agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları > Üzümsü Meyveler
(https)

Beğeni Düzeni369Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-07-2020, 15:55   #271
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi celalamca Mesajı Göster
karadeniz toprağı...herdem asidik..hatta bazı yerlerde o kadar asidik ki kireç dökerek bazik yapmaya çalışıyorlar
Celal amca; keşke orada yaşasaydık dediğim çok yer var inan ki. Lakin yapacak bir şey yok yerimiz yurdumuz belli. Biz oraya uydurmaya çalışıyoruz.

celalamca beğendi.
AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2020, 20:23   #272
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-09-2020
esflora tat olarak karşılaştırma yapabilir misiniz ? yabancı kaynaklarda geççilerin genelde tatlı olduğu, tana'nın ise ekşi olduğu yazılmış. size göre nasıl bir sıralama mevcut? türkiye şartlarında da favoriler aurora ve blizzard mı ?

mehmetengn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2020, 18:15   #273
Ağaç Dostu

esflora's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2016
Aurora çeşidi tat ve aroma konusunda en çok beğenilen çeşittir. B. Beast ve B. Blizzard Aurora'dan geliştirilmiş çeşitlerdir ve benzer özelliklerdedir. B. Beauty, Kapu ve Tana birbirine benzer tad ve aromaya sahip ve bunlar da güzel tat ve aromaya sahip. Tana ekşi değil. Hatta Kapu ve Tana diğerlerinden farklı olarak rengi mavileştikten sonra diğer çeşitler kadar beklemeden yenilebilir bir tada ulaşıyor (muhtemelen %100 Japon kökenli olduklarından). Bu çeşitlerin tamamı ticari olarak yetiştirilebilir kalitede çeşitler sadece hasat zamanları farklı.

esflora Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2021, 21:11   #274
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-08-2019
bende silginka var şimdi wojtek dikeceğim. silginka şu an yalovada çiçekten meyveye döndü kar gördü soğuklama geçirdi meyveleri merak ediyorum buradan paylaşacağım.

drfettah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2021, 20:34   #275
Ağaçsever

Tillandsia's Avatar

Giriş Tarihi: 16-06-2017
Geçen yıl aldığım altı adet honeyberry fidanım kışı geçirdiler ve şu anda üzerlerinde çiçekler var. bakalım bu sene meyvelerini yiyebilecekmiyiz.

AkisSoftware beğendi.
Tillandsia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2021, 02:45   #276
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tillandsia Mesajı Göster
Geçen yıl aldığım altı adet honeyberry fidanım kışı geçirdiler ve şu anda üzerlerinde çiçekler var. bakalım bu sene meyvelerini yiyebilecekmiyiz.
Yersiniz..
2-3 yaşından sonra meyve veriyor. Ben 2 çeşit daha temin ettim. Başka bir firmadan 3 farklı çeşit daha alıyorum. Seneye daha da büyük olurlar inşallah.

Tillandsia beğendi.
Eski 08-05-2021, 19:57   #277
Ağaçsever

Tillandsia's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware Mesajı Göster
Yersiniz..
2-3 yaşından sonra meyve veriyor. Ben 2 çeşit daha temin ettim. Başka bir firmadan 3 farklı çeşit daha alıyorum. Seneye daha da büyük olurlar inşallah.
Bende 3 yeni fide ekledim. Ayrıca saskatonlarda çok iyi durumdalar üzerleri çiçek dolu.

AkisSoftware beğendi.
Eski 09-05-2021, 19:35   #278
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Alıntı:
Bende 3 yeni fide ekledim. Ayrıca saskatonlarda çok iyi durumdalar üzerleri çiçek dolu.
Sonunda siparişi verdim. 3 tane daha yeni bal yemişi geliyor. Çok hoşuma gitti bu bitki. Hemen her tür oldu neredeyse

Eski 31-05-2021, 22:16   #279
Ağaçsever

Tillandsia's Avatar

Honeyberry'lerime nazar mı değdi nedir. Bir tanesi sanki güneşten kavrulmuş **** susuz kalmış gibi kupkuru olmuş. sebebini bir türlü anlamadım. Kışı çok güzel atlattı. Yapraklandı büyüdü çiçekler açtı. Geceleri 6-9 dereceye düşen sıcaklıklar var. Acaba sulama sularıda açık ondan mı oldu? hiç anlamadım ne oldu bu ağacıma. Bu ağacım Juganaydı. İşin kötüsü duetle birbirlerini tozlasınlar diye almıştım. Şimdi duetin yanına başka bir fide almam lazım. Acaba derin budasam kurtulur mu? Ne yapabilirim bu ağacım için?

aydemiraydın beğendi.
Eski 11-05-2022, 08:31   #280
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
Alıntı:
Honeyberry'lerime nazar mı değdi nedir. Bir tanesi sanki güneşten kavrulmuş **** susuz kalmış gibi kupkuru olmuş. sebebini bir türlü anlamadım. Kışı çok güzel atlattı. Yapraklandı büyüdü çiçekler açtı. Geceleri 6-9 dereceye düşen sıcaklıklar var. Acaba sulama sularıda açık ondan mı oldu? hiç anlamadım ne oldu bu ağacıma. Bu ağacım Juganaydı. İşin kötüsü duetle birbirlerini tozlasınlar diye almıştım. Şimdi duetin yanına başka bir fide almam lazım. Acaba derin budasam kurtulur mu? Ne yapabilirim bu ağacım için?
ben hangi çeşidi duysam edindim fakat çoğu kurudu. iklimimize ve topragımıza çevredeki hastalıklara dayanıklı değiller.

en sağlıklı düet ve ismini kaybettiğim bir çeşit çok sağlıklı.

geçen sonbaharda WOJTEK,ZOJKA ve SİLGİNKA çeşitlerini diktim. bu bahar wojtekler sizin tanımladığınız gibi kurudu. diğerleri şimdilik fena değil.

ben bu zamana kadar yılbaşı çelikleriyle bal yemişi ürettim fakat bundan sonra tohumla üretip en dayanıklıları seçeceğim. yoksa fidancıların esiri olacağız.

aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2022, 22:07   #281
Ağaçsever

Tillandsia's Avatar

Ben sorunun nedenini çözdüm sonradan. Benim fidanı söküp köküne baktım. Beyaz kıvrık kurt vardı ve tüm kökleri yenmişti. Sonrasında da zaten bahçede bir sürü fide ve fidanlarım bu şekilde öldü.

Eski 13-05-2022, 10:10   #282
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
Alıntı:
Ben sorunun nedenini çözdüm sonradan. Benim fidanı söküp köküne baktım. Beyaz kıvrık kurt vardı ve tüm kökleri yenmişti. Sonrasında da zaten bahçede bir sürü fide ve fidanlarım bu şekilde öldü.

üzüldüm.

aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024