agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları > Yarım Kalmış Bonsailer
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-02-2008, 16:16   #1
Ağaç Dostu.

mahon67's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2007
mahon67 / Kivi, Kumkat

Merhaba Ali Bey; hiç bonsaiye ilgim yokken ağaçlarnet ve özellikle sizin sayenizde bonsailere ilgi duymaya başladım. Özellikle meyveli ağaç türlerini denemeyi planlıyorum. Eklentide gönderdiğim ilk iki resim baby kiwi (Actinidia arguta) diğer resim de kamkuat. Baby kiwiyi geçen yıl meyve ağacı olarak bahçeye dikme niyetiyle almıştım. Uzun süre sera içinde seranın hiç kapaklarını açmadan unutmuşum aşırı sıcaktan cüce kaldı; yani boyuna uzamayıp sürekli dallanma eğilimine girdi. Sonra bunun bonsai olabileceğini düşünüp, bonsai yapmaya karar verdim. Toprak üzerini doğadan bulduğum yosunlarla kapladım. Sonuçta bunlar henüz 2 günlük bonsai. Sulamayı sprey şeklinde püskürterek yapıyorum. Bu iki bitki için bakım konusunda bilgim yetersiz ( gölge bir yerde mi; yoksa direkt gün ışığı alan balkonda mı yetiştir meliyim, gübreleme ve diğer bakımlar...vb) Sanırım kamkuatın telle şekil verme kısmını çok beceremedim. Genel olarak önerilerinizi bekliyorum. Yardımlarınıza şimdiden çok teşekkür ediyorum....

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg Resim 515.jpg (39.1 KB, 129 views)
Dosya Türü: jpg Resim 511.jpg (52.3 KB, 123 views)
Dosya Türü: jpg ilk2.jpg (45.5 KB, 109 views)

Düzenleyen mahon67 : 22-02-2008 saat 18:41
mahon67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2008, 11:18   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Mahon 67 iyi gunler,
Bitkilere yabanci olmamaniz bonsai yapmaniz icin bir avantajdir.
Kiwi;nizi yari golge bir yerde tutabilirseniz de, gunes goren yerleri daha fazla seviyor. Diger meyve agaclarina verilen gubreleri kiwinize de verebilirsiniz.(agaclariniza onerilenden daha az gubre veriniz)

Diger agacinizdaki tel sarimi dusundugunuz gibi olmus. Agaclariniza tel sarimi yapmaktaki amac ona istediginiz sekli vermek icindir. Eger agacinizi nasil bir tarzda yapmayi dusunup karar vermediyseniz bu kararsizlik hem sizi ham de agcinizi yoracaktir. Agaciniz uzerinde nasil bir tarz yapacaginiza karar vermek sizi daha cabuk istediginiz bonsailere ulastiracaktir.
Bence tellediginiz agacinizin daha fazla dallanmasini ve gelismesini saglamalisiniz.
Duslediginiz bonsailerinizin gercek olmasini dilerim.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024