agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/)
-   -   ferdagozcan/ kaktüs ve sukkulentlerim (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/28911.htm)

ferdagozcan 07-11-2012 16:51

ferdagozcan/ kaktüs ve sukkulentlerim

5 Eklenti(ler)
bunlarda benimkiler sizlerle paylaşmak istedim

ferdagozcan 07-11-2012 17:18

5 Eklenti(ler)
diğerleri

bay tömürcek 07-11-2012 17:24

Ferda ablacım sayfan hayırlı olsun öncelikle ve hoş geldin :) Kaktüslerin çok güzeller hepsini çok beğendim çok sağlıklı görünüyorlar ;) Ama kaktüsler kadar arkadaki çiçekte dikkatimi çekti televizyonun yanındaki :) Negüzel bi çiçekmiş o adı ne acaba :)

ferdagozcan 07-11-2012 17:27

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek (Mesaj 1044170)
Ferda ablacım sayfan hayırlı olsun öncelikle ve hoş geldin :) Kaktüslerin çok güzeller hepsini çok beğendim çok sağlıklı görünüyorlar ;) Ama kaktüsler kadar arkadaki çiçekte dikkatimi çekti televizyonun yanındaki :) Negüzel bi çiçekmiş o adı ne acaba :)

çok teşekkür ederim vakit buldukça diğerlerinin fotoğraflarını yükleyeceğim. televizyonun yanındaki çiçeğe gelince adını bilmiyoruz bu yaz bie katıldı dua çiçeğini andırıyor akşamları yaprakları yükseliyor

bay tömürcek 07-11-2012 17:30

Banada dua çiçeği gibi geldi abla ondan sordum ;) Fotoğraflarını bekliyorum abla mahrum bırakma bu güzelliklerden :p

farpali 07-11-2012 18:44

Hoşgeldiniz..Bol çiçekli ve mutlu günler dilerim

ferdagozcan 08-11-2012 14:29

5 Eklenti(ler)
teşekkürler

ferdagozcan 08-11-2012 14:36

5 Eklenti(ler)
;) :eek:

ferdagozcan 08-11-2012 14:40

5 Eklenti(ler)
:cool:

ferdagozcan 08-11-2012 14:48

5 Eklenti(ler)
:eek:

ferdagozcan 08-11-2012 14:54

1 Eklenti(ler)
:eek:

bay tömürcek 08-11-2012 17:02

Maşallah ferda abla nekadar çok çeşit varmış öle bende seni yeni üye görünce hiç tahmin etmemiştim bukadar bol çeşit :D

resul22 08-11-2012 17:10

Bende bunları gördükçe hevesim artıyor. En yakın zamanda tohumdan kaktüs, sukulent ve lithops yetiştirme denemelerine başlamak istiyorum.

selenn 08-11-2012 17:39

Sayın feragozcan, foruma hoşgeldiniz. Kaktüsleriniz çok güzel ve sağlıklı gözüküyorlar. Dikkat ettim de sırf fotoğraflarını paylaşmışsınız bizimle, biraz da bakımlarında nelere dikkat ettiğinizi, ne zamandır sizinle oldukları gibi bilgileri paylaşırsanız hepimiz sizin tecrübelerinizden faylanmak isteriz.

Aşağıda vermiş olduğum linkte bize kendinizi tanıtırsanız sizi daha yakından tanımış oluruz. Aramıza hoşgeldiniz.

http://www.agaclar.net/forum/uyeler-...niyor/2595.htm

ferdagozcan 08-11-2012 17:49

Teşekkür ederim tömürcek kardeşim.. 2 yıldan fazla süredir kaktüs bakıyorum ilgim daha öncesine dayanıyor. Fakat üzülerek söylüyorum bu siteyi yeni keşfettim :(

ipektuğçe 08-11-2012 17:53

Hoşgeldiniz,kaktüsleriniz harika ve sağlıklı görünüyorlar.Emeklerinize sağlık.

ferdagozcan 09-11-2012 11:05

3 Eklenti(ler)
bu yaz açanlar

ferdagozcan 09-11-2012 11:08

5 Eklenti(ler)
daha öncede çok sevdiğim kaktüsleri bende tutku haline getiren Sevgili Neşet Amcamın kaktüsleri..

ferdagozcan 09-11-2012 11:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selenn (Mesaj 1044942)
Sayın feragozcan, foruma hoşgeldiniz. Kaktüsleriniz çok güzel ve sağlıklı gözüküyorlar. Dikkat ettim de sırf fotoğraflarını paylaşmışsınız bizimle, biraz da bakımlarında nelere dikkat ettiğinizi, ne zamandır sizinle oldukları gibi bilgileri paylaşırsanız hepimiz sizin tecrübelerinizden faylanmak isteriz.

Aşağıda vermiş olduğum linkte bize kendinizi tanıtırsanız sizi daha yakından tanımış oluruz. Aramıza hoşgeldiniz.

Acemiliğime verin lütfen ;)

kaktüs serüvenim bilgiye dayalı olarak başlamadı malesef ilk kaktüslerimi koçtaş tan aldım büyük saksılara geçirdim. Daha sonra kaktüs tutkunu iki akrabam var onlardan çelikler aldım ve çiçekçilerde kilo hesabı satılan gübreli topraklara ektim.. büyümeleri toprağa adapte olmaları zaman aldı. pamukovada bahçemiz var. ağaç diplerinden yaprak gübresi diyerek toprakları üstten üstten topladık. bu yaza çıkarken annem bütün kanaryalarının (en az 20 saksı :) ) toprağını bu toprakla değiştirdi bende sonradan edindiğim kaktüsler için bu toprağı kullandım. sonuç gördüğünüz gibi pamukova toprağını çok sevdiler :) sulama işleminide toprağını kuru gördükçe yapıyorum..

Bayçalı 09-11-2012 16:54

sn.feragozcan sayfanız hayırlı olsun aramıza hoş geldin eviniz kaktüs cennetine dönmüş:D kaktüsleriniz biokadarda bakımlı ve saksılarda çok güzel rengarenk maşallah diyelim nazar değmesin güle güle büyütün kaküslerinizi :)

ferdagozcan 09-11-2012 17:02

hoş buldum çok teşekkür ederim :)

gülenmelek 09-11-2012 18:38

Sayın feragozcan hoşgeldiniz ve sayfanız hayırlı olsun ;)
Sizin kaktüsleri görünce benimkilerin kaktüscük olduklarını anladım :D
Çok hoş, çok bakımlılar, ellerinize sağlık. Ben hala 9'luk minicik saksıda suyunu az mı verdim, çok mu verdim diye düşünürken, siz kocaman saksılarda... :eek: Maşallah ;)

ferdagozcan 10-11-2012 09:25

Teşekkür ederim gülenmelek sağ olun, inşallah sizinde kaktüsleriniz sağlıkla büyürler. bunun için saksıları büyütmenizde fayda var..

Denizardacan 11-11-2012 18:11

Sn Feragozcan,
Hoşgeldiniz sayfanız da hayırlı olsun diyerek başlayalaım.
Ellerinize sağlık gerçekten harika olmuşlar.Doğru anladıysam ağaç dibindeki üst tabaka kaba toprak kullandınız, peki gübre verdiniz mi:confused: Verdiyseniz hayvansal gübre mi sıvı gübre mi, bir de kışın nerde kaldılar, dışardalar mıydı hep
Şimdilik bu kadar yeter sanırım:D, teşekkür ederim.

nılgun_dogan 11-11-2012 18:23

Sayfanız hayırlı uğurlu bol çiçekli olsun aramıza hoşgeldiniz.

ferdagozcan 12-11-2012 17:03

[QUOTE=Denizardacan;1046490]Sn Feragozcan,
Hoşgeldiniz sayfanız da hayırlı olsun diyerek başlayalaım.
Ellerinize sağlık gerçekten harika olmuşlar.Doğru anladıysam ağaç dibindeki üst tabaka kaba toprak kullandınız, peki gübre verdiniz mi:confused: Verdiyseniz hayvansal gübre mi sıvı gübre mi, bir de kışın nerde kaldılar, dışardalar mıydı hep
Şimdilik bu kadar yeter sanırım:D, teşekkür ederim.[/

çok teşekkür ediyorum. evet kaba toprağı kullandım. hiç gübre vermedim zaten gübreli hazır toprak kullanıyordum sevmediler. kışında hiçbirini dışarıda bırakmıyorum. büyükleri hiç ısıtmadığımız salona camın önüne koyuyorum küçükleride fotoğrafı var zaten yaz kış oradalar.. mutlu görünüyorlar :D

ferdagozcan 12-11-2012 17:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nılgun_dogan (Mesaj 1046492)
Sayfanız hayırlı uğurlu bol çiçekli olsun aramıza hoşgeldiniz.

çok teşekkür ederim nilgün hanım..

arkadaşlar koçtaş migros vb. yerlerden aldığım kaktüslerde büyüme var fakat yavrulama hiç yok. sizce ürerler mi? çiçek açarlar mı? Yoksa ben mi çok sabırsızım :D ? bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

BOL ÇİÇEKLİ GÜNLER..

nılgun_dogan 12-11-2012 19:19

Çiçek açanlarda var açmayanlarda resimlerseniz daha iyi cevaplar alırsınız bende koçtaştan 4 tane almıştım hepside açtı ama yavru yok.

sakdag 12-11-2012 20:45

Hoşgeldiniz Ferdagozcan, sayfanız hayırlı olsun.

Bazı kaktüsler yavru verirken, bazıları tek gövde olarak devam ettiriyorlar hayatlarını.
Ama çiçek elbet açacaklardır, bahar ve yaz aylarında daha verimliler... Tabi arada süpriz yapmayanlar da yok değil... ;) Top şeklinde olanlar daha önce çiçek açıyorlar diyebiliriz genel olarak, sutün şeklinde olanlar ise daha geç açıyor, daha çok yıllanmaları gerekiyor. Tabi bu benim kendi gözlemim. ;) Ben pek almıyorum sutün şeklinde olanları.

Bol çiçekli günler...

demircool 12-11-2012 22:36

kaktüsler süper harika kocaman olmuşlar.yanlız birini çok merak ettim.8. mesajın 3.resimdeki kaktüs kaç yıllık acaba?

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024