agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları > Yarım Kalmış Bonsailer
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-01-2011, 06:19   #1
Ağaçsever

alpmoon's Avatar

Giriş Tarihi: 04-12-2010
alpmoon / Şimşir ile hedera

Gövde ve kök yapısını farklı bulup beğendiğim şimşirim maalesef ki ölünce onun kök ve gövdesini hedera ile değerlendirmeyi düşündüm. Şimşirin gövdesinin arka cephesinde ince bir kanal açtım, ince hedera gövde ve dallarını bu kanala oturtup bağladım. Daha yeni olduğu için hedera da herhangibir çalışma yapmadım. Biraz dallanıp budaklanmasını bekleyeceğim. Eğer sorun çıkmaz herşey yolunda giderse o zaman budama ve şekillendirme yoluna gidecem. Bu arada saksı da bildiğimiz toprak güveç kap. Ne dersiniz saçma mı olmuş??

PICT0128x.jpg

PICT0129x.jpg

PICT0130x.jpg

Saygılar..

alpmoon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2011, 18:55   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2009
Galeri: 5
Çok ta güzel olmuş, bu beceriniz olduğuna göre ileride harika işler yapacağınız şimdiden belli..
Yeni yılınız kutlu olsun.

kalambaklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2011, 00:47   #3
Ağaçsever

alpmoon's Avatar

Cesaret verici sözleriniz için teşekkürler sayın kalambaklı. Birşeyler becerebilmek için aylardır sizleri takip ediyorum. Beceriyi zaman geçtikçe, uyguladıkça kazanıp geliştiricez. Ancak birşeyler yapabiliyorsam herşeyi sizlerden, siz ve sizin gibi hem tecrübeli, hem bilgili ve hem de paylaşımcı arkadaşlardan öğrendim. Daha da öğreneceğim çook fazla şey var.
Saygılar...

Eski 02-01-2011, 20:58   #4
Ağaç Dostu

Latif's Avatar

Giriş Tarihi: 01-04-2009
Galeri: 5
Hedere Tanukiye yakışmış en kısa zamanda bende sizinkine benzetme yaparak bir çalışma yapacagım

Latif Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2011, 10:29   #5
Ağaçsever

alpmoon's Avatar

Teşekkürler Sn. Latif. Diğer tüm aday ağaçlarımdaki tarzlarda olduğu gibi tanuki yi de ilk kez denedim. Adım gibi eminim ki çok daha güzelini yapıcaksınız. Ben daha çok yeni olduğumdan ve tarzlar konusunda tecrübe olması anlamında değişik ağaçlarla farklı tarzlar denemeye çalışıyorum. Mutlaka kayıplarım, yanlışlarım ve eksiklerim olacak. Bunları da sizler sayesinde minimuma indirmeye gayret edicem. Destekleriniz biz yeniler için çok önemli. Yorumunuz için sağolun.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024