agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/)
-   -   akçabardak / Kaktüs ve Sukulentlerim (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/34637.htm)

akçabardak 09-09-2014 16:51

3 Eklenti(ler)
Echeveria setosa

koliden çıktığında böyleydi :( :( :(
Eklenti 516772

çok sevmiştim onu ama ne yazık ki gövdesi çürüdü
yaprakları teker teker döküldü, ve en son yaprağı
toprağa değdiği yerden kök atmaya başlamış,

işte bukadarcık
Eklenti 516773

ısrarla yaşama tutunmaya çalışıyor garibim,
yaprak çok minik 1 cm. bile yok umarım yaşar ve beni
mutlu eder.
Eklenti 516774
Yaşamak ne kadar tatlı ve güzel, bu minik bile yaşam savaşı veriyor.

akçabardak 12-09-2014 19:45

5 Eklenti(ler)
Sukulent ve kaktüs ailesinden bazıları,

Eklenti 517186

Eklenti 517187

Eklenti 517188

Eklenti 517189

Eklenti 517190

akçabardak 12-09-2014 19:47

1 Eklenti(ler)
...

akçabardak 26-09-2014 17:11

4 Eklenti(ler)
Crassula-Capitella-Thyrsflora

Önceki hali
Eklenti 518888

Şu an ki hali, minik minik boncuk gibi çiçekleriyle
neşhe saçıyor güzelim.
Eklenti 518889

Crassula Kapitela

Tomurcuklandık
Eklenti 518890

Çiçek açacağız
Eklenti 518891

akçabardak 26-09-2014 17:22

2 Eklenti(ler)
Ceropegia stapeliiformis

Eklenti 518892 Eklenti 518893

Çiçeğimiz açarsa böyle olacak

akçabardak 13-10-2014 22:54

2 Eklenti(ler)
Sedum Autumn Joy

Sedum Palmeriiden sonra Sedum Automn joy la tanıştım,
şimdi sıra Sedum Sieboldii de, onu da çok istiyorum bakalım
ne zaman tanışma şansım olacak :dilli:

Bu istekler ne zaman bitecek çok merak ediyorum :confused: :confused::confused:

-Esin- 14-10-2014 11:23

İstekler hiç bitmez sevgili akçabardak, bizimkisi sadece bir hobi değil, aynı zamanda bir tutku :) Bende yeni bitkileri koyacak yer kalmadı ama bıraksan daha o kadar çok edinmek istediğim tür var ki..
Sedum autumn joy harika görünüyor bu arada. Geçen gün teyzemde gördüm bu bitkiyi, adına anne çiçeği diyor :) Bahçesine ekmiş, üstünde inanılmaz miktarda tohum vardı. Seneye çimlendirmeyi denemek istiyorum ben de. Tam sonbaharda diğer çiçeklerin solduğu vakitlerde açması çok güzel, adına yaraşır bir bitki :)

Sevgiler..

akçabardak 14-10-2014 13:36

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi -Esin- (Mesaj 1324712)
İstekler hiç bitmez sevgili akçabardak, bizimkisi sadece bir hobi değil, aynı zamanda bir tutku :) Bende yeni bitkileri koyacak yer kalmadı ama bıraksan daha o kadar çok edinmek istediğim tür var ki..
Sedum autumn joy harika görünüyor bu arada. Geçen gün teyzemde gördüm bu bitkiyi, adına anne çiçeği diyor :) Bahçesine ekmiş, üstünde inanılmaz miktarda tohum vardı. Seneye çimlendirmeyi denemek istiyorum ben de. Tam sonbaharda diğer çiçeklerin solduğu vakitlerde açması çok güzel, adına yaraşır bir bitki :)

Sevgiler..

Sevgili -Esin- çok haklısınız istekler hiç bitmiyor, dediğiniz gibi benim de koyacak yerim yok şimdiden kara kara düşünmeye başladım kış geliyor. Sukulentlerin bazılarını içeriye almam gerekir ama ben daha hangisi kışa dayanıklı hangisi değil onu bile bilmiyorum, yazın gözünü seveyim ne kadar rahattık, kapalı yere girecekler bozulan olur mu olmaz mı tam alışacaklar bahar gelecek hadi tekrar dışarıya al hiç te kolay iş değil aslında...

Sedum autumn joy gerçekten çok harika o çok rahat, yerinden de çok memnun bir tek su verilirse çok mutlu oluyor ama bazen ben onu bile unutuyorum :mad: yine de şikayeti yok en kolay bitki diyebilirim, mekanı da greyfurt ağacının iki dalın arası :D yerden bir metre yüksekte ikamet ediyor.
Yaz kış hep orada kalıyor, soğuktan etkilenmez sıcaktan etkilenmez, geçen sene Bulgaristan'a gittiğimde kız kardeşimin bahçesinde gördüm sıra sıra 5-6 yere dikmiş kışın üzerine kar yağıyormuş ve kışı rahatlıkla çıkarıyormuş.

Tohumlarına gelince hiç farkında değilim, tohum yaptığını da şimdi sizden öğreniyorum, takip edeyim bakalım ben de merak ettim, köklerden ayrılarak çoğaldığını biliyorum ama tohum yaptığını bilmiyordum, siz denersiniz de olmaz mı... hem de çok güzel çimlendirirsiniz, şimdiden başarılar dilerim kolay gelsin. Sevgiler Selamlar

akçabardak 24-10-2014 14:34

1 Eklenti(ler)
Grassula-Capitella-Thyrsflora

Bir aydan fazla hep çiçekliyiz
daha da uzun süre çiçekli kalacağa benziyor
çok sevdim ben bu Grassulayı ;)

akçabardak 24-10-2014 14:41

3 Eklenti(ler)
Crassula Kapitela
Eklenti 522628

Bir ay boyunca açmaya çalışıyoruz
hala açamadık, biraz ağırdan mı alıyoruz ne...:o
Eklenti 522629

Diğer taraftan da yeni sürgünler veriyoruz.
Eklenti 522630

-Esin- 24-10-2014 23:04

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak (Mesaj 1327518)
Grassula-Capitella-Thyrsflora

Bir aydan fazla hep çiçekliyiz
daha da uzun süre çiçekli kalacağa benziyor
çok sevdim ben bu Grassulayı ;)

Crassula capitella thyrsiflora bu kadar güzel oluyor mu yahu :eek: Bitki tamamen çiçeğe dönmüş ve hepsi de aynı anda açmışlar, harika bir görüntü ;) Eline sağlık sevgili akçabardak'ım :) Çiçekler çok uzun süre kalıyor ve sürekli aynı yerden yeni tomurcuklar çıkarmaya devam ediyor. Bendeki çiçek sapından yavrular da vermeye başladı. Seninki de eminim ileride aynısını yapacak, çok güzel!

akçabardak 25-10-2014 09:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi -Esin- (Mesaj 1327630)
Crassula capitella thyrsiflora bu kadar güzel oluyor mu yahu :eek: Bitki tamamen çiçeğe dönmüş ve hepsi de aynı anda açmışlar, harika bir görüntü ;) Eline sağlık sevgili akçabardak'ım :) Çiçekler çok uzun süre kalıyor ve sürekli aynı yerden yeni tomurcuklar çıkarmaya devam ediyor. Bendeki çiçek sapından yavrular da vermeye başladı. Seninki de eminim ileride aynısını yapacak, çok güzel!

Evet sevgili Esinciğim bu şirin mi şirin minik çiçekli Crassula bu kadar güzel oluyormuş, senin de ellerine sağlık maşallah kim bilir senin ki de ne kadar güzel olmuştur, beğendiğin için teşekkür ederim.

Bitkim önce sağ tarafta 3/1 kısmı açtı dikkatli bakınca biraz daha solgun görünümde, sola doğru 3/2si ise daha canlı daha beyaz görünümde olan bölge daha sonra açtı. Ayrıca dip kısmından yeni bir sürü de yavru veriyor ama çiçeklerden yavruları görünmemiş, dediğiniz gibi o minik yavruların ucunda bile tek tük tomurcuklar var, bu gidişle bizim Crassula uzun bir müddet çiçekli mi kalacak ne :D
Şu anda bütün sukulentlerim dışarıda açık balkonda duruyorlar üşüteceğim diye de korkuyorum ama keyifleri de pek yerindeler hallerinden memnunlar hani ;) içeri alırsam bozulacaklar diye korkuyorum kalabildikleri kadar dışarıda kalsınlar istiyorum, kapalı yerde ne kadar az kalırlarsa o kadar iyi olur diye düşünüyorum.

sakdag 26-10-2014 18:38

Sevgili Akçabardak variagata yılbaşı çiçeğinin yaprakları alacalı olma durumunu koruyor mu? Bitkinin çok gölge veya çok güneşte kaldığında oluşan değişimlerini gözlemleyebildiniz mi acaba?

akçabardak 26-10-2014 22:12

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sakdag (Mesaj 1328015)
Sevgili Akçabardak variagata yılbaşı çiçeğinin yaprakları alacalı olma durumunu koruyor mu? Bitkinin çok gölge veya çok güneşte kaldığında oluşan değişimlerini gözlemleyebildiniz mi acaba?

Sevgili sakdag evet gözlemleyebildim, ilk baharda dışarı çıkardığımda yapraklar yem yeşilken bir müddet sonra alacalanmaya başladı, ilerleyen günlerde yani Temmuz Ağustos sıcaklarında daha da koyu alaca kırmızımsı bir renk aldı, şu anda hala balkonda ve koyu alaca renklerini koruyor, uçlarında minik minik çiçek tomurcukları oluşmaya başlamış, şimdi ikilemde kaldım içeriye alsam mı almasam mı diye.

akçabardak 27-10-2014 21:03

2 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sakdag (Mesaj 1328015)

Sevgili sakdag sizin için canlı canlı görüntüledim,
demek istediğiniz alacalık bumudur... bir göz atıp fikrinizi alabilirmiyim.

Eklenti 523098

Eklenti 523099

akçabardak 06-11-2014 19:51

4 Eklenti(ler)
Beklediğim koli, kendimi bitkilere okadar kaptırmışım ki gelen koliyi
görünce çocuklar gibi sevinip mutlu oluyorum :D

Zenfide'den sipariş ettiğim bebişlerimi sizlerle paylaşmak istedim

İşte beni sevindiren o koli
Eklenti 525353

Açalım bakalım neler varmış içinde
Eklenti 525354

Voaaav Zenfidenin ellerine sağlık, nasıl güzel paketlemiş.
Eklenti 525355

Paket açıldı ama bir tanesi çift gelmiş, telefon açıp söyledim
ama ben heyecandan çift tıklamışım, aynı türün zebrası olacaktı
hata benim :( :( :(
Eklenti 525356

salihcan 06-11-2014 19:53

umarım ki sizin yüzünüzü güldürürler :)

akçabardak 06-11-2014 20:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi salihcan (Mesaj 1331651)
umarım ki sizin yüzünüzü güldürürler :)

Teşekkür ederim sayın salihcan.

lilpar76 06-11-2014 20:33

Bu sene aldıklarımın bir tanesi benim de dipten çürüdü, ilgili başlıkta sorduğumda fazla suladığımı söylemişlerdi, acaba sizin kisi de çok mu sulandı da çürüdü bilemiyorum ki...:([/QUOTE]

İyi akşamlar, sevgili akşabardak ablacım. Evet, benimkiler kiraz ağacının dibindeydiler, yanlarında da dahlia çiçeyi olunca olan onlara oldu. Bende, üstelik toprak ta killi.
Bugün hava burda da çok iyiydi, ben de bahçede biraz çalıştım, şimdi kendi bahçe sayfama keçicem, paylaşmayı düşünüyorum.

YeniGine 06-11-2014 22:57

:) Ne kadar mutlu oluyoruz ne kadar... Gelsin çiçekler, açılsın koliler. İşte mutluluk... Güle güle büyütesin yeni çiçeklerini sevgili akçabardak'ım... Sevgili Güler Hanım'da gönderecekmiş, oh oh maşallah!..

münevver48 07-11-2014 07:24

sevgili akçabardak, evimizi baştan aşağı yenilesek,bu kadar mutlu olamayız.yeni bir çiçek edinmenin sevinci hiç bir şeye benzemiyor.çiçeklerinizi(evlatlarınızı) güle güle büyütün.sevgiler

günebakan 07-11-2014 07:59

Güle güle büyütün bitki alınca çocuk gibi sevinmek hepimizin huyu oldu galiba:)

-Esin- 07-11-2014 20:21

Sevgili akçabardak'ım, yeni bitkilerin ne güzel öyle :) O kırmızılı yapraklı olan değişik bir sedum galiba. Bitki kolisi gelince sevindirik olma halini hepimiz yaşadığımızdan seni çok iyi anlıyoruz :) Güle güle büyüt hepsini.

Sevgiler..

akçabardak 07-11-2014 22:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 1331688)
:) Ne kadar mutlu oluyoruz ne kadar... Gelsin çiçekler, açılsın koliler. İşte mutluluk... Güle güle büyütesin yeni çiçeklerini sevgili akçabardak'ım... Sevgili Güler Hanım'da gönderecekmiş, oh oh maşallah!..

Aynen öyle YeniGinem gelsin çiçekler açılsın koliler, çok doğru söylüyorsun. Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim sağolasın.

akçabardak 07-11-2014 22:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 (Mesaj 1331708)
sevgili akçabardak, evimizi baştan aşağı yenilesek,bu kadar mutlu olamayız.yeni bir çiçek edinmenin sevinci hiç bir şeye benzemiyor.çiçeklerinizi(evlatlarınızı) güle güle büyütün.sevgiler

Teşekkür ederim Sevgili minevver48, darısı başınıza diyorum, sevgilerimle

akçabardak 07-11-2014 22:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi günebakan (Mesaj 1331721)
Güle güle büyütün bitki alınca çocuk gibi sevinmek hepimizin huyu oldu galiba:)

Teşekkür ederim sevgili günebakan, Ağaçlar nette olup ta huy edinmemek olur mu hiç...

akçabardak 07-11-2014 22:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi -Esin- (Mesaj 1331918)
Sevgili akçabardak'ım, yeni bitkilerin ne güzel öyle :) O kırmızılı yapraklı olan değişik bir sedum galiba. Bitki kolisi gelince sevindirik olma halini hepimiz yaşadığımızdan seni çok iyi anlıyoruz :) Güle güle büyüt hepsini.

Sevgiler..

Teşekkür ederim sevgili -Esin- Kırmızı yapraklı olan evet değişik bir sedum, Sedum Spurium kırmızı çiçekler açıyormuş.

Yeni gelen sukulentlerimin hepsini tek tek isimleriyle birlikte paylaşacağım Esinciğim, biraz zamana ihtiyacım var bu aralar biraz işlerim sıkışık durumda.

münevver48 08-11-2014 19:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak (Mesaj 1331944)
Teşekkür ederim Sevgili minevver48, darısı başınıza diyorum, sevgilerimle

sevgili akçabardak ,sizlerin sayfalarını gördükçe hastalık bana da bulaştı. biraz daha çoğalsınlar.kimbilir yakında benimde sayfam olabilir.

akçabardak 08-11-2014 23:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 1332088)
Sadece bir özel mesaj yeterdi :)

Buraya taşıdım.

Teşekkür ederim sevgili malina, çok haklısınız bir özel mesaj yeterdi inanın işlerimin yoğunluğundan dolayı mesaj yazmak hiç aklıma bile gelmedi :)

Biraz heyecan biraz dalgınlık, şu sıralarda birde tohumlarla boğuşuyorum yardım eden de yok kafam resmen ambalaj oldu sizin anlayacağınız, beni böyle idare edersiniz artık :) Saygılar Sevgiler.

akçabardak 09-11-2014 00:05

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 (Mesaj 1332189)

sevgili akçabardak ,sizlerin sayfalarını gördükçe hastalık bana da bulaştı. biraz daha çoğalsınlar.kimbilir yakında benimde sayfam olabilir.

Hadi bakalım sabırsızlıkla yeni sayfanı açmanı bekliyeceğim, kimbilir ne güzelliklerin vardır senin şimdi. Bu hastalık bulaşıcı bir hastalık maalesef münevverciğim, ben sukulentin s'esini bile bilmezken isimlerini bile ezberlemeye başladım, komşularımın bazıları beğendikleri sukulentin adını soruyorlar bu ne çiçeği diye, valla türkçesini bilmiyorum ama adı böyle böyle dediğimde aa yabancıymış diyorlar... sonra da soruyorlar senin yabancı dilin de mi var diye :D

Görüyorsun değil mi Ağaçlar nette olmanın farkını, nerden nereye cancazım.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024