agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/)
-   -   Shntlgkc / Kaktüslerim (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/28156.htm)

Shntlgkc 28-07-2012 22:54

Shntlgkc / Kaktüslerim

2 Eklenti(ler)
Merhaba bu siteye yeni üye oldum kaktüs seven biri olarak Denizlide kaktüs çeşiti azlığı nedeniyle çarşamba günü Taner Angay beyin serasından 12 adet kaktüs aldım.Gerçekten muteşemlerdi buradan kendisine teşekkür ederim.Sayesinde kaktüslere olan ilgim katlandı.:)
Eklenti 321905
Eklenti 321906

Fatih 29-07-2012 01:00

Hoş geldiniz aramıza. :)

Umarım bir gün tanışma fırsatımız da olur. :)

Hatice Tarhan 29-07-2012 01:53

Kaktüsleriniz çok güzel sayın Shntlgkc gayet güzel türleri seçmişsiniz fakat uzanıp poz veren kediniz çok daha güzel maşallah..

Shntlgkc 29-07-2012 12:23

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Fatih (Mesaj 1003504)
Hoş geldiniz aramıza. :)

Umarım bir gün tanışma fırsatımız da olur. :)

Umarım Fatih bey Denizli Rehberlik Araşatırma Merkezinde öğretmenim yolunuz düşerse beklerim.İsmim Şahin

Shntlgkc 29-07-2012 12:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Hatice Tarhan (Mesaj 1003516)
Kaktüsleriniz çok güzel sayın Shntlgkc gayet güzel türleri seçmişsiniz fakat uzanıp poz veren kediniz çok daha güzel maşallah..

Teşekkür ederim Hatice hanım.Bakaım kaktüslere bakmayı becerebilecekmiyim,bu siteden ve sizlerden öğrenecek çok bilgi var.Kedim pamuk merakla gelen kaktüsleri kokladı ve gün boyu yanımdan ayrılmadı.Şahin Keçe

gencerker 29-07-2012 13:11

Bende kaktüsleri cok seviyorum, resimleri görünce şaşırdım ne güzel çeşitler var öyle :)
umarım güzel yetişirler ilerde tekrar resimleri görmek isteriz .)

Shntlgkc 29-07-2012 13:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gencerker (Mesaj 1003600)
Bende kaktüsleri cok seviyorum, resimleri görünce şaşırdım ne güzel çeşitler var öyle :)
umarım güzel yetişirler ilerde tekrar resimleri görmek isteriz .)

İmkanlar ölçüsünde hoşuma giden türlerden aldım.Sanırım kaktüs ve çiçek bende hastalık oldu :) evim sera gibi annemde bana '' yeterrrr'' diyor ama ben vazgeçemiyorum.İlerleyen günlerde diğer kaktüslerimide siteye koyup paylaşacağım.

Hatice Tarhan 30-07-2012 01:03

Merakla yeni resimleri bekliyorum merak ettiğiniz yardımcı olmamı istediğiniz konular olursa seve seve yardımcı olurum.Taner beyin serasını da gördükten sonra bu hastalıktan kurtulacağınızı sanmıyorum.(kurtulmak isteyene de henüz rastlamadım)

mmanager 30-07-2012 09:13

Geçmiş olsun kapıldığınız hastalığın çaresi yok maalesef ama bu hastalık insana acı değil mutluluk veriyor.Hoşgeldiniz aramıza ben yıllardan beri kaktüs beslediğim için kaybettiğim türleri bulunca çok seviniyorum.Migros mağazalarında kaktüs olduğu için her hafta koçtaş praktiker gibi yapı marketlere gitmeyi alışkanlık haline getirdim.Bu da yetmezmiş gibi yurtdışından getirtmeye de başladım.Kumar gibi insanın başlayınca bırakası gelmiyor.Bu arada kediniz çok güzel sukkulentleri tırmalamasın dikkat edin.Saygılar.....Bir de şanslısınız denizli de yaşadığınız için kışın kaktüsleri içeriye almak gibi bir zorunluluğunuz yok,balkonda bakabilirsiniz.....:D:D:D:D

Shntlgkc 30-07-2012 13:41

Gelen kaktüs ve sukulentleri evin güneye bakan pencere kenarına aldım gayet iyiler.Echeveria Hybrid sanırım kargoda biraz hırpalanış dün itibariyle yapraklarına dokunur dokunmaz kül misali dağıldı ama ilk geldiğinde kopan yapraklarından birini küçük bir saksıya koydum umudum artık bir filiz versin diye.Gece apar topar migrosa gidip evimde olmayan kaktüslerden 1 tane aldım acımı böyle dindirdim :).Böyle hastalık herkezin başına :)

Fatih 30-07-2012 14:24

Koçtaşta da arada oluyor güzel türler. Oraya bakmanızı da öneririm. Birde benim koleksiyonumun yarısını özelliklede lithopslarımı burdan yani Sayın Alacakaranlık'ın satış sayfasından edindim. Haberiniz olsun :)
Sayfaya bu linkten ulaşabilirsiniz.

Shntlgkc 20-08-2012 20:51

2 Eklenti(ler)
Bu gece kıbrıs şehitleri caddesinde yürürken gülbahçesi çiçekcilikte echeveria ve yetişkin crassula gördüm,denizlide yetişmiş bu türleri görmek kolay olmadığı için satın aldım zaten hesaplıydı ve indirimde yaptı.

Shntlgkc 20-08-2012 20:53

1 Eklenti(ler)
Buda 3 yıldır benimle yaşayan kaktüsüm bu yaz başında balkonda olduğu için üzerinde yanıklar oluştu ve içeri aldım

gürkan63 26-08-2012 03:14

Vallahi Denizlide fazla kaktüs meraklısı yok derken,neler varmış neler
Hoşgeldiniz Sayın Shntlgkc.Kurtuluş yok bir başladınızmı.Sayfanız hayırlı olsun der,çeşitlerinizi bollaştırmanızı umarım....:)

gürkan63 26-08-2012 03:14

Bu arada Kediniz de çok şirinmiş...:)

Shntlgkc 29-08-2012 15:06

Sağolasınız Gürkan bey.Kaktüse ilgim var sadece bu siteyle tanışmam geç oldu.Bu arada kedim çok şekerdir :)

elve 30-08-2012 21:53

kaktüsleriniz çok güzel bende yeni başladım yetiştirmeye şimdilik 4 tane oldu
eşim kızıyor ama idare edeceğim yurt dışında çok çeşit gördüm ama bir tane alabildim
malesef :(

nuray topcu 01-09-2012 16:42

Kaktüs alışverişinizden sonraki mutluluğunuzu görür gibiyim....artık iflah olmazsınız:)).saygılarımla..

kaktüssevdası 02-10-2012 12:03

sayfanız ve kaktüsleriniz hayırlı olsun shntlgkc. diğer resimlerinizide bekliyoruz.

bozo.0606 02-10-2012 12:12

Sayfanız hayırlı olsun Sayın Shntlgkc.
Kedinizin sevimliliği konusunda bende Sayın Gürkan63 le aynı fikirdeyim maaşallah.

Size bol kaktüsler ve dikenleri :))

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024