agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Yaşantımızda ve Sanatta Bitkiler
(https)

Beğeni Düzeni566Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-09-2013, 00:18   #301
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2012
Sayfanızı ; eserlerinizi ve tüm gönderileri takip ediyorum..ben boyanmamış ; verniklenmemiş doğal duruşlu ürünleri sanki daha çok seviyorum..Susan Lordi ürünlerini çok beğeniyorum... muhtemelen rastlamışsınızdır sizde... birkaç örnek;

Eklenen Resimler

laparaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2014, 19:00   #302
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-01-2014
*** arkadaşlar. ben erzurumda yaşıyorum ve burada ıhlamur ağacı bulamıyorum. nasıl edinebilirim ıhlamur ağacını bana yardımcı olabilir misiniz?

YeniBON beğendi.
ysf_kcgl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2014, 19:53   #303
Ağaç Dostu

tutkal08's Avatar

Giriş Tarihi: 05-07-2008
Galeri: 9
merhaba,
bazı sitelerde satılıyor,mehmetmarangoz onlardan biri.istediğin ebatta gönderiyorlar.ben de bazı ithal ağaçları aldım oradan.arama motoruna mehmetmarangoz yazarsan siteyi bulursun.
Ayrıca ilgilenenler için söyleyeyim,aynı yer oyma bıçaklarıda getirtmiş.kısa sürede sitelerine koyacaklar.
iyi çalışmalar.

YeniBON ve BENCAN beğendi.
tutkal08 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2014, 23:02   #304
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Merhabalar sadece çalışmalarınızı incelemek şansına sahip oldum.Bilmediğim bir konu olduğu için.Ama yapılan çalışmalar sade ve güzel olmuş,ayrıca doğal olması da çok güzel,2 yıl önce mezun olan bir öğrencimiz (Ortaokulu bitirdi.) köyde kendi imkanları ile ağaçlardan çeşitli maketler,kuklalar yapıyordu.Gayet başarılı ve becerikli bir öğrenciydi ama buralarda bu sanatı ilerletmesi mümkün değil gibi.Hem aile,hem köyde olması hemde önünde göreceği örnek insanlar olmaması,yaptığı çalışmaları değerlendiremiyor olması nedeniyle vazgeçecektir.

YeniBON beğendi.
celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2014, 02:07   #305
Ağaç Dostu

gürcan_keskin's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2012
Galeri: 7
Merhaba arkadaşlar.Sayfayı yeni farkettim ve en başından beri pür dikkat okudum.Güzel bilgiler ve paylaşımlar var.Ahşap boyama,ahşap ev vb. çalışmalar yapıyorum ama oyma sanatını hiç denemedim.Fakat yakın zamanda bende kesinlikle deneyeceğim

YeniBON beğendi.
gürcan_keskin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2014, 23:08   #306
Ağaç Dostu

tutkal08's Avatar

Merhabalar,
Maalesef ülkemizde keşfedilmemiş ve kaybolan birçok yetenek olabiliyor.Maddi olanaksızlıklar,yeterli materyalin bulunmaması ( kitap ,uygulama cd'si,kaliteli malzemelerin pahalı olması,yurtdışından getirtilmesi vs) nedeniyle birçok kişi bu tür sanat dalına uzak kalıyor ve kayboluyor.Ama azmedilirse birkaç parça aletle de yapılabilir bu sanat,en azından hiç yapmamaktan iyidir.
Sivas/Divriği'de Kaymakamlığın teşvikiyle Halk eğitim md.'ğü ahşap oyma kursu açtı.Burada göreve başlamam nedeniyle haftasonları burada hocalık yapmaktayım.Kursa başlayalı 1,5 ay gibi süre oldu.12 bayan,14 erkek kursiyer var.Kullandığımız ağaçlar ( burada bulunan) meşe ve ceviz.Kursiyerlerin biri hariç diğerleri hayatlarında ellerine ıskarpela almamış kişiler.Yarın yaptıkları bazı figürlerin fotoğraflerını koyacağım.
Tüm kursiyerlerin ortak görüşü,başlarken yapamayız diye düşünmeleri.Bu kadar kısa sürede çok düzgün motif çıkaranlar var.Yani sabırla öğrenmeye azmetmet lazım...
Ayrıca Bayan kursiyerlere ahşap oyuncak yapmayı da göstereceğim.Yolu Divriğe düşen tüm arkadaşları bekleriz.
Saygılar...

Eski 05-01-2014, 19:09   #307
Ağaç Dostu

tutkal08's Avatar

Divriği Ahşap oyma kursu

Çalışma ortamından ve birkaç kursiyer çalışmasından örnekler.1,5 ay önce ıskarpela tutmayı öğrenip bu çalışmaları yaptılar.Haftada 4 saat,toplamda 24 saat gbi süre.İçlerinde tek bir kursiyer kıl testere ile dekupaj yapmayı biliyordu.
Çalışma ortamında kursiyerler kendilerini yaptıklarına veriyorlar,çok iyi konsantre oluyorlar ve çok istekliler.

Eklenen Resimler

Eski 05-01-2014, 19:14   #308
Ağaç Dostu

tutkal08's Avatar

Divriği ahşap oyma kursu

Kursiyerlerin çalışmalarının devamı....Çalışma önlükleri Divriği'li Özgül Ticaretin hediyesidir,Sağolsun kendisi böyle bir katkıda bulundu

Eklenen Resimler

Eski 10-01-2014, 21:35   #309
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-05-2007
Sayın tutkal08,
Sizin ve kursiyerlerin ellerine sağlık. Çok beğendim.

mozen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2014, 23:50   #310
Ağaç Dostu

tener's Avatar

Giriş Tarihi: 29-03-2008
Harika eserler ortaya çıkmış. Bende çok beğendim.

tener Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2014, 01:17   #311
Ağaç Dostu

tutkal08's Avatar

Merhabalar,
Teşekkür ederim,sayın arkadaşlar.
Hayat paylaşınca anlamlı ve güzel.Çok basit hayat anlayışım var; " Bu dünyaya ot gibi gelip,saman olarak gitmemek lazım;AĞAÇ olup kök salmak yaşamı anlamlı kılar."derim.
Saygılar...

mozen, YeniBON, BENCAN ve 1 kişi beğendi.
Eski 15-01-2014, 23:57   #312
Yeni Üye

BENCAN's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2013
Merhaba Sayın Tutkal08,
Ahşap oymacılığı emek ve sabır istiyor, bu sanatı öğretebilmek ise çok daha fazlasını..
Yaptığınız işe ve ustalığınıza hayran kalmamak mümkün değil. Kursiyerleriniz de sabırla ve ciddiyetle çalışmışlar ki emeğin sonucu ortada, onları da ayrıca tebrik ediyorum.
Bu arada ben de ahşabı elime aldım ve öğrenmeye çalışıyorum, kursunuza katılabilmeyi çok isterdim
Kolay gelsin, saygılarımla..

tutkal08 beğendi.
BENCAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2014, 22:18   #313
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-01-2014
merhaba hocam
ahşap oymacılıgı sabır ve gönül işi eh birazda beceri istiyor. sizin sayenizde engin bilgi ve tecrübelerinizle ahşap'a hayat vermeye çalısıyoruz. çalışmalarınız harika el emegi göz nuru bende inşallah yaparım.. emekleriniz ve sabrınız için kendi adıma çok teşekkür ediyorum..

sugibigülümse Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2014, 15:29   #314
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-01-2014
Merhabalar tutkal08 ahşap ve ahşap işleme üzerine bilgi ve deneyiminize dayanarak bir kaç soru sormak istiyorum. Dış alanda sergilemeyi düsündüğüm bir kaç çalısma yapmak istiyorum daha önce ithal çam ve gürgenle bir kaç denemem oldu ama dış alanda sergilediğim ahşap totemlerde derin çatlaklar oluştu çatlakları takozla doldurup tutkalladım. Yeni yapmayı dusunduğum uygulamalarda dış alanda duracaklarını dusunursek kullanmam gereken tomruk veya kerestelerdeki ağaç cinsi ne olmalıdır. Uygulama sürecinde ahşabı korumak veya işlemek adına dikkat etmem gereken püf noktalar nelerdir. şimdiden önemsediğiniz ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

kücükçınar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2014, 10:34   #315
Yeni Üye

küçükcınar

Merhabalar tutkal08 ahşap ve ahşap işleme üzerine bilgi ve deneyiminize dayanarak bir kaç soru sormak istiyorum. Dış alanda sergilemeyi düsündüğüm bir kaç çalısma yapmak istiyorum daha önce ithal çam ve gürgenle bir kaç denemem oldu ama dış alanda sergilediğim ahşap totemlerde derin çatlaklar oluştu çatlakları takozla doldurup tutkalladım. Yeni yapmayı dusunduğum uygulamalarda dış alanda duracaklarını dusunursek kullanmam gereken tomruk veya kerestelerdeki ağaç cinsi ne olmalıdır. Uygulama sürecinde ahşabı korumak veya işlemek adına dikkat etmem gereken püf noktalar nelerdir. şimdiden önemsediğiniz ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Eski 31-01-2014, 23:50   #316
Ağaç Dostu

tutkal08's Avatar

Merhaba sayın küçükçınar,hoşgeldiniz,
Dış mekanda kalacak çalışma yaptığınızdan bahsetmişsiniz.Çatlaklar canınızı sıkmış,ağaçlarda hızlı nem kaybı oldukça çatlamalar başlar bilirsiniz.Güneşte kalması bunu hızlandırır.Siz ahşabı korumak için ne kullandınız,Gürgen bünyesine nemi hızlı alan bir ağaçtır.
Tomrukları işlemeden önce neler uyguluyorsunuz.Keresteciden alıp hemen işliyormusunuz.
Bana biraz nasıl yaptığınızı anlatırsanız,daha fazla yardımcı olabilirim.
Sayın Bencan ,Sayın sugibigülümse teşekkür ederim,faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana.Ağaç olmak için adım atmışım demektir

Eski 01-02-2014, 00:04   #317
Ağaç Dostu

tutkal08's Avatar

Bayan kursiyer çalışmalarından fotoğraflar,aynı desenlerden erkek kursiyerler de çalıştı.

Eklenen Resimler

Eski 07-02-2014, 15:59   #318
Yeni Üye

Sayın tutkal08 öncelikle ilginiz için teşekkürler.Uygulamanın sırasıyla ilgili net bir kaynağa ulaşamamış olmam nedeniyle hiç bir esası göz önüne almadan uygulamaya başaladım.Uygulama sırasında ve uygulamadan sonra deneyimleyerek öğrendiklerim haricinde köklü bir bilgiye sahip değilim.Şimdiye kadar yapmış olduğum 3 farklı uygulamam oldu.2'si 2 metre boyunda 45cm çapında çam 1 tanesi 2.5metre boyunda 38cm çapında gürgen tomruktu.Ağaçları temin ettiğimde baş kısımları israil tutkalı ile tutkallanmıştı.Kendimi geliştirebilmek ve daha kaliteli sonuçlara ulaşabilmek için tomruk tür seçimi ve işlemeden önce, işlem sırasında ve işledikten sonra dikkat etmem gereken zorunlu uygulama esasları var ise nelerdir? ( Çalışmaları dış alanda sergilemeyi düşündüğüm için ağaç seçimininde,ağacı korumak için işlem sırasınında çok önemli olduğunu düşünüyorum.) Sizin aracılığınızla bilgi sahibi olabilirsem çok memnun olurum.

Eski 07-02-2014, 16:39   #319
Ağaç Dostu

seccomann01's Avatar

Giriş Tarihi: 11-01-2014
Bu desenlerin yapıldığı Ağacların cinsi nedir acaba?

Çok farklı ağaçlar kullanılıyor yazılarınızda okumuştum.

Ağacın içindeki doğal görünümü çok güzel ben Saksı + Dekor yapım çalışmam da meşe kullandım gerçekten zorlandım sert bir ağaç biraz ilgim var. Hobi olarak yapmak istediğimden dolayı bana ağaç olarak ne önerirsiniz?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

seccomann01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2014, 10:18   #320
Yeni Üye

Sayın tutkal08 öncelikle ilginiz için teşekkürler.Uygulamanın sırasıyla ilgili net bir kaynağa ulaşamamış olmam nedeniyle hiç bir esası göz önüne almadan uygulamaya başaladım.Uygulama sırasında ve uygulamadan sonra deneyimleyerek öğrendiklerim haricinde köklü bir bilgiye sahip değilim.Şimdiye kadar yapmış olduğum 3 farklı uygulamam oldu.2'si 2 metre boyunda 45cm çapında çam 1 tanesi 2.5metre boyunda 38cm çapında gürgen tomruktu.Ağaçları temin ettiğimde baş kısımları israil tutkalı ile tutkallanmıştı.Kendimi geliştirebilmek ve daha kaliteli sonuçlara ulaşabilmek için tomruk tür seçimi ve işlemeden önce, işlem sırasında ve işledikten sonra dikkat etmem gereken zorunlu uygulama esasları var ise nelerdir? ( Çalışmaları dış alanda sergilemeyi düşündüğüm için ağaç seçimininde,ağacı korumak için işlem sırasınında çok önemli olduğunu düşünüyorum.) Sizin aracılığınızla bilgi sahibi olabilirsem çok memnun olurum.

Eski 02-03-2014, 18:14   #321
Ağaç Dostu

tutkal08's Avatar

Merhabalar,
İzin kullanmam ve arkasından hastalanmam nedeniyle uzun süredir yazamadım.
Ağaçların kullanıldıkları yere göre kurutulmaları gerekmektedir.Birçok kurutma yöntemi vardır ancak herzaman bu koşulları elde edemeyeceğimizden en kolay yöntemi uygulamalıyız.,
Sizin kullandığınız ağaçlar yapı itibariyle zaten çatlamaya meyilliler.Bu nedenle tomrukları aldıktan sonra gölge ve rüzgar almayan bir yerde dik bir şekilde o ortama uygun hale getirilmeliler.Yani en az bir **** 2 ay bekletmelisiniz.
Geçmiş yüzyıllarda ustalar birçok yöntem kullanmışlar ve ağacın içindeki tüm organizmaları temizledikten sonra uygulama yapmışlardır.Günümüzde birçok kansorejen madde kullanılmaktadır.(mecburen)
Ağaçları arındırmak için kaynatmak ( eski petrol tankerini kazan olarak kullananları gördüm),uzun süre suda bırakmak ( bu yöntemi çam ağacında kullandım,sonuç başarılı) veya günümüzün modern fabrika yöntemleri uygulanabilir.
Tavsiyem yukarıda yazdığım gibi,tomrukları kullanmadan önce uygulanacak bölge koşullarında bekletilmeli.yeterince kuru değilse ,dik tutularak üzerine su akıtmalı ( suyu içine alana kadar)( altı hava alacak kadar açık olacak) sonra suyunu bırakıp kuruyana kadar beklemelisiniz.(geçen hafta söğüt ağacına uyguladım yine ,yaş ağaç 1 haftada oda ortamında suyunu bırakmış ve % 90 kurumuştu)
Kuruduktan sonra çalışmanızı yapmalısınız.
Çalışmanız bittiğinde ise tinerle inceltilmiş bezir yağını sürmelisiniz.Ağacı doyurana kadar.Her sürdüğünüz seferden sonra ağacın dışını ( kalan bezir yağını) silmelisiniz.Aksi takdirde tüm kir ve pislikleri tutar.Unutmayın rüzgar ve güneş almayan bir yerde çalışmalısınız.Ağacın yağa doyduğunu farkettiğinizde ,yine dışını pamuk bırakmayan bezle silip, yağın kurumasını beklemelisiniz.Daha sonra üzerine ( istiyorsanız) yat verniği ( mat veya parlak) kullanarak hava almasını iyice engellersiniz.
Daha önce de yazdığım gibi ağacın çatlaması nemini hızlı kaybettiğindendir.Yavaş kaybeden ağaçta çatlama daha azdır.Siz açık havada bıraktığınızdan Güneş ,rüzgar ve yağmur çok etkileyecektir.
Yukarıda yazdıklarımı bir tomrukta deneyin tam uygulayabilirseniz daha iyi sonuç alacaksınız.

Bu anlattığım yöntemde kesinlikle çatlama olmaz demiyorum,ancak minimuma indirebilirsiniz,uygulamayı iyi yaparsanız.
Umarım faydası olur yazdıklarımın ,kolay gelsin.

YeniBON ve BENCAN beğendi.
Eski 02-03-2014, 18:22   #322
Ağaç Dostu

tutkal08's Avatar

Sayın seccomann01,
Sizin yaptığınız işleri hangi şekilde oyuyorsunuz,yapım aşamanızdan biraz bahseder misiniz? Ayrıca meşe buluyorsanız ağaç olarak ona göre de anlatabilirim,soracaklarınızı.
Saygılar,kolay gelsin

Eski 02-03-2014, 18:27   #323
Ağaç Dostu

seccomann01's Avatar

Ben saksi yaptim ve yapmak istiyorum iskarpela ile oyuyorum biraz zorlandim onun icin daha yumusak bir agac ile calismak istiyorum

Graf Von Wilhemsburg

Eski 02-03-2014, 18:41   #324
Ağaç Dostu

tutkal08's Avatar

Yumuşak ağaçlar güçsüzdür,dayanıksızdır ,saksı işlerinde kullanılmazlar.Ama illa yumuşak ağaç kullanıp yapayım derseniz,ülkemizde bilinen ıhlamur ağacını kullanabilirsiniz.Temin edebileceğiniz yer bilmiyorsanız Mehmetmarangoz sitesinde Özgür beyle görüşün istediğiniz boyda size gönderir.
Ama tavsiyem meşeden yana,hele ücretsiz erişebiliyorsanız daha iyi.Oymaya başlamadan önce ,oyacağınız derinliğe göre matkap ucu edinin.Matkapla oyacağınız derinliğe kadar olabildiğince sıklıkta delin,sonra oymaya başlayın.Büyük yapacaksanız motorlu testere ile testerenin ucunu kullanarak içeriye doğru istediğiniz derinlikte sık aralıkla kesin./kullanmasını bilmiyorsanız bilen birilerine yaptırın (TEHLİKELİ)
Sonra ıskarpela ile oymaya devam edin(bilenmiş keskin olsun)
Saygılar...

BENCAN ve seccomann01 beğendi.
Eski 02-03-2014, 18:45   #325
Ağaç Dostu

seccomann01's Avatar

Cok tesekkur ederim birde bunun yaninda motif calismak istiyorum ihlamuru orda kullanabilirmiyim?

Graf Von Wilhemsburg

Eski 02-03-2014, 21:33   #326
Ağaç Dostu

tutkal08's Avatar

Merhaba,ben sert ağaçları tercih eden biriyim.yapılan eserlerin uzun yıllar kalması taraftarıyımBu nedenle verdiğim kursta da sert ağaç kullanmasını öğrettim.
Ama siz ıhlamur,Ayous kavak gibi ağaçlar kullanabilirsiniz.Bu ağaçları bıçaklarla da şekillendireblirsiniz,kolaydır.
Kolay gelsin...

BENCAN ve seccomann01 beğendi.
Eski 09-03-2014, 15:59   #327
Ağaç Dostu

tutkal08's Avatar

Sayın küçükçınar size.....

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tutkal08 Mesajı Göster
Merhabalar,
İzin kullanmam ve arkasından hastalanmam nedeniyle uzun süredir yazamadım.
Ağaçların kullanıldıkları yere göre kurutulmaları gerekmektedir.Birçok kurutma yöntemi vardır ancak herzaman bu koşulları elde edemeyeceğimizden en kolay yöntemi uygulamalıyız.,
Sizin kullandığınız ağaçlar yapı itibariyle zaten çatlamaya meyilliler.Bu nedenle tomrukları aldıktan sonra gölge ve rüzgar almayan bir yerde dik bir şekilde o ortama uygun hale getirilmeliler.Yani en az bir **** 2 ay bekletmelisiniz.
Geçmiş yüzyıllarda ustalar birçok yöntem kullanmışlar ve ağacın içindeki tüm organizmaları temizledikten sonra uygulama yapmışlardır.Günümüzde birçok kansorejen madde kullanılmaktadır.(mecburen)
Ağaçları arındırmak için kaynatmak ( eski petrol tankerini kazan olarak kullananları gördüm),uzun süre suda bırakmak ( bu yöntemi çam ağacında kullandım,sonuç başarılı) veya günümüzün modern fabrika yöntemleri uygulanabilir.
Tavsiyem yukarıda yazdığım gibi,tomrukları kullanmadan önce uygulanacak bölge koşullarında bekletilmeli.yeterince kuru değilse ,dik tutularak üzerine su akıtmalı ( suyu içine alana kadar)( altı hava alacak kadar açık olacak) sonra suyunu bırakıp kuruyana kadar beklemelisiniz.(geçen hafta söğüt ağacına uyguladım yine ,yaş ağaç 1 haftada oda ortamında suyunu bırakmış ve % 90 kurumuştu)
Kuruduktan sonra çalışmanızı yapmalısınız.
Çalışmanız bittiğinde ise tinerle inceltilmiş bezir yağını sürmelisiniz.Ağacı doyurana kadar.Her sürdüğünüz seferden sonra ağacın dışını ( kalan bezir yağını) silmelisiniz.Aksi takdirde tüm kir ve pislikleri tutar.Unutmayın rüzgar ve güneş almayan bir yerde çalışmalısınız.Ağacın yağa doyduğunu farkettiğinizde ,yine dışını pamuk bırakmayan bezle silip, yağın kurumasını beklemelisiniz.Daha sonra üzerine ( istiyorsanız) yat verniği ( mat veya parlak) kullanarak hava almasını iyice engellersiniz.
Daha önce de yazdığım gibi ağacın çatlaması nemini hızlı kaybettiğindendir.Yavaş kaybeden ağaçta çatlama daha azdır.Siz açık havada bıraktığınızdan Güneş ,rüzgar ve yağmur çok etkileyecektir.
Yukarıda yazdıklarımı bir tomrukta deneyin tam uygulayabilirseniz daha iyi sonuç alacaksınız.

Bu anlattığım yöntemde kesinlikle çatlama olmaz demiyorum,ancak minimuma indirebilirsiniz,uygulamayı iyi yaparsanız.
Umarım faydası olur yazdıklarımın ,kolay gelsin.

BENCAN ve oguzhanerturk beğendi.
Eski 07-04-2014, 16:49   #328
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-03-2014
ıhlamur ağacı

Merhaba ben ağaç heykel yapımına başlamak istiyorum bu konuda pek deneyimim yok ama yapılan çalışmalar çok güzel başlangıç olarak ıhlamur ağacı kullanmam gerektiğini öğrendim Ankarada nerede bulaabillirim internetten araştırdım ama bir sonuca varamadım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

defoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2014, 18:43   #329
Ağaç Dostu

tutkal08's Avatar

merhaba,
Ankarayı bilmem ama,Temin edebileceğiniz yer bilmiyorsanız internette Mehmetmarangoz sitesinde Özgür beyle görüşün istediğiniz boyda size gönderir.(fiyatını sorarsanız onu da bildirirler)
kolay gelsin..

Eski 06-05-2014, 07:05   #330
Ağaç Dostu

tutkal08's Avatar

Divriği Ahşap oyma kursunda geldiğimiz nokta

Eklenen Resimler

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024