agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Yabani Hayvanlar / Genel
(https)

Beğeni Düzeni15Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-01-2012, 10:26   #1
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Avcı doğa dostu mudur?

Konu amacından saptığı için başlığı yeniden düzenledim. Eski başlıkla alakalı olarak yaptığı spordan bahseden üyelerden özür dilerim.

Benzer bir diğer konu neredeyse sadece diyet üzerine olduğundan, bu konuyu açmak istedim. Zayıflamak için değil hoşlandığınız için yaptığınız sporlar nelerdir sn. forum üyeleri?

Ayrıca ben biraz daha kilo almak için spor yapıyorum.

Benim uğraştıklarım, avcılık, atıcılık, yüzme, birkaç yıl önce başlamış olmama rağmen kendimi geliştiremediğim serbest dalış ve evde kısa süreli yaptığım fitness. Bir ara pazar sabahları koşuyordum ama şu an yapamıyorum. İleride tekrar koşmaya başlayacağım ama.

Düzenleyen syılmaz : 23-01-2012 saat 11:38 Neden: Konu amacından saptığı için başlığı değiştirdim ama forum sayfasında hala eski başlık var. Moderatörler yardım edebilir mi?
syılmaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2012, 10:40   #2
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Avcılık bir hayvan katli olduğu için spor sayamıyorum.
Sıkıysa avcılar çıplak elle çıksınlar hayvanların karşısına.
Ateşli silahı kuşanıp bir lokma et için doğadaki canlıları yok etmenin adı spor olamaz.
Saygılar.

Jezebel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2012, 11:12   #3
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Sn. Jezebel varsa uğraştığınız bir spor onu yazın, konumuz uğraştığımız sporlar.

Eski 22-01-2012, 11:32   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Şeyi merak ettim. Kilo almak için spor yapmak...ilginç... Vurduğunuz canlının eti ile mi kilo almaya çalışıyorsunuz.

Tura Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2012, 11:40   #5
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2007
Galeri: 1
Avcılığın spor olmadığı konusunda jezebel'e katılıyorum. Avlanmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz ama öldürmek ve spor bence de pek yanyana yakışmıyor.
Bu arada yaptığım sporları merak edebilirsiniz diye; birkaç yıl öncesine kadar iyi bir uzun mesafe yüzücüsü idim. Haftada iki kez hiç durmadan 1.5 km (toplam 3km) yüzüyordum. Bir süredir bıraktım. Bunun dışında düzenli yürüyüş yaparım..

Eser İlhan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2012, 11:44   #6
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi syılmaz Mesajı Göster
Sn. Jezebel varsa uğraştığınız bir spor onu yazın, konumuz uğraştığımız sporlar.
Sadece günde 6 kilometre yürürüm.
Bu benim diğer sporlarla ilgili fikrimi beyan etmeme engel değil.

Eski 22-01-2012, 11:52   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Avcılığın spor olmadığını düşünen bizleriz.. Fakat karşımızda öyle düşünmeyen büyük bir topluluk var.. Bu bir dernek değil, gurup da değil.. Koskoca bir Federasyon var... Çoğumuz avlanmasak da bir canlının etinden faydalanıyoruz.. Bu nedenle eleştirmek çok anlamsız..

Konuya dönersek, uzun zaman motokross ve enduro ile ilgilendim.. Yaşım itibariyle şu an sadece aktif olarak yaz-kış bisiklet kullanıyorum..

selis Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2012, 11:54   #8
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı Göster
Şeyi merak ettim. Kilo almak için spor yapmak...ilginç... Vurduğunuz canlının eti ile mi kilo almaya çalışıyorsunuz.
Tespitiniz hayranlık uyandırıcı. Kilo almak için spor yapma kavramını ilk defa duyduysanız bravo doğrusu.

Belli oldu konu yaptığımız sporlar olmaktan çıkıp laf yetiştirme şekline dönüşecek.

Hiçbir şekilde et yemeyen insanların avcılığa karşı olmasını anlarım ama et yiyenler avcılığı katliam olarak gördüklerinde komik duruma düşüyorlar. Siz hiç bir mezbahayı dolaştınız mı? Belki bilmiyorsunuz söyleyeyim, yediğiniz etler tarlada yetişmiyor.

Tavuk yiyenler biliyor mu acaba, yedikleri tavuklar yaşadıkları sürece 1 gün bile olsun günışığını görmüyor. Yumurtadan çıktıktan sonra 45 günde kesime gidiyor, hareket etme şansının olmadığı bir yerde sürekli yemeye zorlanıyor, hemen büyüsün diye. Siz hiç civciv beslediniz mi bilmiyorum, ben çok besledim, 45 günde civciv tavuk olmaz, neyle besliyorlarsa artık 45 günde tavuk yapıyorlar.

Veya kedi köpek mamalarının nasıl yapıldığını biliyor musunuz? Yumurtadan yeni çıkan civcivlerin, yeni doğmuş yavru domuzların nasıl fırınlandığından haberiniz var mı?

Hem şov yapın avcılık katliam diye, hem de sizin ve evcil hayvanlarınızın besin ihtiyacı için bunların olduğundan habersiz (veya kafanızı kuma gömerek) yaşayın. Bravo hepinizi tek tek tebrik ediyorum, hayvan hayatına duyduğunuz saygıdan dolayı.

Allah bile kitabında bazı hayvanların etinden yararlanasınız diye yarattım der. Çeşitli hadislerde avın helal olduğu belirtilir. Allah serbest kılmış, siz nasıl bunu katliam, zulüm, büyük günah diye yaftalıyorsun?

Düzenleyen syılmaz : 23-01-2012 saat 11:02
Eski 22-01-2012, 11:55   #9
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selis Mesajı Göster
Konuya dönersek, uzun zaman motokross ve enduro ile ilgilendim.. Yaşım itibariyle şu an sadece aktif olarak yaz-kış bisiklet kullanıyorum..
Sn. Selis, eğer bilginiz varsa evde kullanım için eliptik bisiklet mi yoksa normal bisiklet mi tercih etmek faydalı? Eliptik bisiklet eklemlere yük bindirmemesi ve biraz daha fazla kas çalıştırması konusunda daha ideal sanki.

Açıkçası eve eliptik bisiklet mi yoksa kürek çekme aleti mi alsam diye düşünüyorum.

Eski 22-01-2012, 11:59   #10
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Konuyu tartışırken hırçınlandığınızı gördüm. Size cevap vermeyeceğim.

Tura Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2012, 12:11   #11
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı Göster
Konuyu tartışırken hırçınlandığınızı gördüm. Size cevap vermeyeceğim.
Yaşınız benden çok büyük, size saygısız davranmam mümkün değil. İlk cümlemden sonrası genele yönelik yazılmıştı.

Yine de kalbinizi kırdıysam özür dilerim.

Eski 22-01-2012, 12:14   #12
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Alıntı:
Avcılığın spor olmadığını düşünen bizleriz.. Fakat karşımızda öyle düşünmeyen büyük bir topluluk var.. Bu bir dernek değil, gurup da değil.. Koskoca bir Federasyon var... Çoğumuz avlanmasak da bir canlının etinden faydalanıyoruz.. Bu nedenle eleştirmek çok anlamsız....
Sevgili selis biz hayvanların öldürülmesine karşı olduğumuz gibi insanların da saçının teline zarar verilmesini istemiyoruz.
Ancak insan öldürmek üzere icat olunmuş silahlar, orgütlü Devletlerce kullanılan ordular v.s. organizasyonlar var.
Bu onların haklı olduğunu değil güçlü olduğunu gösterir.
Güçsüz olabilirim, bu haklı olmama engel değil.
Zekaya gelince burada IQ' sunun 135'in üzerinde olduğunu gösteren evrak sunamayan kimse diğerlerinin zekası konusunda yorum yapamaz.
İnsanlar kendi benzerlerini beğenirmiş, benzersiz olmak da fena değil ...

Eski 22-01-2012, 12:26   #13
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Eser İlhan Mesajı Göster
Avcılığın spor olmadığı konusunda jezebel'e katılıyorum. Avlanmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz ama öldürmek ve spor bence de pek yanyana yakışmıyor.
Bu arada yaptığım sporları merak edebilirsiniz diye; birkaç yıl öncesine kadar iyi bir uzun mesafe yüzücüsü idim. Haftada iki kez hiç durmadan 1.5 km (toplam 3km) yüzüyordum. Bir süredir bıraktım. Bunun dışında düzenli yürüyüş yaparım..
Sn. Eser İLHAN, ıssız ormanda ve engebeli arazide saatler süren yürüyüş, gerektiğinde yabanda gecelemek (ben hiç gecelemedim gerçi), 5 duyunuzu daha çok geliştirecek şekilde motive olmanız, reflekslerinizin gelişmesi, arkadaşlarınızla paylaşmanız ve birbirinize kendinizi emanet etmeniz, bunlar da bu işin bir parçası.

Avcılığa karşı olabilirsiniz tabi ama seviyeli yazınıza sadece saygı duymak düşer bana.

Eski 22-01-2012, 12:30   #14
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
syılmaz Anladığım kadarıyla diziniz, eklemleriniz ya da yan/çapraz bağlarınızla ilgili bir sorununuz var.. Eşim de aynı sorunla karşı karşıya.. Bildiğim kadarıyla bu durumda koşmayı bırakmanız isabetli olmuş.. Uzmanların tavsiye ettiği spor kesinlikle yüzmek.. Bacaklarınıza yük binmemesi açısından bisiklet seçimi de size kalmış..Şimdi ne kadar korursanız ileride o kadar rahat edersiniz.. Aramızda doktorlar var size bilgi verirler umarım..

Sayın, Jezebel yukarıda tavukların nasıl yetiştiği anlatılıyor.. Buca'da sadece kuzu/oğlak fırınlayan kasapların olduğu bir bölge var.. Neyin ne olduğunu hepimiz biliyoruz..İnanın şu an bunları konuşmak bile acı veriyor.. Neyse..

selis Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2012, 12:41   #15
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
syılmaz Anladığım kadarıyla diziniz, eklemleriniz ya da yan/çapraz bağlarınızla ilgili bir sorununuz var.. Eşim de aynı sorunla karşı karşıya.. Bildiğim kadarıyla bu durumda koşmayı bırakmanız isabetli olmuş.. Uzmanların tavsiye ettiği spor kesinlikle yüzmek.. Bacaklarınıza yük binmemesi açısından bisiklet seçimi de size kalmış..Şimdi ne kadar korursanız ileride o kadar rahat edersiniz.. Aramızda doktorlar var size bilgi verirler umarım..
Sn. Selis, çok şükür bir sağlık sorunum yok ama düzenli yapılan bir spor zamanla eklem sağlığıma zarar verebilecekse başka sporlara yönelmekte fayda var tabi, bunu merak etmiştim. Cevabınız için teşekkürler.

Eski 22-01-2012, 13:29   #16
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Avcılık işte bunun adı

Name:  avcılık.jpg
Views: 11988
Size:  65.1 KB

Başucundaki "adamlar" da avcı oluyor.

Eski 22-01-2012, 13:44   #17
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Hamile bir hayvanı öldürüp, karnında ki yavruyu çıkarmak avcılık değildir.

Sn. Jezebel, sizin hakettiğiniz cevapı forum kurallarına aykırı olduğu için yazamıyorum. Şahsınıza zerre kadar saygı duymuyorum, bunu da bilmenizi isterim.

Umarım moderatörler bu fotoğrafı kaldırır. Fotoğrafta ki adamların avcı olmadığı da her hallerinden belli, kumaş pantolon ellerinde not defteri ile ava çıkan yoktur herhalde.

Konunun başlığı uğraştığımız sporlar, üstte ki üyenin paylaşımı ise konuyu sabote etmekten başka birşey değil.

Eski 22-01-2012, 14:06   #18
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
"Avcılık" üzerine yazışmak isterseniz yeni bir konu açmanız daha iyi olur. Burası konu başlığına uygun olarak devam etsin...

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2012, 14:13   #19
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
"Avcılık" üzerine yazışmak isterseniz yeni bir konu açmanız daha iyi olur. Burası konu başlığına uygun olarak devam etsin...
Teşekkürler.

Eski 22-01-2012, 14:36   #20
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-12-2006
Avcılık, bu konu başlığında "spor" olarak kabul ettirilmeye çalışıldıkça itirazlar olacaktır. Avcılık bu konu başlığına uygun değil...

pomodoro beğendi.
drhegeli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2012, 14:45   #21
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi drhegeli Mesajı Göster
Avcılık, bu konu başlığında "spor" olarak kabul ettirilmeye çalışıldıkça itirazlar olacaktır. Avcılık bu konu başlığına uygun değil...
Bunun kararını kim veriyor acaba Sn. Drhegeli? Bu ülkede 3,5 milyon avcı var. Spor bakanlığına bağlı atıcılık ve avcılık federasyonu var. Dünyanın her ülkesinde avcılar ve federasyonları var. Ben de atıcılık ve avcılık federasyonunun lisanslı sporcusuyum.

Başka bir üye de boks ile uğraşıyorum dese, biri de kalkıp ay vahşet bu, spor değil dese ne olacak? Onuda mı spor olmaktan çıkartacağız? Veya biri taekwondo yapıyorum dese? Olmaz kardeşim şiddet içeren birşey spor olamaz mı diyeceksiniz?

Biri eskrim, kendo veya okçuluk ile uğraşıyorsa bunlar şiddete özendirir, yasak olmalı mı diyeceksiniz?

Veya biri balık tutuyorum dese, bu da avcılık değil mi?

Eski 22-01-2012, 14:56   #22
Ağaç Dostu

İtiraz benim, karar benim... Siz "Zevk için canlı öldüreceğim" dedikçe, benim itiraz etme hakkım var. Yasal olması, çok kişinin yapması bir ölçü değil. Siz "CİNAYET"'i savunursanız, ben "HAYIR" diye bağıracağım..

pomodoro beğendi.
Eski 22-01-2012, 15:02   #23
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
İtiraz benim, karar benim... Siz "Zevk için canlı öldüreceğim" dedikçe, benim itiraz etme hakkım var. Yasal olması, çok kişinin yapması bir ölçü değil. Siz "CİNAYET"'i savunursanız, ben "HAYIR" diye bağıracağım..
Öldürmekten zevk alan, cinayet işlemeye bayılan biri değilim, insanları neyle suçladığınızın farkında olun lütfen. Kimseye de avcılığı kabul ettirmek gibi bir gayretim yok, kimse de bana bunun yanlış olduğunu kabul ettiremez.

Sadece yaptığım sporları yazdım, konu nereye geldi. Herkes başkasıyla uğraşacağına, kendi uğraştığı sporla ilgili yazsa, konu daha bir amacına uygun olacak.

Eski 22-01-2012, 15:15   #24
Ağaç Dostu

Alıntı:
Öldürmekten zevk alan, cinayet işlemeye bayılan biri değilim...
Öldürüyorsunuz ama zevk almıyorsunuz, bayılmıyorsunuz. Gözyaşı mı döküyorsunuz? Neden öldürüyorsunuz o zaman? Nasıl bir ruh halidir bu...? Bunu neresinden hoşlanıyorsunuz?
.
.
.
Hoşlanılan sporlar arasında avcılığı sayarak nasıl bir "uygun amaç" umuyordunuz ki?

pomodoro beğendi.
Eski 22-01-2012, 15:18   #25
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Öldürüyorsunuz ama zevk almıyorsunuz, bayılmıyorsunuz. Gözyaşı mı döküyorsunuz? Neden öldürüyorsunuz o zaman? Nasıl bir ruh halidir bu...? Bunu neresinden hoşlanıyorsunuz?
.
.
.
Hoşlanılan sporlar arasında avcılığı sayarak nasıl bir "uygun amaç" umuyordunuz ki?
Aynı dilden konuşmuyoruz. Siz beni anlamıyorsunuz, bende sizi anlamıyorum. Uzatmanın daha fazla gereği yok.

Eski 22-01-2012, 15:34   #26
Ağaç Dostu

Anlamadığınızı biliyorum... Sn Tura'nın kinayesinden sonra çekilmeniz gerekirdi yoksa...

Eski 22-01-2012, 15:42   #27
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Kenara çekilen bir tip değilim. Uğraştığınız bir spor yok galiba?

Eski 22-01-2012, 15:50   #28
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Flores Mesajı Göster
Yemediğiniz kurabiye, büsküvi artıklarını çöplere atmayalım. Kabarmayan kek, kıvamını beğenmediğiniz kurabiye, büsküvi deneme sonuçlarını da çöpe değil kuşlara atalam. Eskiyen banyo lifini 10-20 cm'lik aralıklarla kesip, içine büsküvi, kurabiye vs. koyup yüksek bir yere astığınızda kuşlar için hem güvenli oluyorl. Hem de yağmur ya da kardan daha az etkileniyorlar.
Bizim hatır için yediğimiz bir kurabiye ile 3-4 serçe tıka basa doyuyor.
Bir kurabiye bir bisküvi eksik yersek, biz ölmüyoruz. Hatta daha bile iyi.
3 serçenin duasını gerçekleştiriyorsunuz.
Ağaçlar.net üyeleri bunlarla da uğraşıyor. Belki bir gün bir avcı gelir, öldürürken ağlar, tatmin olur diye...

Eski 22-01-2012, 15:57   #29
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Alıntı:
Ağaçlar.net üyeleri bunlarla da uğraşıyor. Belki bir gün bir avcı gelir, öldürürken ağlar, tatmin olur diye...
Ben de kendimce doğal hayatı korumak için çalışıyorum. Allah ömür verirse dikeceğim binlerce ağacı aşağıda ki konu başlığı altında paylaşacağım.

Antalya yaban hayatı için ağaçlandırma

Sokak hayvanlarını besleme konusunda da arkadaşlarıma gına getirecek kadar ilgiliyim. Dünyayı kendiniz gibilerden ibaret sanıyorsunuz galiba.

Eski 22-01-2012, 16:41   #30
Ağaç Dostu

Alıntı:
Dünyayı kendiniz gibilerden ibaret sanıyorsunuz galiba.
Şahsileştirip çirkinleşmeyin lütfen. Beni tanımıyorsunuz. Doğa karşıtı neyimi gördünüz? Tüm itirazlarım sizin yazdıklarınıza karşı... Şimdi de beni mi avlamaya çalışıyorsunuz? Kusura bakmayın, sizin ile bu sporu(!) oynayamacağım... Avcı konumuna ben düşerim zira, itirazlarımla çelişirim sonra...

pomodoro beğendi.
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024