agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Yaşantımızda ve Sanatta Bitkiler
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-11-2008, 14:54   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Galeri: 225
Vladimir Kush

Size resimlerinden en az birine bir yerlerde mutlaka rastladığınızı sandım bir sürrealist ressamdan söz etmek istiyorum. Çünkü internet dolaşımında oldukça popüler. Ama resimleri Salvador Dali ile çok karıştırılıyor...

Adı Vladimir Kush

1965 Moskova doğumlu.
4 yaşında sanatsal yetenek göstermiş.
7 yaşında sanat okuluna gidiyor. Yarım gün normal okul yarım gün sanat okulu. Okuldaki özgür bir hava var. İstediğini çizebiliyor.
Rönesanstan itibaren bütün değişik akımlarını öğreniyor.

Karla kaplı binlerce kilometre göz alabildiğine uzanan rus steplerinden etkileniyor ve bu devasa engibliğin içine kendini nasıl yerleştireceğini düşünüyor.
17 yaşında Moskova Sanat Enstitüsü'ne gidiyor.

Monet, Motticelli, Bosch, van Gogh, Dürer, Schinkel, Vermeer, Dali gibi ressamlardan etkileniyor. Okuldaki Cezanne stilinde sıkılıyor.
ve 14 yaşında sürreell çizimlere başlıyor. Bir kitapta Dali'nin resimlerini gördüğünde değişik empresyonist çalışmalar deniyor ama olmuyor. Çünkü çizdiği biçimlerin peşinde olduğu sitilin içinde kaybolup gitmesi canını sıkıyor.

Şansına babası bir bilim adamı... Onun bilim adamı olması sanata bakışı açısını belirlemede ve düşüncelerini oluşturmada büyük payı oluyor. Örneğin, Eski Yunanda matematik ve sanatın iç içe olduğunu bu sayede öğreniyor ve çok etkileniyor... . Babasına göre bir resmin tasarlanması bir sorunu çözmek ve bir sona ulaşmak için atılması gereken gerekli adımlar gibidir (algoritma), içerik öznenin esansını verecek kadar kristal parlaklığında olmalıdır.

Kush, Resimdeki gerçekçiliğin sanatçının profesyonel yeteneğini gösterdiğini ve izleyiciyi resmin içine çektiğini, böylece izleyici resmin içindeki olanaksız imgeleri mecazlar olarak algılayıp değişik anlamlar aramaya başladıklarını söylüyor...

1987de resimleri satılmaya ve sergilenmeye başlayıca Amerikan Elçiliği çalışanlarının portrelerini yapmak üzere çağırılıyor. Ama KGB
zaten okuduğu kitaplar nedeniyle onu izlemektedir. Bir de Amerikalılarla ilişkisine şüpheyle bakınca portre çalışmalarını yarıda bırakmak zorunda kalıyor.

1990da iki Rus ressamla Almanya'da sergi açıyor. Sonra Los Angeles'ta bir gösterime katılıyor ve Amerika'da kalıyor.

Hawai onun için bir tutku oluyor. 1991'de Los Angeles'ta resim yapmak icin bir garaj kiralıyor ama eserlerini sergileyecek yer bulamıyor. Los Angeles - Santa monica'da portreler çizerek para kazanıyor. Sonra biriktirdiği tüm parayla Hawai'ye hayallerini gerçekleştirmek için uçak bileti alıyor ve uçuş gününe kadar Los Angeles - Santa Monica Plajı'nda yatıyor. Hawai'de okyanusta aradığını bulduğunu söylüyor. Böylece yeniden çocukluğundaki devasa enginliğine dönmüş oluyor. Dediğine göre bu enginlik, insanlığın evrenin en eski zamanlarını gözlemlediği bir süper-teleskopa benziyor.... Bu enginlikte uzayın damlaları yoğunlaşıp, zamanın damlalarına dönüşüyor. (sanırım uzay-zaman görelilik kuramlarından da etkilenmiş)

Vladimir Kush 2001de Hawai'de Fine Art (Kush Güzel Sanatlar) adında bir galeri açıyor . Daha sonra da California Laguna sahilinde bir galerisi daha oluyor.

Evet şimdi de size bu ressamdan derlediğim resimleri sunuyorum...

1- İn the land Cervantes 21X25
2- Sunrise by the Ocean 21X28
3- Green Apple 9.5X15.5
4- Fiery Dance
5- Lovely Plant 9X11.25

Eklenen Resimler

Düzenleyen hassoman : 20-11-2008 saat 14:24
hassoman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2008, 15:02   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Galeri: 225
'dan bir bukle daha sunuyorum:

1- Walnut Of ede
2- Atlas of Wander
3- Departure of the wanged shıp
4- Arrival of the Flower
5- Book of Books

Eklenen Resimler

hassoman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2008, 22:49   #3
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Galeri: 72
Paylaşım için teşekkürler, hep görürdüm de ressamını bilmezdim, bir şey daha öğrenmiş oldum sayenizde....

berduray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024