agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Yabani Hayvanlar / Genel
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-05-2007, 11:25   #1
/

Giriş Tarihi: 14-05-2007
Ayı (Ursus arctos)

Merhaba doğa severler yaz kampına hazırlanıyoruz haritada gideceğimiz yerleri cizdik ve pazar günüde başlangıc noktasına keşife gittim burda ayı ve kurt gibi yabani hayvanlara karşı zarar vermeden nasıl önlem alabiliriz bir adet tabancamız var ama kullanmak bi yana elime almak dahi istemiyorum ne yapabiliriz birde karıncalar vb sorunlara karşı bi önlem alabilirmiyiz tabi burda amaç öldürmek değil caydırıcılık...

kampcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2007, 15:23   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-04-2007
meraba kampcı
Benim tanıdığım bir abim var oda dağlara çıkar orada kamp yapar.O ayılardan kurtulmak için atık çöplerini çadırdan uzak bir yere koyarmış ayıda atıkların oraya gelip karnını doyuracağı şeyleri alıp kimseyi rahatsız etmeden alıp gidermiş. Ama siz yinede önleminizi alın.

ayk_ecer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2007, 17:41   #3
Ağaç Dostu

Halit Togay's Avatar

Giriş Tarihi: 30-09-2005
Galeri: 130
Senelerdir dağcılık yaparım ne ayı gördüm ne kurt ne yaban domuzu . Bir kez Uludağ'da çadırın çevresinde gece yaban domuzu dolaşmış sabah izleri gördüm, gece sesini bile duymadım. Bir de Şavşat'ta bolca ayı öyküsü dinledim.

Halit Togay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2007, 17:48   #4
xerophyte

Giriş Tarihi: 28-05-2007
Sevgili Kampçı
Halit Bey in de bahsettiği gibi; bende 1995 ten bu yana Dağcılık SPorları ile uğraşırım. Ülkemizdeki hemen hemen bütün bölgelerdeki dağlarda kamp kurma imaknına sahip oldum. Kalabalık bir grupta olsak, 2 kişilik bir ekipte olsak bugüne kadar bırakın en ufak bir yabani hayvanı diğer saydığınız büyüklükteki bir yabani hayvan ile dahi karşılaşmadım.
Yabani hayvanlar zaten sizlerin bulunacağı bir ortama gelmezler ve siz daha onların bölgesine gelmeden kaçarlar.
Ancak siz onların yuvalarının üzerinde **** çok yakınında bir kamp kurma durumunda olacağınızda çıkardıkları sesler ile yaklaşmanızı engellemek isterler.
Geceleri en etkili yöntem ateş yakmaktır.
Yiyeceklerinizi çadırınız içerisinde **** dışarda bırakacak iseniz biraz uzağa koymanız gerekmektedir.
Kısacası çekinmenizi gerektirecek hiçbirşey olmayacaktır.
İyi kamplar dilerim.

Nathan Muir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2007, 17:58   #5
Ağaç Dostu

Derya Özen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2006
Galeri: 158
Artık, Çubuk da bile ayı var. Biz Ayı'yı ya hayvanat bahçesin de ya da tv de görüyorduk, son bir kaç yıldır sayıları mı arttı nedir? bilmiyorum. Bizim oralar da ormanlık yerlerde de görünmeye başladılar. Yanlız size ufak bir tiyo vereyim. Babamın Arıcılıkla uğraşan arkadaşları var. Bunların Arı'larına Ayı'lar musallat olmuş. Sadece balı yeseler iyi de bir de kovanları parçalıyorlarmış. Çok basit bir yöntemle Ayı'lardan Arı'larını kurtardılar. Arı'larını koydukları alanın etrafına kurdale çektiler. Tıpkı çit yapıp etrafına tel çeker gibi. Ayılar kurdele olan bölgeye hiç giremiyormuş. Ayı'lardan korkan Kampçılara tavsiye ederim.

Derya Özen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2007, 18:01   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Galeri: 225
Kamp işinde ben hayvanlardan çok insanlardan korkarım.

- Kampçı arkadaşlar, kamp kuracağınız yörenin mülki amirine (vali, kaymakam) haber vermeniz gerekiyor mu?.

hassoman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2007, 18:17   #7
xerophyte

Giriş Tarihi: 28-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hassoman Mesajı Göster
Kamp işinde ben hayvanlardan çok insanlardan korkarım.

- Kampçı arkadaşlar, kamp kuracağınız yörenin mülki amirine (vali, kaymakam) haber vermeniz gerekiyor mu?.
Eğer kış mevsiminde ve hava şartları kötü ise ,uzun ssüre kalınacak ve herhangi bir yerleşim yeri yok ise bölgenin jandarma karakoluna bilgi vermek hem kampçılar için hemde diğer tehlikeler karşı daha iyi olur.
birde mümkün olduğunca köy v.b yerleşim yerlerinden özelliklede tarihi yerlerden uzak durmakta fayda var. yoksa jandarma sizi define avcısı sanıp götürebilir.
yazın ege ve akdeniz bölgesi başta olmak üzere ormanlık alanlara girişe jandarma izin vermiyor. bunun için izin alınması gerekli

Nathan Muir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2007, 17:25   #8
Ağaç Dostu

Metin Y.'s Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2007
Galeri: 66
Ülkemizde böyle bir meslek var, ne yazık ki: Ayı Oynatıcısı

Name:  ayı.jpg
Views: 12025
Size:  25.7 KB

Metin Y. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2007, 18:14   #9
Otçu

Volkan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2007
Galeri: 7
Ayıdan korkmaya gerek yok kamp alanında. Bizim ülkemizdeki ayılar saldırgan değil, saldırgan olanlar kara ayılar ki onlarda sadece Amerika da görülüyor. Yemeklerinizi çadırınızdan uzakta bir ağaca bağlamanız yeterli bir önlem olacaktır.
Bi de yavrusunu gördüğünüzde sevmek için yanına gitmeyiniz.

Volkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2007, 00:35   #10
Ağaç Dostu

Metin Y.'s Avatar

Zavallı ayıyı linç ettiler...

Haberlerde Bingöl'ün Yedisu İlçesinde döve döve öldürülen ayının görüntülerini içim ezilerek, isyan ederek izledim. Zavallı hayvan "tıpkı bizler gibi" sıcaktan bunalıp suya girmek isteyince vahşice dövüldü ve sonunda aldığı taş ve sopa darbeleriyle linç edildi!
Bingöl'ün Yedisu ilçesinde vatandaşlar tarafından hunharca dövülerek öldürülen ayıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma, olaya karıştığı tespit edilen 3 kişiyi gözaltına aldı.

Ölen ayı mı, yoksa insanlık mı? Yorumu sizlere bırakıyorum..

Eski 24-08-2007, 09:32   #11
Otçu

Volkan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2007
Galeri: 7
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Metin Y. Mesajı Göster
Haberlerde Bingöl'ün Yedisu İlçesinde döve döve öldürülen ayının görüntülerini içim ezilerek, isyan ederek izledim. Zavallı hayvan "tıpkı bizler gibi" sıcaktan bunalıp suya girmek isteyince vahşice dövüldü ve sonunda aldığı taş ve sopa darbeleriyle linç edildi!
Bingöl'ün Yedisu ilçesinde vatandaşlar tarafından hunharca dövülerek öldürülen ayıyla ilgili soruşturma başlatan jandarma, olaya karıştığı tespit edilen 3 kişiyi gözaltına aldı.

Ölen ayı mı, yoksa insanlık mı? Yorumu sizlere bırakıyorum..
Böyle haberler duydukça insan olmaktan utanıyorum.

Volkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2007, 10:06   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Ne desem boş!

Sanırım hepimiz Ahmet Emre Kütükçü'yü tanıyoruz. Gene de bilmeyen arkadaşlarımız olabilir, onlar için hem organizsyonun web sayfasını vereyim, hem de başlıkla ilgili bir sayfanın linkini vereyim.

http://www.yabanhayatvet.org

Bir ayı yavrusunun hikayesi

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2007, 10:40   #13
Ağaç Dostu

Söz konusu haber bu herhalde.

DİKKAT AĞIR ŞİDDET İÇERİR!

http://video.haberturk.com/Video.asp...&k_A=haberturk
http://www.youtube.com/watch?v=1LFT2Sou30k
http://www.youtube.com/watch?v=gvzc3N4DzEY&NR=1

Eski 24-08-2007, 11:01   #14
Ağaç Dostu

Derya Özen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2006
Galeri: 158
Umarım bunu yapan kişiler yakalanıp, hakettikleri cezayı alırlar; vijdanları kalmamış bu kişilerin. Bu dünyanın sadece insanlara ait olduğunu sayıyorlar galiba ama yanılıyorlar!

Derya Özen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2007, 15:14   #15
Ağaç Dostu

Metin Y.'s Avatar

Bu cinayetin parasal cezası kişi başına 251 YTL. Dün; vurulması ve avlanılması yasak olan ve üstelik yavru olan ayıyı öldürenler sadece 251 YTL para cezası alacak.

Eski 24-08-2007, 15:29   #16
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Bu caydırıcı bier ceza değil her zaman olduğu gibi.
Bunu da yapanların yanına kar kalıyor yine yaptıkları.
Bu nasıl sistem!?

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2007, 15:57   #17
Yeni Üye

Faruk Naycı's Avatar

Giriş Tarihi: 18-07-2007
Gözyaşlarıyla izledim o korkunç görüntüleri çok kötüydü. Hayvancağıza etmediklerini bırakmadılar, peki ellerine ne geçti? Şimdi üç kuruş para verip aramıza karışacaklar. Bu tür konularda Yasal düzenlemeleri gözden geçirmek gerek. Savunmasız hayvanları böyle insanlıktan nasibini almamış densizlere bırakamayız. Bu eyleme engel olacak düzeyde ceza verilmesi şarttır.

Faruk Naycı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2007, 14:58   #18
Ağaç Dostu

Metin Y.'s Avatar

Ayı Oynatıcıları

Çevresinde fazla yaklaşmaktan korkan fakat bir türlü de bırakıp gidemeyen bir çocuk sürüsüyle gelir ayı oynatıcı. Zalimce tam burnundan zincirle bağlanmış zavallı ayı iki yana sallana salana hantal bir yürüyüşle sürüklenirken ne kadar içler acısıdır. Çocuklar, homurdanmasından pençe atmasından çekinir. Kitaplardan, masallardan bildikleri yabanî bir hayvanın bir insan elinde birden karşılarına çıkıvermesi ve onu görmeleridir asıl keyflendikleri. Bir elinde uzun bir sopa ve def, diğer eliyle de hayvancağızın burnuna kadar uzayan zincirle ayıcı yeterli ilgiyi çektiğine inandığında defini çalmaya ve ayısını oynatmaya başlar. İşin doğrusu bundan hiç kimse hoşlanmaz.

Ayıcı meşhur olan bir türkü veya şarkı söyler durur def çalarak. Defin sesiyle birlikte ayı ön ayaklarını havaya kaldırarak dikilir, burnunu iyice yukarıya kaldırır ve gelişigüzel hoplar. Ayının oynaması hepi topu budur. Zaman zaman da bilmem acıdan bilmem bir başka nedenden ama bana hep ıstırap vermiş bir sesle homurdanır. Ayıcık bu hareketleri yapar durur ve sonra ayıcı en önemli hareketi yapmasını ister. Ayıcı "Kocakarılar hamamda nasıl bayılır göster bakalım!" der ve zavallı ayıcık o koskoca gövdesiyle yerlere sırtüstü yatar ve acı acı homurdanır. Bazı ayıcılar bu haraketten başka bir de "Genç kızlar nasıl utanır göster bakalım!" diye bir şey eklerdi bu seyirliğe.

Ayıcık da elini yüzüne doğru tutar ve başını önüne eğerdi. Bu hareketler zaman zaman bazı insanların gülmesine yol açsa da kimseye fazla zevk vermez. Bu yüzden de ayıcı defle para toplamaya kalktığı zaman hiç kimse oralı olmaz. Ancak birkaç kişi o da yasak savar gibi üç beş bozukluk verir ve ilgilenmez. Ayı oynatıcı verilen paraları az bulduğu zaman mahalleliye çıkışır. Hem de hangi bahaneyle? "Hayvancığa hiç acımaz mısınız be?" der. İşte o zaman alır ağzının payını. Özellikle de kocakarılardan... "Sen acıyorsun ya!" Bu gayet anlamlı söz üzerine ayıcı homurdana homurdana üstelik çocuklara öfkelenerek zavallı ayısını sürüye sürüye uzaklaşmak mecburiyetinde kalırdı. Yıllar sonra ayı oynatma hayvanseverlerin girişimiyle yasaklandı. Ayıcı çocuk hafızasının hürmetle sakladığı kişilerden olmamıştır.

[Bu çalışma Nusret Özcan'ın "Dünde Kalanlar" isimli yayınlanmamış kitabından alınmıştır]

Eski 03-10-2007, 15:50   #19
Ağaç Dostu

Ayıyı altında ateş yanan bir saç üzerinde def çalarak eğitirler. Uzun ve zorlu bu eğitim bittiğinde, ayı def eşliğinde dans etmeyi öğrenmiştir. Artık ayı her def sesi duyduğunda ayakları acı ile yanacak sandığından ayağa kalkar. Def sesi ve acı birdir artık. Pisikolojide buna şartlı tepkime denir. Limon görünce ağzın sulanması gibi...

çiftçi5234 beğendi.
Eski 03-10-2007, 20:13   #20
Ağaç Dostu

Metin Y.'s Avatar

Ayıya Çiğnetme

Bu işlem için, sokaktan geçecek ayıyı beklemek gerekiyordu. Sokaktan da sık sık ayı geçmiyordu elbet. Yılda, bir ya da iki kez… Ayı oynatan bir Çingene tef çalarak sokakları geziyor, sarı yirmi beş kuruşu gözden çıkaracak kadar gönlü gani birileri çıkarsa, burnuna halka takılmış ayıyı dürterek basit birkaç gösteri sergiletiriyordu. En çok tutulanı da, “Hamamda kaynanam nasıl bayıldı?” ya da “Genç kızlar hamamda nasıl yıkanır?” türünden gösterilerdi. Gösterinin uzamasını isterseniz birkaç kuruş daha vermek durumundaydınız.
İşte o oyuncu ayıya, sırtını çiğnetenler de olurdu. Kim bilir, o zamana kadar kaç kez, “Bir ayı geçse de, şöyle doya doya sırtımı ayaklatsam!” diyerek özlemle yolu beklenen ayı, zincir şakırtısı ve tef nağmeleri eşliğinde sonunda bir gün çıkagelirdi. Ardı sıra da, bir çocuk seli doldururdu sokağı. Genç kadınlar, kızlar pencerelerden, perde aralığından, erkeklerle çocuklar aşikâre seyre çıkardı bu zamanda.
Sırtını çiğnetmek isteyen kimse, önce uzun uzun pazarlık ederdi ayıcıyla. Sırt çiğneme özel bir hizmet türü olduğu için elli kuruştan aşağı inmezdi ayıcı. (Gümüş elli kuruş, herkesin cebinde yoktu bile.) Pazarlık sonucu belki kırka, otuza inerdi.
Para konusunda anlaşma sağlanınca yere bir halı serilir, sırtı çiğnenecek kişi yüzükoyun yatar, ayı da ustalıkla sırtına çıkıp yürümeye başlardı hafif adımlarla. Ayıcı komutla, ayının hızını ayarlardı. Tabii seans uzun sürmezdi, ayıcının zamanı değerliydi çünkü; gezeceği sokaklar vardı daha…
Ayıya sırt çiğneten kişi, derinden bir oh çekerek rahatladığını belli ederdi.
Ayıcı da parayı cebe indirmenin mutluluğu içinde savuşurdu oradan.
Necati Güngör'ün "Eskiden Malatya'da Hastalıklar Nasıl Tedavi Edilirdi?" adlı yazsından alınmıştır.

Eklenen Resimler

mrduran beğendi.
Eski 03-12-2007, 13:35   #21
Ağaç Dostu

eskimo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2005
Galeri: 24
Alıntı:
Bakanlığın ayı avı için verdiği izin tartışılıyor

Çevre ve Orman Bakanlığı, ''fırsatçı'' ve ''yağmacı'' olarak nitelenen bazı ayıların avlanmasına izin verdi. Bilimadamları ise, ayı avına izin verilmesini ''erken'' bir karar olarak niteliyor.........
http://www.cnnturk.com/TURKIYE/haber...haberID=407990
Dün Bekir Çoşkun'un konu ile igili köşe yazısı....
Kim ayı?
http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...6790&yazarid=2

eskimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2007, 17:20   #22
Ağaç Dostu

eskimo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2005
Galeri: 24
Kampçı arkadaşımız bir doğa sever olarak ne kadar iyi niyetli, öldürmeden çözüm arasa da
Çevre ve Orman Bakanlığı kampçılara saldırma ihtimali! olabilecek ayılar için toptan çözüm üretmiş...
Pis fırsatçı ayılara ölüm!

Düzenleyen eskimo : 17-12-2007 saat 11:32
eskimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2008, 07:55   #23
Ağaç Dostu

Centilmen ayı

İngiltere'nin Woburn Safari Parkı'nda yaşanan bir olay, duyanları şoke etti. Otomobiliyle parka gezmeye giden Azra Noonari'nin yolunu, ağzında jant kapağı olan 300 kiloluk bir ayı kesti. Ne olduğunu anlamayan kadın, ayı arabaya yaklaşınca korkup camları kapadı. Ancak Noonari, ayının otomobilin yanına gelmesiyle, ağzındaki jantın birkaç hafta önce çaldırdığına benzer olduğunu anladı. Yaşadıklarına inanamayan kadın, "Sanırım ayı jant kapağına ihtiyacımın olduğunu düşünüp böyle bir jest yaptı" dedi

Kaynak: sabah.com.tr

Eski 22-08-2008, 21:56   #24
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-04-2008
hayvanlara eziyet eden bu insan müsvettelerinin en büyük acıları derinden yaşamasını diliyorum

delidumrul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-09-2011, 19:59   #25
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Volkan Mesajı Göster
Böyle haberler duydukça insan olmaktan utanıyorum.
MEHMET YİĞİTTÜRK YAZDI: “KATLİ VACİPTİR”

http://www.odatv.com/n.php?n=katli-vaciptir-0609111200

Gerçekten böylesine yazıları okuyunca insanın insanlığından utanası gerekiyor..

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2012, 11:45   #26
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-08-2006
Galeri: 1
Alıntı:

Eklenti 16585
Metin kardeşim bu dediğin çoook eskiden değil miydi? Şimdi böyle bir meslek kalmadı yahu..

meadowsons Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-01-2013, 18:31   #27
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-01-2013
Canım Ülkemin Baba ve Kaba İnsanları.

Alıntı:

Eklenti 16585
Dostum ülkemize can kurban. Bu oynatıcılık işi sadece bizde yokmuş birçok avrupa ülkesindede varmış. Oynattıkları ayılarada bizim insanımız gibi saygılı dahi davranmıyorlarmış. Batıda hayvanlara zevk için eziyet eden bir çok millet var.

Bir arkadaşımız bizleri işyerinde tanırştırdığı arkadaşına ayı lakabı takmıştı. Lakap takılan arkadaş arnavuttu. Çok kızdırırdı onu eski yugoslavyadan bir ayı oynatma videosu bulmuştu bize izlettirdi bakın ben buna ayı diyorsam hemşerileri neler yapıyor izleyinde görün. (Aynı videoyu bulursam yazımı yazdığım şu anlarda eklerim bu videoyu.) Lakap takılan arkadaşa videoyu bizim yanımızda izletip bre mori arnavudi bre mori pis gavuri dedi. Türkler kadar cesaretiniz yok öylemi ayı oynatılır vs koptuk tabi. Ben tabi arnavut kardeşlerimize söz söylemek açısından demiyorum. Zaten ordaki videodaki adam arnavut bile değildi.

Gerrçekten bizim ayı oynatıcılarımız bile o hayvancağızı ekmek olarak görmüşler.

Ben at arabası ile soğan patates satan bir çingene amca görmüştüm zamanında. Lokantada yemek yiyorduk adam geldi içeri girdi yemeğe oturdu. Hava oldukça soğuktu. Adam yemek boyunca 3-4 kez kalktı atı sıkı sıkıya üşütmesin diye örttü birndede resmen sarılıp atı öptü adam. Biz adama helal olsun dayı hayvana iyi bakıp sevaba giryorsun. Dedik adam dedi o benim sadece ekmeğim değil çoluk çocuğumdan biri dedi. Eğerki bu lafı söylerken yüzündeki insani nuru görmüş olsaydınız inanın sizerinde gözü dolardı bizler gibi.

Mutlak şimdi bütün batılılara bir şey diyemem ama ne videolar seyrediyoruz Allah korusun.

Bence boğa güreşleri bile onların bizlerden çok daha vahşi olduğunun en büyük kanıtı. Ayı oynatmak yasak boğa öldürmek serbest. Türkler barbar onlar medeni. Derler yerine gelince ama incelemek lazım.

O ayı oynatılan yıllara mamalesef böyle bir meslek vardı sözünüzü eleştirmiyorum ******. Fakat ben oazamanlardaki insanlığı dahi özlüyorum. şimdi medenilesştikte ne oldu. Çoluk çocuğumuzu bilgisayar başından kaldıramıyoruz. Hiç bir şeyde bilmiyorlar isterse on tane üniversite bitirselerde sadece o derslere pazarlıklılar. Çok kötümserim kabul ediyorum ama, çok affedin o ayıyada bu yönde eğitim verilse sanırım derslerinden geçerli not alacak başarıyı gösterirdi.

Ne oluyor bu sözde diploma sahipleri hep gözde meslekler şubaşı bu başı yok halkla ilişkiler uzmanı oluyor.. Halkını tanımayan. Ve kibarca halkı kandırmaya çalışan halk yemeyincede siz kaçıncı çağda yaşıyorsunuz gibi terbiye dışı konuşma eğilimine girip küfrü yiyorlar milletten. Allah o küfrü edecek insanımızı bile eksik etmesin.

Adam dinini kitabını bilmiyor anasını babasını tanımıyor. gepegenç doktorun karşısına geçiyoruz ağzında sakız söyle bakim neyin var senin. Ulen bari bişe bilsende bu hareketi yapsan. en sonunda çuvalladığını görüp gülüyorsunuz. Kimsede demesin terbiyeyi aile verir hiç bir ana baba çoluk çocuğuna terbiye vermemezlik etmez.

Fakat esas terbiyeyi maalesef genel olarak toplumdan alıyoruz. medeniyet düşmanı veya gerici değilim insanların rahatlığınıda ok diyorum. Ama avrupalı bacağını açarken affedin biz direk kıçımızı açıyoruz bu kadarı fazla bize. Gende tam bozulmadık umarım dah fazla insani yönlerimiz kaybetmekte ileri gitmeyiz. Can kurban o ayı oynatılan yıllara diyorum komikte olsa

-hıdır- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2013, 20:56   #28
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halit Togay Mesajı Göster
Senelerdir dağcılık yaparım ne ayı gördüm ne kurt ne yaban domuzu.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nathan Muir Mesajı Göster
Ülkemizdeki hemen hemen bütün bölgelerdeki dağlarda kamp kurma imaknına sahip oldum. Kalabalık bir grupta olsak, 2 kişilik bir ekipte olsak bugüne kadar bırakın en ufak bir yabani hayvanı diğer saydığınız büyüklükteki bir yabani hayvan ile dahi karşılaşmadım.
Yabani hayvanlar zaten sizlerin bulunacağı bir ortama gelmezler ve siz daha onların bölgesine gelmeden kaçarlar.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Volkan Mesajı Göster
Ayıdan korkmaya gerek yok kamp alanında. Bizim ülkemizdeki ayılar saldırgan değil,

Siz siz olun, tedbiri almayı sakın ihmal etmeyin...

GÜMÜŞHANE DE AYI SALDIRISI - YouTube
Erzurum'da köyde ayı saldırısı sonrası 2 yaralandı. - YouTube
Erzurum İspirde Ayı Saldırısı - YouTube
KuzeyDoğa Derneği Ayı Saldırıları üzerine TRT 1'de - YouTube

Diğer Videolar...

Artvin'de Ayı Saldırısı
Ahlat'ta Ayı Saldırısı
Ayı vatandaşı hastanelik etti

Diğer gazete ve internet haberleri...

Bir ayı saldırısı haberi de Kars'tan
Ayının saldırısına uğrayan 2 kişiden biri öldü
Melise Köyünde Ayı Saldırısı
Hınıs Kırsalında Ayı Saldırısı
Erzurum'da Ay Saldısı
Sivas'ta ayı saldırısı: 1 ölü, 1 yaralı
Piknikte ayının saldırısına uğradı
Ayı saldırısına uğrayan adamı köpekleri kurtardı
Ayı Saldırısı
Artvin'de Yolcu Minibüsüne Ay Saldırısı
Artvin Hayvanlarını Otlatırken Ayının Saldırına Uğradı
Şavşat da Ayı Saldırısı
Yine Şavşat'ta Ayı Saldırısı
http://www.bingolonline.com/Haber/Ye...isi-41466.html
Siirt'te ayı saldırısına uğrayan vatandaş
Eruh'ta ayı dehşeti
Bitlis'te ayı saldrısı
Çamlıhemşinde Ayı Dehşeti

mrduran beğendi.
s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2013, 21:47   #29
Ağaç Dostu

çiftçi5234's Avatar

Giriş Tarihi: 29-01-2011
Trt'de bir ayı belgeseli vardı..

çiftçi5234 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2013, 21:04   #30
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Televizyondaki bir haber bülteninde bu hafta içi izlediğim bir haber, henüz kış uykusunda yatmaya hazırlanan bir anne ayı ve iki yavrusunun yiyecek bulabilmek için insanlara fazla yaklaşmalarının sonucu olarak öldürülmeleri ile ilgiliydi.

Köylüler av tüfeği ile vurulan ayıları kendilerinden birilerinin değil avlanmak için sahaya çıkan avcıların işi olabileceğinden bahsediyorlardı.

Ayı öldürmenin cezası 18000 lira olduğundan dolayı, bu ayıların varlığından tedirgin olduk, vurduk gitti diyecek değillerdi ya...Hiç inandırıcı bulmadım.

Doğa intikamını er geç alacaktır nasılsa bir şekilde, bu bilinçsizlik daha var oldukça!

mrduran beğendi.
kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024