agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/)
-   -   Akvaryumda kaktüs bahçesi (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/5350.htm)

redpapillon 04-08-2007 16:50

Akvaryumda kaktüs bahçesi

Geçen hafta dükkanda dört aydır ugraştığım bitki akvaryumum vardı.Dükkana gelen bir müşterim çok beğendiğini söyledi yok bitkileri çok güzel olmuş akvaryum güzelmiş diyip durdu.Bende dükkan akşam olunca dükkanı kapattım.Sabah eşimle dükkana geldiğimde akvaryumun çatladığını görünce şok geçirdim.Güzelim akvaryum çatlamıştı.Eşim akvaryumu kaktüs bahçesi yapmamamızı önerdi.Bir yapı marketten değişik kaktüsler aldık ve akvaryumun içine yerleştirdik.Görüntü olarak çok güzel ama inşallah bu seferde bir şey olmaz.Akşam resmini çekip yarın siteye koyucam umarım sizlerde beğenirsiniz.

ataser 05-08-2007 14:38

ben merak ettim valla
4 gözle bekliyorum

nuitari 07-08-2007 15:33

Hani nerde foto foto beklioz senden ona göre bişiler bende ayarlıcam:D

Mine Pakkaner 07-08-2007 15:40

Nuitari hoşgeldin, ancak forumda olmazsa olmaz kural yeni gelenin kendini tanıtması ve düzgün Türkçe kullanması.

GLCN 17-08-2007 23:53

Evet hani nerde foto kaç ay geçmiş bi kere yazılmış bidaha gelen giden yok..Olmaz ama merak ediyoruz burda...:)))

redpapillon 24-08-2007 21:03

Arkadaşlar kusura bakmayın 2 haftadır yoktum en yakın zamanda fotografları ekliyecegim.

menekşemehtap 13-12-2007 00:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi redpapillon (Mesaj 146200)
Arkadaşlar kusura bakmayın 2 haftadır yoktum en yakın zamanda fotografları ekliyecegim.

Bu mesajın üzerine 4 ay geçmiş ama hala resim yok oysa bende çok merak etmiştim.Sanırım kaktüslerin dikeni kalan akvarmuyu kırıp geçti :D

İklimsiz 13-12-2007 10:33

Akvaryumda kaktüs bahçesi alt başlığını heyecanla açan benim gibi hayal kırıklığına eminim uğruyordur:( Gözler resim arıyor, üzerinden dört ay geçmiş, başlığı açan ortada yok:mad:

günsu 13-12-2007 11:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi menekşemehtap (Mesaj 184223)
Bu mesajın üzerine 4 ay geçmiş ama hala resim yok oysa bende çok merak etmiştim.Sanırım kaktüslerin dikeni kalan akvarmuyu kırıp geçti :D

:D:D
fotoğraf eklicez deyip bizi fotoğrafsız bırakıyorlar.hüüüü

caretta 13-12-2007 16:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi günsu (Mesaj 184311)
:D:D
fotoğraf eklicez deyip bizi fotoğrafsız bırakıyorlar.hüüüü

Bende de eski bir akvaryum var ve eski bürodan bahçeye taşıdım.Artık benim kaktüs akvaryumun resmine bakarsınız yapınca :))

menekşemehtap 13-12-2007 23:59

Aman caretta sakın sende bizi 4 ay bekletme.Bu fikir benim çok hoşuma gitti ne güzel derli toplu kaktüsler bir arada olur. Ama bunun için ben akvaryum almam lazım :D hazırda yokta.

menekşemehtap 03-01-2008 16:55

1 Eklenti(ler)
Arkadaşlar bu sitenin http://www.infojardin.com/galeria/sh...&size=big&cat=
galeri bölümünde gezinti yaparken çok da merak ettiğim akvaryumda kaktüs nasıl olur sorusuna cevap buldum. Konuyu açan arkadaşımız cevap vermemişti vereceğede benzemiyor bende ekleyim dedim.
Bu arada sitede çok da güzel kaktüsler var.

ataser 06-01-2008 02:13

Bence saçma olmuş, saksıları koymuş içine tamam demiş, belki direk karışım hazırlayıp içine daha doğal bir görüntü ile dikselerdi daha hoş olabilirdi, yanına bir de iguana:)

bahtiyar02 11-01-2008 18:25

ataser dostum ne olursa olsun dostumuz çok güzel bir şey yapmış ve bize düşen yanlışları varsa düzeltmesine yardımcı olmak.ona köstek olmak değil.senin beğendiğini bir başkası beğenmeyebilir ama sonuçta ******* çok güzel olmuş.fikrinizi daha güzel ifade edebilirdiniz.
menekşemehtap arkadaşım çok güzel olmuşellerine sağlık
saygılar

menekşemehtap 11-01-2008 22:05

Bahtiyar abi, abi diyorum yaşınıza hürmeten. Konuyu yanlış anlamışsınız ben bu resmi alıntı yaptım yabancı bir siteden yani fikirde benim değil eleştiride. Sevgili ataser de fikir belirtmiş hatta iguana fikri beni çok güldürmüştü.

bahtiyar02 11-01-2008 23:16

Aslında ben sizden ve ataser dostumdan özür dilerim. Konuya biraz daha dikkatli bakmam lazımdı. İkaz ettiğiniz için ayrıca teşekkür ederim

caretta 25-01-2008 13:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi menekşemehtap (Mesaj 184588)
Aman caretta sakın sende bizi 4 ay bekletme.Bu fikir benim çok hoşuma gitti ne güzel derli toplu kaktüsler bir arada olur. Ama bunun için ben akvaryum almam lazım :D hazırda yokta.

Ben düzenledim MenekşeMehtap..Yalnız umduğum kadar gösterişli olmadı belki de bitkiler büyüdükçe güzelleşecek.Camı çok kirli kaktüsler ıslanmasın diye yıkayamadım.Sanırım haftasonu resimlerim..

caretta 28-01-2008 00:07

eski akvaryum

1 Eklenti(ler)
Bugün resimledim..

asumandilek 20-10-2011 02:17

1 Eklenti(ler)
Bence saksı şeklinde değil de direk ekildiğinde daha hoş durabilirdi arkadaşımızın çalışması. Çok uzun zaman geçmiş konunun üstünden lakin ben yine de yeni denemeler için fikir olur diye eklemek istedim bu düzenlememi.

Eklenti 251796

Bunu 2 sene önce yapmıştım. İnanılmaz gelişti kaktüsler içinde. Fakat bizim akvaryum biraz ince mi geldi ne, su ve toprak fazla gelmiş olacak ki zamanla çatladı ve çatlak büyümeye başlayınca o kırılıp birine bir zarar vermeden biz onu boşalttık. Biraz daha kalın bir akvaryum camı ile muhteşem dizaynlar yapılabilir bence.

MİRBE 20-10-2011 21:46

Asuman hanım elinize sağlık çok güzel görünüyorlar..

Bende de var boşta akvaryum ancak camda yeşillenme olacağından dolayı hiç cesaret edemedim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024