agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Zeytin
(https)

Beğeni Düzeni51Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-12-2019, 11:00   #61
Ağaç Dostu

shawshang's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2015
Mesajınızı çok geç gördüğüm için kusura bakmayın.

Zanon almanıza sevindim. Bende ilk başta aynı düşüncelerle sarsıcı alıp denedim ve dediğiniz gibi uygun dal bulup takma için ve şanzımanın ağırlığı sebebiyle kullanmak çok zor olmuştu.

Bu seneki hasadı da dün bitirdim zanon ile gayet memnunum.

shawshang Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2021, 21:47   #62
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-09-2021
80 tanesi 15 yaşında 100 tanesi 5 yaşında olmak üzere bizim de antalya/serik'te iki zeytinliğimiz var. Amele bulmada yaşadığım zorluk ve maliyet sebebiyle bu yaz teleskopik akülü tırmık aldım. Hasat zamanında kullanacağım. Öyle marka bir şey değil. Genelde zanon carbonium tavsiye ediliyor internette ama bence bu teleskopik aletlerin çalışma prensibi aynı olduğundan fark edeceğini düşünmedim. Belki ağırlık ve uzunlukta bir fark vardır ama yine de bulabildiğim en ucuz aleti aldım. Tüm satıcılar teleskopik çubuklar için bir garanti vermedi. Onun dışında makina motoru için hepsi 2 yıl garanti veriyor. Ağaçlarımın hepsinin cinsi gemlik. Sadece 1 tanesi domat cinsi. Onu da tozlaşması fazla olduğu için bahçeye dikmemi söyledikleri için diktim. Ham zeytin sattık 2 gün önce. Tek tek elle topladık yaşı küçük olan ağaçlardan. 2 kişi elle 240 kilo zeytin toplayabildik bir günde maksimum çalışmayla. Kalan zeytinler yağlık olarak toplanacak. Teleskopik tırmık yağlıklara zarar verse de sıkıntı değil. Zaten birkaç güne fabrikaya gidecekler. Pazar sorunumuz yok. Bu yıl 5 litrelik su bidonunda yağı 150 liradan satacağız. Siparişleri aldık. Biraz da ucuz fiyat vermiş oldum ama yeni müşterilerim aralarında çok. Öğretmen olduğum için alıcılarım da öğretmen arkadaşlar ve onların tavsiye ettiği tanıdıklar. Umarım bu alet işçilik masrafını azaltırsa seneye bir tane daha alıp yaşlı bir dayım var onun da bahçesini kiralamayı düşünüyorum. Göreceğiz bakalım.

Ezanmurat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024