agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları > Üzümsü Meyveler
(https)

Beğeni Düzeni6Beğeniler
  • 2 Gönderen Murat Dönmez
  • 3 Gönderen AkisSoftware
  • 1 Gönderen EAkpınar

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-03-2020, 19:40   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-11-2018
Çilek Koleksiyonu

Merhaba arkadaşlar,
Size geçen hafta yaşadığın kötü bir olayı anlatacağım. 3 yıldır topladığım çilek çeşitlerim vardı ve çileklerin saksıya uygun olmadığına karar verince dedemgilin bahçenin ufak bir köşesine geçen sene dikmiştim. Geçen hafta bitkilerin durumunu kontrol etmek için gittim. Çileklerin olduğu kısıma gittiğimde başımdan aşağı kaynar sular döküldü o kadar zaman toplamaya uğraştığım çileklerim toprağın içine karışmıştı. Dedem, kuzenime ve babasına bahçeyi çapa makinesiyle çapalamasını söylemiş onlar da dikkat etmemişler galiba benim çileklere olan olmuş. O gün sinir krizi geçirdim, acile gittim, sakinleştirici iğne yaptılar, başkası için önemli olmayan şeyler sizin çok canınızı yakabiliyor. Çok canım yandı. Çileklerimi o halde düşününce bile çok üzülüyorum. O kadar emek o kadar can boşuna gitti, hiç oldu. Neden bunları buraya yazdım?
Birincisi, acımı paylaşmak ve beni anlayabilecek insanlar bulmak için
İkincisi, yorulmuş hissediyordum ve aslında pes edecektim tekrar aynı türleri nasıl bulacağımı bilemiyordum sonra burası aklıma geldi.
Sizde benim gibi çilek yetiştiriyorsanız ve fide paylaşmak isterseniz yazın lütfen en azından çilekle ilgili bilgi paylaşırsanız sevinirim. Bende minik dağ çilekleri ve birkaç tür kaldı. Osmanlı çilekleri hep gitmiş sizde neler var merak ediyorum.

devrann ve AkisSoftware beğendi.
Murat Dönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2020, 19:58   #2
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Murat DÖNMEZ Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar,
Size geçen hafta yaşadığın kötü bir olayı anlatacağım. 3 yıldır topladığım çilek çeşitlerim vardı ve çileklerin saksıya uygun olmadığına karar verince dedemgilin bahçenin ufak bir köşesine geçen sene dikmiştim. Geçen hafta bitkilerin durumunu kontrol etmek için gittim. Çileklerin olduğu kısıma gittiğimde başımdan aşağı kaynar sular döküldü o kadar zaman toplamaya uğraştığım çileklerim toprağın içine karışmıştı. Dedem, kuzenime ve babasına bahçeyi çapa makinesiyle çapalamasını söylemiş onlar da dikkat etmemişler galiba benim çileklere olan olmuş. O gün sinir krizi geçirdim, acile gittim, sakinleştirici iğne yaptılar, başkası için önemli olmayan şeyler sizin çok canınızı yakabiliyor. Çok canım yandı. Çileklerimi o halde düşününce bile çok üzülüyorum. O kadar emek o kadar can boşuna gitti, hiç oldu. Neden bunları buraya yazdım?
İkincisi, yorulmuş hissediyordum ve aslında pes edecektim tekrar aynı türleri nasıl bulacağımı bilemiyordum sonra burası aklıma geldi.
Sizde benim gibi çilek yetiştiriyorsanız ve fide paylaşmak isterseniz yazın lütfen en azından çilekle ilgili bilgi paylaşırsanız sevinirim. Bende minik dağ çilekleri ve birkaç tür kaldı. Osmanlı çilekleri hep gitmiş sizde neler var merak ediyorum.
Acınızı paylaşmak için yazıyorum. Bu gibi durumları hemen hemen hepimiz biliyoruz ve karşılaşmışızdır. İnşallah kolayca toplarlarsınız çeşitleri de kendinizi de...

Toprağa karışan çileklerin kökleri kolay kolay ölmezler. Kontrol edebilirseniz ufacık kök bile kalsa tekrar çimlenecektir...

AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2020, 21:24   #3
Ağaç Dostu

tropikalist's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2019
Sizin adınıza çok üzüldüm benimde açan çiçeklerin koleksiyonu aynı şekilde heba olmuştu çok zor bende biliyorum

Geçmiş olsun

tropikalist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2020, 10:51   #4
Ağaç Dostu

EAkpınar's Avatar

Giriş Tarihi: 13-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Murat DÖNMEZ Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar,

Başınıza gelenlere çok üzüldüm. Bunca emeğin heba olması insanın çok ağrına gidiyor. Zengarden de pekçok çeşit çilek var. Bi baksanız derim. Belki aradığınız fide ya da tohumları bulma imkanınız olur.

tropikalist beğendi.
EAkpınar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024