar bilgim yok ama eksimsi bir tat. Saygilar

Eklenen Resimler

bahadir99 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2012, 18:10   #47
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-05-2011
4500 dönüm zeytinlik aldık 2 ay önce,çok bakımsız ve biraz dik kalıyoru arazi,aslında tam istediğimiz gibi,1-2 yıl içinde ev yapık oraya yerleşmeyi düşünüyoruz.Zeytin ağıçlarını nasıl bakım yaparız hiç bir fikrimiz yok(60 tane ağıç var ),bazıları sanki yabani gibi ,sayın zeytinci, sizinkiler o kadar güzeller,bayıldım.

m24860 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2012, 15:49   #48
Ağaçsever

omerr's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2008
Merhaba
benim fikrim ilk önce ağaçları budama yapmanız
sonra gübreleyip sürdürmeniz daha iyi olur
kolay gelsin

omerr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2012, 22:14   #49
Ağaç Dostu

Zeytinci's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi m24860 Mesajı Göster
Zeytin ağıçlarını nasıl bakım yaparız hiç bir fikrimiz yok(60 tane ağıç var.
Ağaçlarınızı temsil eden birkaç fotoğraf koyarsanız, fikir yürütebiliriz.
Bakımsız ağaçları önce sağlıklı hale getirip sonra mahsül yaptırmaya dönük bakım yapabilirsiniz.

Bölge neresi ve zeytin çeşidiniz nedir, bunları da belirtiniz.

Zeytinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2012, 21:52   #50
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-02-2010
Sayın bahadır99 bizim yöremizde bu tür zeytine "Eşek Zeytini" deniyor. Açıkçası pek bir pazar payı yoktur. Ama bunun hastası olan kişiler de tanımıyor değilim. Yani bu tür zeytin ülkemizde yetişebilir. Saygılar.

Blacksoul1903 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2012, 10:19   #51
Yeni Üye

nanoSAFE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2010
Zeytin Ağaçlarında Hastalıkla Mücadelede

Zeytin Ağaçlarında Hastalıkla Mücadelede
NSZ0001 Zeytin ağaçlarınıza daha önceden bulaşmış olan veya yeniden bulaşma gösteren ilaçlara en dirençli mikroorganizmalarla meydana gelen Kara Leke Hastalığı, Küf, Köpük Hastalığı, Uç Kuruması Hastalıkları gibi birçok mantar veya bakteri ile oluşan hastalıklarda NSZ0001 kodlu ürün satışa sunulmuştur. Ürün ilaç değildir, gübre değildir. Bakterileri öldürmez ama zeytin ağacının yapraklarına tutunmasını engeller. Doğal olarak bakterinin ortamdan uzaklaşmasına neden olur. Üreme ortamı bulamayan bakteri ağaçların yapraklarında tutunamadığı için ağaçlarınız hastalanmaz. Etkinliği kanıtlanmış, yüksek teknoloji ürünü olan bu ürünle yapılan uygulamalardan sonra domates fidelerinde %100 den fazla verim alınmıştır. Ürün kullanıldıktan sonra tekrar ilaç atmanız gerekmez. Elde edilen ürünlerinizin lezzetleri de daha nefis ve katkısız olmakta. Organik ürün elde etmenize olanak sağlamaktadır. Uygulamada: 1 ağaç başına 50-100 ml ince pulvarizatörle atım yapılmalıdır. Ürün suda çözünerek ağaç başına düşen miktarı tanka boşaltınız ve her ağaç budama yapıldıktan sonra ince pulvarizasyonla dallara püskürtülür. Ayrıca ağaçlarınızın gövdelerinde çürüme ve hastalanma gözlüyorsanız. Bir miktar (40-50 ml) üründen kil ile macun hazırlayınız ve ağacın gövdesindeki hastalıklı bölgeyi balta veya bıçak ile sağlam ağaç dokusuna ulaşana kadar kazıyınız. Ardından hazırladığınız kili alana sürünüz ve üstünü bez veya kumaşa sarınız. Ağacınız artık oradaki yarasından hastalığı yok edecektir. Ürün yılda 1 defa uygulanır. Tercihen budamadan sonra uygulanır. Budadığınız hastalıklı dalları bahçe dışında son bir defa yakınız. Zeytin ağaçlarından başka her türlü meyve ağacında da kullanabilirsiniz.
Laboratuar Çalışmaları
Botrytis Spp (Kurşuni Küf)
Alternaria Spp (Kara Leke)
Phoma Spp (Deutrophoma Spp)
Sclerotinia Spp (Beyaz Çürüklük)
Clavibacter (bakteriyel solgunluk)

nanoSAFE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2012, 01:29   #52
Ağaç Dostu

hatipali74's Avatar

Giriş Tarihi: 30-09-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahtiyar02 Mesajı Göster
Sevgili hatipali74;
Çekirdekten zeytin filizlendirme işleminizin sonucu hakkında resim ve bilgi paylaşmanız mümkün mü? Saygılar
Uygulamış olduğum kimyasal işlemler fayda etmedi.O yıl Zeytin çekirdekleri filizlenmedi.Bir sonraki yıl çok azı filizledi. Bu da bende, katlama yapmadan filizlenme olmuyor sonucunu düşündürttü. Maalesef başarısızlıktan dolayı resim çekmedim.Teşekkürler...

hatipali74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2012, 17:48   #53
Yeni Üye

semih_84's Avatar

Giriş Tarihi: 20-12-2012
merhaba arkadaşlar benim de bir sorum olacak
yaklaşık 50-55 tane zeytin ağacım var tahminen 30-40 yaşında(daha da yaşlı olabilir) yıllardır bakımsız durumdalar. geçtiğimiz yıl ufak bi bakım yaptırdım. ben şimdi sert bir budama yaptırmak istiyorum ama bu işlere bakan arkadaş ufak bir budama yeterli diyor. ağaçların boyları çok uzun öğrendiğim kadarıyla 2-2.5 metre ideal boy deniliyor. siz ne dersiniz ne yapmalıyım ?

çiftçi5234 beğendi.
semih_84 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2012, 17:06   #54
Ağaç Dostu

syıldıran's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi semih_84 Mesajı Göster
merhaba arkadaşlar benim de bir sorum olacak
yaklaşık 50-55 tane zeytin ağacım var tahminen 30-40 yaşında(daha da yaşlı olabilir) yıllardır bakımsız durumdalar. geçtiğimiz yıl ufak bi bakım yaptırdım. ben şimdi sert bir budama yaptırmak istiyorum ama bu işlere bakan arkadaş ufak bir budama yeterli diyor. ağaçların boyları çok uzun öğrendiğim kadarıyla 2-2.5 metre ideal boy deniliyor. siz ne dersiniz ne yapmalıyım ?
Sn. semih_84 ,
Zeytinlerin boyları ağacın cinsine göre değişir , 2.5 m. boyda olan çeşit olduğu gibi 6-7 m. boyunda olan çeşitlerde var. Zeytinleriniz ne cins ? Selamlar .

Eski 27-12-2012, 15:26   #55
Yeni Üye

semih_84's Avatar

zeytinciler aşılama konusunda biraz bilgi verseniz izlediğim videolardan biraz bilgi edindim ama kendimden emin değilim yapabilir miyim acaba

Eski 28-12-2012, 12:30   #56
Yeni Üye

semih_84's Avatar

Alıntı:
Sn. semih_84 ,
Zeytinlerin boyları ağacın cinsine göre değişir , 2.5 m. boyda olan çeşit olduğu gibi 6-7 m. boyunda olan çeşitlerde var. Zeytinleriniz ne cins ? Selamlar .
aleyküm selam syıldaran,

cinslerini bilmiyorum açıkçası.uzun zamandır elimizde alan bir yer burası ama bakımsız durumda.babam hurma zeytin olduğunu söylerdi deliceler de var tabi onları da düzeltmem gerekiyor.
yaprakları çok cansız görünüyor yıllardır budama görmediler nerdeyse.ben kararlıyım bu sene buducam uygun zaman mart mıdır hocam ?
ilginize teşekkürler bu arada.

Eski 28-12-2012, 12:56   #57
Yeni Üye

semih_84's Avatar

Alıntı:
Sn. semih_84 ,
sn.syıldıran

elimde yaklaşık 2 yıl önce çekilmiş resimler var onları yüklemek istiyorum zaten 2 yıl içinde bi değişiklik olmadı ağaçlarda. gerçi bunlar ufak ağaçlar daha büyükleri var onlar mutlaka budama istiyor. yorumlarınızı bekliyorum hocam.

Eklenen Resimler

Eski 29-12-2012, 08:16   #58
Ağaç Dostu

syıldıran's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi semih_84 Mesajı Göster
sn.syıldıran

elimde yaklaşık 2 yıl önce çekilmiş resimler var onları yüklemek istiyorum zaten 2 yıl içinde bi değişiklik olmadı ağaçlarda. gerçi bunlar ufak ağaçlar daha büyükleri var onlar mutlaka budama istiyor. yorumlarınızı bekliyorum hocam.
Sn. semih_84 ,
Yüklemiş olduğunuz resimlerden anladığıma göre zeytinleriniz gemlik cinsi değil , bu nedenle 2.5 m. gibi bir yükseklikten taçlandırmanız yanlış olur , gemlik cinsi zeytinler fazla boy atmamakta bu nedenle 2.5 m. gibi bir yükseklikte taçlandırılmaktadır. Bu konuda yeni olduğunuz için bulunduğunuz bölgede zeytin budaması konusunda ustalaşmış kişiler vardır , öyle birilerini bulup budatmanızda fayda görüyorum. Budamaya müteakip bordo bulamacı uygulaması da budama sonrası ağaçlarını mantari ve bakteriyel hastalıklara karşı koruma sağlıyacaktır. Selamlar . .

Eski 29-12-2012, 14:31   #59
Yeni Üye

semih_84's Avatar

Alıntı:
Sn. semih_84 ,
Yüklemiş olduğunuz resimlerden anladığıma göre zeytinleriniz gemlik cinsi değil , bu nedenle 2.5 m. gibi bir yükseklikten taçlandırmanız yanlış olur , gemlik cinsi zeytinler fazla boy atmamakta bu nedenle 2.5 m. gibi bir yükseklikte taçlandırılmaktadır. Bu konuda yeni olduğunuz için bulunduğunuz bölgede zeytin budaması konusunda ustalaşmış kişiler vardır , öyle birilerini bulup budatmanızda fayda görüyorum. Budamaya müteakip bordo bulamacı uygulaması da budama sonrası ağaçlarını mantari ve bakteriyel hastalıklara karşı koruma sağlıyacaktır. Selamlar . .
sn. syıldıran,
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. bu işlerle ilgilenen bir arkadaş var aslında çok iyi baktığını söyleyemeyeceğim. o yüzden kendim yapmak istiyorum gerekli bakımları. hiç yapmamaktansa iyidir diye düşünüyorum artık becebildiğim kadarıyla.
saygılar hocam...

Eski 02-03-2014, 00:48   #60
Yeni Üye

taylan akan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-01-2013
merhabalar,
en fazla ne kadar kalınlıkta bir zeytin dalını çelikleme yöntemiyle üretebilirim? bonsai yapmak istiyorum ve ana gövdenin kalınlığı önemli, bir de 45 derecelik eğimli olarak toprağa dikmem gerekiyor sanırım daha sonradan çimlenme olduğunda dikey şekle getirmemde bir sakınca var mı? asıl en bomba soru ise herkes cok eski tarihlerde yazılar yazmış.. umarım değerli ağaç dostları hala aktif üyelerdir ve bana bir cevap verirler. şimdiden teşekkür ediyorum

taylan akan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
zeytin, zeytin ağacı

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024