agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları > Yarım Kalmış Bonsailer
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-12-2009, 11:32   #1
Yeni Üye

Magnificent's Avatar

Giriş Tarihi: 02-12-2009
Magnificent / Bodur Ardıç

Arkadaşlar ilk deneyimim ne derece başarılıyım bilmiyorum yorumlarınız ve üstadların bilgileri ile daha iyi olacağıma inanıyorum.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg ilk.jpg (56.8 KB, 102 views)
Dosya Türü: jpg son1.jpg (52.0 KB, 100 views)
Dosya Türü: jpg son2.jpg (53.6 KB, 101 views)
Dosya Türü: jpg son3.jpg (54.9 KB, 101 views)
Magnificent Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2009, 11:33   #2
Yeni Üye

Magnificent's Avatar

Bu arada arkadaki sular akvaryumum için dinlenmiş sular odamın dağınıklığı içinde kusurabakmayın

Eski 18-12-2009, 12:20   #3
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 8
Fidanı bir kenara diktiğinize göre, şekillendirmeyi de saksının üzerine doğru yapmalısınız. uzman arkadaşlar diğer konularda yazarlar.

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2009, 12:24   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Sana verilecek bilgi ve onerilerle daha guzel bonsailer yapabilecegine inaniyorsan, bizler de senin bu inancina katiliyoruz.

Bir agac uzerinde calisirken onu hangi tarzda bir bonsai yapacaginiza oncelikle karar vermelisiniz. Bu karari verdikten sonra o tarz hakkinda yazilanlara bir goz atip bilgiler toplamalisiniz. Ya da yapmak istediginiz tarz hakkinda bilgiler toplayip sonra fidan secersiniz. Sectiginiz fidandan dusundugunuz tarzi yapip yapamiyacaginizdan emin degilseniz, sorup degisik gorusler alabilirsiniz. Bunlari yaparken sizi iyi bir bonsaiye goturecek yolu kisaltirsiniz, hem siz hem de agaciniz zorlanmadan hedefe ulasirsiniz.

Agacinizin tum dallari yukariya yukselirken, iclerinden bir tanesi, sol tarafa egilip uzaniyor ki bu agaciniz uzerinde nasil bir calisma yapacaginizdan emin degil ve kararsiz oldugunuzu dusunuyorum.

Yuvarlak saksilarda(ve kare saksilarda) agac saksinin ortasina dikilir.(oval ve diktortgen saksilarda agac saksinin ortanin biraz soluna ve ya biraz sagina dikilmelidir)

Ve bunlar yeni basliyan birisi icin hep olmustur unutmayin ki yanlislardan da cok seyler ogrenilir. Cesaret edip bonsaiye baslamak istemeniz bile bir basaridir.

Kolay gelsin.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2009, 19:31   #5
Yeni Üye

Magnificent's Avatar

"Agacinizin tum dallari yukariya yukselirken, iclerinden bir tanesi, sol tarafa egilip uzaniyor ki bu agaciniz uzerinde nasil bir calisma yapacaginizdan emin degil ve kararsiz oldugunuzu dusunuyorum."

Kesinlikle çok doğru açıkçası ne yapacağımı bilememden kaynaklanıyor. Aslında kabukları soyup kurumuş ağaç şekli vericektik ve tüm dalları kesip sadece orta dal bırakacaktık ama canlı okadar nerin ki kabuğunu soymaya kıyamadım canı acıyor sandım bi an. Peki nasıl düzeltebilirim canım ağacımı

Eski 18-12-2009, 22:10   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2009
Galeri: 43
Ben bildiğim sorundan başlayayım cevaplamaya Akvaryumunuz için dinlendirdiğiniz suların kaplarının ağzını açık tutun derim ben

köknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-12-2009, 09:35   #7
Yeni Üye

Magnificent's Avatar

Teşekkürler evet aslında açık tutuyorum ama eve küçük yeğenim geldiği zamanlarda kapatıyorum yaramaz döküp içinde oturuyor suyla oynamayı seviyor malum kış ayı hastalanmasın diye kapadım yoksa normalde ağızları açık

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024