agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Yeni başlayanlar için yardım
(https)

Beğeni Düzeni196Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-11-2006, 16:04   #481
Ağaç Dostu

turunç's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2006
Galeri: 5
Bence çoğaltma derken ilk çizgiler tohumdan çoğaltmadır, ikinci çizgiler de çeliktir diye düşünüyorum. Zira ağaçtan alınan tohumlar katlama ihtiyacı olduğundan toprak altında kışın katlaması olacaktır. Çelikler genelde dayanıksız olduğundan baharda dikilir. Yinede emin değilim.

turunç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2006, 16:08   #482
Çırak

sidarta's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2006
Çoğalmadan kasıt, daldan veya tohumdan çoğalma sanırım. Vermehrung (almanca) artma, çoğalma anlamına geliyor. Dedim ya çeviride terminoloji bilmek lazım.
Bitki Koruma da, mevsim çizelgesi itibariyle kışın soğuklarından, yazın da aşırı sıcaklarından koruma anlamına geliyor sanırım.
Maalesef bu tabloyu bulduğum sitede, tablo hakkında hiçbir açıklama yoktu. Ben de birebir çeviri yaptım.

sidarta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2006, 16:10   #483
Çırak

sidarta's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2006
pazartesi yeni sürprizlerle bakalım kimler gelecek. Herkese iyi haftasonları diliyorum.

sidarta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2006, 16:11   #484
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-08-2006
Koruma o ne? Esas onu anlatın bana.

murare Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2006, 19:13   #485
Ağaç Dostu

bonsaireef's Avatar

Giriş Tarihi: 29-06-2005
Sidarta teşekkürler eline sağlık. Çok faydalı bir tablo.

bonsaireef Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2006, 22:49   #486
Ağaç Dostu

bonsaireef's Avatar

Giriş Tarihi: 29-06-2005
Arkadaşlar ben artık aranızda olamayacağım. Bu ne kadar sürer bilmiyorum. Bonsaiye sahip çıkın. Birbirinize hep destek olun. Öğrendiklerinizi birbiriniz ile paylaşın. Paylaşmayı sakın bırakmayın yoksa bonsaiyi istediğimiz yere getiremeyiz.
Kendinize ve bonsailerinize iyi bakın.

bonsaireef Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2006, 23:10   #487
Hasan Cihad

hasancihad's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2006
Sensei seni özleyeceğimizi lütfen bil.
Umarım bir an önce işlerini yoluna koyar ve aramıza dönersin. sana kolaylıklar diliyorum.
Yine de ara sıra bir selam mesajini bekliyor olacağız...

hasancihad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2006, 23:59   #488
Ağaç Dostu

turunç's Avatar

Dumur oldum. Çok ani ve şok edici oldu doğrusu. Seni özleyeceğiz. Umarım hayatın başarılarla ve mutluluklarla dolu olur. Bizimle olmadığın zamanlarda aklının bizde olacağını düşünerek çalışmalarımızda o kadar özenli, o kadar titiz ve yaratıcı olmaya çalışacağız.

Tarzını herzaman takdir etmişimdir. Aynı tarzı devam ettirmeye çalışarak; yeni gelen arkadaşlara elimizden gelen yardımı yapacağız.

Penjingi yaptın ve virgülü koydun diyerek ŞİMDİLİK hoşçakal Bonsaireef...

Eski 26-11-2006, 01:53   #489
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-09-2005
Bonsaireef herşey gönlünce olsun.İnşAllah tus imtihanını kazanır ve sevdiklerine kavuşursun.En kısa zaman da görüşmek dileğiyle....

albiza Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2006, 10:46   #490
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-06-2006
Bonsaireef iyiydik böyle. Ancak hayatta çok önemli başka şeyler de var tabii ki.
Sınavın çok iyi geçmesini diliyorum.
Biraz ani oldu, herhalde herkes şok geçirdi. Ne güzel fikirlerinden yararlanmaya başlamıştım. Ne bencilim değil mi?

banzay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2006, 11:48   #491
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
İnşaallah sınavın çok iyi geçer. En aktif üyelerimizden birini hayatın acı gerçeklerine teslim etmek zorunda olmak ne kötü. Ama yaşamın ve bonsai sevdasının devam edebilmesi bu sınavın getireceği sonuçlara bağlı. (Diyene de bak; bir de kendime kabul ettirsem bunu.)

Şule Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2006, 14:09   #492
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Seni seviyorum

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2006, 20:24   #493
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-04-2005
Galeri: 66
Dostum kararına saygı duyuyorum fakat çok üzüldüm bilmiş ol
Sınavlarında başarılar dilerim...

oktars Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2006, 22:32   #494
Ağaç Dostu

turunç's Avatar

Bonsaireef gidince el ayak çekildi burdan. Hergün siteye uğrayanlardan bazıları da yok bugün. Bu durumu bilse üzülürdü bence.. Bende çok üzgünüm, ama ona verdiğim sözü tutmaya çalışıyorum. Ayrıca bu durum böyle devam ederse Bonsaireef' in bonsainin gelişmesi ve yayılması için harcadığı çaba boşa gidecek. neyse..

Ben yinede bildiğim ve öğrendiğim kadarıyla burdayım. Bonsaiye de elimden geldiğince devam edeceğim. Eminim bonsai ile ilgilenen tecrübeli dostlarımız bizi yalnız bırakmaz. Hevesinizin kırılmamasını, hep ilk günkü gibi devam etmesini diliyorum. Hep birlikte daha güzel bonsailer yapmak umuduyla herkese iyi geceler sevgili dostlar...

Eski 27-11-2006, 00:10   #495
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Ayrıca bu durum böyle devam ederse Bonsaireef' in bonsainin gelişmesi ve yayılması için harcadığı çaba boşa gidecek.
Merak etme gitmez Çünkü bu gönül işidir. Onun ne kadar sevdiğini bilenler devam ederler. Döndüğü zaman göstereceğiniz güzel şeyler hazırlamaya bakın 5-6 ayınız var...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2006, 06:35   #496
Lioness
Guest

bonsaireef

Gidişiniz benim içinde çok ani oldu, zira bütün yazılarınızı dikkatle okuyup bir şeyler öğrenmeye çalışıyordum. En kısa zamanda görüşmek ümidiyle sınavınızın başarı ile geçmesini temenni ediyorum. Sabırlı ve azimlisiniz, başaracağınıza hiç şüphem yok.

Gençlik her millet için önemli bir kuvvettir. Bilinçli ve sorumluluk sahibi bir gençlik, o milletin umududur, geleceğinin güvencelerindendir. Atatürk

Selamlarımla

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg doc2-1frame.jpg (15.0 KB, 127 views)
  Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2006, 06:55   #497
Lioness
Guest

turunc

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi turunc
Bonsaireef gidince el ayak çekildi burdan. Hergün siteye uğrayanlardan bazıları da yok bugün. Bu durumu bilse üzülürdü bence.. Bende çok üzgünüm, ama ona verdiğim sözü tutmaya çalışıyorum. Ayrıca bu durum böyle devam ederse Bonsaireef' in bonsainin gelişmesi ve yayılması için harcadığı çaba boşa gidecek. neyse..

Ben yinede bildiğim ve öğrendiğim kadarıyla burdayım. Bonsaiye de elimden geldiğince devam edeceğim. Eminim bonsai ile ilgilenen tecrübeli dostlarımız bizi yalnız bırakmaz. Hevesinizin kırılmamasını, hep ilk günkü gibi devam etmesini diliyorum. Hep birlikte daha güzel bonsailer yapmak umuduyla herkese iyi geceler sevgili dostlar...

Gençlik her millet için önemli bir kuvvettir. Bilinçli ve sorumluluk sahibi bir gençlik, o milletin umududur, geleceğinin güvencelerindendir. Atatürk

Bu sözler sizin ve sizin gibi bu forumda tecrülerini paylaşan bütün arkadaşlar için de geçerlidir.
Bende hergün uğruyordum ve uğruyorum ama mesaj yazmıyordum. Hiç merak etmeyin hepinizin gayret ve tecrübelerini dikkatle takip ediyoruz. Önce konuşacak kadar bilgi ve tecrübe sahibi olalım, ondan sonra bizlerde bazı şeyleri sizlerle paylaşırız. Şimdilik okumakla yetiniyoruz ama bu takip etmiyoruz anlamına gelmez. Sakın ola ki hevesiniz kırılmasın !!!! Anlaştık mı dostlarım?

Biraz daha yazarsam galiba yaşım da ortaya çıkacak
Hepinize selamlar

Not: Istanbul'da hangi semtte oturuyorsunuz?

Düzenleyen Lioness : 27-11-2006 saat 06:58 Neden: renk dğiştirme
  Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2006, 09:21   #498
Ağaç Dostu

Hadiii yine bir haftasonu ve ben yine pazartesi pazartesi gıcık oluyorum. Doktor gitmiş? Anladığım kadarıyla sınavlara hazırlanmaya sevindim. Çünkü sınavı kazanırsa Ankara'ya gelecek. Sana dua ediyorum doktor, başarılar.

Eski 27-11-2006, 10:26   #499
Ağaç Dostu

turunç's Avatar

Teşekkürler Lioness iyi dileklerin ve desteğin için.Murare sen de hep arkadan geliyorsun. Ne yapalım hafta sonları insanlar tatilde olunca bonsaiye vakit kalıyor.Lioness Maltepedeyim, yakınız yani

Eski 27-11-2006, 11:25   #500
Ağaç Dostu

Ne yapayım evde internet yok. Ancak hafta içi boş vakitlerimde iş yerinden bakıyorum. O yüzden hafta sonlarını 2 gün geriden takip ediyorum.Neyse bunada şükür.

Eski 30-11-2006, 07:42   #501
Ağaç Dostu

Sidartanın yaptığı tablodaki koruma meselesi nedir bir fikri olan varmı ?

Eski 30-11-2006, 12:41   #502
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Herkese iyi gunler, Bonsaireefin yoklugu hemen farkediliyor deyilmi? Bonsaireef sinavlarini bitirdikten sonra tekrar aramizda olacak ve kim bilir, kac bonsai calismasini da birlikte getirecek[sinavlara calisirken dinlenme aralarinda bonsailerinin uzerinde calisacagini dusunuyorum, cunku agac uzerinde calisirken insan butun yorgunlugunu unutuyor ve Bonsaireef bunun farkindadir]
Bu durumda sizlerin de calismalarinizi artirmaniz gerektigini dusunuyorum[Malina da ayni dusunceyi belirti] Bonsaireef geri dondugu zaman, sizleri biraktigi yerde bulursa ayip olur deyilmi? Hadi arkadaslar hepinize kolay gelsin.

Murare, Sidarta'nin cevirdigi taplodaki koruma ve o cizgiler icerisindeki zamanlara bakarak cozmeye calistim fakat bir sey cikaramadim.
Bonsai, cok soguktan, cok sicaktan, gunesten ve zararlilardan korunur[ bir de hirsizlarin calmamasi icin korunur ki bunu o taplaonun icerisine koyamayiz ]

Her sey dilediginiz gibi olsun.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2006, 13:00   #503
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ali H. ALI
cunku agac uzerinde calisirken insan butun yorgunlugunu unutuyor .
Katılıyorum Ali abi hemde tarif edilmez bir huzur veriyor . Hafta sonunu köyde geçirdim sabah erkenden kalkıp babam ile birlikte bütün gün bahçede geçirdik insan toprakla uğraşırken vaktin nasıl geçtiğini anlamıyor daha sonra yürüyüş yaparken yeni sürülen bir tarlanın kenarında kökünden sökülmüş bir Çakal eriği ( prunus spinosa ) bulduk yanımda çuval vardı hemen kökünü ıslatıp sardım hiç uğraşmadan ağaç sahibi oldum

Eski 30-11-2006, 13:16   #504
Ağaç Dostu

Sağol Ali abi o zaman sidartanın kendisini bekleyeceğiz.

Eski 30-11-2006, 13:45   #505
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Alıntı:
Turunç : ...Bu arada konu ile alakası yok ama bugün leyla gibiyim. Bizim eve hırsız girdi dün akşam. Hallaç pamuğu gibi atmış bütün evi. Çok üzgünüm. O derdimin içinde de çiçeklerimi kırmamışlar bari diye sevindim. İyice delleniyorum galiba.. Neyse konu saptı. Görüşmek dileğiyle...

Geçmiş olsun, umarım çok zarar vermemişlerdir...

Düzenleyen aybala : 30-11-2006 saat 15:20 Neden: mesaj bonsai denemeleri topiğinden buraya taşındı..
aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2006, 13:54   #506
Ağaç Dostu

Geçmiş olsun Turunç umarım sorun yoktur

Eski 30-11-2006, 14:13   #507
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Turunç üzüldüm, geçmiş olsun. Her yönden çok sinir bozucu bir durum.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2006, 14:25   #508
Ağaç Dostu

turunç's Avatar

Çok teşekkür ederim hepinize tek tek. Fazla zararı benim psikolojime verdiler. Eşim çok soğukkanlı davrandığı için bende öyle fazla tepki vermedim.

İstanbulda komşuluk yok diyenlere de burdan sesleneyim; tüm komşular tek tek gelip geçmiş olsun dediler. Hatta evi ben elleyemedim onlar ve akrabalarım topladılar...

Fazla zarar yok sadece altınları alıp çıkmışlar. Kırıp dökme yapmamışlar. Ama inanılmaz dağınık bir hale gelmişti. Tüm bunların üstüne üst katta oturan ev sahibi geldi ve eşimle tartıştılar. Beni asıl üzen bu oldu. Kapıcıyı işten çıkardığından beri tüm daireler tek tek soyuldu. En sonda bizim evi soydular. Lütfen dikkat ediniz. Çalınan eşyaların maddi değeri sorun değil ama manevi olarak değerli olanları tekrar yerine koyma şansınız yok.

Son olarak bir duyum aktarayım; yeni metot hırsızlar saksıları devirip toprağını karıştırıyormuş. Altınlarını buraya koymayı düşünenlere iletirim. Ben öyle yapmadım çünkü benim çiçeklerim dünya kıymetlisidir.

Eski 30-11-2006, 14:39   #509
Kaybettik...

praecox's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Galeri: 21
turunc bey,
öncelikle büyük geçmiş olsun. gözümün önüne benim eve girmişler gibi bir de manzara oluştu. Gerçi bende onların işine yarıyacak altın vs yok ama dediğiniz gibi benim başıma gelmiş gibi hayal ettim de... benim orkidler etoburlar saksılarından sokülmüş... yerlerde sürünen kıymetlerim... onlarsa üzerlerine basmış...

ve bir sür manşet

evine giren hırsızı orkidelerini karıştırdı diye elleri ile boğan doktor... çıldırdı...!

bu gibi durumlarda evde onlarla karşılaşmamak da en iyisi sanırım.
tekrar geçmiş olsun nebatlarınızın ciddi hasar almadığını umarım.

praecox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2006, 14:59   #510
Ağaç Dostu

İyide hırsızlar nereden anladı saksıların altında birşey olmadığını ve karıştırmadı İyi kurtarmışsın ağaçları bence. Tekrar geçmiş olsun.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024