agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Yabani Hayvanlar / Genel
(https)

Beğeni Düzeni59Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-08-2008, 19:48   #31
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Sayın Caucasuz. Sayın Eskimo.
16,08,2008 tarihinde açılacak olan 2008/2009 av sezono boyunca mücadele amaçlı yaban domuzu avı izninin İl Çevre ve orman Müdürlüğü tarafından verileceği bildirilmiştir. Ancak talep olması durumunda gerekli yasal izin verilmektedir.
T.C. EDİRNE VALİLİĞİ. İl Çevre ve Orman Müdürlüğü. B.18.4.İÇO.4.22.00.04./591-2328 sayılı yazısı.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-08-2008, 23:16   #32
Ağaç Dostu

caretta's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2007
Galeri: 121
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eskimo Mesajı Göster
Araştırdım, 2008-2009 yılında domuz avcılığı yasaklanmış.
Domuz avının yasaklanmasının sebebi , kontrolsüz avlanılıp otellere satılması olabilir mi..?
Bildiğim kadarıyla kontrollü domuz çiftliklerine de verilen izinler kaldırıldığından dolayı domuz eti şu an ithal geliyor ülkemize..Oysa Tekirdağ ve İzmirde çiftlikler vardı.

Düzenleyen caretta : 01-09-2008 saat 00:50 Neden: imla
caretta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2008, 16:35   #33
Ağaç Dostu

eskimo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2005
Galeri: 24
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi caretta Mesajı Göster
Domuz avının yasaklanmasının sebebi , kontrolsüz avlanılıp otellere satılması olabilir mi..?
Bildiğim kadarıyla kontrollü domuz çiftliklerine de verilen izinler kaldırıldığından dolayı domuz eti şu an ithal geliyor ülkemize..Oysa Tekirdağ ve İzmirde çiftlikler vardı.
Ben de ne safım
Orman ve Çevre Bakanlığı'nın domuzlara yaşam hakkı vermiş olabileceklerini ihtimalini düşündüm.....
Çeşitli yasalar çıkararak, yaşam hakkı vermedikleri ağaçlara,ormana rağmen..

eskimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2008, 22:54   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-09-2007
Arkadaşlar avcılık bilinçli yapıldığında hiçbir suretle yabanıl hayatı bir zararı yoktur. Lakin avrupada bile kullanılmayan, yasaklanan tarım ilaçları yurdumuzda avcıların bile yapamadığı binlerce kuşu, böceği yok etmiştir ve bunun vebalide avcılardan çıkarılmıştır. Siz biliyormusunuz Bulgaristan, Macaristan, Romanya, Polanya vb. bizden daha geri kalmış ülkeler Av Turizminden milyarlarca dolar kazanıp ekonomilerine katıyorlar ve hiç bir suretle ne doğasındaki kuşlar nede yabanıl hayat azalıyor nede tükeniyor velakil daha da çoğalıyor. Eğer biz de bu ülkeler gibi sadece deniz ve kumsaldan kazanacağımız dolarları birde başka yönlerden kazanmaya calıssak daha iyi olmazmı. Av zengin işidir 100 turistin ülkeye soktuğu dövizin daha fazlasını, 1 kişi olan Av Turisti ekonomiye kazandırıyor ilgi duyan arkadaşlar araştırıp görebilirler.

hüseyin28 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2008, 01:45   #35
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Hüseyin bey. Siz de haklısınız?

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2008, 10:45   #36
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2006
Galeri: 787
Hüseyin bey haklısınız ancak bunları bir de bu konunun uzmanları **** yetkilileri değerlendirip ekonomimize kazandırmaya çalışsalar çok güzel olur.

caucasus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2008, 00:00   #37
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Siz biliyormusunuz Bulgaristan, Macaristan, Romanya, Polanya vb. bizden daha geri kalmış ülkeler Av Turizminden milyarlarca dolar kazanıp ekonomilerine katıyorlar ve hiç bir suretle ne doğasındaki kuşlar nede yabanıl hayat azalıyor nede tükeniyor
Sayın hüseyin28;

Demek ki bizden ileriler, ilerilik sadece cepte bitmiyor beyin olarak demekki bizden ileriler, beyin olarak ileri iseler demek ki ekonomi olarakta ileri geçeçekler.
sevgilerimle
lilium.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-11-2008, 00:20   #38
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Galeri: 72
Evet haklısınız, Sakarya'dan Karadeniz kıyısındaki tüm fındıklığı,mısır bahçesi olanlar domuzdan şikayetçi, yine de Yaban tv'deki avlanan hayvanları gördükçe benim de yapmayın hayvanlar, diyesim geliyor...

Ayrıca Bodrum (yabancı turistler açısından) domuz konusunda oldukça talepkar bir ilçe.

Bu ne yaman çelişki anne...?

haber

berduray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2008, 10:04   #39
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Arkadaşlar ava giden varmı ? Bu sene sezon nasıl ?

Eski 29-12-2008, 17:59   #40
Ağaç Dostu

Mehmet Can's Avatar

Giriş Tarihi: 31-03-2008
Galeri: 45
Ava giden var ama bişey vuran yok.

Mehmet Can Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2008, 23:56   #41
Ağaçsever

kiwici77's Avatar

Giriş Tarihi: 08-08-2008
arkadaşım ördeğe gitti, bu sezon geçen sezondan daha kötüymüş,

kiwici77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2008, 09:30   #42
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Desenize avlayacak bir kuş bile kalmadı. Arkadaşlar teşekkürler. Yeni yılın tüm güzellikleri sizlerle olsun.

Eski 30-12-2008, 10:55   #43
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-12-2007
Her geçen yıl av azalmakta, gelecek yıllarda kekliğin sesine, tavşanın ayak izine hasret kalırsak şarırmamak lazım. Antalya da bıldırcın normalin altında, Keklik yok denecek kadar az, Tavşan hak getire... MAK Kararlarına uygun avlanılması dileğiyle...

apprentice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2009, 16:47   #44
Ağaç Dostu

adero's Avatar

Giriş Tarihi: 22-04-2009
avcılık
avcılık güzel bir spordur
avcı av hayvanlarını korur derler nasıl olur biliyormusunuz
1-avcı av limitlerine uyarak
2-avcı kuşların yumurtaları alıp omlet yapmaz bunlar köylüdür
3-avcı hayvanlara şans verir 2 atışın vardır köylü tarlaya zehir atarak bütün hayvanları öldürür
4-avcı gece farla , kışın yol kenarlarında , hayvanı yemleyerek vurmaz bohçacı dediğimiz avcılıkla ilgisi olmayan insanlar bunu yapar
5-avcı balık katliamı yapmaz , susurlukta şeker fabrikası her sene temizlik yaparken dereye şeker pisliği salıp milyonlarca balığı katleder
6-avcı sulak alanları ormanları korur , devlet ve köylü sulak alanlarla ormanları kesip kurutup tarla yapar
7-avcı avda hangi hayvan serbestse ona silah doğrultur , bohçacı canlı görsün yeter vurur (ben bu sene bıldırcın avında iki tane tavşan paçamdan kaltı havaya ateş attım nedeni alışsın kaçsın , tavşan sezonunda 1 tane görmedim neden BOHÇACILAR )

arkadaşlar avcılık layıkı ile yapılırsa çok güzel bir spor devlet avcılardan aldığı harçlar vergiler pul paraları altında her sene 250-300tl para alıyor bunlarla ormanlar korunuyor nesli tehlike altında olan hayvanlar korunup , üretilip doğaya salınıyor avcılık sporu sayesinde kaç kişi evine ekmek götürüyor bir düşünün tüfek üretenden fişek üretene yollardaki restorantlardan köylerdeki bakkal kahvelere kadar....
avcı gördüğü bütün doğal hayatı tehlikeye sokacak durumları yetkililere bildirir doğayı korur ya diğerleri......

bu ülkede organik üretim hariç gübrelerle ilaçlarla kaç kişi acaba binlerce hayvan öldürüyor birde onları düşünmek gerekmez mi?
bana göre
geyikte , kuşta , tavşanda , yaprak bitide , salyangozda bir

adero Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2009, 07:52   #45
Ağaç Dostu

cello's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2006
Galeri: 1
Arkadaşlar parayla av turizmi denen olayda vurulacak hayvan belirlenmişdir. Yani ben verdim 20-30 bin $ istediğimi vururum olmaz, size gösterilir onu vurursunuz. O parada kışın hayvanlara yem, korucu v.b. olarak geri döner. Özellikle yaban koçu (koyunu) denen hayvanı bu paraları almazsanız inanın orada yaşatamazsınız. Köylü kökünü kurutur.

Gidin köylük yerde çoğunun av köpeği vardır. Sorsan domuza giderim der. Yurtdışında her hayvanın kokusu parfüm şişesi içinde satılır. 2 tane yastık, bez gibi şeyden birine ceylan, diğerine domuz kokusu sürelim bakalım masum köylümün köpeği hangine atlıyor.

Avcılık eğitim işidir. Her eline tüfek alan avcı değildir. Avcı katliamcı değildir. Eşikte, beşikte ne bulsa vuran insan hiç değildir. Av yasaklarına uyan, gerekli damga, resim ve harçları ödeyen kişidir. Avcı doğa korumacıdır, kaynakların kurumasını istemez. Özellikle son dönemde özel avlaklar devreye girmiştir. 100 tane keklik alıp ödemeyi yaparsınız ve salarsınız sonra da 60-70 tanesini vurursunuz. Geri kalanlar doğada şans bulup üreyebilir.

Bunlar benim çevremdaki avcılarla yaptığım muhabbetlerden ve Yaban TV'den edindiğim bilgilerdir. Avcılıkla alakam; olta ile kıyıdan, ya da kayıkla açıktan balık avlarım.

cello Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2009, 14:09   #46
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Cello, Adero, ellerinize sağlık çok güzel yazmışsınız.

Eski 20-05-2009, 22:20   #47
Ağaç Dostu

gurbik67's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2008
değerli arkadaşlar avcılığın adı her nekadar doğa sporu olsada neticede tüfeği eline ne niyetle aldığındır . spor yapacaksan öldürmenin ne alemi var öldüreceksen adına neden spor denir anlamam. ben yıllarca avcılık ve atıcılık klübüne kayıtlı bir üye iken gittiğim bir çok ilde maalesef bıldırcını artık vurmayalım bügünlük yeter diyeni görmedim. o gün içinde vurabildiği kadar vurur bu sadece bıldırcındamı hayır tüm hayvanlar için balıktada durum aynı tamam yeter bir tavalık oldu yeterli diyen kaç kişi.kime sorsan bunu yapan bohçacı zihniyetliler derler kanunlar yeterlimi maalesef caydırıcılıktan uzak. bir karabük ormanlarındaki geyikleri düşünün acaba bir ormancının izni olmadan oraya gidip avlanmak kolaymı ama avlanmaya göz yumulur buda bohcacı ormancımı diyelim sözde kime sorsanız avlanma koşullarına riayet edilir ama sözde kalır sigara bile sağlığa zararlı ve bazı mekanlarda yasak ama uyan kim bunlarda bohcacı içiciler binlerce dolar verip avlananlar diyelimki dürbünle bakıp yaşlı ve genelde erkek yaban hayvanını vurur ya bu kanatlılarda nasıl olacak
dedik ya bu öldürmenin bir kılıfı
en güzel bahane ; domuzu niye vurdun gripliydi; kuşu niye vurdun oda gripliydi
fareyi neden vurdun oda hanta vürüslüydü kılıfa daha uygun.
deselerki sen ne kadar uydun benimde diyecek lafım yok kılıfına uyduramıyorum
hani derlerya insanlık suçu buda bir nevi ?? .

gurbik67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2009, 09:46   #48
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-04-2009
Galeri: 2
Arama butonunda farklı bir konuda arama yaparken tesadüfen bu başlığı buldum.Birkaç satırda ben yazayım dedim.

Sizler
et,kıyma,tavuk,balık,salam,sucuk,sosis,köfte,acılı adana,lahmacun,pizza,tost,burger ve adını sayamadığım yüzlerce,hatta binlerce yiyecek **** yemekten hiç birini Yemiyor musunuz

Eğer cevabınız Yemiyorum ise **** Vejeteryan iseniz,avcılara her türlü lafı söyleyin,belki haklı olmayabilirsiniz ama en azından eleştiri için büyük hakkınız var demektir.

Eğer cevabınız Evet Yiyorum ise;
Avcı ve avcılık hakkında konuşulabilecek tek konu,yapılan avcılığın,kanunlara,kurallara,avcılık etiğine ve insanlığa uyup uymadığıdır.
Zira önünüze gelen,içinde ne eti olursa olsun,Anti-vejeteryan bir yemek içerisindeki tavuğun bıçakla mı yoksa silahla mı öldürüldüğü ne farkederki???
Sonuçta o tavuk öldürülmüş,size yemek olmuştur.Sizde yersiniz.Bu kadar basit.

Uzun uzun avcılık etiğini konuşmak,yazmak istemiyorum,çünkü birçok arkadaş yeterli kurala değinmiş.Ama çok kısa ve net olarak diyebilirimki;

Etini yemeyeceğim hiç bir hayvana namlu doğrultmam.Ha bıçak ha silah,hepsi aynı.Allah bu hayvanları insan oğlu yesin diye yaratmış.Yoksa sokaklarımızda hindistandaki gibi inekler dolaşmaya başlardı

Avcılık dağlarda spor yaparak dolaşmak,bu esnada avlanıp karnını doyurmaktır. Spor olsun diye can yakılmaz.
Evde karısına,çocuklarına söz geçiremeyen baskı altındaki erkeklerin,dağlarda gariban yaban hayvanlarına zarar vermesi avcılık değildir.

ugurtelefon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2009, 10:03   #49
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-04-2009
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi delidumrul Mesajı Göster
ben avlanmanın tamamen yasaklanması ve para cezalarının ciddi şekilde arttırılması taraftarıyım. Avcılığı heyecan ya da cesaret olarak görenlere de bir tavsiyem eğer gerçekten cesaretleri varsa mızrakla ayı ya da yaban domuzu avlamaya gitsinler.
Yerse...

Eski bir mesaj ama,sonuçta bu konu silinmediyse illaki birileri okuyordur.
Mızrakla değil ama biz o işi 40cm pala ile yapabiliyoruz.İlgilenirseniz gerekli linkler verebilir,fotoğraflar paylaşabilirim.

Ek olarakta;
Bir yaban domuzunun bulunduğu bölgede 5 yıl av yapılmaz ise,5 yıl sonra o bölgedeki domuz sayısı inanılmaz olur.Bir yaban domuzu 3-8 arası yavru çıkarır.
Domuz yavru da olsa,ülkemizde büyük yırtıcı hayvanlar olmadığı için,dolayısiyle düşmanıda yoktur.Bu sebepten doğan her yavru neredeyse hiç eksilmeden büyür gelişir.1,5-2 yaşına geldiğinde üremede yapabilir.Gelişimleri fareler gibidir.Bolca,sıkça çoğalırlar.
5 yıl sonra o bölgede insan sayısını geçer.
Zıraatçi toplumuz ya,hani 10bin sene önce avlanmayla beslenmek tarih oldu,ziraat toplumları olduk ya,işte ozaman siz zıraat yapacak arazi bulursanız,beslenirsiniz.Bulduğunuz arazide yaptığınız tarım,eğer 1 hafta dayanırsa ne güzel.Aksi takdirde o yaban domuzları o tarlayı size birşey kalmayacak hale getirirler.
Yaban domuzu denen mahlukat,etçildir,leşçildir.Defalarca koyun ve keçi yavrularını yedikleri bilinmektedir(yöremizden tescilli bilgidir).Dağda ayağı kayıp bir tepeden düşüp,orada ölen çobanın leşini yedikleride bilinmektedir.
O yasak geldiği anda,20-30-40 yıl sonra sokakta parkta oynayan çocuğunuz,bir yaban domuzu tarafından mideye indirildiği anda sizden büyük avcı olmayacaktır

Sanırım bol kepçeden bilir bilmez atmak hoş olmuyor.Madalyonun diğer yüzünü bilmekte gerekiyor.

ugurtelefon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2009, 10:06   #50
Ağaç Dostu

BalıkcıSerdar's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2009
Avcılığın yazılı kurallarının yanında birde yazılı olmayan kuralları vardır. Bunlar da;

Bir canlı ne için öldürülür/öldürülebilir sorusunun cevabında gizlidir.

1- Etinden faydalanmak için (yemeyeceğiniz hayvanı avlamayınız).

2- Derisinden faydalanmak için (örtünme-giyinme ihtiyacı ki bu artık pek geçerli bir madde olamaz).

3- Korunmak için (bu da hala geçerli, kendinizi korumak için olabileceği gibi, ürününüzü korumak için de olabilir).

Bir 4. madde daha eklenebilir ki, bu sadece bu işi profesyonelce yapanlar için geçerli olabilir, amatörce avlananları asla ilgilendirmez ve ilgilendirmemelidir.

4- Ticaretini yaparak para kazanmak için.

Ama "spor" için asla!

Tamam, av yapmak için gezerken, yüzerken bir yandan da spor yapmış olunuyor ama avlanmanın spor olduğu manasına gelmiyor bu. Eğer avcılık spordur/hobidir derken kastımız av hayvanının canını almanın spor/hobi olduğu yönünde değilse ki bu ayrım çok önemli ve resmen bıçak sırtı, bunun altının çizilmesi gerektiğini düşünerek, "spor için asla" diyorum.

Bana göre "Avcılık sporu" gibi adlar takılması bu yüzden hiç hoş değil diye düşünüyorum. Bu konularda, değişik bir kaç forumda tartışmalarımız olmuştu, bulabilirsem onları buraya almaya çalışayım.

Üyesi olduğum diğer forumlarda tartıştığımız konuları buldum, fakat bir kaç alıntıyla pek anlaşılır şeyler olamayacak, konu başlığıyla birlikte tüm mesajları alıntılamam gerekecek ki bu da sıkıntı yaratacağı için vaz geçtim

Düzenleyen BalıkcıSerdar : 11-06-2009 saat 11:20 Neden: ilave
BalıkcıSerdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2009, 17:20   #51
Ağaç Dostu

cello's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2006
Galeri: 1
15 Ağustos 2009'da açılacak olan av sezonunun tüm avcılar için kazasız, belasız geçmesini dilerim. Av limitleri dahilinde kalınması, yakılan ateşlerin söndürülmesi ve çöplerin meralarda bırakılmaması gerekiyor. Rastgelsin.

Saygılar,

NOT:2/2 Amatör Balık avcılığı sirkülerinde "Amatör balıkçılık belgesi"nin alınmasının şart olmadığı yazmasına rağmen bir çok dostlarımız forumlarda Jandarma, polis ve zabıtanın kontrollerde bu belgeyi sorduğunu bildirmişlerdir. Bu nedenle 11.08.2009 günü tüm evrakları hazırladım ve İlçe Tarım Mdl.den teslim aldım. Belge 4 yıllık. Süresi içinde yenilenebiliyor. Yakında belli bir eğitimden sonra verilmesi söz konusu olabilir. Alınıp cepde durması faydanıza olabilir.

cello Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2009, 18:28   #52
Ağaçsever

myıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 05-06-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cello Mesajı Göster
15 Ağustos 2009'da açılacak olan av sezonunun tüm avcılar için kazasız, belasız geçmesini dilerim. Av limitleri dahilinde kalınması, yakılan ateşlerin söndürülmesi ve çöplerin meralarda bırakılmaması gerekiyor. Rastgelsin.

Saygılar,

NOT:2/2 Amatör Balık avcılığı sirkülerinde "Amatör balıkçılık belgesi"nin alınmasının şart olmadığı yazmasına rağmen bir çok dostlarımız forumlarda Jandarma, polis ve zabıtanın kontrollerde bu belgeyi sorduğunu bildirmişlerdir. Bu nedenle 11.08.2009 günü tüm evrakları hazırladım ve İlçe Tarım Mdl.den teslim aldım. Belge 4 yıllık. Süresi içinde yenilenebiliyor. Yakında belli bir eğitimden sonra verilmesi söz konusu olabilir. Alınıp cepde durması faydanıza olabilir.
çok teşekkürler....

myıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2009, 23:45   #53
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
İnsanın tarihi avlanmanını da tarihidir.

2009-2010 AV DÖNEMİ

MERKEZ AV KOMİSYONUN KARARLARIYLA AÇILDI

Buna göre;

1. grup kuşlar______Bıdırcın ve üveyik avı,

15.08.2009 başlar ve 24.01.2010 tarihinde sona erer.

(sadece Batı Karadenizde 10.10.2010 tarihinde sona erer)

Bu tarihler arasında sadece Bıldırcın ve Üveyik avlanır. Başka av yapılmaz.

Çarşamba, Cumartesi, pazar ve resmi tatil günlerinde av serbesttir.

Bir avcı bir av gününde ancak;
10 adet bıldırcın,
8 adet üveyik vurabilir.

Avcı dostlara RASGELE...

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2009, 23:48   #54
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Ben okur üflerim namlulara, inşallah kimse vuramaz, herkes ıskalar.

Marslılar da spor diye sizi avlasın inşallah...

Eski 18-08-2009, 23:51   #55
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

bak buna çok güldüm Berduray Allah da seni güldürsün.

Eski 19-08-2009, 00:13   #56
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2007
Galeri: 266
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berduray Mesajı Göster
Ben okur üflerim namlulara, inşallah kimse vuramaz, herkes ıskalar.

Marslılar da spor diye sizi avlasın inşallah...
Sizi selamlıyoruz

k0900 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-08-2009, 00:26   #57
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Avcılar tarafından recm edilirim artık diyordum ama kuşları seven, sadece sevmekle kalmayan, koruyan, kollayan başkalarının da olması beni sonsuz mutlu etti...

Benden de size selam, ey tabiat dostları...

Eski 19-08-2009, 00:35   #58
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Ortak bizler bilinçli avlanan avcılarız. Bizim kitabimız da katliam, recm yoktur.

Her ne kadar son seneler de ava, balığa pek gidemesem de o günlerimi özlemiyor değilim.

Sana da selamlar

Eski 19-08-2009, 00:45   #59
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi omereser Mesajı Göster
AVCILIK ZAAFIMIZ
( Eski köşe yazılarımdan. )
.
Bu köşeyi görmemişim.

Bu sayfada kaç tane avcılık yapan var.
Diğer uğraşlarında, kaç kişinin avcı yazıyor. (fişleme başlamıştır)

Önce Sn. omereser' den başlayalım. (ve eski yazılarından)

Sn.omereser, siz bir defa avcılık yapmıyorsunuz. (avcı değilsiniz demedim, çünkü herkez avcıdır buna kadınlar da dahildir)

Avcılık yapan biri '' AVCILIK ZAAFIMIZ'' diye bir başlık kullanmaz.

(ZAAF); yani en zayıf tarafınız. İnsan en zayıf tarafını kullanmaz.

Yani siz kuşları vuruyor da, sonra ağıt mı yakıyorsunuz?

Avcılık yapmadığınız şuradan da belli, bu başlığı attıktan sonra hiç bir katkınız olmamış, aksine av ve avcılığı ti' ye alan iki karikatüre teşekkür bile etmişsiniz.

Yukarıdaki karikatürlere karşı olduğum anlaşılmasın, ben de çok severim böyle şeyleri, eğlenceli bulurum.

Zira avcılık, karikatürlerden, avcılık fıkralarında edebiyatımıza kadar uzanan bir kültürümüz aynı zamanda.

Yukarıdaki yazınız da, daha ilk yazınızda, avcılığın kötü, olumsuz yönlerinden başlamışsınız.

Böylece avcılık yapmayanlara gizli bir çağrı ve avcılık yapanları da, sanki küllemeye yakalanmış domates gibi üzerine kükürt atarak baskılamışsınız.

Ne güzel arkasından gelen mesajlar da pembe dizi gibi olmuş.

Yani bu gün ava gitmiş ve dört tane kuş vurmuş, yukarıdaki bir avcı bu yumuşatılmış, baskılanmış ve trübün desteği arkasına alınmış bir ortamda 'ben ava gittim şunları vurdum' diyemiyecek. Yine ne güzel...

Sn. omereser,

yazdığınız bütün eski yazılarınızı alın, gelin.
Ve hatta (olmayan) avcılık deneyimlerinizi ve bütün bildiklerinizi, bilgilerinizi...

ALIN GELİN LÜTFEN.

Rastgele

(sıradaki mesajlara da cevap verilecektir)

Eski 19-08-2009, 01:29   #60
Ağaç Dostu

Amazonlar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berduray Mesajı Göster
Avcılar tarafından recm edilirim artık diyordum ama kuşları seven, sadece sevmekle kalmayan, koruyan, kollayan başkalarının da olması beni sonsuz mutlu etti...

Benden de size selam, ey tabiat dostları...
Sn.Berduray,
dur önce sizden başlıyalım.

Et yiyen, yani bütün etoburların gözleri öndedir. (Cinsiyet yarımı yok)

Sizin de gözleriniz önde, siz de bir etobur sunuz.

Ve bütün etoburlar AVCI dır. O zaman sizde avcısınız.

Şimdi değilsiniz. Çünkü baskılanmış ve baskılandırılmışsınız.

İsterseniz anaerkil çağlara gidelim.
Ya da amazon kadınlarının yaşadığı dönemlere...
Hani şu, iyi kılıç sallamak için sağ memelerini kesen, eşleştikleri erkekleri yerlerini yurtlarını görmesinler diye boğazından kesen kadınları...

Onlar avcı değillermiydi? Ot mu yiyordular?

Avladıkları geyik, tavşan ve kuşların tüylerinden, sadece süs eşyası ya da giyecek mi yapıyorlardı?

Bir gen kontrolu yaptırsanız, şu sitede ilk önce Amazon kadınlarının savaşcı ve avcı geni sizde bulunur.

İsterseniz şöyle düşünelim ve günümüz koşullarına uyarlıyalım.

Lise yıllarınız da kaç tane erkeği kalbinden vurdunuz?Kaç kalbi kanattınız?
Ya da iki güzel yavrunuzun babasını hangi yöntemlerle avladınız? Ya da avlanmanıza izin verdiniz?

Tavşanların gözleri yandadır. Onlar avlanandır.

Evet siz de bir avcısınız..

Rastgele

Düzenleyen Halil Önen : 19-08-2009 saat 16:59

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:36.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024