agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları > Üzümsü Meyveler
(https)

Beğeni Düzeni2180Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-07-2020, 14:38   #2041
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi melihcevik Mesajı Göster
Maalesef o kadar kötü, bende çok heves ederek aldım ama kapladığı yere yazık diye düşünüyorum. Çok hızlı büyüyor ve sürgün veriyor, 3 - 4 ayda neredeyse 5 katı alana yayıldı ama 2 adet meyve verdi. Zaten kısıtlı alanım olduğu için seneye o alanı başka bir türe ayırmayı planlıyorum.

Not: görüntü olarak hoş bir çalı küçük bir orman gibi, sanırım tek güzel yanı bu.
Kaç kök var elinizde ?

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2020, 10:47   #2042
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2020, 21:57   #2043
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-05-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Resulgur Mesajı Göster
Kaç kök var elinizde ?

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
20 kök kadar oldu, isterseniz gönderebilirim.

melihcevik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2020, 01:02   #2044
Ağaçsever

lime&mint's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lime&mint Mesajı Göster
chester bögürtlen fidanı hakkında bilgisi olan var mı?
Dikeli1 sene olmuş.Dikensiz bir çeşit. Bulundugu yer çok güneş almıyor. Bu sene bekledigim gibi meyve vermedi ama çok iyi gelişim gösterdi.

Anlamadıgım bir şekilde iki koldan birisi bu sene kurudu.

aydemiraydın beğendi.
lime&mint Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2020, 11:51   #2045
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lime&mint Mesajı Göster
Dikeli1 sene olmuş.Dikensiz bir çeşit. Bulundugu yer çok güneş almıyor. Bu sene bekledigim gibi meyve vermedi ama çok iyi gelişim gösterdi.

Anlamadıgım bir şekilde iki koldan birisi bu sene kurudu.
arkadaşım, ben ne duyduysam her çeşit fidan aldım. en sonunda 2 çeşit bıraktım. tayberry ve ruben, ikisi de çok verimli.

Emine Akman beğendi.
aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2020, 22:35   #2046
Ağaçsever

lime&mint's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aydemiraydın Mesajı Göster
arkadaşım, ben ne duyduysam her çeşit fidan aldım. en sonunda 2 çeşit bıraktım. tayberry ve ruben, ikisi de çok verimli.
Rubeni araştırayım belki alırım bir tane.

Chester daha küçük iyice büyümedi bu sene uzadı bayagı.

Ruben cinsinin dik uzaması nedeniyle bakacagım.

Eski 29-05-2021, 14:52   #2047
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Gerçekten izmirde bu bitkilerin her cinsine yaranmak zor.
Böğürtlenler şimdilik yeşil , olgunlaşma belki Ağustos’ta belki Eylülde.
Ahular atakta, yiyoruz 1 aydır.
Elimden geldiği kadarıyla bol sulama yapıyorum.
Ürün veriyor ama hala benim hayalimdeki ahududu bahçesi değil , olmadı.
Tamam İzmir, tamam çok sıcak, ama çok değil istediğim 4 sıra Ahududu.
Bu kadar.

Name:  F0D3B0CB-5563-4A4C-8A12-6E9BD1CB0AF0.jpg
Views: 936
Size:  52.2 KB

Name:  85B0B6C4-89A0-4519-B1D8-9BBC42807947.jpg
Views: 864
Size:  60.7 KB

Sisleme şeklinde uygulama yapan var mı?
Hava mı çok kuru acaba?
Gün içinde iki kere sisleme yapsam tepeden nefes aldırır mı bitkilere?
Aklımda böyle sorular var, muhatap yok ...

Emine Akman, Muda, TCM ve 2 kişi beğendi.
Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2021, 11:21   #2048
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Reubeni hafife almışım.
Hızlı gidiyor ve olgunlaşma varsa tadı çok güzel.
İlk kavanoz ahududu reçelimiz, az şekerli , hemen tüketiciye sunuldu.

Name:  0503CF9A-B60C-4BEE-A8A8-05D5559454AE.jpg
Views: 821
Size:  57.1 KB

Name:  BBF601A3-4707-47A6-B394-3DCCB0BDCCB7.jpg
Views: 803
Size:  40.1 KB

Name:  722EC909-37F7-4B61-ADFA-6FD9735ACA74.jpeg
Views: 783
Size:  27.1 KB

Tadı ve kokusu da güzel oldu.

Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2021, 10:41   #2049
Ağaçsever

Tillandsia's Avatar

Giriş Tarihi: 16-06-2017
Bahçeye reuben, chester, brazos, karaka, boysanberry dikensiz bir çeşit, Bursa2 dedikleri çeşitlerden geçen yıl dikmiştim. En erken meyve veren brazos oldu. Meyveleri hem çok iri hemde çok lezzetli. Şu an bahçede favorim o. Reuben çok övülmüş bu sitede. Ama kışın üst aksam tamamen üşüyüp kökten yeniden sürgün verince meyve oluşumu daha yeni gerçekleşiyor. Boysanberry üzerinde bir kaç meyve vardı, oldukça lezzetli meyveleri var. Karakayı bu yıl diktim. O yüzden onun hakkında yorumları ancak gelecek sene yapabilirim. Diğer çeşitlerin üzeri meyve dolu ama henüz olgunlaşan yok. İnşallah kış gelmeden onlarda olgunlaşırlar. Bu şartlarda hem erkenci olması hemde meyve lezzet ve büyüklüğü açısından favorim Brazos. Biraz dikenli ama olsun, değer.
Bu arada Chester'in hakkını yemişim. Üstü meyveden yıkılıyor. Yavaş yavaş olgunlaşmaya başladılar. Şu anda en fazla meyve veren çeşit. Daha ikinci yılında bu kadar ürün çok iyi.
Ahududu olarak Merker, heritage ve lazska çeşitlerinden geçen yıl dikmiştim. Bu sene üzerlerinde çok az meyve vardı. Yeni çıkan dallarında henüz çiçeklenme yok. Artık seneye bekleyip göreceğiz. Eski bahçemde çeşidini bilmediğim bir ahududu var. Haziran temmuz gibi bir önceki yılın dallarından meyve veriyor. Ağustos-eylül aylarında ise yeni dallarında meyveler oluşuyor. Hem çok lezzetli hem de çok verimli. Neredeyse kar yağana kadar üstü meyvelerle dolu oluyor.

Düzenleyen Tillandsia : 16-08-2021 saat 21:22
Tillandsia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2021, 01:08   #2050
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-12-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tillandsia Mesajı Göster
Bahçeye reuben, chester, brazos, karaka, boysanberry dikensiz bir çeşit, Bursa2 dedikleri çeşitlerden geçen yıl dikmiştim. En erken meyve veren brazos oldu. Meyveleri hem çok iri hemde çok lezzetli. Şu an bahçede favorim o. Reuben çok övülmüş bu sitede. Ama kışın üst aksam tamamen üşüyüp kökten yeniden sürgün verince meyve oluşumu daha yeni gerçekleşiyor. Boysanberry üzerinde bir kaç meyve vardı, oldukça lezzetli meyveleri var. Karakayı bu yıl diktim. O yüzden onun hakkında yorumları ancak gelecek sene yapabilirim. Diğer çeşitlerin üzeri meyve dolu ama henüz olgunlaşan yok. İnşallah kış gelmeden onlarda olgunlaşırlar. Bu şartlarda hem erkenci olması hemde meyve lezzet ve büyüklüğü açısından favorim Brazos. Biraz dikenli ama olsun, değer.
Bu arada Chester'in hakkını yemişim. Üstü meyveden yıkılıyor. Yavaş yavaş olgunlaşmaya başladılar. Şu anda en fazla meyve veren çeşit. Daha ikinci yılında bu kadar ürün çok iyi.
Ahududu olarak Merker, heritage ve lazska çeşitlerinden geçen yıl dikmiştim. Bu sene üzerlerinde çok az meyve vardı. Yeni çıkan dallarında henüz çiçeklenme yok. Artık seneye bekleyip göreceğiz. Eski bahçemde çeşidini bilmediğim bir ahududu var. Haziran temmuz gibi bir önceki yılın dallarından meyve veriyor. Ağustos-eylül aylarında ise yeni dallarında meyveler oluşuyor. Hem çok lezzetli hem de çok verimli. Neredeyse kar yağana kadar üstü meyvelerle dolu oluyor.
Merhabalar.deneyimlerinizi paylastiginiz için teşekkür ederim. Piyasada birçok çeşit meyve fidani var ancak tatları, gelişimleri hakkında pek gerçekçi bilgi yok . Ben de iki yıl önce bahçeye reuben,bursa ,chester böğürtlen ve mekeer ahududu diktim(tüplü).hepsinden de ilk yılında
birazcik meyve aldım.sonraki yıllarda kök yapısı geliştikçe meyve tutumu ve kalitesi arttı.ruben meyvesi çok iyi.yeni sürgünün ucunda çiçek oluştu ancak aşırı sıcaktan dolayı meyveye dönmedi.gecen yılın sürgunünde meyveler bittikten sonra dipten kestim,yeni sürgünün tepesini aldım.ve baktım yanlardan çiçek açmış.asiri sıcaklıktan dolayı kuruyacak

Vedart Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2021, 01:17   #2051
Ağaçsever

Balkonda böğürtlen ahududu

Haziranda tüplü olarak aldığım siyah ahududu,tayberry ve karaka böğürtlen çok iyi gelişti

Eklenen Resimler

Eski 19-08-2021, 23:33   #2052
Ağaçsever

Yeni siparişim ve hayal kırıklığı

Farklı bir siteden ilk kez ahududu ve Bektaşi üzümü sipariş verdim.lazska,fallgold ve autum bliss.kargo paketi rezalet.fidanlara destek çubuğu yerleştirilmemiş,bayağı zarar görmüşler.daha önce başka siteden istediğimde böyle sorunlarla karsilasmamıştım.yani bu kadar nadir çeşitleri getiriyorlar ne güzel ama bir paketlemeyi yapamıyorlar

Eklenen Resimler

aydemiraydın beğendi.
Eski 08-09-2021, 13:46   #2053
Ağaçsever

lime&mint's Avatar

Ahududu hep dikenli oluyor sanırım. Ben bir tane komşudan aldım ana gövdesinde küçük kırmızı dikenleri var.

Meyvenin aroması güzel.Bögürlenden daha çok sevdik ama daha vrimli ve düzgün birçeşit bakıyorum ama sanırım hepsi dikenli. Bögürtlende oldugu gibi dikensiz çeşit yok sanırım.

Chester bögürtlen var mesela bildiginiz dut gibi.Ahududu aromasını daha çok sevdik. Bildiginiz şekerlerde ki aroma.

Ben diktigim cinsin adını bilmiyorum ama verimi az geldi.Gerçi daha 1 yaşında. İstanbulda soguk olmuyor sadece bulundugu yer güneş alıyor ve biraz rüzgarlı ama sanki arada kuruyor.

Birde sagından solundan yeni fidan çıkıp duruyor.Bu istemedigim bir şey.Chesterda böyle bir durum yok.

Aroması güzel,verimli bir ahududu çeşidi önerebilecek var mı?

Eski 08-09-2021, 16:27   #2054
Ağaç Dostu

CornusMas's Avatar

Giriş Tarihi: 03-08-2016
Galeri: 5
Ahududunun kökleri çok yıllık olmasına rağmen toprak üstündeki kısımları iki yıllıktır. Birinci yaşındaki sürgünlere primocane, ikinci yılındaki sürgünlere floricane adı verilir. Bazı türler primocane sürgünlerden meyve verirken bazıları ilk yaşındaki sürgünlerde meyve vermez sadece floricane (iki yaşındaki) sürgünlerden meyve verir.

Ahududunun toprak üstü sürgünleri ikinci yaşından sonra kurur. Bu nedenle bitkinizin "sağından solundan fidan çıkıp durması" çok önemlidir. Eğer bunu istemiyorsanız ahududu ekmemeniz gerekir.

Ahududular genellikle çok verimlidir. Bir yaşındaki bitkiden çok şey beklemeyin. Biraz bekleyin, yayılıp güçlendikten sonra bol verim alırsınız. Yaz ayları boyunca sık sık sulamayı ihmal etmeyin.

CornusMas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-09-2021, 19:01   #2055
Ağaçsever

lime&mint's Avatar

Talking

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi CornusMas Mesajı Göster
Ahududunun kökleri çok yıllık olmasına rağmen toprak üstündeki kısımları iki yıllıktır. Birinci yaşındaki sürgünlere primocane, ikinci yılındaki sürgünlere floricane adı verilir. Bazı türler primocane sürgünlerden meyve verirken bazıları ilk yaşındaki sürgünlerde meyve vermez sadece floricane (iki yaşındaki) sürgünlerden meyve verir.

Ahududunun toprak üstü sürgünleri ikinci yaşından sonra kurur. Bu nedenle bitkinizin "sağından solundan fidan çıkıp durması" çok önemlidir. Eğer bunu istemiyorsanız ahududu ekmemeniz gerekir.

Ahududular genellikle çok verimlidir. Bir yaşındaki bitkiden çok şey beklemeyin. Biraz bekleyin, yayılıp güçlendikten sonra bol verim alırsınız. Yaz ayları boyunca sık sık sulamayı ihmal etmeyin.

Elimizde ki ahudunun cinsini bilmiyorum ama tad ve aromasını begendik.Yeni bir çeşit almaya gerek yok o zaman.

Ben bögürtlende oldugu gibi dikensiz ve etrafa yayılmayan bir cins vardır diye düşündüm ama anlaşılan öyle bir ahududu yok.

Verdiginiz degerli bilgiler için teşekkür ederim.

Eski 20-09-2021, 21:37   #2056
Ağaçsever

Tillandsia's Avatar

Merhaba, ahudududa dikensiz çeşitler var. Ama ben veriminden Erzurum şartları için memnun kalmadım . Aslında erkenci bir çeşit haziran, temmuz gibi meyveler olgunlaşıyor fakat verim az. Ayrıca bahçeye merker, lazska ve heritage çeşitlerini geçen yıl diktim. Bunlar bu sene bol bol yeni dallar verdi. Henüz meyvelerini görmedim. Bizim bahçenin en verimlisi dikenli bir çeşit. İsmini bilmiyorum. Seneler önce arkadaş Erzurum'un ilçelerinden 2 fide getirmişti. Şu an her yeri sardı. temmuz gibi eski dallarından meyve veriyor, ağustos sonu gibi ise yeni dallarından meyveler vermeye başlıyor. Hem çok verimli, hemde çok lezzetli. Geçen yıl siyah ahududu fideside dikmiştim. Tadını pek beğenmedim. Bölgeler çok farklı olunca bu bilgiler işinize yarar mı bilemiyorum. Umarım çeşit araştıran arkadaşların işine yarar.

Eski 29-10-2021, 19:35   #2057
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-09-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Vedart Mesajı Göster
Farklı bir siteden ilk kez ahududu ve Bektaşi üzümü sipariş verdim.lazska,fallgold ve autum bliss.kargo paketi rezalet.fidanlara destek çubuğu yerleştirilmemiş,bayağı zarar görmüşler.daha önce başka siteden istediğimde böyle sorunlarla karsilasmamıştım.yani bu kadar nadir çeşitleri getiriyorlar ne güzel ama bir paketlemeyi yapamıyorlar
Firmanın adını verebilir misiniz esflora dan Yaptigim alisveriste bu sekilde bir sıkıntı yaşamıştım bende bir daha tövbe ettim bu firmadan alisveris yapmayi

onur62 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2021, 00:43   #2058
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi onur62 Mesajı Göster
Firmanın adını verebilir misiniz esflora dan Yaptigim alisveriste bu sekilde bir sıkıntı yaşamıştım bende bir daha tövbe ettim bu firmadan alisveris yapmayi
Evet aynı siteden almışız.fidanlar hastalıklı,paketleme sıfır.sonuc hüsran.sadece lazska ahududu kaldı o da iyi gelişmedi.

onur62 beğendi.
Eski 30-11-2021, 16:18   #2059
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-11-2019
Ahududu fidanı almak istiyorum.Ancak güvendiğim sitede bulamıyorum.Tavsiye edebileceğiniz siteler var mıdır.

pavel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2021, 19:04   #2060
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pavel Mesajı Göster
Ahududu fidanı almak istiyorum.Ancak güvendiğim sitede bulamıyorum.Tavsiye edebileceğiniz siteler var mıdır.
Fidandeposu.com'dan alabilirsiniz.ancak çeşit az.stok az ya da hiç yok.

pavel beğendi.
Eski 05-12-2021, 19:54   #2061
Ağaçsever

Tillandsia's Avatar

Ben çok farklı sitelerden fideler aldım. Son üç yıldır en çok Fidan deposundan memnun kaldım. Özellikle paketleme çok iyi. Fiyatlarıda diğer sitelerden daha ucuz. Çiçeklerde ise Zen garden pahalı ama paketleme çok iyi. Gerçi gönderilen fideler biraz çelimsiz oluyor ama bu çeşitleri başka sitelerden bulma ihtimali yok. 1001 fidanda iyi paketlemede biraz zayıflar. Esflora da çeşit çok, fakat dezavantajları pahalı ve paketleme kötü. Bu sitede forumlardan birinde görmüştüm online alışverişleri karşılaştırmışlardı. Ben fidan deposunu orada görmüştüm. ve 3 yıldır yaptığım tüm alışverişlerimde beni her zaman memnun ettiler. Sizede tavsiye ederim

Eski 07-12-2021, 13:58   #2062
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Alıntı:
Fidandeposu.com'dan alabilirsiniz.ancak çeşit az.stok az ya da hiç yok.

fidandeposunda çeşit boldur ve arazine göre anaç seçebilirsin. fidanlar kaliteli ve ucuz ambalaj mükemmel olduğu için çok hızlı bir satış olmaktadır. fidan almak isteyenler satışları sürekli takip etmektedir.

Tillandsia, onur62 ve pavel beğendi.
Eski 07-12-2021, 18:18   #2063
Ağaçsever

[QUOTE=aydemiraydın;1612374]fidandeposunda çeşit boldur ve arazine göre anaç seçebilirsin. fidanlar kaliteli ve ucuz ambalaj mükemmel olduğu için çok hızlı bir satış olmaktadır. fidan almak isteyenler satışları sürekli takip etmektedir.[/QUOTE

Ben sadece ahududu fidanı için söylemiştim.bizzat kendileri söyledi eksiğimiz var diye.surekli bakıyorum siteye .bir iki çeşit oluyor diğerleri yok..bogurtlende öyle değil .yeni çeşitler gelmiş ve stok durumu iyi. fidan kalitesini tartışmaya gerek yok. Standartların üzerinde hizmet veriyorlar.

aydemiraydın ve onur62 beğendi.
Eski 08-12-2021, 08:04   #2064
Yeni Üye

Alıntı:
Evet aynı siteden almışız.fidanlar hastalıklı,paketleme sıfır.sonuc hüsran.sadece lazska ahududu kaldı o da iyi gelişmedi.
Bende 4 farkli ahududu fidani almistim 3 ü gitti sadece 1 i kaldı bunu sordugumda şeyma hanım diye birisinden dayak yemedigim kalmıştı o saatten sonra esflora guvenilmezler listesine eklenmis oldu tarafımca.tavsiye ettiğim firma fidan deposu ama cesit az ne yazikki ozellikle ahududu fidaninda

aydemiraydın ve Vedart beğendi.
Eski 08-12-2021, 08:11   #2065
Yeni Üye

Uzun suredir saaskaton berry fidani almak istiyordum olumsuz elestirilerin bolca oldugu bursatarim markette bulabildigim icin oradan istettim umarım hayalkirikligina ugramam..

aydemiraydın ve Vedart beğendi.
Eski 08-12-2021, 21:21   #2066
Ağaçsever

Tillandsia's Avatar

Alıntı:
Uzun suredir saaskaton berry fidani almak istiyordum olumsuz elestirilerin bolca oldugu bursatarim markette bulabildigim icin oradan istettim umarım hayalkirikligina ugramam..
Fidan deposunda stokta olmayanlar için stoğa girince uyarı kısmını tüm seçenekler için yaparsanız stoklara girdikçe haberiniz olur. Ben bu şekilde bir çok çeşidimi tamamladım. Saskaton'ları 1001 fidandan almıştım. Oraya bakabilirsiniz.

Eski 09-12-2021, 10:33   #2067
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Alıntı:
Bende 4 farkli ahududu fidani almistim 3 ü gitti sadece 1 i kaldı bunu sordugumda şeyma hanım diye birisinden dayak yemedigim kalmıştı o saatten sonra esflora guvenilmezler listesine eklenmis oldu tarafımca.tavsiye ettiğim firma fidan deposu ama cesit az ne yazikki ozellikle ahududu fidaninda
ben de çok fidan almıştım onlardan çoğu kurudu bi kısmı da başka çeşitler çıktı. bir de çok pahalı almak ağrıma gitti.

Vedart ve onur62 beğendi.
Eski 09-12-2021, 10:34   #2068
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Alıntı:
ismine doğruysa fidanlar smoky çeşidi çok tatlı.

onur62 beğendi.
Eski 09-12-2021, 10:36   #2069
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tillandsia Mesajı Göster
Fidan deposunda stokta olmayanlar için stoğa girince uyarı kısmını tüm seçenekler için yaparsanız stoklara girdikçe haberiniz olur. Ben bu şekilde bir çok çeşidimi tamamladım. Saskaton'ları 1001 fidandan almıştım. Oraya bakabilirsiniz.
1001 fidandan bende aldım fakat oradaki çeşitler tatlı değil. yabani çeşitler.

Tillandsia, Vedart ve onur62 beğendi.
Eski 09-12-2021, 18:46   #2070
Ağaçsever

Tillandsia's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aydemiraydın Mesajı Göster
1001 fidandan bende aldım fakat oradaki çeşitler tatlı değil. yabani çeşitler.
Bu sene smoky çeşidini bende alayım, bulabilirsem eğer. Esflora fidanları konusunda haklısınız. Çok pahalılar hem de çok küçükler, ambalajlama ve etiketlemede kötü. fidan deposundan gelen fidanlar ise neredeyse onların iki katı kadar. Ambalajlamayı mukayese bile etmiyorum. Fidan deposu bu konuda tartışmasız en iyilerden diyebilirim

Etiketler
ahududu, böğürtlen

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024