agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Yabani Hayvanlar / Genel
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-03-2007, 01:54   #31
Yeni Üye

dranged's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2007
İşin en iğrenç yanı bence hayvanı öldürme zahmetinde bile bulunmayan, insan müsvettesi şahıslar. Hayvanın yaşadığı şoku ve çektiği acıyı düşündükçe hala
bunu bir insanın yaptığına inanamıyorum. İnsanı dünyadan soğutur bu görüntüler.

dranged Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2007, 08:47   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Sevgili Dranged, daha önce de belirtmiştim. Bu işlemler sırasında hayvanın canlı olması gerekiyor. Yoksa kürk düşük kaliteli oluyor.

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2007, 09:26   #33
Yeni Üye

todor un verdiği linkteki videoyu izledikten sonra kürk giyenede,giydirenede farklı bi gözle bakıyorum.

x12tr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2007, 14:22   #34
doğa dostu

peksimet's Avatar

Giriş Tarihi: 28-05-2007
İnsanlar nasıl bu kadar duygusuz olabildi?Bu kadar mı soğudu kalpleri? Küçükken bir canlıya dokunmuşlar mıydı acaba?

peksimet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2007, 17:49   #35
Ağaç Dostu

bademagacı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Hiçbir hayvana dokunamam.Sanırım bir kediyi okşayamadan bu dünyadan göçüp gideceğim.Ancak verilen linkleri tıklamaya cesaret bile edemedim.
Gerçek kürk giyenleri,moda uğruna masum hayvanlara kıyanları kınıyorum.
Onların insanlığından şüpheliyim.İnsanlık zannedildiği kadar kolay ulaşılan bir mertebe değildir.Yazıklar olsun.

bademagacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2007, 20:32   #36
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Böyle bir vahşet olamaz!
Tamamını izleyemedim bile, kendimi lavoboya zor attım.
Para bu kadar ucuz ki bunları yaptırabiliyor!
Buna sadece paranın gücünün yeteceğine inanmıyorum, bu insanların ruhları çok önceden satılmış bence.
Belki çok hunharca olacak ama bunları yapanların aynı acıyı tatmalarını isterdim.

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2007, 14:37   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Bazen ne diyorum biliyormusunuz. İnsan oğlundan daha vahşi bir yaratık varmıdır acaba.

Daha önceki mesajlarımdan birisinde sanırım bahsetmiştim. Ancak tekrar yazacağım tüm bu okuduklarımdan sonra.
Bir karıncayı biraz gözünüzde canlandırın lutfen. Bir karınca hareket halinde ve karşıdan da bir insan geliyor diye düşünelim. Eğer insan oğlu gerçek insansa farkettiği anda üstüne basmadan geçer değilmi. İnsanlıktan nasibini almamışsa ezer geçer. Şimdide karıncanın gözü ile bakalım bu insan oğluna. Farkedip ezmedi ise karıncanın gözünde bir melektir insan oğlu. Eğer bilerek üstüne bastı ise karıncanın gözünde ondan daha cani daha vahşi yaratık varmıdır. Size soruyorum ? Merhametsiz ve çıkarcı doğaya saygısız olan insan oğlundan her şeyi beklemek gerekir. Yukarıdaki yazdığım karıncanın gözünden olanları tüm canlılar için düşünebiliriz. Her şeyi yok etmekte bir numara kim sanıyorsunuz? Cevabını lutfen siz düşünün.

Saygıyla.

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2007, 11:03   #38
Ağaç Dostu

Ophrys's Avatar

Giriş Tarihi: 21-10-2006
Galeri: 25
Evet ne yazık ki dünya bizim yüzümüzden bitme aşamalarına geldi.
Sözde en akıllı yaratıklarız. Ama ne akıl. Suyumuzu kuruttuk, hayvanlarımızı gösteriş uğruna yok ediyoruz, havamızı nefes alamayacak kadar kirletiyoruz. İşte biz bu kadar zekiyiz.

Ophrys Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2007, 04:09   #39
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-06-2007
Galeri: 10
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adabayrakoglu Mesajı Göster
Evet ne yazık ki dünya bizim yüzümüzden bitme aşamalarına geldi.
Sözde en akıllı yaratıklarız. Ama ne akıl. Suyumuzu kuruttuk, hayvanlarımızı gösteriş uğruna yok ediyoruz, havamızı nefes alamayacak kadar kirletiyoruz. İşte biz bu kadar zekiyiz.
Evet Sayın Ada, biz dünyanın en akıllı yaratıklarıyız. Bu belki iyi birşey olabilirdi, eğer aynı zamanda dünyanın en ihtiraslı yaratıkları olmasaydık.

hoyadag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2007, 22:28   #40
Ağaç Dostu

Sevgili Adabayrakoglu size katılıyorum. Sadece kendimizi düşündüğümüz için yaşadığımız dünyayı mahvettik. Zevklerimiz için masum canlılara zarar verdik. Dediğiniz gibi işte bu kadar zekiyiz...

Sercanoral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2008, 16:29   #41
Ağaçsever

yunusx's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Çok güzel bir konu. Kürk için hayvan katliamına bende karşıyım. Sonuna kadarda sizlerleyim. O hayvancıklara yapılanlar hiçde hoş değil.

Düzenleyen Todor : 20-09-2008 saat 18:30 Neden: İmla
yunusx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2008, 17:24   #42
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-02-2008
Ya, bir canlı nasıl başka bir canlının sırf postu için hayatına kasteder. Bunu yapmak hayvanın elinde olsaydı insana bunu yapamazdı. Ama bu koz insanda olduğu için hayvana yapmadığını bırakmıyor. Şimdi söyleyin bakalım kim insan kim hayvan?

Düzenleyen Todor : 20-09-2008 saat 18:29 Neden: imla
kampçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2008, 21:45   #43
Ağaç Dostu

tener's Avatar

Giriş Tarihi: 29-03-2008
Kar amaçlı , hayvanları bu şekilde katledenleri ve onların kürkünü giyenleri kınıyorum.

tener Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2008, 22:34   #44
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2008
Galeri: 236
Geçen günlerde İstanbul'da gördüm, bir toptancı giyim firması göğsünü gere gere koca binanın cephesine afiş germiş: "Ürünlerimiz %100 Deri ve %100 Kürktür".
İnsan biraz onurlu yaşar da, haysiyet uğruna iğrençliklerin karşısında yer alma becerisi gösterir.

Nariel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2008, 00:28   #45
Ağaç Dostu

Kürk tacirlerinin kanlı pençelerine takılanlar arasında dertlerimizi mutluluklarımızı bizimle paylaşan dostlarımız da olduğunu biliyor muydunuz?

The Humane Society International' ın verdiği bilgilere göre kürk ticaretine yılda 2 milyonun üzerinde kedi ve köpek kurban ediliyor. Kürkler için hammaddenin sağlandığı yerlerin başında Çin ve Doğu Asya' nın bazı bölgeleri geliyor. Üreticiler kürkleri, giyim eşyası, aksesuar ve hediyelik eşyalarda kullanılmak üzere Avrupa' ya pazarlıyorlar. Ürünlerin bazı kısımları kedi-köpek kürkü içerebildiği gibi tamamı bu hammadde ile yapılmış eşyalar da mevcut.

Hayvanlar geniş gruplar halinde kürk çiftliklerinde üretiliyorlar. Çiftliklerin en çok bulunduğu yer soğukta tüy örtüsünün daha sert büyüdüğü Kuzey Çin. Hayvanlar özellikle kürk yapısının sert olmasını sağlamak amacıyla kışın başından itibaren tahammül edilemez soğuk ortamlarda hapsedilmekteler. Üreticilerin en çok ticaretini yaptığı canlılar ise kısa tüylü kediler ve Alman çoban köpekleri.

Nasıl yaşıyor ve ölüyorlar?

Tıpkı kürk endüstrisi kurbanı diğer hayvanlarda da olduğu gibi, köpekler ve kediler yeterli besin alamadan ve su bulamadan yaşatılıyorlar. Kürklerinin kalitesini optimum düzeyde tutmak için her tür uygulamaya maruz bırakılıyorlar ve itlaf zamanına gelene kadar olabildiğine güçsüz hale getiriliyorlar.

Köpekleri öldürmek için kasap hayvanın boynunu demir bir tel ile sıkıyor ve ardından kasık bölgesinden bıçaklıyor. Bunu takiben hemen köpeğin derisi yüzülüyor. İşin çabuk olması için çoğunlukla hayvanın ölmüş olması beklenmiyor.

Kediler de ise asma yöntemi uygulanıyor. Çoğunlukla ipler ile boğazlarından asılan kedilerin bazen ölümünü çabuklaştırmak için boğulana dek ağızlarından tazyikli su veriliyor.

Toplanan kürkler aracılar vasıtası ile açık arttırmaya tâbi tutuluyor ve Avrupa ülkelerinde satışa sunuluyor.

Kürk gerçeği!

Aslında kedi ve köpeklerin kaderi diğer onlarca kürk mağduru hayvandan farklı olmuyor. Hepsi çok kötü koşullarda geçen çileli bir büyüme döneminin ardından akıl almaz vahşilikteki metotlarla öldürülüyorlar. Bazen ise kafalarına vurulan ağırlığın darbesi ile bayılıyor, ayıldıklarında ise kürklerinin üzerinden alındığını hissediyor, tarif edilemeyecek acılar içinde kıvranarak can veriyorlar.

Tabi ki bizler -kedi ve köpeklerin yanında- kürkü için ya da başka sebeplerden öldürülen hayvanları bir görmeli ve hepsinin kurtuluşu için savaş vermeliyiz. Ancak kişilerin tüm güzel anılarında bulunan sevimli dostlarının da giydikleri kürkün yerinde olabileceğini bilmeleri, durumun ciddiyetini anlamaları açısından faydalı olacaktır diye düşünüyoruz.

Kaynak ve detaylı resimler için : http://www.kurkehayir.gen.tr/kurknedir.htm

Eski 26-12-2008, 00:32   #46
Ağaç Dostu

En fazla kan kokan' ünlü şimdilik Bülent Ersoy

Kürke Hayır Platformu'nun internet üzerinden başlattığı “2008’in Kan Kokan Ünlüleri” oylaması sürüyor. Bülent Ersoy şimdilik önde gidiyor

Kürke Hayır Platformu'nun kürk giyen ve hayvanlara bu yolda yapılan zulmü destekleyen ünlülere dikkati çekmek amacıyla başlattığı “2008’ in Kan Kokan Ünlüleri” oylaması sürüyor.
Kürk vahşetine duyarsız kalamayanların büyük ilgi gösterdiği oylamada şimdilik birinci sırada Bülent Ersoy bulunuyor.
Kürklerine olan düşkünlüğü ile bilinen Ersoy'un, Kürke Hayır Platformu'nun oylamasında yer almasının nedeni ise şöyle açıklanıyor: "Uçağa binmeden önce yetkililerle kürkünün çok değerli olduğu, doğru dürüst asacak yer bulunmadığı takdirde uçağa binmeyeceğini söyleyerek tartışma çıkardı. Bu nedenle uçak rötarlı kalktı."

Oylamada ikinci sırada ise şarkıcı Gülşen yer alıyor. Gülşen "Canlı hayvanlar arasında klip çekiyorsunuz ve üzerinizde kürk var" diyen gazetecilere, "Ben sevdiklerimi bir şekilde yanımda taşırım. Tüm kadınlar kürkü sever. Ben de kürk severim" şeklinde cevap vermiş ve kürk karşıtlarının büyük tepkisini çekmişti.

Platformca yapılan açıklamada, Kürke Hayır kampanyasını desteklemek ve oylamaya katılmak için; http://www.kurkehayir.gen.tr/19.htm adresine tıklanması istendi. (Sesonline)

Kaynak : Radikal.com.tr

Eski 26-12-2008, 01:00   #47
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Galeri: 72
Bunlar insan değil.

Lanet olsun böyle modaya da, gösterişe de, aklım durdu.

berduray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2009, 11:45   #48
Ağaç Dostu

Alonesmaug's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2009
Bütün bu pis işlerin başında nedense Doğu Asya ülkeleri geliyor.Özellikle Çin'lilerden iğreniyorum.Adamlar hayvanlara zulüm etmekte 1 numara.Böcekten köpeğe her türlü hayvanı yemek bir yana bir de hayvanları canlı yeme gibi bir düşkünlükleri var.Yunuslara ve balinalara yaptıkları işkencelerin bu kürk işinden az kalır bir yanı yok.Bu işkenceleri yapanlar insan olamaz.Tabi bütün Çinliler böyle demiyorum ama bazıları bu vahşette ön planda.

Alonesmaug Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2009, 23:57   #49
/

Giriş Tarihi: 25-10-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Todor Mesajı Göster
DİKKAT YÜKSEK ORANDA ŞİDDET İÇERİR

video
Bu videodaki vahseti gordukten sonra;
Ayakkabilarimi bile giymek istemiyorum.
Varsin pantalonum belimde durmasin,kemer takmak istemiyorum.
Zaman kavramini yitirmek pahasina,koluma saat takmak'da istemiyorum.

Gurbet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-03-2010, 16:23   #50
Yeni Üye

ssurav's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2010
Ben de videonun tamamını izleyemedim. O hayvancıkların çektiği acıyı yüreğimde hissettim. Hayatım boyunca kürk giymedim ve hiç bir eksiklik de hissetmedim bundan dolayı..Kürk giyenler de o kürkü yapmak için bu vahşeti yapanlar kadar vicdansızdır..Savunmasız bir hayvanı sadece kürkü için vahşice öldürmek bir çocuğu bir bebeği öldürmekten farksızdır..Ne yazsam duygularımı ifade etmeye yetmiyor..Kelimeler yetmiyor..

ssurav Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2015, 21:39   #51
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Todor Mesajı Göster
Kürkün kaliteli olması için en önemli koşul, hayvanın kanının akmaması. Eğer kan akarsa kürkte tüy dökülmeleri yaşanıyor. Veterinerimin söylediği budur.

...
Uzak doğuda çekilmiş bir görüntüyü izledikten sonra üç gün uyuyamadım. seyrederken ağladım. Aklıma geldikçede sinirimden ve hırsımdan titriyorum.

O derisi yüzülmüş tilkicikleri, rakunları romorkun içinde acı içinde titrerken gören bir bayanında kürk giyeceğine inanmıyorum ve inanmakta istemiyorum.
Bu tip linkleride burda vermiyorsam genç arkadaşları düşündüğüm içindir.
Yazınızı okurken o videoyu sanki şimdi yine izlemiş gibi oldum. Belki 10 yıl geçti üstünden ama zaman zaman hatırlıyorum, malesef bende iz bıraktı sanırım. Adamın sersemletmek için rakunun başını yere çarpması ve hayvanın vahşet sonrası titreyişleri.. üstünden deri gidince dahada belirginleşen koca kirpiklerinin altında o muhtaç bakışlardaki haykıran yardım çığlıkları aman Allahım

Selcukİst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024