agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Yaşantımızda ve Sanatta Bitkiler (http://www.agaclar.net/forum/yasantimizda-ve-sanatta-bitkiler/)
-   -   Ahşap Oyuncak Yapımı (http://www.agaclar.net/forum/yasantimizda-ve-sanatta-bitkiler/14495.htm)

aybala 26-11-2007 19:00

Ahşap Oyuncak Yapımı

2 Eklenti(ler)
Gezi Keyfi Grubu ile yaptığımız bir gezide, bu gruptan Hayati Bey yerden bulduğu bir dal ile bu pervaneyi yaptı. Uğraşı ile ilgilendiğimi görünce de bana hediye etti. :)

Fotoğraflar nasıl yapıldığı hakkında fikir verecektir.

Eklenti 25562

Eklenti 25563

hassoman 26-11-2007 21:34

Ne güzel,
Çoktan beri düşündüğüm bu konu açılmış.
Benim mütevazi bir tahta oyuncak kolleksiyonum var. Her tahta oyuncağı toplamıyorum. Yöresel ve otantik olacak. Artık bu tür oyuncakları bulmak çok zor. Zaman içinde yok olup gitmişler. Yeni evime taşınırken paketlemiştim. Onca yıl oldu, halâ paketleri açılmadı. Fotoğraflarını çekip agaclar.net'de paylaşmak istemiştim. En kısa zamanda bunu başarırım umarım.

caretta 04-12-2007 19:37

Kukla ve ağaç ev

2 Eklenti(ler)
Nerde yapıldığını bilmiyorum ama ben çok seviyorum.Onu bir TÜYAP Hediye Fuarında bulmuştum...

Mavi ev ise kırmızı renkliydi.Ben maviye boyadım :)) Çatısına gazete kağıdı ve tutkal ile biraz kabarıklık ekledim.Üzerindekileri ise özel olarak aldım.Yine TÜYAP Hediye Fuarından..

doğan 10-10-2008 00:03

ağaçtan oyuncaklar

5 Eklenti(ler)
Değişik ağaçtan oyuncak resimlerini bende biriktiriyorum. İnşallah günün birinde kendim yapmayı deneyeceğim. Şimdilik inceleme aşamasındayım.

doğan 21-03-2009 14:38

Ahşap Oyuncak Yapımı

3 Eklenti(ler)
Ahşap oyuncak yapımı hakkında bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşların bu bölümde bilgilerini paylaşmalarını bekliyorum.
Forumumuzda Eyüp oyuncakçılığı hakkında bölümde değinilmiş ama yapım aşamaları hakkında bilgi vermemiş.
Yapım aşamaları, kullanılan malzemeler, boyalar, çizim maketleri olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

ugursmsk 14-04-2009 22:06

www.ahsapoymaciligi.blogspot.com Arkadaşlar bu sitede ahşap oymacılığı hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer sizlerin de örnek çalışmaları varsa, iletişimden bana ulaşıp sitede sizin adınıza yayımlayabiliriz.

doğan 22-04-2009 18:02

bebek evi

1 Eklenti(ler)
Artık her oyuncak neredeyse çin malı oldu. Onların zararlarından korumak için çocuklarımızın oynayacağı bir bebek evi.Yabancı sitelerde bol miktarda var. Resimden ölçülerini çıkartıp benzerini yapmaya çalışacam.Başarabilirsem fotorafını eklerim.

M.Sema 24-04-2009 10:09

Çok güzel bir bebek evi bulmuşsunuz, sizin evinizinçok daha güzel olacağına eminim. Bauhause, Tekzen gibi yapı marketler de ahşap çıtalar satılıyor. Yolunuz oralara düşerse bir bakmanızı öneririm.

malina 24-04-2009 10:43

1 Eklenti(ler)
Ahşap yapboz

Eklenti 74348

Yapımı ile ilgili bilgi için buraya bakabilirsiniz.
Belki çeviren çıkar :)

malina 24-04-2009 10:52

1 Eklenti(ler)
Başlangıçta biçimleri algılama daha sonra da renk karışımları hakkında bilgi verecek, uzun süre işe yarayacak bir oyuncak...

doğan 10-05-2009 00:07

Bebek evi

5 Eklenti(ler)
Daha önce yabancı siteden aldığım bebek evi fotoğrafından yola çıkarak yapmaya çalıştığım bebek oyun evinin fotoğraflarını ekliyorum. Tamamen bitmiş halini daha sonra eklerim. Umarım beğenirsiniz.

doğan 31-05-2009 13:10

3 Eklenti(ler)
bitmiş hali, kızım oynamaya başladı bile. İçinide artan malzemelerden döşemeye çalıştım.

ide 01-06-2009 01:15

Sevgili Doğan
elleriniz dert görmesin. Kızınız evi çok beğenmiş olmalı ;) Sizin gibi babaların sayısının artması dileği ile:rolleyes:

İncifem 02-06-2009 14:06

Çok güzel bir oyuncak olmuş elinize sağlık.

M.Sema 02-06-2009 14:47

Çok güzel olmuş ellerinize sağlık, şimdi kızınız onun içini evcilik oyuncaklarıyla:D doldurmuştur. Bende Sn İde'ye katılıyorum sizin gibi babaların artması ne iyi olur.

ays61 02-06-2009 14:59

Çok güzel bir ev, emeğinizi kutluyorum.

Kızınızla bu evde çok güzel evcilik oyunları oynamanızı dilerim.

cello 02-06-2009 15:36

Ellerinize sağlık. Gerçekten çok güzel olmuş. Sitede benimde benzer şekilde tahtadan yaptığım kuş kafesi var. Tahtayla uğraşmak çok keyifli bir uğraş.

Çin menşeli özellikle plastik ya da boyalı oyuncaklardan hepimizin kaçması lazım. Ne idüğü belirsiz kanserojen olma ihtimali olan oyuncakları çocuklarımızın eline vermeyelim.

berduray 08-08-2009 01:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hassoman (Mesaj 178435)
Ne güzel,
Çoktan beri düşündüğüm bu konu açılmış.
Benim mütevazi bir tahta oyuncak kolleksiyonum var. Her tahta oyuncağı toplamıyorum. Yöresel ve otantik olacak. Artık bu tür oyuncakları bulmak çok zor. Zaman içinde yok olup gitmişler. Yeni evime taşınırken paketlemiştim. Onca yıl oldu, halâ paketleri açılmadı. Fotoğraflarını çekip agaclar.net'de paylaşmak istemiştim. En kısa zamanda bunu başarırım umarım.

Bekliyoruz Sayın Hassoman...

hassoman 13-08-2009 00:10

Evet bu olay tümüyle aklımdan çıkmış. Şu anda Ankara dışındayım. Dönüşte -unutmazsam yine- ilk işim bu olacak... Yalancı çıkmak hoş değil, haklısınız...:(

berduray 13-08-2009 10:51

Estağfurullah, insanız, unutuyoruz benimki küçük bir hatırlatma sadece...

hassoman 11-10-2009 11:58

5 Eklenti(ler)
26-11-2007
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hassoman (Mesaj 178435)
"........." Benim mütevazi bir tahta oyuncak kolleksiyonum var. Her tahta oyuncağı toplamıyorum. Yöresel ve otantik olacak. Artık bu tür oyuncakları bulmak çok zor. Zaman içinde yok olup gitmişler. Yeni evime taşınırken paketlemiştim. Onca yıl oldu, halâ paketleri açılmadı. Fotoğraflarını çekip agaclar.net'de paylaşmak istemiştim. En kısa zamanda bunu başarırım umarım.

08-08-2009
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi berduray (Mesaj 476835)
Bekliyoruz "........" Hassoman...

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hassoman (Mesaj 479649)
Evet bu olay tümüyle aklımdan çıkmış. "......." Yalancı çıkmak hoş değil, haklısınız...:(

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi berduray (Mesaj 479835)
Estağfurullah, insanız, unutuyoruz benimki küçük bir hatırlatma sadece...

İnsan verdiği sözü unutur mu? Unutuyor işte... İyi ki sayın berduray bana vediğim sözü hatırlattı.
Evet, otantik oyuncak bulmakta çok zorlanıyorum. Bu yüzden hoşuma giden diğer tahta oyuncaklardan de edinmeye başladım. Elimde olanları söz verdiğim gibi sizlerle paylaşıyorum.

hassoman 11-10-2009 12:06

5 Eklenti(ler)
...

hassoman 11-10-2009 12:10

5 Eklenti(ler)

hassoman 11-10-2009 12:29

5 Eklenti(ler)

hassoman 11-10-2009 12:33

5 Eklenti(ler)

hassoman 11-10-2009 12:38

2 Eklenti(ler)

Evet, böylece mahcubiyetim ortadan kalkmış oldu efendim. Elimde olanlar şimdilik bu kadar. Size de öneririm...

hassoman 15-10-2009 23:47

2 Eklenti(ler)
Sağda solda bir iki oyuncak daha çıktı :)

tolun1903 16-11-2009 08:37

doğan bey eviniz çok gzüel olmuş. aynısından bende kızıma yapmak istiyorum. dediğiniz gibi artık oyuncakların çoğu hem çin malı hem pahalı. rica etsem yapımını biraz anlatırmısınız?? kullandığınız ağaç nedir, ölçülerini ve kullandığınız malzemeleri yazabilirmisiniz?

evranos 06-12-2009 12:57

İyi günler, kız arkadaşıma hediye olarak kendi yapacağım bir ahşap oyuncak hediye etmek istiyorum.Ancak nasıl yapacağım konusunda pek bir bilgim yok.Gerekli aletleri bulabilirim ancak işin püf noktaları konusunda yardımcı olursanız çok sevirim.

aybala 08-01-2010 23:25

3 Eklenti(ler)
Bavula Sığmayan Hayatlar
http://bavulasigmayanhayatlar.com.tr/

Akyurt Vakfı Yaşamevleri'nin sakinlerinden Ercan Abi'nin yerçekimine meydan okuyan oyuncağı Yuvarlanan Cambaz, görenleri hayrete düşürüyor!

2001'den beri Akyurt Vakfı Yaşamevi'nde kalan Ercan Abi, 65'inden sonra ahşap oyuncaklara merak salar. Yönetimin desteğiyle Yaşamevi içerisinde bir ahşap atölyesi kurar ve 65 yaşında oyuncak tasarım ve üretimine başlar.

Ercan Abi'nin bu merakı şimdi bir belgesele konu oldu. Çekimleri devam eden "Bavula Sığmayan Hayatlar" belgeselinde Ercan Abi'nin bu merakı ve kukla sanatçısı küçük Can'ın oynatmayı hayal ettiği kuklayı yapmak için Kukla'nın Başkenti kabul edilen Prag'a yolculuğu anlatılıyor. Ercan Abi ile ilgili daha fazla bilgiyi belgesel filmin websitesinde http://bavulasigmayanhayatlar.com.tr bulabilirsiniz.

Ercan Abi'nin yaptığı oyuncaklard ise GittiGidiyor'da satışta! Bu sınırlı sayıdaki el emeği ürünü kaçırmamanızı tavsiye ederiz.
http://arama.gittigidiyor.com/?aramasatici=setservis

Not: Bu ürünler Akyurt Vakfı Yaşamevleri yararına Set Servis A.Ş. tarafından satılmaktadır.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024