agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Zeytin
(https)

Beğeni Düzeni51Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-12-2014, 10:27   #31
Yeni Üye

owert's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2013
ZEYTİN FISTIK TOPLAMA HASAT SECHO MOTORLU MAKİNA
Ürün Kodu : 12033585
UYGUN FİYAT KALİTELİ ÜRÜN ZİRAİDEPO
Dükkan kategorisi : HASAT MAKİNALARI

ZEYTİN FISTIK TOPLAMA HASAT SECHO MOTORLU MAKİNA

Ürünü şikayet et
İzlemeye al
Arkadaşıma gönder

Hemen Al Fiyatı : 1.299,99 TL
Miktar : 100
Satıldığı Şehir : Ordu
Başlangıç Tarihi : 05/12/2014 09:36:48
Bitiş Tarihi : 05/03/2015 09:36:48
Kalan Süre : 86 gün 23s 17dk
Durum : Açık
Kargo Ücretini : Satıcı öder

Gönderi Bölgesi : Tüm Türkiye

Hocam size kötü haberim var. sizin makine 1300 düşmüş.

Birde şimdi aynı durum şu kirpi denilen yerden zeytin toplama makinasında aynı durm var. EMR Kirpi Yerden Zeytin Toplama Aleti

Bunların fiyatları da 430 500 Tl kadar gidiyor. Allhın aşkına şu makinede ne var ? Basit çim biçme demirden manüle alet.

Bu konuda ihitiyacı olanları fena bi şekilde kazıkladıkları gerçek.

pria ve YeniBON beğendi.
owert Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2014, 10:30   #32
Yeni Üye

owert's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2013
Hocam neden o denli büyük bir makineyi tercih ettiz Bu da ikinci merakım oldu doğrusu..O makine ceviz ve fındık içinde ürettilmiş ? Fındık ve cevize de yaradiyemi düşündünüz.

owert Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2014, 10:59   #33
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Kadıoğlu Makina

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi owert Mesajı Göster

Hocam size kötü haberim var. sizin makine 1300 düşmüş.

Birde şimdi aynı durum şu kirpi denilen yerden zeytin toplama makinasında aynı durm var. EMR Kirpi Yerden Zeytin Toplama Aleti

Bunların fiyatları da 430 500 Tl kadar gidiyor. Allhın aşkına şu makinede ne var ? Basit çim biçme demirden manüle alet.

Bu konuda ihitiyacı olanları fena bi şekilde kazıkladıkları gerçek.
Ben de kazıklandığımı hisediyorum açık konuşmak gerekirse..
Zaten bu ülkede çiftçinin, üreticinin kaderi budur..
Tam hasat zamanı üreticinin ihtiyacı olan herşeyin fiyatı hemen yükselir..
Bu durum gübre konusunda da böyledir..
Çiftçi tarlasını ekmeğe hazırlanırken veya gübreleme dönemlerinde gübrenin fiyatı birden yükselir, çiftçinin ihtiyacı bitince fiyatlar düşer..
Doğalgazda bile durum aynı değilmi ?
Kışa girerken vatandaşın kullandığı gaza zam yapılır, yaza girerken de düşer fiyat..

Ben Kadıoğlu'nun atelyesine kadar gittim..
Yerinden aldım..
Tırpan aparatını almadığım halde bana bu makinayı 1550 liradan sattılar..
Şimdi fiyatı 1300 liraya düşmüş..100 lira da tırpan aparatını düşün, makinanın fiyatı şu an 1200 liraya gelir..
Yani ben 2 ayda 350 lira kazıklandım diyebilirim.
Yazıklar olsun verdiğim fazladan paraya.

Siz siz olun hasat zamanına yakın bu makinayı almayın..Kışın veya hasata çok vakit varken alın..Söylenenlere inanmayın ve çok çok sıkı bir pazarlık yapın.

Benim hatam bu oldu.
Kadıoğlu makina aklıma geldikçe sinirlerim bozuluyor.

YeniBON beğendi.
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-08-2015, 11:34   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-08-2015
arkadaşım komşum hasat makinası aldı kadıoğlu 1400 lira iki yıl önce şimdi 1100 lira neye tuturursalar

metinkeklik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2015, 07:56   #35
Yeni Üye

https://www.youtube.com/watch?v=29K5SUHiyRM

Eski 22-08-2015, 07:59   #36
Yeni Üye

https://www.youtube.com/watch?v=3uwboglqKEM

Eski 24-09-2015, 20:10   #37
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-03-2014
arkadaşlar merhaba ben 2012 yılında motorlu sırta takılan kancalı zeytin dal sarsıcı aldım kullanımı çok zor uygun dal bulmak bir mesele kanca aralığı çok dar 3 cm veya 3,5 santim sadece bir ağaçta denedim baktım olmuyor üretici firmaya geri verdim. Hemen sonra castellari marka akülü tırmık aldım ve gerçekten çok memnun kaldım ama ağaçlarımın yaşı büyük olduğu için doğal zeminden çok yüksekler genede hasat zamanı insanı yoruyor. Geçenlerde traktörün kuyruk mili ile çalışan bir makina gördüm malatya firması ile bursa firması üretmiş halatlı ceviz zeytin silkme makinası isminde üretici firmaları aradım cevizde yüzde yüz başarılı dediler zeytinde ise %70 dediler ama kullanan arkadaşlar varmı acaba beni bu konu hakkında bilgilendirirlerse çok sevinirim.

leobiz beğendi.
muğla Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2015, 21:17   #38
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Resimdeki aletin ya da benzerinin ülkemizde satışı var mıdır acaba? Gerçi ben zeytin toplamak için kullanmayacağım ama hasat benzerliğinden dolayı ancak bu başlıkta ilgi görür diye burada soruyorum. Ben kuşburnu ya da güvem eriği hasadı için kullanmayı düşünüyorum.

Eklenen Resimler

Muda beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2015, 11:41   #39
Yeni Üye

HırdavatMarketi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2015
Merhaba sayın kullanıcılar;
En iyi zeytin silkme ve dökme araçları web sitemizde bulunmaktadır.

En çok sattığımız ürünümüz budur

Diğer ürünlerimizi görmek için Hırdavat Marketim ~ Türkiyenin En Büyük Hırdavat Yapı Marketi u ziyaret edin.
Sevgi ve saygılarımızla.

YeniBON beğendi.
HırdavatMarketi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2015, 10:12   #40
Ağaç Dostu

shawshang's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Biz sofralık topladığımız için hep elle teker teker topluyoruz. Biraz uzun sürüyor ama temiz oluyor. İznik bölgesinde manuel taraklarla topluyorlar. 3-5 liralık şeyler ama gördüğüm kadarıyla iş yapıyor.
bu manuel tarak nasıl bir şeydir acaba ? Dün sırık sallamaktan kollarım bitti

shawshang Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2015, 11:29   #41
Ağaç Dostu

shawshang's Avatar

Kadıoğlu firması ile dün yaptığım görüşmede 1750 liradan 3500 liraya kadar farklı motor seçenekleri ile fiyat verdiler.

Kdv ve kargo dahil rakamları bunlar. Ayrıca kredi kartına 8-9 taksit yapabileceklerini söylediler. Aklımdaki oleo-mac 3hp motorlu silkeleme.

Sayın pria'nın yaşadıklarını yaşamamak için önerdiği gibi yaz ayında tekrar görüşeceğim.

pria ve Resulgur beğendi.
Eski 21-12-2015, 10:55   #42
Ağaç Dostu

omar's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2007
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi shawshang Mesajı Göster
bu manuel tarak nasıl bir şeydir acaba ? Dün sırık sallamaktan kollarım bitti
Name:  zeytintarağı1.jpg
Views: 4002
Size:  13.0 KB Name:  zeytintarağı2.jpg
Views: 3937
Size:  16.7 KB

Geçen yıl 5TL'ye almıştım. 2 metre ve 3 metre iki farklı 25'lik PPRC boru(tesisat borusu) ucuna sabitleyip kullanmıştim.

omar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2015, 11:01   #43
Ağaç Dostu

shawshang's Avatar

Teşekkürler omar

Köye gelen satıcıdan aldım 2 tane birisi hanımda, birisi eniştede. Ben sırık sallamaya devam ediyorum

Eski 28-08-2017, 22:05   #44
Yeni Üye

pakiz's Avatar

Giriş Tarihi: 06-11-2007
Sevgili Zeytin Severler,

Dal Sarsıcı Zeytin Silkme Makinesi bakıyorum, zeytin hasatı için yazdıklarınızı okudum. Gönül ister ki hemencik Stihl gibi saglam makineler alalim. Ama bütçe kısıtlı olunca her masraf için birçok araştırma yaparak en son karar verip harcama yapıyoruz. Aslında bütçenin yanında en doğru makine ile en doğru işlemi yapmak için araştırmaları genişletiyoruz

Heyecanlıyız, 100 adet zeytin ağacımız ile tanıştık Gemlik tipi zeytin, Orhangazi/İznik'te. 50-60 yaşında ağaçlar. Ağaçlar 3-4 metre arasında. Zeytinden sonra uygun budama yapacağız ama bu sene o tepelere ulaşmamız zor olacak. O yüzden zeytin silkmek için bir makine şart gibi gözüküyor. Bilginiz, tavsiyeleriniz var ise aşağıdaki sorular için desteğinizi rica ederim.

1. Zeytine zarar vermemek için taraklı zeytin silkme makinesi yerine dal sarsıcı kancalı makine daha doğru bir seçim mi? Kanca aralığının 3-3,5 cm olması bir engel mi?

2. Kadıoğlu makineden benzinli kancalı dal sarsıcı ve tırpan aparatını beraber almayı düşünüyorum. Çünkü Kadıoğlu makine diğerlerine göre daha makul fiyatlarda gözüküyor. Ayrıca Max Extra diye bir marka da var. Bu marka ikisi bir arada 1000 tl diyor. Bu marka ile ilgili bilgisi olan var mı? Daha hesaplı ya da verimli başka bir marka tavsiyesi var mı?

3. İkisi bir arada olan makineler diğerlerine göre avantaj mı dezavantaj mı? Tırpan ile Silkme makinelerinin devir hızları fark ediyor mu?

3. İkinci el bu makineyi bulabilir miyim? 100 adet zeytin ağacı için ilk başta en az 2500 TL ile bu makineyi almak çok maliyetli olur mu? İkinci alabileceğim adresler var mı?

Destekleriniz için teşekkürler.

pakiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-08-2017, 09:49   #45
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2007
Buralarda tirilye zeytini 3-4 el de karardıkça elle seçe seçe tek tek topluyoruz. Sorduğunuz makineler ile toplamaya kalkarsanız kızıllı da yeşilli de aşağıya inecektir.
Taraklı makineler çırpma anın da baya bir filiz kırıp, zeytinleri sağa sola fırlatıyor.
Dal sarsıcıları çok dikkatli kullanıp dal üzerinde kaydırmamak gerekiyor. Kaydırır iseniz kabukta sıyrılmalar oluşuyor buda don olayların da oraların patlayıp dal kanserine neden oluyor.

pakiz, Zeytinci ve pria beğendi.
Melih Bakırlıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-09-2017, 21:24   #46
Ağaç Dostu

hdoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2013
Bu yıl için kancalı sarsıcı (özellikle ceviz için) tecrübeye dayalı marka önerebilecek olan varmı?

hdoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2017, 15:38   #47
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-10-2017
Yardıma ihtiyacım var

Arkadaşlar yapılmış bütün yorumları okudum kafam karıştı, bazıları silkme makinesinin yorucu olduğunu bazısı hiç yormadığını savunmuş, bazıları taraklı makinenin daha verimli olduğunu bazıları silkme makinasının verimli olduğunu savunmuş, benim toplamam gereken 10 yaşlarında taç yapısı fazla geniş olmayan boyu fazla uzun olmayan 1000 kök kadar zeytin ağacım var, yarıdan çoğu eğimli arazide, makine almak için yanlış zaman ama almak zorundayım, çünkü sadece üç kişiyiz, makineye 4 - 5 bin lira bağlayacak durum da da değilim, her iki makineyi de hiç kullanmadım ve kullananı da görmedim hiç bir fikrim yok,
Ben taraklı makinenin fazla zaman harcayacağını hemde filizlere zarar vereceğini düşünüyorum, silkme makinesinin de hem zeytin kollarına zarar vereceğini hem de zeytini yeterince dökmeyeceğini düşünüyorum, bana yardımcı olabilecek var mı ?, ayrıca okuduğum ilk yorumdan bu yana bayağı zaman geçti şu an özellikle uzun süre kullanıp tecrübe kazandığınız veya duyduğunuz bana önerebileceğiniz markalar var mı ?

btprk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2017, 16:25   #48
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Silkeleme makinasında dala takılan uçta lastik conta var, ben zarar verdiğine tanık olmadım..ayrıca, bin kök için böyle bir makina bence külfet değil avantajdır..en azından zeytinlerin % 70 ini dökse bile zamandan ve işçilikten büyük tasarruf sağlar.

leobiz beğendi.
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2017, 21:56   #49
Yeni Üye

Teşekkür ederim

Eski 03-10-2017, 22:20   #50
Yeni Üye

Teşekkür ederim Peki hangi tarihten sonra silkme makinası ile dökülecek konuma gelir

Eski 05-10-2017, 09:04   #51
Yeni Üye

okuduğum ilk yorum taihinden bu güne kadar bayağı zaman geçti şu an özellikle uzun süre kullanıp tecrübe kazandığınız veya duyduğunuz bana önerebileceğiniz markalar var mı ?

Eski 05-10-2017, 10:19   #52
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-03-2012
Merhaba biz olemak ve cifarelli makinalar kullanıyoruz fakat kiloları biraz yüksek 17 kğ lık makinalar

murat-16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2017, 12:45   #53
Yeni Üye

Zeytinos Amigos's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2017
Zeytin Toplama Tarağı

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi omar Mesajı Göster
Eklenti 589708 Eklenti 589709

Geçen yıl 5TL'ye almıştım. 2 metre ve 3 metre iki farklı 25'lik PPRC boru(tesisat borusu) ucuna sabitleyip kullanmıştim.
Merhaba,

Zeytin toplamak için el taraklarından aldık, ucuna bir sopa çiviledik. Ama sabit durmuyor, esniyor, oynuyor.

@omar siz ucuna tesisat borusu kullandığınızı belirtmişsiniz, çivilediniz mi yoksa başka bir yöntemle mi sabitlediniz?

Teleskopik sopa bulduk. Ama onun ucu da viralı olduğu için bu tarak ucu ile uyuşmuyor.

Tarak ile zeytin toplayanlar sizin önerebileceğiniz sabitleyeceğimiz bir düzenek var mıdır, önerilerinize açığız

Teşekkürler.

https://www.instagram.com/zeytinosamigos/

Eklenen Resimler

kamil35 beğendi.

Düzenleyen Zeytinos Amigos : 15-10-2017 saat 12:50 Neden: Eksik Bilgi
Zeytinos Amigos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2017, 17:09   #54
Yeni Üye

Zeytinos Amigos's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2017
Merhabalar

Kimsecikler cevap yazmadı ama biz bu sopalı tarağı kullandık. Hem de işe de yaradı. Bu hasat dönemi böyle geçti.☺
Önümüzdeki zamanlarda yeni bir sistem bulursak paylasiriz. Sizlerden de yeni fikirler bekleriz.

Selamlar

https://www.instagram.com/zeytinosamigos/

pria, leobiz ve atila filmer beğendi.
Zeytinos Amigos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2017, 22:01   #55
Ağaç Dostu

Kerem Örenç's Avatar

Giriş Tarihi: 02-02-2017
Bence en iyi yöntem yeni nesil olan ağaç silkeleme arabaları.

Kerem Örenç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2017, 22:05   #56
Ağaçsever

leobiz's Avatar

Giriş Tarihi: 28-08-2009
Merhaba, ben de bu sene işçi aramaktan beklemekten bıktım. Yagmur sonrası çamur olmuş branda ve zeytin tanesi de görmek istemiyorum. Bu sebeple Seneye

Tekerlekli branda https://youtu.be/Ym8YSKq1qcQ

Ve silkeleme makinesi ile hasat yapmayı planlıyorum.

https://youtu.be/6cMwT9aaCqk

Tecrübe eden varsa bilgi paylaşımı yapmanızı rica ederim.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

pria ve Zeyno waffle beğendi.
leobiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2017, 16:42   #57
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kerem Örenç Mesajı Göster
Bence en iyi yöntem yeni nesil olan ağaç silkeleme arabaları.
Kerem Bey güzel makinalar ancak, bizim buralardaki gibi dağ yamaçlarındaki zeytinliklerde, hele ki içerisinde yol falan yoksa, devasa kayalar varsa kullanmak neredeyse imkansız. Ama dediğim gibi uygun araziler için güzel cihazlar. Bu yıl edindiğimiz tecrübeyi ben de aktarayım, bilgi arayan arkadaşlara yardımcı olsun. Bu sene zeytinin bolluğu ve işçi bulmadaki zorluk nedeniyle zeytin silkeleme makinası almaya karar verdik. Castellari Tornado V3 de karar koldık ve aldık. Memur olmam nedeni ile ve izin günümün sayılı olması nedeni ile hızlı hareket etmeliydik. Buna yağmurlu günler de eklenince daha da hozlı hareket etme zorunluluğu doğdu. Öğle yemeği dışında neredeyse hiç mola vermeden sadece ben silkeleme yaparak annem ve babamla beraber 9 günde yaklaşık 3,5 ton zeytini fabrikaya teslim edebildik. Çok yorucu bir süreç olmasına rağmen gerçekten cihazı çok beğendim. Daha birçok marka var mutlaka iyileri de vardır kötüleri de. Ama çok sayıda zeytin ağacınız varsa verilen parayı hak eden aletler.

pria ve leobiz beğendi.
olmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2017, 23:19   #58
Ağaç Dostu

shawshang's Avatar

4 günde 1 tona yakın zeytin topladık. Yağmur müsaade etse dahası da olurdu. Kullandığım cihaz zanon karbonium evo AL300. Gün içerisinde toplam 1 saat mola ve sergilerin düzenlenmesi sırasında duruyor. Aküyü de eve geçince şarja takıyorum sabah tekrar işe başlıyorum.

https://www.irhaltarim.com.tr/urun/z...-makinesi/3363

Mekana gidip deneyerek almıştım geçen yıl.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Zeytinci beğendi.
Eski 01-08-2019, 23:03   #59
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-05-2019
Merhaba,

Konu epey eski. Sarsıcı hasat aparatlarından kullananlar varsa güncel makinelerle alakalı deneyimlerinden faydalanmak isterim. Özellikle yüksek eğimli bir arazide kullanmanın ilave sıkıntıları konusunda da yardıma ihtiyacım var.

İzmir Seferihisar Beyler köyünde bir zeytinlik sahibi olduk, yavaş yavaş öğrenme niyetindeyiz. Bölgeye yakın olanların her türlü destek ve önerilerine açığım. Hatta bizi yönlendirmek üzere profesyonel destek alabileceğim birilerini önerebilirseniz çok memnun olurum.

Düzenleyen gaseker : 01-08-2019 saat 23:14 Neden: detay
gaseker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2019, 09:25   #60
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-05-2019
Bu başlıkta net bir mesaj alamayınca gidip bir adet tırpan motoruna takılan sarsıcı hasat makinesi aldım (SilverStar şanzımanlı) bir de bir dostumdan zeytinliğimizin bulunduğu Seferihisar Beyler köylülerinin hayranlıkla anlattığı Zanon Yarasa taraklı makine emanet alıp ikisini karşılaştırma fırsatı buldum.

SilverStar Şanzımanlı Sarsıcı Tip:
Başarılı bir makine ama biz erken hasat yaptığımız için çok kullanışlı olmadı, kullanan arkadaş çoğu ağaçta ayrıca sırık kullanmak durumunda kaldı. Uygun kalınlıkta dal bulmak zor gibi, kullanan iki arkdaş da yetişmiş zeytinde iyi sonuç vereceğini belirttiler. Biz makineyi Hyundai HYX52S model benzinli motorla kullandık, bir günlük çalışma için 1 litrenin biraz altında benzin sarfiyatı oluyor ortalama. Bu makineyi bir de baharda dut silkeleme için denemek isterim doğrusu, ceviz hasadında da işe yarayabilir, ama zeytin için(sözkonusu bizim zeytinlik olunca) verdiğim paraya yazık oldu diyebilirim.

Zanon Yarasa
Çok başarılı bir makine olduğunu söyleyebilirim, tek dezavantajı biraz fazla dal ve yaprak indirmekte. Bizim yeni aldığımız bahçemizde ağaçlarımız bakımsız olduğu için obur dallar çok fazla, altta keçi dolaştığından etekler yüksek, ağaçlar da boyuna epey uzamış durumdaydı. Buna rağmen çok çok iyi sonuç aldığımızı belirtmek isterim. Bu makineyi 90AH Volt markalı akü ile kullandık, bir şarj ile iki gün(2x9 =18 saat) sorunsuz çalıştırdık, şarj tam bitene kadar çalıştırmadığımız için tam sarfiyat veremiyorum.

Zanon Yarasa, sarsıcı modelin yaklaşık iki katı fiyata sahip ama aradaki farka değeceğini düşünüyorum.

Hem erken hasat yaptığımız hem de bizim bakımsız zeytinlikte hasat zor, mahsul az olduğundan günlük hasat rakamları çok fikir vermez. Bir çırpıcı, iki toplayıcı 250 kg kadar hasat yaptık Zanon ile, Sarsıcı+sırık ile 150 kiloda kaldı. Ürünü bol, bakımlı ve şekilli ağaçlarda Zanon ile bunun on katına rahat çıkılabilir şahsi kanaatim.

Zeytinci beğendi.
gaseker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024