agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Yeni başlayanlar için yardım
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-10-2015, 17:52   #1
Ağaç Dostu

sagol's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2011
iergi09 / kiraz

Forumdaki "yeni başlayanlar için yardım" bölümüne yazacaktım fakat yeni konu açamadığım için sizi rahatsız ettim, kusuruma bakmayın. Ben bonsai'ye yeni başladım. Forumdaki yeni başlayanlar için açılan konuları detaylıca okudum fakat oradaki bilgiler birbirinden bağımsız ve hatta durağan bilgiler. Kimseyi yönlendirme amacı gütmeyen bilgiler anladığım kadarıyla. İstanbul'da düzenlenen atölye çalışmalarınıza katılmayı isterdim ancak onun da tarihini kaçırmışım. Bu konuyla ilgili yani bonsai yaparken nasıl bir yol izlemeliyim onu bilmiyorum. Memlekette bahçemizde yetişmiş ve aşağıda resimleri bulunan bir fide buldum. Babamın söylediğine göre kiraz fidesiymiş. Sizden rica etsem bu fideyle nasıl çalışmam gerektiği konusunda bana yardımcı olur, bana yol gösterir misiniz?

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg kiraz1.jpg (39.8 KB, 56 views)
Dosya Türü: jpg kiraz 1-1.jpg (53.4 KB, 56 views)
Dosya Türü: jpg kiraz 1-2.jpg (46.0 KB, 58 views)
sagol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2015, 17:56   #2
Ağaç Dostu

sagol's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2011
Sayın iergi09,

Fidanınız bonsai için çok ince, bahçeye dikip 2-3 cm çapa ulaşıncaya kadar kalınlaştırıp sonra bir şubat ayında boyunu kısaltıp saksıya almanız bir çözüm olabilir.

Not: Meyve ağaçları başlangıç için zor bir tür o nedenle kurtbağrı (ligustrum) ile başlamanız daha uygun olur. O arada örneklere bakıp okumanız iyi olur.

Kolay gelsin.....
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi iergi09 Mesajı Göster
Forumdaki "yeni başlayanlar için yardım" bölümüne yazacaktım fakat yeni konu açamadığım için sizi rahatsız ettim, kusuruma bakmayın. Ben bonsai'ye yeni başladım. Forumdaki yeni başlayanlar için açılan konuları detaylıca okudum fakat oradaki bilgiler birbirinden bağımsız ve hatta durağan bilgiler. Kimseyi yönlendirme amacı gütmeyen bilgiler anladığım kadarıyla. İstanbul'da düzenlenen atölye çalışmalarınıza katılmayı isterdim ancak onun da tarihini kaçırmışım. Bu konuyla ilgili yani bonsai yaparken nasıl bir yol izlemeliyim onu bilmiyorum. Memlekette bahçemizde yetişmiş ve aşağıda resimleri bulunan bir fide buldum. Babamın söylediğine göre kiraz fidesiymiş. Sizden rica etsem bu fideyle nasıl çalışmam gerektiği konusunda bana yardımcı olur, bana yol gösterir misiniz?

sagol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024