agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları > Yarım Kalmış Bonsailer
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-07-2008, 21:10   #1
Ağaç Dostu

neconeco's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2008
Galeri: 19
Neconeco bonsai adayı

selamlar asıl çaylak bosai şimdi geliyor. kusura bakmayın ilk denemem.)))

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg bonzai2.jpg (67.8 KB, 141 views)

Düzenleyen neconeco : 31-07-2008 saat 20:48
neconeco Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2008, 21:26   #2
Ağaç Dostu

neconeco's Avatar

Neconeco bonsai adayı

arkadaşlar sıkı durun ilk denemem geliyor ****** nekar bonsai denirse.)))) olsun genede ben diktim.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg for bonz 1.jpg (72.9 KB, 143 views)
Dosya Türü: jpg çiçekler bonzai 003.jpg (68.2 KB, 140 views)

Düzenleyen neconeco : 25-07-2008 saat 22:05
Eski 25-07-2008, 22:34   #3
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2007
Galeri: 69
Ağaç güzel ama bu yaz sıcağında sökülmesi riskli, yaprak sayısını azaltıp, gölgede tutun. Sulamasına dikkat edin.

vyssera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2008, 01:10   #4
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Galeri: 18
Sayın Neconeco
Öncelikle aramıza hoş geldiniz.
Her bonsai sevdalısı gibi sizde ilk başda hemen bir fidan alarak yol çıkmışsınız lakin gördüğüm kadarı ile hangi yöne gitmeniz gerektiği konusunda o yol da sürekli giden ve gelenlere sormadan elinizde bir harita ile koyulmuşsunuz bu uzun ve meşakatli yolçuluğa.

Bonsai çok fazla sabır ve bi okadarda özveri ister.

İlk sevda ile bir fidan bulur; bonsai dostu ve hemen kolları sıvar ve bir bonsai elde etmek için de sabırsızdır.

Sevgili neconeco bir bonsai elde etmek için önce forumda yapılan **** yabancı kaynakalrda gördüğünüz uygulamların bir yapım uygulama zamanı vardır bu zaman dışında yapılan her hareket şanslı olanın dışında sizi bonsai den soğutaçak kadarda etkilidir.

Elinizde fidan çok arsız ve çok hızlı gelişen bir türdür.
Lakin tüm bonsai dostları bu tür söküm ve dikim işlemlerini ağaçların gelişme dönemi dışında yani ağaçların uykuda oldukları zaman yaparlar.
Şu anda içinde bulunduğum ay itibari ile ağçalarda aktif gelişim sürmektedir.

Bu işle sırasında kökler toprakdan çıkarıldığında ani kurmaya karşı korunmaladır.
mümkünse hava akımının az olduğu gölge bir ortamda ve kesinlikle ağaçlar uyurken bu işlem yapılmalıdır yoksa ağaçın yaşaması şansa kalmışdır.

Bu işlem gelişi güzel kökler çıkarılıp budanıp toprağa diklip birde toprak iyi bastırılarak yapılmaz.

Bu jatlardan dolayı bu güzel hobiye gönül vermiş siz değerli bonsai dostu ilk uygulamasında ağaçını kaybettiğinde bonsai'den soğumaktadır.

Bu yüzden bu güzel hobi de uzuzn yılar devamlılı ve ilk gün ki gibi heycanlı olmanız için lütfen forum'u takip edin.
Forumdaki genel konu başlıklarını okuyun.
Forumda bulunan değerli bonsai dostları ile mesajlaşın onların yazmış oldukları konulara biraz göz gezdiirn.
Bu sayede bu güzel hobi ile güzel ağaçlar elde edeceğiniz kesindir.

Ağaçınızı şu anda bulunduğu yerden alın e güneş ışığı görmeyen hava akımını rüzgarın olmadığı bir mekanda tutun.

Sık sık sulamayın.Yeni çıkan köklerin sudan çok oranlı bir nem'e ihtiyaçı vardır.
Ağaca 4 ila 6 hafda kesinlikle gübre vermeyin.
Sayın vyssera dediği gibi var olan yaprak sayısını aaltın ki ağaç şu anda içinde bulunan enerjiyi yaprakları yeşil tutmak için harçamasın kök sistemini düzenlemek için kullansın.

Saygılar sunuyorum.

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2008, 14:05   #5
Ağaç Dostu

neconeco's Avatar

saygıdeğer, vyssera, ilgi ve alakanıza teşekkür eder,hurmetlerimi sunarım.Ancak negariptirki doğa benden yana sanki hani bonsai falan dedikya ertesi gün arazi çalışmasında dozer kepçesinden zor kurtardım bu bitkileri kepçe oparötörü de şaşırdı benim tepkime oda zannetmişki kepçeye küp,yani define takıldı)))) bende fidanları alınca şaşkın şaşkın bana bakıyor.neyse mesele bu yani fidanlar tesadüf ve 1fincan neskafe ile elime geçti.****** bundan sonraki izlenecek yol siz üstadlaın isteği doğrultusunda gitmeli. evet karar verdim ,zaten başka şansımda yok 20 metre kareye 20 kova 200 saksı sığmıyor herşeyi kuçultmem lazım ,bazı şeyler hariç sizlerin yakın takipçisi olarak çalışmalarınız da başarılar temennisiyle.kalın küçüçük bosailerle..))

Eski 26-07-2008, 14:10   #6
Ağaç Dostu

neconeco's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bonsaisan Mesajı Göster
Sayın Neconeco
Öncelikle aramıza hoş geldiniz.
Her bonsai sevdalısı gibi sizde ilk başda hemen bir fidan alarak yol çıkmışsınız lakin gördüğüm kadarı ile hangi yöne gitmeniz gerektiği konusunda o yol da sürekli giden ve gelenlere sormadan elinizde bir harita ile koyulmuşsunuz bu uzun ve meşakatli yolçuluğa.

Bonsai çok fazla sabır ve bi okadarda özveri ister.

İlk sevda ile bir fidan bulur; bonsai dostu ve hemen kolları sıvar ve bir bonsai elde etmek için de sabırsızdır.

Sevgili neconeco bir bonsai elde etmek için önce forumda yapılan **** yabancı kaynakalrda gördüğünüz uygulamların bir yapım uygulama zamanı vardır bu zaman dışında yapılan her hareket şanslı olanın dışında sizi bonsai den soğutaçak kadarda etkilidir.

Elinizde fidan çok arsız ve çok hızlı gelişen bir türdür.
Lakin tüm bonsai dostları bu tür söküm ve dikim işlemlerini ağaçların gelişme dönemi dışında yani ağaçların uykuda oldukları zaman yaparlar.
Şu anda içinde bulunduğum ay itibari ile ağçalarda aktif gelişim sürmektedir.

Bu işle sırasında kökler toprakdan çıkarıldığında ani kurmaya karşı korunmaladır.
mümkünse hava akımının az olduğu gölge bir ortamda ve kesinlikle ağaçlar uyurken bu işlem yapılmalıdır yoksa ağaçın yaşaması şansa kalmışdır.

Bu işlem gelişi güzel kökler çıkarılıp budanıp toprağa diklip birde toprak iyi bastırılarak yapılmaz.

Bu jatlardan dolayı bu güzel hobiye gönül vermiş siz değerli bonsai dostu ilk uygulamasında ağaçını kaybettiğinde bonsai'den soğumaktadır.

Bu yüzden bu güzel hobi de uzuzn yılar devamlılı ve ilk gün ki gibi heycanlı olmanız için lütfen forum'u takip edin.
Forumdaki genel konu başlıklarını okuyun.
Forumda bulunan değerli bonsai dostları ile mesajlaşın onların yazmış oldukları konulara biraz göz gezdiirn.
Bu sayede bu güzel hobi ile güzel ağaçlar elde edeceğiniz kesindir.

Ağaçınızı şu anda bulunduğu yerden alın e güneş ışığı görmeyen hava akımını rüzgarın olmadığı bir mekanda tutun.

Sık sık sulamayın.Yeni çıkan köklerin sudan çok oranlı bir nem'e ihtiyaçı vardır.
Ağaca 4 ila 6 hafda kesinlikle gübre vermeyin.
Sayın vyssera dediği gibi var olan yaprak sayısını aaltın ki ağaç şu anda içinde bulunan enerjiyi yaprakları yeşil tutmak için harçamasın kök sistemini düzenlemek için kullansın.

Saygılar sunuyorum.
selamlar, ilginize çok teşekür eder hürmetlerimin kabülünü istirham ederim ..

Eski 28-07-2008, 13:06   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
neconeco, iyi gunler, bonsainin hic bitmiyen ugrasi icerisine hos geldiniz.
Bu ugras sizi motosiklet kadar hizli olmasa da cok keyifli bir yolculuga goturuyor. Her donemecte surprizlerle karsilasacaginiz bir yolculuga basladiniz ve bu yola girdinizmi geriye donusu yok gibi ne diyeyim her bonsaici gibi yolunuz acik olsun.

Bir fincan kahve ile elde ettiginiz agaciniz yaz olmasina ragmen saglikli gorunuyor. Onu golge bir yerde tutup sulamasina ozen gosteriniz. Umarim birlikte basladiginiz bu yolculuga cok uzun yillar birlikte devam edersiniz.

Eklediginiz fotograflarin gerilerinde siralanmis bir cok saksi gorunuyor. Iclerinde ne dikili oldugu gorunmese de bitkilere yabanci olmadiginiz hemen anlasiliyor.
Bu ise bonsai yapmak icin bir avantajdir.

Kolay gelsin.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2008, 18:38   #8
Ağaç Dostu

neconeco's Avatar

merhabalar,sayın ali H. ALİ. Hoş geldiniz,mesajınızı hürmetle kabul eder, iyilik dileklerimi sunarım. Evet yirmi metre kare yerde yırmi kova ikiyüz saksıyla uğraşıyorum,yer dar gelmeye başladı herşeyi küçültmem lazım. bak şu allahın hikmetine büğük olsun gelişsin dev olsun derken şimdi tam tersine döndüm çok iyi oldu sanırım bu iş baya sardı beni sizlerinde yardımıyla ( motor gibi süratli ) olmasada ağır ve emin adımlarla yarışmalara katılırım herhalde))))) biraz komik oldu ,, olsun SAYGILARIMLA.

Eski 28-07-2008, 20:37   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-06-2008
Galeri: 25
neconeco ve tüm bonsai tutkunlarına kolaylıklar diliyorum. İlginç ve güzel bir uğraşı olsa gerek.

Emine Aktaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2008, 22:34   #10
Ağaç Dostu

neconeco's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emine Aktaş Mesajı Göster
neconeco ve tüm bonsai tutkunlarına kolaylıklar diliyorum. İlginç ve güzel bir uğraşı olsa gerek.
selamlar. teşekkürler evet şimdilik çok güzel şirinler dünyasına sizleride bekleriz..))

Eski 02-08-2008, 13:05   #11
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emine Aktaş Mesajı Göster
Emine hanim, iyi gunler, bonsai hem ilginc hem guzel hem de kafa dinlendiren bir ugras.
Mesleginiz de verdigi avantajla guzel bonsai calismalari yapabileceginizi dusunuyorum. Bonsaiciler arasina katilirsaniz bonsaideki daha bircok guzelligi de kesfetmis olursunuz.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2008, 13:24   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-06-2008
Galeri: 25
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ali H. ALI Mesajı Göster
Emine hanim, iyi gunler, bonsai hem ilginc hem guzel hem de kafa dinlendiren bir ugras.
Mesleginiz de verdigi avantajla guzel bonsai calismalari yapabileceginizi dusunuyorum. Bonsaiciler arasina katilirsaniz bonsaideki daha bircok guzelligi de kesfetmis olursunuz.
Çağrınız için teşekkürler. Şu an sizlerin güzel çalışmalarınızı izlemekle yetiniyorum. İlerde inşaallah aktif bonsaicilerden olurum. Sizlere bu güzel uğraşınızda başarılar diliyorum.

Emine Aktaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024