agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/)
-   -   sevda271 / kaktüs ve sukulentlerim (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/26533.htm)

sevda271 07-03-2012 00:52

sevda271 / kaktüs ve sukulentlerim

Herkese merhaba..:) ben yeni yeni sukulent ve kaktüs yetiştirmeye başladım...siz tecrübeli arkadaşlarımdan bilgi ve düşüncelerinizi benimle paylaşmanızı diliyorm...:)

MKurtoglu 07-03-2012 19:28

Hoşgeldiniz.

sevda271 08-03-2012 00:28

teşekür ederim ...fotoğraf yüklemek istiyorum ama sürekli hata veriyor acaba benmi yanlış yapıyorum...

gülenmelek 08-03-2012 08:17

Sayın sevda271 boyutlarından dolayı olabilir belki. İsterseniz burayı okuyarak size gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Başka programlar da var ama benim bildiğim PIXresizer var. Çok küçük bir program ve size fotoğraf boyutlarını küçültme konusunda yardımcı olabilir ;)

sevda271 09-03-2012 21:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gülenmelek (Mesaj 922166)
Sayın sevda271 boyutlarından dolayı olabilir belki. İsterseniz burayı okuyarak size gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Başka programlar da var ama benim bildiğim PIXresizer var. Çok küçük bir program ve size fotoğraf boyutlarını küçültme konusunda yardımcı olabilir ;)

teşekkür ederim...deneyeceğim umarım başarırım...)

sevda271 09-03-2012 21:46

1 Eklenti(ler)
ilk adımlar...

sevda271 09-03-2012 21:47

sn gülenmelek tekrar teşekkürler PIXresizer programını indirdim... ve oldu çok sevindim...))

sevda271 09-03-2012 21:49

2 Eklenti(ler)
buda son hali :))

sevda271 09-03-2012 21:50

bunlar benim ilk sukkulentlerim sizlerden destek ve tavsiyelerinizi bekliyorum... henüz çoook acemiyim..:)

gülenmelek 09-03-2012 22:31

Başlamak bitirmenin yarısıdır derler ya, siz başlamışsınız gerisi de mutlaka gelecektir ;)
Benim önerim bitkilerle ilgili değil ama, sukulent, kaktüs v.s. sayfalarını mümkün oldukça okumanız. Sonradan nerede yanlış yaptım demektense bilip uygulamak en güzeli.
Fotoğraflar ve bitkilerinize maşallah ;)
Sevgi verirseniz, karşılığını da alırsınız. En güzel hallerini ve çiçeklerini görmeniz dileğiyle ;)

sevda271 09-03-2012 23:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gülenmelek (Mesaj 923130)
Başlamak bitirmenin yarısıdır derler ya, siz başlamışsınız gerisi de mutlaka gelecektir ;)
Benim önerim bitkilerle ilgili değil ama, sukulent, kaktüs v.s. sayfalarını mümkün oldukça okumanız. Sonradan nerede yanlış yaptım demektense bilip uygulamak en güzeli.
Fotoğraflar ve bitkilerinize maşallah ;)
Sevgi verirseniz, karşılığını da alırsınız. En güzel hallerini ve çiçeklerini görmeniz dileğiyle ;)

tavsiyenize uyacağım şimdiden okumaya başladım...

MKurtoglu 10-03-2012 17:01

Kaktüs ve sukulentler, size farklı deneyimler kazandıracaktır. Birçok evde standart bitkiler yer alır. Menekşeler başı çeker. Bu bitkiler yaprak takasları ile zorlu denemeler geçirirler. Başarı kazanıldığında insan daha bir heveslenir. Her bitkinin yapraktan köklendirilerek çoğaltma yöntemi denenir. Elim çok uğurludur, toprakla neyi buluştursam, tutar övünmeleri başlar. Şanslısınız, şanslıyım ki, agaclar.net oldukça zengin deneyime sahip üyeleri ile bizlerin ufkunu açıyor. Edindiğiniz deneyimleri paylaşmak bile sizi mutlu edecektir. Kolay gelsin.

sevda271 10-03-2012 23:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MKurtoglu (Mesaj 923376)
Kaktüs ve sukulentler, size farklı deneyimler kazandıracaktır. Birçok evde standart bitkiler yer alır. Menekşeler başı çeker. Bu bitkiler yaprak takasları ile zorlu denemeler geçirirler. Başarı kazanıldığında insan daha bir heveslenir. Her bitkinin yapraktan köklendirilerek çoğaltma yöntemi denenir. Elim çok uğurludur, toprakla neyi buluştursam, tutar övünmeleri başlar. Şanslısınız, şanslıyım ki, agaclar.net oldukça zengin deneyime sahip üyeleri ile bizlerin ufkunu açıyor. Edindiğiniz deneyimleri paylaşmak bile sizi mutlu edecektir. Kolay gelsin.

çok güzel anlatmışsınız gerçektende öyle oluyor...:))size de çok teşekkür ederim mini minnacık filizlenmeleri bile beni mutlu ediyor....hatta paskalya çiçeğim (adını da ağaçlar.net'ten öğrendim:))tomurcuk vermiş çiçeğini gösterecek bize beni çok mutlu etti dört gözle açmasını ve sizlerle paylaşmayı bekliyorum...bitkileri sevdiren ille ağaçlar.net e üye ol diye başımın etini yiyen eltim canannuman' a teşekkürü bir borç bilirim...

canannuman 15-03-2012 12:37

Boynuz kulağı geçermiş eline sağlık şık seçimlerin için tebrik ederim.

sevda271 02-04-2012 18:23

1 Eklenti(ler)
paskalya çiçeğim geçen yaz semt pazarından 2 tl ye almıştım...sabırsızlıkla çiçek açmasını bekliyorum :)

MKurtoglu 02-04-2012 18:41

Camdan dışarı bakmaya çalıştıklarına göre, baharın heyecanına kapılıp, yakında açacaklardır. Merakla bekleyeceğiz.

sevda271 02-04-2012 18:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MKurtoglu (Mesaj 939346)
Camdan dışarı bakmaya çalıştıklarına göre, baharın heyecanına kapılıp, yakında açacaklardır. Merakla bekleyeceğiz.

aynen öyle nasılda sabırsızlanıyorum açmaları için anlatamam :)

Doğayla Barış 04-04-2012 18:39

Merhaba, hoş geldiniz bitki sevdalıları arasına.
İlk adımlarınıza tanık olduk, çok yakında koştuğunuzu ve coştuğunuzu da göreceğiz inşallah. ;)
Kaktüsler çok güzel ama kırmızı elbiseli güzellik bir harika, maşallah, Allah nazardan saklasın :p

sevda271 04-04-2012 19:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Doğayla Barış (Mesaj 940734)
Merhaba, hoş geldiniz bitki sevdalıları arasına.
İlk adımlarınıza tanık olduk, çok yakında koştuğunuzu ve coştuğunuzu da göreceğiz inşallah. ;)
Kaktüsler çok güzel ama kırmızı elbiseli güzellik bir harika, maşallah, Allah nazardan saklasın :p

merhaba, hoşbuldum :) iyi dilekleriniz için teşekkür ederim :) sizlerden böyle güzel mesajlar aldıkça motive oluyorum :) o kırmızılı güzellikte benim kızım benimle birlikte oda ekim dikmeyi öğreniyor :)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:14.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024